Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Rafalg - z tego co mi wiadomo to przyłącze tymczasowe robisz na własny koszt, a docelowe powinien zrobić na swój koszt ZE. Przynajmniej teoretycznie... w praktyce to się okaże - jutro mam obiecane warunki (byłoby to tylko 2 dni opóźnienia...) - a pan przy składaniu wniosku straszył nas, że podłączenie naszej działki jest nieopłacalne...

Aha, nam w enerdze powiedzieli, że trzeba złożyć wniosek o warunki docelowe i jak je dostaniemy to można dopiero złożyć o przyłącze tymczasowe, ale do tego trzeba mieć pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam - dorzucę swoje trzy grosze na temat kupowania działki. Ja też szukałam działki ponad rok. Ile okolic Gdańska i Gdyni zwiedziłam! Dzięki temu trochę wreszcie zaczęłam się orientować w terenie! :wink: Szukałam w anonsach, w gminach, w lokalnej prasie. Obejrzałam chyba kilkadziesiąt działek, z czego tylko 3 (trzy) nadawały się do poważnego rozważenia. Ostatecznie dowiedziałam się, że gmina sprzedaje kilka działek w Pręgowie. Na miejscu okazało się (od sołtysa - pytałam, które to te gminne działki), że kilku okolicznych mieszkańców też sprzedaje. Sołtys był tak miły, że wsiadł do mojego samochodu i objechaliśmy okolicę z działkami na sprzedaż (żdnych tablic, że sprzedam działkę - nic). I w końcu znalazłam się w miejscu, gdzie chciałabym mieszkać. Wieczorem zawiozłam tam męża. Miał to samo uczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg - przeglądam sobie who is who z grupy Trójmiasto, a tam na choince jakby znajoma twarz! :o Czy przypadkiem nie Twoja żona z Etą, są odpowiedzialne za moją znajomość z Jackiem?! Za co ciągle jeszcze im wisimy dobrą flaszkę :D :D :D :D

Jeśli to Ty, to daj znać na priva co u Was słychać. Daaaaawno się nie widzieliśmy.

 

Pozdrawiam,

Marta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg - odnośnie ZE, może sie okazać, tak jak w moim przypadku, że przyłączenia docelową "pełną mocą" (np 10kW) wymaga rozbudowy istniejącej sieci co z kolei wymaga odpowiedniego projektu, uzgodnień i długiego czasu realizacji, dlatego złożyłem kolejny wniosek o tymczasowe zasilanie placu budowy 4kW co w praktyce przełoży cię na tymczasową skrzynkę wiszącą na słupie tuż przy działce i umożliwi prace na budowie od wiosny.

 

znajomy elektryk podpowiedział 4kW na plac budowy ale słyszałem, że wystarczy mniej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg - 1. prowizorka budowlana - wykonywana na własny koszt np. na słupie energetycznym. Zaletą jest to, ze w krotkim terminie mozemy miec prad na dzialce. 2. Przylacze docelowe - ZE na swoj koszt buduje przylacze (np. zlacze kablowe w granicy dzialki), a inwestor wykonuje jedynie wlz np. do swojej tablicy (ja moja zainstalowalem w szopie). Trzeba sie jednak liczyc z tym, ze w najgorszym przypadku moze to potrwac kilka m-cy!

Co do mocy to ja na czas budowy zamowilem 3kW.

 

kodi - wydawalo mi sie ze gdzies pisales o jakim gosciu od instalacji wodnej i co. Przeszukalem twoj dzinnik ale nic nie znalazlem. Wyslij mi prosze np na priv lub e-mailem namiary na tego handlowca. Bede wdzieczny.

 

Pozdr[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kores - szukasz instalatora czy przedstawiciela firmy co oferuje systemy CO, wodne itp.

 

Tak czy inaczej muszę poszukać w papierach.

 

Już Groszkowi wiszę namiary na kominkowca - tylko coś nie mogę znaleźć, a jakby tego było mało to moja ostatnia deska ratunku - Docent też nie ma. I co tu zrobić? :x

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAC - A jaki jest poprzedzajacy przedział? 6-10 KW dla niejszego amperarzu?. Składam dwa wnioski: o tymczoswe i docelowe. Tymczsowe chce w takim przedziale jak wyżej, ale podam wartość KW najmniejszą, co by nie sponsorować ZE, tylko musze wiedziec jaki to jest rzeczywiście przedział. Dla przylacza docelowego prawdopodobnie wezme 16kW (czyli 16-20kW) a może następny przedział? Zobacze co mi wyjdzie z obliczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie kochani - w końcu moja budowa w dniu wczorajszym zapadła w zimowy sen - dachóweczka położona, ale dekarze powiedzieli, że już nigdy w takich warunkach nie podejmą się takiej pracy - koszt położenia dachówki , folii i orynnowania na zwykłym dwuspadowym dachu - 14 zł za m2 - tak, tak to nie kłamstwo - goście byli ze Starogardu i codziennie jeździli po 70 km w tą i z powrotem - jak ktoś będzie potrzebował namiary to służe pomocą - i jeszcze jedno - generalnie to są oni specjalistami od blachodachówki i są podnajmowani przez hurtownie handlujące materiałami dachowymi.

 

Teraz będę się przygotowywał do wiosennych prac wykończeniowych - potrzebuję namiary na instalatorów - tanich i solidnych.

 

NO I NIE DAJCIE SIĘ ZIMIE - CHYBA W KOŃCU ODPUŚCI !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...