Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kingaa - może podesłać mi namiary na Wenę (hurtownię pokryć dachowych)

 

Jezeli chodzi o kanalizę, to wszystkim zainteresowanym w Tuchomiu informuję, że byłem ostatnio w Zakłądzie komunalnym Glincz i zadałem pytanie o kanalizę. Pan spojrzał na mapę i powiedział: "Jak będzie za 5 lat, to będziecie szczęściarzami". TO wszystko w temacie

 

PS. Dwa lata temu w Gminie Zukowo słyszałem, ze kanaliza w Tuchomiu ma być za 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - ale to chyba może wystawać, tylko czerwoną szmatkę trzeba przyczepić - chociaż nie jestem pewna... Chodziło mi raczej o objętość w drugą stronę... to znaczy, jakby tak je wszystkie zlożyć razem, to ile tego by było...

 

Rafał - Wena, ul. Szczecińska 41, tel. 558 21 72, otwarte mają 8-16 a w soboty 8-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - jak Chyciu nie chce stempli to ja się zapisuję. Zapytam jeszcze moich wykonawców czy przypadkiem nie mają ale szczerze mówiąc nie podejrzewam ich o to. Odezwę sie w przyszłym tygodniu w tej sprawie.

 

Do wszystkich pytanie - czy słyszeliście coś o dachówkach WIEKOR - KORAMIC? Mam zamiar zakupić takie właśnie pokrycie dachowe ale cały czas się zastanawiam. Cena jaką mi zaproponowano oscyluje w okolicach 29 zł za m2. Wchodzić czy nie?

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti - jeśli chodzi o stęple to daj znać - właśnie jutro ściągam je po przezimowaniu ze stropu. Dachówka Wiekora jest OK - ale z ta cena to chyba jekko przegiąłeś - no chyba , że nie jest to dachówka ceramiczna. Dachówki ceramiczne oscyluję wokół 36-45 zł za m2, ale to i tak jest tylko połowa ceny za pokrycie dachowe - druga połowa to dodatki, rynny i folia dachowa.

 

Kinga- ja woziłem swoje stęple od sąsiada - jakieś 250 m - przyczepką o dł. 2m - po załadowaniu 30 stępli - była strasznie przeciążona co uwidaczniało sie poprzez ugięcie opon - więc raczej pomysł z przyczepką nie jest najlepszy. W takim razie mam juz 2 osoby chętne na moje stępla :lol:

 

Rafalg - tylko nie przestrasz się tej hurtowni o nazwie Wena - nie ma ona nic wspólnego z nazwą :wink: - tez tam byłem i robiłem wycenę - jednak w moim wypadku taniej wyszło mi w składzie "Dachówka" w Gdyni na ul. Hutniczej - nie przesadzaj tylko z dodatkami np, teraz niektórych rzeczy wogóle bym nie kupił - m. in. grzebieni okapowych - nie bierz także obróbek gotowych tylko blachę - każdy dekarz wygnie Ci ją jak należy, a będzie Cię to kosztowało o połowę mniej, obróki kominów dekarze tez wykonuja samodzielnie z blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich!!

Na wiosnę /o ile zdąże z formalnościami/ zamierzam ruszyć z budową domu wg projektu Lipińskich http://www.ciepledomy.pl LMP 15. Jestem na etapie szukania ekipy. Prosze o pomoc bo patrząc w ogłoszenia dostaje kociokwitu. Jak na razie mam osobę która wyceniła stan surowy + wstawienie okien na poddaszu + tynki wewnętrzne za 31.000 + 4 tys. za sprzęt /nie wiem kto ma płacić oni czy my/. Wydaje mi się że to drogo ale sama nie wiem. Aha - będziemy budowac w Baninie k/Gdańska. Poszukuję ekip od początku do stanu "pod klucz". Pozdrawiam serdecznie wszystkich i z góry dzięki :))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiek witaj :D

 

Docent - to ja szlachetnie "odstąpię" Twoje stemple Bartiemu, poszukamy gdzieś bliżej.

Hi hi z tą Weną to faktycznie... malutkie odrapane biuro w rozsypującym się budynku... ale za to obsługa przesympatyczna, konkretna i upust 17% na dzień dobry - dalej jeszcze nie negocjowałam...

 

I pytanie do wszystkich: czy ktoś chciałby przechować w garażu przyczepkę do samochodu w zamian za korzystanie z niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy składałem /w listopadzie 2003/ w ENERDZE Wejherowo wniosek na doprowadzenie prądu to mi powiedzieli, że owszem będzie ale w listopadzie 2004. No to wystąpiłem o prowizorkę. Poszło pięknie, tydzień temu odebrałem robotę.

 

A dzisiaj zajeżdżam na działkę, a tam stoi Z-ETKA.

Z jednej strony cieszę się że mam już docelowe doprowadzenie, ale z drugiej czuję się wyrolowany bo wydałem forsę na prowizorkę.

 

Ot dola inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa - dzięki za adres "Weny" - nazwa na hurotwnie doskonała :lol:

 

Docent - Dzięki za rady co do dachu. Będę brał to pod uwagę, bo dach zżera potężną ilośc kasy.

 

Barti - widzę, że już dokopałeś się do ekipy, ktora będzie Ci budować. Ile w końcu wytargowałeś za usługi? Ja wciąż oczekuję na mój projekcik. Coś się ślizgają z jego zakończeniem. Będzie trzeba pojechać z ceny....

 

All- jestem w trakcie szuknia kredytu. Co już powinienem załatwiać, czego załatwianie długo trwa, ni wiem, np wypis z księgi wieczystej, etc?

 

GDzie można najtaniej kupić bloczki betonowe? Widziałem spory skład w Miszewku, a że się buduję w Tuchomiu, to niedaleko

 

Dzięki za wskazania kolejnych hurtowni. Może ktoś jeszcze zna jakieś ciekawe? Główny materiał, jaki biorę, to bloczki silikatowe z Ostrołęki - bezpośrednio od producenta. Dachówk rozumiem "Wena" lu "Dachówka".

 

Markus_Gdynia - Super - widać,że ZE Wejherowo bardzo się poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wiosna ja tez ruszam z ostatnimi zabiegami przed rozpoczeciem konkretnej roboty. Facet z firmy, ktorej robote widzailem przypadkiem i bardzo mi sie podobala, wycenia mi wlasnie robocizne. Zaczynam wybierac miejsca z ktorych kupie materialy i lada dzien rozpocznie sie najpiekniejszy zapieprz jaki milalem w zyciu.

Pozdrawiam wszystkich i zycze tempa w dobrym stylu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

I przepraszam, że może się trochę wcinam w środek dyskusji, ale jestem kompletnie nowy tutaj i nie bardzo wiem jak się zachować :oops: ani jak sie do klubu zapisać. Nawet nie wiem czy mi wolno bo dopiero szukam działki.

Tak sobie jednak pomyślałem, że skoro wszyscy już te działki jakoś kupiliście to macie informacje czy jakieś wolne działki (i po ile) są w Waszym sąsiedztwie. Myślę o jakichś 1000-1500 m w pasie od Straszyna do Chwaszczyna i bezposrednio od właściciela. Cena 50 zł za m2 to max tego co mogę zapłacić :cry:

Będę wdzięczny za każdy namiar.

Pozdrawiam

Gabriel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georg: nie radze brac bloczkow z Redy. Jakosc w porownaniu do Oslawy o wiele gorsza. Pozwolcie ze zacytuje swoj mail z sierpnia zeszlego roku:

"Bloczki z gazobetonu przyjechały i wróciły do hurtowni. Pomimo moich żądań przywieźli w czwartek gazobeton z Redy. Dzisiaj przywieźli te z Osławy i zabrali popękane z Redy. Tych którzy nie mają jeszcze bloczków na swoich budowach a będą odbierać niedługo uczulam - spytajcie jak hurtownia dostarcza bloczki na budowę, na paletach zapakowane tak jak w Osławie, czy luzem układane na paletach dopiero w hurtowni. Widziałem i te bloczki i te i radzę bierzcie z Osławy. Róźnica naprawdę widoczna. "

Bloczki z Redy mialy pekniecia biegnace w polowie wysokosci poprzez cala szerokosc bloczka. Niestety uszkodzonych bloczkow bylo sporo. Wina lezy podobno po stronie producenta - gorsza jakosc skladnikow i zbyt szybkie ustawianie bloczkow na palety.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...