Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli dobrze pamietam, to dane kierownika budowy należy dostarczyć w momencie złożenia papierków o rozpoczeciu prac budowlanych (7 dni przed) i wtedy też otrzymuje (kupuje) się tablicę informacyjną, dziennik budowy (razem 19 zł). I potem legalnie mozna rozpocząć prace budowlane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wakmen już zdążyłam dotrzeć do Twojego dziennika budowy - tylko jeszcze nie zdążyłam się pochwalić :oops: . Bardzo mi się Orzeszek podoba. W tym typie domu szukam. Niestety dla nas będzie trochę za mały :( . Brakuje przynajmniej jednej sypialni na górze. Nas już jest czwórka, a może jeszcze jak się uda... 8) Taki ok. 9x9 to minimum. Z możliwością rozbudowy oczywiście 8) .

Kodi - Tobie też wielkie dzięki za odpowiedz. Mam już pewną wiedzę na temat Twojego projektu przed zmianami. Wyobraź sibie, że pożyczyłam dziś od sąsiadki kilka ostatnich numerów Muratora, a w jednym z nich artykuł o Tobie i Twojej budowie! W związku z czym jestem pod ogromnym wrażeniem Twego czynu!!! Trochę już wcześniej wiedzy nabyłam z Twojego dziennika budowy i innych postów, ale takie informacje zebrane w jednym tekście dają bardziej zamknięty obraz.

Jeszcze raz WIELKI POKŁON - naprawdę PODZIWIAM.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie złożyłem wniosek do ZE, ale co to było... :o

Zasięgnąłem rady w ZE, gdzie mam składać wniosek (działka w Tuchomiu). Facet przekonującym głosem odpowiedział - ZE Kartuzy. Przygotowałem wniosek, pojechałem a tam jak w amerykańskim filmie: "Pan spocznie, Pan usiądzie, my wszystko załatwimy...." Zapytałem o warunki: rozmatrzenie max 2 tygodnie, przyłaczenie bez problemu -no to świetnie. Po pietnastu minutach...ups. Moja działka leży "nie wtej części Tuchomia".... i musze jechać do ZE Wejherowo :evil:

Przyjechałem. Facet spojarzał i mówi. Oj Panie, ciężka sprawa. Wniosek to my rozpatrzymy ale w najlepszym przyzpadku minimum 2 tygodnie, no może uda sie w cztery ... Podłączenie docelowe - to jeszcze trudniejsza sprawa - może uda się w ciągu roku :o

Złożyłem, pokłoniłem się i wyszedłem i... się pytam sam siebie, o co chodzi? Dwa ZE obok siebie a przepaść w w obsłudze i podejściu do klienta i jego potrzeb dramatycznie różna :o Zobaczymy. Aby nie okazłao się, że "mam pecha".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - chodzi mi o namiary na przedstawiciela firmy oferujacej systemy co i inst wodne. Chce ja wykonac wlasnorecznie z PEX bez klejenia i wydawalo mi sie ze gdzies sie "chwaliles" ze cos takiego robiles u siebie....

KINGAAA - wyslalem namiary na priv

GRODY - ja wlasnie zaczynam poszukiwania dobrych okien plastikowych w kol. bialym. Moze podzielibys sie ze mna swoimi spostrzezeniami???

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal - obecnie też załatwiam sprawy w ZE (tczew) i natknąłem się na pewną zagwostkę :o - dostałem warunki i od razu załączyli umowę o przyłączenie - w umowie na samym końcu dali punkt, że mam wykonać na własny koszt projekt przyłącza :o

czyli z umowy wynika że płace za kilowaty (ok. 105zł/kW) + koszt projektu (ok 1600zl - tyle zaśpiewał gość elektryk - trzeba wzmocnić linie w calej wiosce ok.500m) :cry:

 

przeczytalem ustawe o prawie energetycznym i wedlug mnie ZE powinien wykonać projekt lub zwrócić kase (są to koszty inwestycyjne) !???

 

MarcinU jak to wyglądało u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMYS - w przypadku gdy analiza ekonomiczna pokazuje, ze inwestycja przylaczeniowa zwroci sie dopiero po 30 latach ZE ma prawo wlaczyc odbiorce do partycypowania w kosztach budowy sieci - w twoim przypadku jest to wykonanie projektu. Jako rekompensate za wyk. projektu na wlasny koszt, jak zapewne zostales poinformowany w ZE, przysluguje ci znizka dot. oplaty przylaczeniowej w wys. do 10%.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże! Rafal przeraziłeś mnie śmiertelnie! :o Je właśnie do Wejherowa będę uderzał! Może będzie mi łatwiej bo mam już przyłącze i tylko muszę podpisać umowę a oni mi założyć licznik. Zobaczymy co uda mi się załatwić! :roll:

 

W takiej sytuacji nie masz się czym martwić. Ja mam 40 m do dociągnięcia, stąd prawdodpobnie ten rok oczekiwania, ale facet szacował mi to przy okienku, bez głębszej analizy. Natomiast z pierwszego wrażenia bardziej podoba mi się obsługa w Kartuzach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal - obecnie też załatwiam sprawy w ZE (tczew) i natknąłem się na pewną zagwostkę :o - dostałem warunki i od razu załączyli umowę o przyłączenie - w umowie na samym końcu dali punkt, że mam wykonać na własny koszt projekt przyłącza :o

czyli z umowy wynika że płace za kilowaty (ok. 105zł/kW) + koszt projektu (ok 1600zl - tyle zaśpiewał gość elektryk - trzeba wzmocnić linie w calej wiosce ok.500m) :cry:

 

przeczytalem ustawe o prawie energetycznym i wedlug mnie ZE powinien wykonać projekt lub zwrócić kase (są to koszty inwestycyjne) !???

 

Z tego co wiem, co jest do wyboru: albo Ty (tzn branżysta) robi projekt albo ZE. Najlepiej dzwoń do URE z tym problemem. Na podstawie info od nich wal do ZE. To czasami " pomaga".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...