Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jeżeli chodzi o ogrodzenie działki to chyba jest taki wymóg mój kierownik ciągle mi mówi, że musze ogrodzić, ale ja na razie zwlekam z tym, żeby sobie nie pogorszyć dojazdu. zamierzam wbić kilka kołków i "obwiązać" działkę taśmą ostrzegawczą - taką biało czerwoną. to powinno wystarczyć - widziałem, że tak robią.

jakby coś się stało, a działka byłaby nie ogrodzona to inwestor i kierownik mają kłopoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś mógłby mi polecić gdzie można wypożyczyć zagęszczarkę do gruntu?

 

Witam

 

Znam gościa, który ma zagęszczarke. Raczej jej nie wypożycza (chyba), ale sam przyjeżdża i zagęszcza (jest stosunkowo tani). Gość jest z Pępowa i jeździ traktorem, więc do Kolbud ma kawałek, ale możesz spróbować - może się dogadacie.

Stefan Krauze 607 689 799

Ja korzystałem z jego usług jako zagęszczacza i traktorzysty (jak się zakopałem swoim "terenowym autem" pod własnym domem :-? ).

 

Możesz tez spróbować w firmie MIDO z Miszewa tel. 684 98 68 - parają się wypożyczaniem maszyn i narzędzi.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro pos zagęszczarek - czy ktoś słyszał lub wykonywał zagęszczanie betonu w ławach czy też wieńcu? Rozmawiałem z facetem, który twierdził, że taki niezagęszczony beton ma mnóstwo powietrza i zdecydowanie obniżoną wytrzymałość.

 

Hej

 

Facet ma racje. Przydatny byłby wibrator (bez skojarzeń, he he), nie zagęszczarka. Onegdaj prowadziłem na ten temat lekko zabawną dyskusję z Kodim (na wątku trójmiejskim). Wibrator napewno wypożyczają we wspomnianej pare postów wyżej firmie MIDO (Kodi tam wypożyczał).

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kilku tygodni podglądam niniejsze forum przyszedł chyba czas, by się ujawnić, bo jakoś tak nie uchodzi chyba ;-)

 

Postanowiłam zacząć zbożnie, czyli od zapoznania się z danymi historycznymi zawartymi na 65 stronach. Co uczyniłam. Hawkgh! Trochę tego jest.

 

Nie wiem czy daje mi to już prawo do otwierania dzioba, ale jeśli przydadzą się poniższe informacje, to:

 

MarcinU ? w sprawie odpowiedzialności za wypadki na budowie. Z tego co wiem za każdą złamaną nogę i inne takie odpowiada właściciel posesji (nie dotyczy to chyba uprawnionych do przebywania na danym terenie i ubezpieczonych ekip budowlanych i innych zatrudnionych wykonawców). W każdym razie nam doradzono: a) obowiązkowo wywiesić tablicę ?Wstęp Wzbroniony Teren Prywatny? (co jest ponoć ważniejsze od nawet solidnego ogrodzenia), b) ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej ? ok. 50zl/rok.

 

Pozdrawiam

Bratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam zacząć zbożnie, czyli od zapoznania się z danymi historycznymi zawartymi na 65 stronach. Co uczyniłam. Hawkgh! Trochę tego jest.

 

Witam

 

Słowa uznania za przekopanie się po forum od początku. Ja przyznam ze wstydem, że jak sie tu "zapisałem" to było stron koło 20, a przeglądałem ostatnie dwie lub trzy :oops: :oops: :oops: .

A przy okazji witam serdecznie. 8)

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - wstydź się - do czytania, ale to już :wink:

 

Ha !! A Ty czytałaś?? :o

 

To pytanie nie do mnie ale jak sie "wprowadziłam" na to forum to byłam w stanie przejść kilka stron, tu jest taka skarbnica wiedzy, że bym chyba się w tym wszystkim tak zatraciła, żebym nic nie wybudowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - czy brałeś pod uwagę wylewanie ścian fundamentowych z betonu, czy przeliczałeś koszty takiego wariantu?

jakiej szerokości masz ławy? pytam bo u mnie wg projektu też wychodzą bloczki ustawiane po szerokości

 

przeczytanie całego forum to wyczyn

 

pozdr.

 

Oj brałeś, brałeś. Lane ławy mam zresztą w projekcie. Sam beton wychodzi prawie po tych samych pieniądzach co bloczki, ale wystąpiły dwa inne problemy:

1) zakup tarcicy na szalunki i co z tym potem zrobić /nie planuje deskowania na dachu/

2) koszt wynajmu blatów zwalił mnie z nóg. Wyszło 3500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kilku tygodni podglądam niniejsze forum przyszedł chyba czas, by się ujawnić, bo jakoś tak nie uchodzi chyba ;-)

 

Bratki witaj w Klubie.

 

Jesteśmy mądrzy mądrością nas wszystkich. Z ubezpieczeniem OC nie pomyślałem. Dzięki za pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Agawa, Benicio, Kingaa, Amys, MarcinU, Markus i ktokolwiek zdąży się zalogować zanim mnie się uda to wysłać :oops: :oops: Miło Was poznać.

Przeczytałam, bo póki co taki tylko mój wkład w budowanie, że staram się gruntownie przygotować. Zreszą kiedy się do tego przymierzyłam było tylko :wink: ok. 40 stron. Dopiero potem zaczęliście tak lawinowo produkować wpisy. Ale to fajna lektura i przynajmniej nie ryzukuję, że zapytam o coś co już było? A jak miło pokibicować. :D

 

Kingo nie chcę zapeszać, więc jeszcze chwilę się potajniaczę. Jesteśmy na etapie papierków.

Bratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...