Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Barti - widzę, że już dokopałeś się do ekipy, ktora będzie Ci budować. Ile w końcu wytargowałeś za usługi? Ja wciąż oczekuję na mój projekcik. Coś się ślizgają z jego zakończeniem. Będzie trzeba pojechać z ceny....

 

All- jestem w trakcie szuknia kredytu. Co już powinienem załatwiać, czego załatwianie długo trwa, ni wiem, np wypis z księgi wieczystej, etc?

 

 

Ławy, parter, strop, kominy, szczyty (cała murarka) - 16.000

Dach (komplet z deskowaniem, folią, ociepleniem i dachówką) - 45 zł/m2

Tak więc powinienem zamknąć sie w 25.000 zł

 

Kredyt - polecam Lukas Bank

 

Serdecznie pozdrawiam Benicia. Nie wiem jak dojeżdżasz do domu. Próbowałem pokazać dzisiaj wieczorem Twój dom mojej żonie i skapitulowałem jakieś 50 m wczesniej. Kilka razy zawisłem w powietrzu na koleinach,a błoto ma na dachu. Żona kazała sobie kupić Jeepa.

Czy wszędzie u Was tak jest?

 

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiek i Gabriel 44.

Dla szukających działki-w zeszłym tygodniu byłam na swojej działce w Buszkowach-blisko Kolbud.Po drodze widziałam dość sporo ogłoszeń o sprzedaży działek.Chyba trzeba zrobić rekonesans w plener i poszukać coś odpowiedniego dla siebie.Studnią wiadomości są najczęściej sołtysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti - a jaki masz dom? parterowy, z użytkowym poddaszem?. U mnie średnio za kondygnację chcą od 6 do 11 tyś w zalezności od ekipy, dach - od 30 do 50 zl/m2. Nie wiem czy to dużo i jakiej ceny nie przekroczyć. Buduję piwnica+parter+ poddasze+ dach (w tym roku). Wykończeniówka w następnym.

 

ALL- Poradxcie, gdzie najkorzystniej można kupić bloczki (i nie z Redu :wink: ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg: na razie wyciagamy wszystkie oszczednosci i zamawiamy material na domek. Musimy wskoczyc w wyzszy prog stanu zaawansowania budowy zeby miec nizsze oprocentowanie kredytu. Na razie wybralismy PKO BP ;-)

Co do cen to w sobote zamowilem plyty g-k, bloczki betonowe i siatke na ogrodzenie, cement. Bloczki gazobeton 24 z Oslawywidzialem ze juz sa po 5,50zl/szt. Teraz kwestia decyzji co do welny i od piatku zaczyna sie "bal" :-) Niestety wszystkie ceny ida w gore i wszedzie w hurtowniach namawiaja do szybkich decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti - a jaki masz dom? parterowy, z użytkowym poddaszem?. U mnie średnio za kondygnację chcą od 6 do 11 tyś w zalezności od ekipy, dach - od 30 do 50 zl/m2. Nie wiem czy to dużo i jakiej ceny nie przekroczyć. Buduję piwnica+parter+ poddasze+ dach (w tym roku). Wykończeniówka w następnym.

 

ALL- Poradxcie, gdzie najkorzystniej można kupić bloczki (i nie z Redu :wink: ) ?

 

Dom parterowy z poddaszem użytkowym. Pow całk. 200m2, pow. użytkowa 160m2+ garaż (2 miejsca) i pomieszczenie gosp 40m2. Bez podpiwniczenia.

 

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - i jak z kredytem? Na co się zdecydowaliscie ? Jeżeli zdążymy na promocje, to weźmiemy w PKOBP - na razie najkorzystniej.

 

BArti - co takiego "urzekło" Cię w Lukas Banku ?

 

 

Najważniejsze atuty Lukas Banku to:

 

1. Brak ściemy - wszystkie szczegóły podane czarno na białym, w innych bankach piszą 5,55% (PeKaO S.A.) ale okazuje sie że tylko przez pierwszy rok.

 

2. Szybka decyzja - promesa ważna 2 m-ce załatwiana jest w 3 dni i możesz umawiać się z wykonawcami, planować spokojnie robotę. Udzielenie kredytu to ok 5 dni.

 

3. Mało dokumentów

 

4. Miła i profesjonalna obsługa - pracownikom widać zależy na zadowoleniu klientów, można powiedzieć ze bardzo się starają i traktują jak klienta, a nie petenta. Zupełne przeciwieństwo PKO BP gdzie nikt nic nie wie, nikomu nie zależy, czasu mają dużo,.....

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Basiek, Gabriel - witamy na forum.

 

Basiek - Gdzie w Baninie budujesz?

 

Barti - trafiłeś w mój czuły punkt z tą drogą. Jeszcze do wczoraj dojeżdżałem do domu, ale w niedzielne popołudnie powiedziałem PAS. Niestety samochód nocował 100 metrów od domu zamiast w garażu. Generalnie zrobilismy z sąsiadami zrzute na szlake z kotłowni - pół naszej ulicy jest już utwardzone, w najbliższym czasie powinno byc zrobione drugie pół. Potem na to troche żwiru (bo od szlaki się strasznie kurzy) i będzie git.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti-stęple są juz gotowe- tzn. w sobotę zostały zdjęte i ładnie ułożone. Jeśli wziąłeś ekipę p. Glowienke - to cena jaka ci zaproponował nie jest wysoka biorąc pod uwagę wielkość domu - tylko pamiętaj, że nie będzie to jedyny dom, który on będzie w tym czasie budował - więc będą dłuższe lub krótsze przestoje na budowie. Jeśli chodzi o kredyt to jednak polecam PKO BP - sam tam wziałem i jak na razie jestem zadowolony.

 

Anekri - jeśli chodzi o dachówkę to dobra cena - a z tym gazobetonem to wydaje mi sie, że ściemniasz - w sobotę kupiłem z pobliskiej hurtowni gazobeton z Osławy 12 za 3,15 zł - nowa dostawa poszła 10% do góry - w zeszłym roku kupowałem po 2,80 zł :lol:

 

Basiek - witamy na forum nowego ( ą) Baniniankę lub Baninianina - napisz dokładnie gdzie leży twoja gleba - może jesteśmy sąsiadami - na forum jest nas sporo z Banina.

 

Benicio - w sobotę sam ledwo wyjechałem ( bez pomocy chyba bym utknął) - dzisiaj mają mi przwywieźć piach do murowania - ciekawe, czy sobie poradzą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Kodi - szlake załatwia sąsiad, który ma znajomego palacza w jakiejś kotłowni bodajże w Kokoszkach. Ja tylko dałem kaske i nic nie załatwiam. Odcinek około 150 metrów wyniesie nas około 2 tysięcy (+ za żwir). Samemu to by było żal troche, ale zrzuca się pięciu więc wychodzi to po ludzkiej cenie.

Wiem, że ta szlaka to towar deficytowy, schodzi na pniu.

Wogóle Kodi to mam prośbe do Ciebie, odezwe się na maila lub priva dzisiaj.

 

Docent - od razu zamów traktor do wyciągania ciężarówki, he he.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zwłaszcza Baninczaków.

Z forum widać że ostro wzieliście się do roboty.

Docent- jak narazie to kupiłem trochę styropianu w Pępowie i pustaki na ścianki działowe.

Teraz myślę jak zabezpieczyć budynek po wstawieniu okien. Chcę ścianki i okna zrobić w jednym terminie żeby je jakoś obrzucić cementem.

A potem dopiero górka roboty. Instalacje.

Jeśli chodzi o drzwi i bramę to wstrzymałem się do 20 (targi budowlane w Olivii) może tam coś znajdziemy ciekawego.

 

 

Droga do mnie choć krótka to jednak księżycowa ale póki nie zrobią kanalizy nie mamy na co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

Może faktycznie trafię na moich sąsiadów, chociaż obok, dokładnie obok mnie szczere pole :)))))))))

Ja mam działkę przy ul. Lipowej, tj jadąc z Gdańska zaraz w lewo visavi pętli autobusowej. I mijając Algidę jeszcze trzeba kawałek jechać - to jest - powiedzmy pod koniec drogi mijając dość duże, młode osiedle po lewej stronie /ale nie jest ono od samej drogi tylko tak po ukosie/. Moja działeczka jest przysamej ulicy Lipowej :)))))))))))))

POZDROWIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gabriel44 - gdyby interesował Cię rejon Bojana, to są tu wolne działki, nawet koło mnie i nie powinny przekroczyć podanego przez Ciebie pułapu.

 

GRODY - możesz podać szczegóły targów w Olivii, bo jakoś nie natknąłem się na informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...