Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Docent: zapomnialem wspomniec o innych argumentach za wyborem:

-mozliwosc szybszej spłaty bez dodatkowej oplaty

-nie kwestionuja kwot jakie przedstawisz jako wydatki na budowę, ważne aby było widać na budowie że dany etap jest wykonany. Kolezanka miała kredyt z Milennium i musiała załatwiać rachunki bo bank kwestionował kwoty przez nią przedstawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent, wtrącę swoje trzy grosze na temat PKOBP :evil: Grrrr! Twardo się trzymałam z daleka od dyskusji, typu, któru bank lepszy, ale nie wytrzymam...

Braliśmy tam kredyt na część działki i nigdy tam nie wrócimy. Najpierw 6 tygodni rozpatrywali nam wniosek :o Po czym po wielu interwencjach i rozmowach z panią dyrektor oddziału i zwodzeniu nas okazało się, że nasze papiery nie wiadomo czemu znalazły się nagle w innym oddziale :o

Następnie pani obsługująca kredyt usiłowała nam wmówić parę bzdur: np: kazała nam przynieść plan zagospodarowania przestrzennego. "To znaczy wypis i wyrys?" - upewniłam się, na co pani: "nie, to nie wystarczy, musi być plan" :o , do tego uparcie twierdziła, że to, że jest pozwolenie na budowę, to wcale nie znaczy, że na działce można budować. Poza tym we wzorze umowy był warunek: ubezpieczenie przedmiotu kredytowania, niestety nie umieli nam wyjaśnić od czego niby tą działkę mamy ubezpieczać, od włamania, od ognia??? I tym podobne kwiatki...

No ale podpisaliśmy umowę, wypłacili transzę i wydawało się, że będzie z górki... Akurat :evil: W umowie jest określony jest termin do kiedy bank ma przysłać nam harmonogram spłat. Ponieważ go nie dostaliśmy, to zadzwoniłam i usłyszałam "po co to pani już teraz, przecież macie jeszcze 10 dni do terminu wpłaty raty", następnie zostałam odesłana do księgowości, gdzie dowiedziałam się, że oni takich harmonogramów w ogóle nie wysyłają, a na moje stwierdzenie, że przecież jest w umowie taki zapis, odpowiedź była, że mam złą wersję umowy :o Zresztą potem okazało się, że jednak harmonogramy sporządzają i po kilku kolejnych telefonach nam go wysłali.

Uhhh, ale się wyżaliłam :oops: Wiem, że jest wiele osób zadowolonych z tego banku, natomiast już po fakcie dowiedziałam się od innych ludzi, że w Gdańsku należy omijać z daleka oddział we Wrzeszczu na wysepce. Co potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem 6 lat temu kredyt w PKO BP na mieszkanie i w zeszłym roku na działkę. I jestem zadowolony. Papierologii nie więcej niż w innych bankach, nie żądali jakis extremalnych zabezpieczeń, czasowo w sensownym terminie, nie najgorsze oprocentowanie. Kredyt załatwaiłem w oddziale w Gdyni na Skwerze Kościuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie wiszę przy tych dwóch firmach. Kilka innych odpadło m.in. Bracia Bertrand i M&S). Zastanawiam sie teraz co do drzwi wejściowych i bramy garażowej. Co do drzwi to mam problem bo musza być ze świtlikiem - wymiar otworu szer. 140 x wys. 235. Chcielibyśmy białe drzwi i białą bramę. Wszedzie niestety drogo :-(

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski, Kinga, greg 98 Marcin U - dzięki za odpowiedzi - zwiedziłem już 4 banki - jednak najkorzystniej wypada PKO BP - mój osobisty bank PeKaO SA rozwalił mnie stwierdzeniem, że na wszystko trzeba mieć rachunki - w PKO BP zaproponowali mi oproc. 6,72% no i oczywiście to o czy wspomniał Adamski prowizja w wys. 0,5 % - co bardzo kusi.

 

Adamski - dlaczego nie M&S - możesz wyrazić swoją opinię. Byłem dziś w GFO - zasmuciło mnie to , że nie mają półzlicowanych okien - a o takie raczej mi chodzi. Zastanawiam się raczej nad M&S oraz WIndows 2000. Cena jest prawie ta sama - wybór trudny - chyba zwalę to na żonę - niech wybiera :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...