Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Docent- jeśli chodzi o drzwi i bramę garażową to dopiero jestem na etapie szukania, więc będziemy mogli się powymieniać informacjami.

Drzwi oglądałem u Zielińskiego (tam też kupiłem okna) i w marketach ale jak narazie to więcej czytam na ten temat.

Chyba wybiorę PCV ze wzmocnieniem stalowym a do garażu segmentowe (mam podjazd więc mało miejsca) z ociepleniem.

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU- u mnie majster sam wybudował sobie szałerek (nawiasem mówiąc z moich desek szalunkowych) dwa lata temu i stoi do dziś- najtrwalsza w Polsce jest nadal prowizorka. Ale pamiętaj, że tak naprawdę najważniejszy jest kibelek, bo gdzieś muszą się załatwiać.

Póżniej, jak zamkniesz obiekt to te deski wykorzystasz np. do szalunku ogrodzenia.

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam all!

 

Co do "budowlanego WC" my przystawiliśmy go do garażu blaszanego (nic a nic nie czuć), ale musieliśmy go na zimę zabić deskami (kłódkę zerwali), bo wszędobylscy murarze ze wszytskich budów zrobili sobie u nas na działce szalet miejski + nawrzucali pełno puszek od piwa :evil: .

 

Taki niestety jest polski naród. Takze stawiajcie sławojki aby wasi murarze nie chodzili do waszych przyszłych sąsiadów.

 

MarcinU- my robilimy WC z jakiś płyt pilśniowych. Daszek ze spadem w tył, a w środku drewniana półka ala muszla. Do tego naprawdę nie potrzeba projektu.

Stare dechy, kilka gwoździ, 2 zawiasy i działa :lol:

Obowiązkiem inwestora jest zapewnienie WC.

 

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamski - właśnie tak zamierzam robić z tymi "pracami ziemnymi"...a na pewno nie zamierzam z tym czekać do budowy ;) wolę mieć wszystko przed czasem przygotowane.

 

barti - polecę Ci swoją ekipę budowl. jak się sprawdzi ;)..ale dopiero po lecie będą wolni ;)

 

MarcinU - zbuduj prosty wychodek. mój tata to tak robił - najpierw szkielet z bali (takich z lasu) albo desek a potem przybijasz dechy jak leziena góre spadzisty daszek - i przykryj papą albo blachą i po sprawie. Ja też będe musiała coś takiego zrobić już niedługo. Na szczęście deski skombinowałam od sąsiada po remoncie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was w tym roku składał już wniosek o pozwolenie na budowę. Jak to wygląda jeżeli plany zagospodarowania przestrzennego są już nieaktualne? Ile czekać? Ja w tamtym roku otrzymałem propozycję nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Czy warto go (informacyjnie) podłaczyć do wniosku o pozwolenie. COś to przyspieszy ?[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie!!! :lol:

 

Rafalg - jak nie ma miejscowego planu zagosp. przestrzennego to musisz minimum poczekać 3-4 miesiące na warunki zabudowy - ja czekałem ok. 8 m-cy ( przejrzyj moje wcześniejsze posty na ten temat z okolicy lipca).

 

Kinga - cały dach kupowałem w składzie o nazwie "Dachówka" - najkorzystniej mi wyliczyli, ale też byłem skłonny zakupić materiał w Matelbudzie - na ul. Hutniczej są oba -zależy jaki materiał chcesz zakupić - ponieważ nie wszystkie składy mają pełen wybór dachówek - musisz złożyć w kilku składach wycenę i wybierz najkorzystniejszą dla Ciebie - ja ze swojego wyboru jestem zadowolony.

 

Adamski - właśnie jestem na etapie załatwiania ubezpieczeń do kredytu z PKO BP - ten Twój link jest juz nieaktualny, po 15 .02 zmieniły sie zasady m.in. potrzebny jest teraz większy wkład własny - 50 % aby uzyskać marżę 1 %, oraz dodatkowe ubezpieczenie od ryzyka budowlanego - mój ubezpieczyciel jeszcze się z tym nie spotkał ponieważ jest to nowy produkt na rynku - na dzisiaj miał mi ściągnąć nowe druki i ubezpieczyć moją budowę. Generalnie juz podpisałem umowę i jak dostarczę ubezpieczenia to po 3 dniach mam dostać kasę.

 

Grody - wczoraj byłem na Beniowskiego, gdzie sa stałe wystawy budowlane - spodobała mi się brama Wiśniowskiego - cena ok. 2150 - segnentowa o wym. 2400x2100 ocieplenie 40 mm - martwi mnie tylko fakt, że ma w/g mnie dość słabe zamknięcie - ale wizualnie jest OK , w tym samym miejscu jest też do obejrzenia brama Badinton ( ćoś takiego) - prawie ta sama cena - lecz na moje oko trochę gorzej wykonana, jest tam tez bogaty wybór drzwi wejściowych - jest z czego wybierać. Byłem także u przedstawiciela firmy "Dziadek" ul Beniowskiego 34 - ceny względne i ładnie wykonane drzwi wejściowe - za 2000 można coś wybrać.

 

MarcinU - ja wcale nie mam szaletu i jakoś robotnicy sobie radzą - jeszcze żaden się mnie nie spytał, gdzie ma się załatwić.

 

Mam pytanko do wszystkich - czy ktoś mógłby polecić mi

jakąś firmę od instalacji c.o oraz wodnej ( zakup kotła, grzejników itp.)

 

KODI - jaki model masz swoich drzwi i czy zamawiałeś do nich jakieś dodatki, jakiego koloru ( nie pamiętam) i czy są sosnowe, czy z meranti.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...