Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam - Zakład Energetyczny Wejherowo. W jednym z otatnich moich postów ponarzekałem sobie na ten zakład. Jak na razie niesłusznie. Dokładnie po tygodniu miałem gotowe warunki przyłącza wraz z umowami do podpisania a nie jak zapowiadali "minimum trzy tygodnie". REWELACJA.

 

PS. Mam d pocignięcia 50m kabla do przyłacza tymczasowego (prowizorka). Chcę go pociągnąć wzdłuż drogi aż do mojej działki. Chcę go wkopać na ok 40 cm w ziemię. Czy coś gdześ trzeba zgłaszać, aby to wykonać? Jakieś pozwolenia/zezwolenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Hej Wam ;)

 

Maciunio - już wiem , gdzie jesy Żółkiewskiego....ja mieszkam koło Błękitnej ;)...myślałam, że na Oksywiu nie sprzedają już działek...ale chyba się myliłam. W sumie to spokojna dzielnica ;)

 

Mam pytanie do Was wszystkich, czy jest możliwość zakupu w hurtowanich budowalnych materiałów budowalnych, a odebranie ich później. Przykładowo kupuje materiały w kwietniu a odbieram we wrześniu. Chodzi o ominięcie VAt-u 22% :cry: ????

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Hej Wam ;)

 

Maciunio - już wiem , gdzie jesy Żółkiewskiego....ja mieszkam koło Błękitnej ;)...myślałam, że na Oksywiu nie sprzedają już działek...ale chyba się myliłam. W sumie to spokojna dzielnica ;)

 

Mam pytanie do Was wszystkich, czy jest możliwość zakupu w hurtowanich budowalnych materiałów budowalnych, a odebranie ich później. Przykładowo kupuje materiały w kwietniu a odbieram we wrześniu. Chodzi o ominięcie VAt-u 22% :cry: ????

 

8)

 

Jest jak najbardziej. Ja już własnie kupiłem materiał na ściany i na dach i wszystko leżakuje w hurtowni. Jak zacznę budowę to wszystko stopniowo będę odbierał. Nie kosztowało mnie to ani złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga: składowanie materiału w hurtowni? Jak najbardziej, sami tak zrobiliśmy. Plusy-minusy? Plus: ta sama cena co w okresie zimowym, minus: już teraz musisz ustalić co chcesz kupować, tak aby później nie zdziwić się co Ci przyjedzie na budowę. W jednej z hurtowni zamówiłem w grudniu 2002 bloczki gazobeton 24 na cała budowę, pieniążki zapłacone, ciągle tylko pytałem czy mają bloczki z Osławy, bo innych nie chcę. W sierpniu na budowę przyjechały bloczki z Redy, myślałem że coś mnie trafi. Krótka, ostra wymiana zdań z panem z hurtowni i po kilku dniach na budowie były bloczki z Osławy. Inna sprawa że od tej rozmowy obsługa ze strony tej hurtowni była jak najbardziej w porządeczku ;-)

Jeżeli jesteś już teraz zainteresowana np. dachówką na budowę to polecam skład Matelbud z ul. Hutniczej w Gdyni - obsługa super, ceny też :lol: Przy zamawianiu teraz w hurtowni materiałów na późniejszy etap budowy warto spytać się czy możesz zwrócić nadmiar materiału i czy w razie zmiany koncepcji możesz wziąć inny materiał zamiast zamówionego.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rysiu - Można powiedzieć, że Banino to taka mała lokalna Wenecja. Generalnie jest to teren, gdzie jest wysoki poziom wód gruntowych i jeśli ktos sobie zamarzy piwnicę, to (tak jak pisał Grody), to musiałby zainwestować w porządny drenaż i raczej uszczelnić w jakiś sposób ścianę fundamentową. Nie umiem Ci doprecyzować wielkości dodatkowych kosztów (za słabo się na tym znam), ale wydaje mi się, że byłby to poziom akceptowalny.

Jeszcze jedna uwaga - lokalnie mogą być lepsze lub gorsze niż standardowe warunki wodno-gruntowe. Żeby się o nich przekonać, należy przeprowadzić badania (geologiczne?) gruntu.

Banino to gmina Żukowo. Co do innych lokalizacji, to napewno w Kiełpinie Górnym sa droższe działki (przynajmniej o 50%, może więcej). Co do reszty, to nie wiem.

 

Rafalg - nie mam ogrzewania powietrzem.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witajcie po długiej przerwie.

 

Grody - jak zwykle mnie zawstydzasz.

U nas stara bieda więc nie ma o czym pisać.

Przygotowuję się powoli psychicznie do prac na zew. budynku i już mnie boli głowa - bo robić mi się nie chce. Leniem /nie mylić z Leniniem zrobiłem się strasznym.

 

Docent dzięki za odwiedziny. Nie mogłem być - po latach znowu zaangażowałem się w mały projekt muzyczny, więc mam co robić i musiałem spotkać się z chłopakami.

 

i pytanie najważniejsze KTO WYBIERA SIĘ DO WARSZAWY NA 21 LUTEGO NA SPOTKANIE FORUMOWICZÓW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlowikowa: dzieki jeszcze raz. ja tez obejrzalem Twoj projekt. calkiem ciekawy. pamietam go z własnych poszukiwań.

 

martag: dzieki, mam nadzieje ze go niedlugo schrupiemy.. :lol:

 

maciunio: witam. Pogórze od Oksywia rzeczywiście nie jest aż tak daleko. na marginesie dodam, że do niedawna mieszkaliśmy na Obłużu (Płk. Dąbka). życze powodzenia w tych papierkowych sprawach.

 

my wyznaczyliśmy godzinę "zero" na 01.03.2004 (poniedziałek).

czy to dobra data? może ktoś ma jakieś zdolności wróżki i mi powie czy w dniu rozpoczecia budowy też musi być litera "r" tak jak z miesiącem ślubu? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kores, grody: takze prosilbym o namiar na hurtownie z dobra ceną styropianu. Jakiej grubości styropian kładziecie?

Czy po tynkach maszynowych trzeba jeszcze przed malowaniem cekolować ściany? Czy lepiej jednak zdecydować się na "stare" tradycyjne ręczne tynkowanie i cekolowanie? Jak myślicie?

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać ze jestem o krok od podjecia decyzji w sprawie okien. Po przejrzeniu listy ofert i pobraniu przez firmy wymiarow na budowie ostały sie dwie możliwości:

- Gdańsk Fabryka Okien - Veka PerfectLine - 5komorowy (szer. 70mm), okucia Winkhaus autoPilot,

- Forplast z Malborka - Aluplast Ideal Intertec 4000 5komorowy (szer. 70mm), okucia Roto NT.

W obu kompletach na parterze wszystkie okna z szybami klasy P4, w drzwiach balkonowych okucia wk2, wszedzie klamki Secustic. Okna białe.

Ceny obu firm zblizone do siebie - ok. 17tys. i teraz zastanawiamy sie którą wybrać.

Słyszeliście może coś o Forplaście?

Dostałem oprócz tego od nich ofertę na bramę garażową Wiśniowskiego - segmentowa, z kasetonami, ocieplana 4cm. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z bramy Hormanna właśnie na rzecz Wiśniowskiego. Za podobną cenę - około 3000 zł (z montażem) bedę miał bramę lepiej ocieploną (u Hormanna 2cm), co w przypadku garażu w obrębie budynku jest sprawą ważną.

Jak myślicie?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dłuższej nieobecności!

I od razu zadaję pytanie. Do mojej działki muszę doprowadzić wodę w drodze prywatnej ~90m. Droga moja i 3 sąsiadów. Dostałam od gminy warunki budowy przyłącza wodnego. Czy możecie mi doradzić gdzie szukać wykonawcy/wykonawców od projektu do oddania do użytkowania przyłącza? A może możecie kogoś polecić?

Mam jeszcze pewne wątpliwości dotyczące warunków przyłączenia wody. Jeżeli macie jakieś doświadczenie w tej kwestii, proszę zerknijcie na ten wątek:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=21275

 

Z góry dziękuję za porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Eska :D Ale Cię dawno nie było...

 

Jeśli chodzi o pytanie z tego drugiego wątku, to sprawdzę w domu. Na pewno jest o jakości wody, ale chyba nie w otwarty wykopie... Ale my będziemy robić tylko przyłącze... Natomiast przy budowie sieci pomiar geodezyjny chyba powinien być...

A co kosztów badania, to najlepiej zadzwoń do wodociągów czy sanepidu, to Ci powiedzą. Podejrzewam, że to może być jakieś 200-300 zł, ale głowy nie dam...

 

A jeśli chodzi o projektantów i wykonawców, to mam namiary na gościa z Gdańska, który ma firmę wykonawczą i współpracuje z jakąś projektantką. Ponoć są dobrzy, ale nie kontaktowałam się z nim, bo okazało się, że nam miasto zrobi przyłącze kanalizy, więc wodę zlecimy pewnie tej samej firmie, a projekt robi pani z biura które projektowało kanalizę na wyspie.

 

Pozdrawiam.

Kinga

 

P.S. Sprawdziłam - u nas w warunkach jest napisane, że pobór wody można rozpocząć po okazaniu wyników badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski- co do styropianu to cena jest około 145-150 za m3.

Na ocieplenie na gruncie trzeba położyć 10 (2x5)

na na górnej kondygnacji wystarczy 5cm.

Wielu majstrów mówi że może być nawet styropian FE-15 i pewnie mają rację.

Co do tynków to jednak z maszyny są z regóły szybciej i lepiej kładzione-kwestia odpowiedniego zatarcia- natomiast co do cekologania to czasami istnieje taka potrzeba przy gładzi tynkowej (gips).

Grody

PS. Ja zdecydowałem się na okna u Zielińskiego- było nie było fachura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grody - tynkarz (jeden z potencjalnych) też mówił ze wystarczy dać styropian 2x5cm, warstwę dolną z FS20, a drugą z FS15.

Ivo: byłem osobiście - mają punkt handlowy w Tczewie na Suchostrzygach na tzw. Manhattanie koło sklepu Sakor. Firma nazywa się Forplast. Widzę ze nie zdecydowałaś się jeszcze ostatecznie na Gdańską Fabrykę Okien? Wątpliwości?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - szkoda, że Cię nie zastałem - mam z Tobą do omówienia kilka szczegółów technicznych z zakresu instalacji, ale jeszcze chwilę może to poczekać.

 

Prośba do forumowiczów a w zasadzie pytanie - jeśli braliście kredyt na dokończenie budowy to na jaki bank postawiliście????? i dlaczego?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...