Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Dzięki Wlowikowa ;)........może nie będzie tak źle jak czekałaś 2 tygodnie....bo mnie straszą, że trzy miesiące :cry: . A chciałabym już ruszać z budową.

Ale chyba teraz do pozwolenia na budowę nie potrzeba warunków zabudowy ? Ja sobie dla zabawy zrobiłam - a zresztą zeszły rok to już inne czasy :)

 

 

Raczej trzeba :cry: Przynajmniej tak mnie poinformowano w Wejherowie, bo teraz tam trzeba składać pozwolenie na budowę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie do tych którzy już składali Wniosek do gminy Szemud o ustalenie warunków zabudowy -

 

Ile czekaliście na odpowiedź???????????????

 

 

Warunki zabudowy - 3 tygodnie

Pozwolenie na budowę - 5 dni

 

Ale wtedy jeszcze Szemud wydawał pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - Wieść gminna niesie, że Grablowski podłączył Ci wodę. Ja od czwartku mam w końcu prąd na działce, a godzina "O" już wkrótce.

 

Jakże szybko informacje się niosą :-). Wodę Grablowski podłączał mi zanim kupiłem działkę (jest rura na działce). W zaszłym tygodniu tylko uiściłem stosowną kwotę do urzędu gminy. Muszę jeszcze doprowadzić to w pobliże budynku i założyć kranik. Jak zamierzasz umieścić wodomierz - w skrzynce na zewnątrz czy w środku w domu? Na prąd to jeszcze trochę poczekam.

 

Godzina "0" blisko - tylko coś ziemia wciąż łopaty nie pozwala wbić :lol:. Zacząłeś już coś?

 

Gierga - ja na warunki zabudowy czekałem 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wziałeś pod uwagę tylko 6 m-cy , a nie 7

 

Hej

 

Rozumiem, że chodzi o ilość miesięcy grzewczych? W obliczeniach wziąłem pod uwage 7 miesięcy grzewczych, czyli 210 dni. Do tego co miałem, czyli 1.152 m3 w 104 dni dodałem 106 dni po 9 m3. Wziąłem mniejsze zużycie dobowe, bo założyłem, że w marcu i kwietniu oraz w październiku jest cieplej niż w styczniu i lutym.

Za pozostałe 155 dni (w sezonie niegrzewczym) przyjąłem zużycie dobowe 2,5 m3 (cwu + kuchenka). Zatem:

1.152 + 106 x 9 + 155 x 2,5 = ~2.500 m3. Do tego 100 m3 rezerwy i wychodzi 2.600 m3.

A rzeczywistość to oczywiście zweryfikuje :D .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - witaj - widzę, że jesteś już zdrów jak ryba . Jeszcze raz podziwiam Twojego Detricha - wychodzi całkiem mało - dla mojej chałupki w projekcie zapotrzebowanie na gaz wychodzi ok. 3800 m3 na rok - więc róznica jest spora - biorąc pod uwagę także metraz domu. Byłem złożyć projekt c.o w firmie do której dałeś mi namiary - ale niestety gość, który sie tym zajmuje wraca z delegacji dopiero w pon. i wtedy będę omawiał szczegóły.

 

Mario - koparkowców jest całe mnóstwo - biorą od 60 - 75 zł za godzinę pracy.Oto niektóre namiary:1 z Bojana – tel. 603 – 642- 014, Wykopy p. Grotha Bogdan tel. 506-864-874 lub 681-88-04

Koparka – 602-873-094 – p. Lademan 501-222-123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

O f..k!!!

Docent - 3.800 m3 dla Twojej chałupki? To są dane z projektu? Z projektu MURATORA? :o Jesli tak, to należy im sie duża ŻÓŁTA KARTKA, bo zapotrzebowanie było chyba obliczane bez uwzględnienia izolacji termicznej (a gdzie ichnie standardy?) U mnie po szacunkowym odjęciu zuzycia na cwu i gotowanie (365 x 2,5m3) wyjdzie roczne zapotrzebowanie na c.o. ~ 1.700 m3 (a chałupa troche większa i w dodatku jednopoziomowa).

 

A zdrowy nie jestem, ale tyrać trzeba. No pain, no gain - tak mawiają.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - Wieść gminna niesie, że Grablowski podłączył Ci wodę. Ja od czwartku mam w końcu prąd na działce, a godzina "O" już wkrótce.

 

Jakże szybko informacje się niosą :-). Wodę Grablowski podłączał mi zanim kupiłem działkę (jest rura na działce). W zaszłym tygodniu tylko uiściłem stosowną kwotę do urzędu gminy. Muszę jeszcze doprowadzić to w pobliże budynku i założyć kranik. Jak zamierzasz umieścić wodomierz - w skrzynce na zewnątrz czy w środku w domu? Na prąd to jeszcze trochę poczekam.

 

Godzina "0" blisko - tylko coś ziemia wciąż łopaty nie pozwala wbić :lol:. Zacząłeś już coś?

 

Gierga - ja na warunki zabudowy czekałem 3 tygodnie.

 

Po prostu Grablowski robi mi wykop pod fundamenty i stąd znajomość ploteczek. Wodomierz mam póki co zakopany w ziemi, a zaraz po fundamentach mam zamiar wpuścić go do środka w miejsce docelowe. W przyszły piątek, tj. 19.03 mam zamiar rozpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Grablowski robi mi wykop pod fundamenty i stąd znajomość ploteczek. Wodomierz mam póki co zakopany w ziemi, a zaraz po fundamentach mam zamiar wpuścić go do środka w miejsce docelowe. W przyszły piątek, tj. 19.03 mam zamiar rozpocząć.

 

No to koniecznie muszę podjechać i spojrzeć. Też z Grablowskim rozmawiałem o wykopie - zobacze jak mu to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri - najtaniej bloczki betonowe kupisz w Małkowie - w zeszłym roku - wrzesień 1,85 zł - są dobre i sprawdzone - bezpośrednio od producenta - w hurtowniach kosztowały 2,2 zł, pustaki z gazobetonu kupowałem bezpośrednio w Osławie po 4,75 zł - z dowozem i rozładunkiem, strop teriwa najtaniej wychodził mi z Osowy tez od producenta, ale zrezygnowałem z niego na korzyść stropu lanego - wyszło taniej.

 

Georg - niestety nie mogę Ci pomóc ponieważ nie wykonywałem takich prac.

 

Poszukuję dobrych i tanich tynkarzy oraz specjalistów od wylewek końcowych ale robionych maszynowo - jesli macie jakieś namiary podzielcie sie wiadomością jak równiez i ceną za te usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ANEKRI - co do BK 600 24cm, wersja D (dokladniejsze wymiary, wersja na klej, z Oslawy) polecam Castorame. Ja kupowalem w Castoramie w Gdansku-Osowa przy obwodnicy. Ostatnio patrzylem na cene, byla taka sama jak w czerwcu 2003, tzn 4,97 brutto za bloczek BK24. Bloczki na paletach, foliowane. Sa tez bloczki 12 cm do scian dzialowych, cena 2,95 brutto. W cenie bloczka wytargowalem: darmowy transport i rozladunek HDSem, brak kaucji za palety, palety puste, palety pelne (nierozpakowane) oraz bloczki uszkodzone odbieraja sami na swoj koszt. Zwracaja pieniadze za niewykorzystany i uszkodzony material. Zaplata przelewem. Wszystkie uzgodnienia robilem z kierownikiem dzialu budowlanego panem Widera. Polecam. Szybko sprawnie i bez klopotow.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pagin :D

 

W Pruszczu udało mi się wytargować beton komórkowy 600, szer 24 za 4,75 brutto za szt. z bezpłatną umową depozytową do 180 i bezpłatnym transportem i rozładunkiem DOBRA CENA ??

 

Natomiast bloczek betonowy 2,40 bez faktury za szt bezpośrednio u producenta

Stropy teriva to faktycznie w Osowej chyba najtaniej.

 

Ale szukam dalej. Najgorzej jak z kimś ustalę cenę, przyjeżdzam do hurtowni a tam , wie pani wczoraj podrożało bo była nowa dostawa, ktoś wykupił itp Czy ja wyglądam na łanię ???? :evil: (bo chyba nie na łosia). Jeszcze zanim próg przekroczę wyjściowy, cena spada do umówionej. 8)

 

Dzięki za wszystkie informacje i proszę o jeszcze :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georg,

 

Ja tez nie mam wody na działce. Doprowadzenie ok. 80m. Mam warunki z 2 sasiadami na rozbudowę wodociągu a nie przyłącze, co zwalnia z opłaty za wcinkę.

Też prosiłam tutaj o namiary na projektanta i ekipę, ale faktycznie chyba wszyscy mają wodę na działce. Szczęśliwcy!

 

Udaliśmy się więc do gminy i tam polecili nam ludzi z okolicy (1 projektant i 3 ekipy). Nic konkretnego jeszcze nie mogę powiedzieć, bo to mój mąż zajął się wyborem. Jeszcze nie podjął decyzji, jeden z sąsiadów coś kręci :evil: .

 

Aha i dostałam namiary od Kingii na ekipę, ale bez rekomendacji. Niestety nie idzie się do nich dodzwonić.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...