Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Hej!!

Może faktycznie trafię na moich sąsiadów, chociaż obok, dokładnie obok mnie szczere pole :)))))))))

Ja mam działkę przy ul. Lipowej, tj jadąc z Gdańska zaraz w lewo visavi pętli autobusowej. I mijając Algidę jeszcze trzeba kawałek jechać - to jest - powiedzmy pod koniec drogi mijając dość duże, młode osiedle po lewej stronie /ale nie jest ono od samej drogi tylko tak po ukosie/. Moja działeczka jest przysamej ulicy Lipowej :)))))))))))))

POZDROWIENIA

 

Hello

 

No to ja mieszkam na tym "młodym osiedlu" na tej ulicy "tak po ukosie" :D (tak przy okazji to ulica Jaśminowa, choć trafniejsza byłaby nazwa błotna, koleinowa lub wodnista :-? :wink: ).

Żółty dom i duża biała brama garażowa - łatwo zauważyć.

Widze, że na naszym forum, to jednak Banino "żondzi". 8)

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rafał - przede wszystkim wypis z księgi wieczystej - co najmniej trzy tygodnie :( Poza tym jeśli musisz mieć wycenę rzeczoznawcy - to co najmniej tydzień od jego wizyty na działce. Zaświadczenia o zarobkach - no, to zależy od firmy... Aha, i niektóre banki wymagają opinii o posiadanych rachunkach, na to też się czeka, np. w m-banku 2 tygodnie...

Też właśnie zbieramy papierki i mam nadzieję, że do końca tygodnia złożymy wniosek - w Kredyt Banku. Podstawowa zaleta, która właściwie zadecydowała, to że można wziąć kredyt na rozpoczęcie budowy a zadeklarowany wkład własny wnieść na końcu - tak więc dzięki temu mamy jeszcze gdzie mieszkać :wink: Zresztą pozosta?łe warunki też są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa - Dzięki za info. Dzwoniłem do Sadu Rejonowego w Gdyni, Księgi wieczyste (z tamtąd bedę brał kwit). Miła Pani powiedziała, że na wypis do kredytu max 2 tygodnie. Sprawdę co ze rzeczoznawcą i opinią na temat posiadanych rachunków. Na razie wydaje mi się, że będę brał w PKO BP. Co do kredyt Banku, to nie bedę brał w nim bo dla mnie są mało elastyczni. Czy sa jeszcze jakieś niespodzianki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie całe Trójmiasto!!!!!!!

Szukałem projektu BABIE LATO i przez przypadek trafiłem na KLUB.

Zaczynam budowę w Bojanie , zaraz przy granicy z Gdynią dojazd od pętli autobusowej Wiczlino ok.2,5 km.

Na razie cały czas pod górkę (woda-200m , prąd podobnie-prowizorka 100m) . Wykonawcy od 37000 do 19000. O materiałach pogadamy jak znajdę i umówię wykonawcę. Będę czerpał z waszych doświadczeń pełnymi garściami. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie , odezwę się jak będę znał cenę robocizny.

 

Mirek.

 

PS Widział Ktoś gotowe BABIE LATO (pracownia APA ) w okolicach Trójmiasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti - mówić to on sobie może - radziłbym Ci uważać na murarza z jego ekipy o imieniu - Józef ( lubi robić coś krzywo jak sie mu nie patrzy na ręce)- pan Zbyszek jest OK ( jako jeden z nielicznych w jego ekipie ) i nie irytuj się jak bedą się wyzywać - u nich podobno to normalka. Życzę powodzenia :lol:

 

Rafalg- myślę, że Kinga wyjaśniła Ci mniej więcej całość - zacznij napewno od Wypisu z KW, zaświadczeń z banków - gdzie masz konta - na drukach z banku, zaświadczeń o zarobkach i rzecz bardzo ważna kosztorysu budowy - musi być podpisany przynajmniej przez KB , ale uważaj - musi być tak zrobiony, żeby pasował do Twoich potrzeb.

 

Benicio - jesteś prorokiem - czy co :wink: - właśnie wczoraj miałem pierwsze podejście z ciężarówką pełną piachu - i niestety nie wypaliło - pan zatrzymał się 50 m od mojej działki i powiedział, ze dalej nie pojedzie i że może ewentualnie zrzucić mi piach tam gdzie dojechał - wiesz co mu odpowiedziałem :wink: pojechał dalej i chyba złapał po drodze kupca. Dzisiaj drugie podejście z piachem z innej firmy - podobno mają samochód z napędem na dwie osie - może się uda. Najgorszy jest ten narożnik - też chyba zanim jeszcze wybuduje będę musiał sie zainteresować drogą dojazdową. Dzisiaj wielkie dzień - pierwsze media w postaci wody zostana podciągnięte do domu do pom. gospodarczego. Hej.

 

Basiek - ja też z tego" młodego osiedla" po ukosie z ul. Cyprysowej.

 

Grody - Baninianie także Cię pozdrawiają - wczoraj byłem w hurtowni Bladowskich w Pępowie - styropian FS 15 maja w względnych cenach po 120 zł/m3, ale już na posadzki FS 20 po 170 zł - czyli nie najtaniej - gazobeton 12 - cena skoczyła przez 1 dzień z 2,80 do 3,15 - szkoda. Czy wiesz może gdzie maja taniej FS 20. Zakupiłem wczoraj okna i na 6.04 bedą gotowe do odbioru, ale chyba nie odważyłbym sie pozostawiać ich gdy nie będę miał w całości zamkniętego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych forumowiczów!

Nawał obowiązków sprawia że mam kłopoty z pisaniem - staram się jednak chociaż czytać :)

A propo cen stali mam do sprzedania po starej cenie około 300kg prętów 6m fi 6.

Gdyby ktoś chciał mam też (1szt) kinetę zbiorczą i (2szt) rury kanalizacyjne fi 200 12m.

Szukam dalej ekipy do elewacji - z trzech dotychczasowych namiarów - jeden zły nr telefonu , drugi nie odpowiada (ma za dużo zamówień czy co?), trzeci zrobił wycenę ale nie mam do kogo Go porównać. Może coś poradzicie?

Szukam też jakiegoś taniego kowala - umówiony wkurzył mnie dzisiaj podnosząc cenę za ogrodzenie o 1tys zł - tłumacząc się rosnącymi cenami - mój błąd nie podpisałem umowy od razu tylko umówiłem się na koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - jesteś prorokiem - czy co :wink: - właśnie wczoraj miałem pierwsze podejście ...

 

Stary

 

Po prostu znam zycie na wsi :wink: . Dziś rano np. wbiłem się w moje eleganckie kalosze (mam model: czarne z filcem 8) , he he) i drałowałem 100 metrów do samochodu. W zestawie z płaszczem i spodniami na kancik prezentowałem się kurna "rewelacyjnie". Żona ma lepsze: zielone z napisem "Made in Italy" ... - po prostu odjazd ...

Jak ja to kocham ...

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Szukam namiaru na wykonawców sieci wodociągowej (kompleksowo razem z projektem ) ok. 200mb. w Bojanie.

Pozdrowionka Mirek.

 

W Bojanie monopol ma Grablowski :wink: /u mnie tez robił/.

Telefon domowy: 676 0065 albo mobile: 603 642 014

Średnia cena to 30-35 PLN za mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochanieńcy! Rzuciłem wcześniej pytanko o bloczki, ale bez echa. Czy ktoś może mi zasugerować, gdzie to ja mógłbym nabyć po baaardzo atrakcyjnej cenie bloczki betonowe. Wszystkie wskazówki będą na wagę złota :lol:

 

Ile to jest baaaaardzo atrakcyjna cena? Podawałem wcześniej, że bardzo dobre jakościowo bloczki można kupić po 2.40 w OL-TRANS Mrzezino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...