Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Markus_Gdynia - Dzięki - Generalnie potrzebuję wyceny do kredytu a nawet nie wiem ile to mnie będzie kosztowało, stąd wcześniej pytałem o Kosztorysy. O ile ilosc cegieł, bloczków o dachówki hjestem w stanie wyliczyć, to ilośc betonu, stali juz nie. Do tego musiałym mieć szacowania co do wykończenia domu - chyba zdecyduje się na kosztorys. Albo macie ine pomysły ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus_Gdynia - Dzięki - Generalnie potrzebuję wyceny do kredytu a nawet nie wiem ile to mnie będzie kosztowało, stąd wcześniej pytałem o Kosztorysy. O ile ilosc cegieł, bloczków o dachówki hjestem w stanie wyliczyć, to ilośc betonu, stali juz nie. Do tego musiałym mieć szacowania co do wykończenia domu - chyba zdecyduje się na kosztorys. Albo macie ine pomysły ?

 

RAFALG - jeżeli potrzebujesz wyceny do kredytu, to jest to zupełnie inna rozmowa. Wyślę Ci jeszcze dzisiaj.

Beton i stal też jesteś w stanie wyliczyć. Ja stal liczyłem na metry (standardowo pręt stalowy ma 12 m długości) i w sklepie tak zamawiałem. Obwód ław, obwód wieńca, łączną długość nadproży nad otworami z zakładem po 30 cm - razy ilość prętów z projektu, plus dodatek na założenia na łączenie i na narożniki. ca. 10%). Gorzej ze stropem, ale jak masz jego projekt to też dojdziesz. A beton to juz zwykłe liczenie objętości - dla przykładu: długość ław x ich szerokość x głębokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg: a myslales o programie Buduj z PSB?

Na podstawie projektu zrobia Ci kosztorys i pomoga w zalatwieniu kredytu. Podobno daja tez pewne znizki w hurtowniach nalezacych do PSB (Polskich Skladow Budowlanych).

Spojrz na strone http://www.budujdom.psb.com.pl/

 

Niestety próbowałem z tego skorzystać - nie jest tak różowo. Mają kłopoty z programem, nie mogą tego zrobić, bla, bla, bla. Generalnie facet np. a Almaresie w Wejherowie siedział i liczy mi to ręcznie i trochę "na oko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU, Rafalg: dziwne, tak sie u nich pozmienialo? Kiedy myslalem o poczatku budowy bralem pod uwage PSB, nie brali wowczas zadnej oplaty za zrobienie kosztorysu i skorzystalem z okazji. Kontaktowalem sie wowczas bezposrednio z ich przedstawicielem handlowym - p. Dariuszem Aszykiem tel. 0602240640 (nie wiem tylko czy tel. aktualny). Pytanie tylko czy moj projekt jest na tyle popularny ze mieli w swojej bazie wykaz materialow na budowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pochwale się, że w dniu dzisiejszym dokonałem formalnego zakończenia budowy. Drugie podejście okazało się udane. Przy pierwszym brakowało mi rzeczy, których nie było w spisie załączników wymganych przez Nadzór Budowlany w Kartuzach.

Dla zainteresowanych, budujących w powiecie Kartuzy - odpowiedni druk można ściągnąć stąd. Następnie:

Pliki do pobrania / Zawiadomienie o zakończeniu budowy.

Dokumentów których mi brakowało, a których tam nie ma, to ksero uprawnień kierownika budowy oraz zaświadczenie o przynależności kierownika do Izby. Uwaga, w przypadku robót gazowych - dotyczy to również kierownika od robót gazowych.

 

Życze wszystkim Wesołych Świąt

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus SUPER te Twoje zdjęcia.......robota idzie do przodu :lol:

 

Ale nie omieszkam zobaczyć na żywo i z bliska przy okazji jak będe w Bojanie :lol:

 

Chociaż dzisiaj widziałam jak śmigałeś furą...jechałeś na przeciwko nas i nas nie zauważyłeś :lol: :lol: :lol:

 

Bije sie w piersi i obiecuje poprawę. :oops:

W ogóle to bardzo tłoczno było dzisiaj w Bojanie. Przy Twojej działce też byłem. Podobają mi się drzwi wejściowe u Twoich sąsiadów. Muszę się dowiedzieć gdzie je kupili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...