Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do budujących z silikatów - okazuje się, że na rynku Trójmiejskim jest alternatywa do cegieł silikatowych Silki, a mianowicie Silikaty Ostrołęka. W trójmieście jest przedstawiciel handlowy tej firmy oraz z trzy składy cegieł (główna w Pruszczu na ROtmance). Dla chętnych podaje numer przedstawiciela handlowego Silikatów Ostrołęka: Tomasz Nowak, tel kom. 0608 344 220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budujących z silikatów - okazuje się, że na rynku Trójmiejskim jest alternatywa do cegieł silikatowych Silki, a mianowicie Silikaty Ostrołęka.

 

Dziękujęmy, już z nich nie budujemy (bo mamy już zbudowane :) ) My właśnie z Silikatów Ostrołęka mamy domek :) No, jeszcze zostały ścianki wewnętrzne, ale co do tych silikatów - u nas jedna partia okazała się innej wysokości niż poprzednia i było troche zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się miały ceny Silikatów Ostrołęka do Silki ? i Dlaczeog je wybraliście ?

 

Nie wiem :) Nasz pan budowlaniec pewnie wlowikowi tłumaczył, ale ja starałam się nie za dużo słuchać, oni to wszystko ustalali. Myślę, że wlowik wyjaśni, jak wróci, bo ja to tylko z doskoku tutaj się wiedzą (a raczej niewiedzą) popisuję :) Chcę zaistnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytałem wiadomość od Ciebie. Postaram Ci się odpisać dzisiaj.

Ostatnio pożegnałem się z pokaźna literaturą i nie wiem czy wszystkie adresy będę miał.

 

Dziadka kupowałem w salonie w Gdańsku na wysokości Spacerowej w Oliwie koło dealera Mercedesa. Wiem że jest też punkt w Gdyni.

 

Bardzo dziwne że nie ma na www. przedstawicieli?

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dluzszej przerwie :-)

 

KINGAAA - moze faktycznie prowizorka budowlana to najlepsze rozwiazanie dla ciebie??? Prad masz od zaraz i mozesz spokojnie walczyc z ZE.

 

PYSIEK - witam serdecznie "sasiada". Sasiad to pewnie za duzo powiedziane bo ja buduje w Tradbak Wielkich, ale to juz moje okolice.

 

ALL - mam szybkie pytanie w sprawie okien: bylem zdecydowany na okna z gdanskiej fabryki okien na 99,99 % i... dostalem ostatnia kalkulacje z firmy EUROOKNA z Gdyni z atrakcyjniejszymi cenami - o 1,5kzl taniej. /okna 5-komorowe, plastikowe, biale/ Czy ktos spotkal sie z firma EUROOKNA ????

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kores: sorki nie dodalem zadnego powodu takiej decyzji. Zadecydowalo jednak lepsze wykonanie okien z GFO: najwazniejsze dla nas - jak to okreslila moja zonka - są "bielsze" oraz lepiej wykończone profile, porządnie wykonane połączenia w narożnikach. U niektorych firm połączenie profili wyglądało jakby było cięte nożem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - myślisz........hmmm nie dowiadywałam się w gminie. Ale przecież ja nie będe prowadziła wykopów pod fundament tylko zrównywała teren po dbudowę domu. Chyba takie coś nie wymaga pozwolenia. zresztą działka nie będzie cała równana tylko punkt wypukłości na środku.

Wątpie.... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga - wszystkie prace ziemne można wykonywać po uprawomocnieniu sie pozwolenia na budowę i po zgłoszeniu rozpoczęcia budowy - ale nie martw sie tym - moje pozwolenie uprawomocniło się w listopadzie , a od końca września juz budowałem dom.

Dzisiaj podpisałem cyrograf z bankiem na 20 lat- tak się zabezpieczaja, że jak nawet przedtem umre to i tak wezmą co swoje - spędziłem w banku z zoneczką prawie 3 godz. :evil: ale postawiłem na swoim i dostałem najniższą z możliwych marż dla PKO BP czyli 1 %.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - przesłałem Ci maila - zapomniałem zapytać się, gdzie kupowałeś drzwi wejściowe - Dziadka - na stronie int. nie ma adresów przedstawicieli.

 

DOCENT - przedstawiciel DZIADKA jest w Gdyni na Hutniczej, jakieś 200 za Makro w stronę Rumii. Jednak nie mam osobiście najlepszego zdania o sprzedawcy. Sprawia wrażenie mało zorientowanego w temacie i strasznie pływa.

 

DO WSZYSTKICH - wiem że to prymitywne pytanie, ale uzbrojcie się w cierpliwość, please.

 

Kiedy wołać geodetę do wytyczenia domu. Teraz - na ubitą ziemię, czy też zrobić najpierw wykop pozostawiając nienaruszona warstę posadowienia ław fundamentowych???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - ja najpierw wytyczyłem budynek - miedzy innymi dlatego , że wtedy jest wyznaczony poziom - czyli punkt odniesienia jak głęboko pan koparkowiec ma kopać - nic się nie bój, że zniszczy Ci wytyczenie - są oni dokładni - w/g mnie tak jest łatwiej. Dzięki za informacje dot. drzwi.

 

Może ktoś orientuje się, gdzie można zobaczyć drzwi Sputnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - ja najpierw wytyczyłem budynek - miedzy innymi dlatego , że wtedy jest wyznaczony poziom - czyli punkt odniesienia jak głęboko pan koparkowiec ma kopać - nic się nie bój, że zniszczy Ci wytyczenie - są oni dokładni - w/g mnie tak jest łatwiej. Dzięki za informacje dot. drzwi.

 

Może ktoś orientuje się, gdzie można zobaczyć drzwi Sputnik?

 

 

Dzięki za info.

Docent, a ty czasem drzwi Sojuz albo Łunochod nie szukasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...