Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Siepka - ja zbudowałem na terenie o podłożu gliniastym. Glina ma swoje plusy i minusy. Paradoksalnie ta sama cecha może być wada i zaletą, np. nieprzepuszczalność wody. W trakcie budowy, przed uporządkowaniem terenu jest wszędobylska i kałuże się utrzymują bardzo długo, ale jak teren jest juz urządzony, to znakomicie utrzymuje tą samą wodę z pożytkiem dla roślin. Oczywiście na samej glinie to nic pożytecznego nie urośnie - są jednakże "przepisy" na postepowanie z gliną, dzięki którym ograniczyć można jej negatywne oddziaływania i wykorzystać zalety (przedstawione np. w Muratorze 07/2003).

 

Ja największy problem z gliną miałem/mam ze względu na droge dojazdową - raz na gliniastej drodze zakopałem sie po osie ...

 

Działka to nie tylko podłoże, równiez dostepność mediów, dojazd, cena, lokalizacja ... Podsumowując, z gliną da się żyć :D, patrzcie na co innego.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu bylismy wczoraj w Castoramie, okazało sie ze nie mieli wogóle nas w systemie a jedynym dowodem było nasze zamówienie i paragon-zamówienie powtórzone transport ma przyjechac 30 kwietnia, przepraszał facet jak trza, przejął się strasznie ale juz mi dzis nerwy opadły -zobaczymy czy kolejny przyjedzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu bylismy wczoraj w Castoramie, okazało sie ze nie mieli wogóle nas w systemie a jedynym dowodem było nasze zamówienie i paragon-zamówienie powtórzone transport ma przyjechac 30 kwietnia, przepraszał facet jak trza, przejął się strasznie ale juz mi dzis nerwy opadły -zobaczymy czy kolejny przyjedzie?

 

I tak to niestety jest. Dla nich jesteśmy jeszcze jednym klientem. A nam się tymczasem wali inwestycja naszego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawa - też miałem umówiony transport z Castoramy na wielką sobotę, tyle że z Rumii. Rano w sobotę zadzwonili, że nie przyjadą bo maja awarię HDS-a, że dopiero po świętach. Ale jak zacząłem marudzić, aby przywieźli choć część dostawy tak abym miał co murować po świetach to załatwili mi jeden transport jeszcze w sobote. Reszte dowieźli wczoraj jak było umowione. Genaralnie wg mnie są bardzo w porządku.

Jeśli chodzi o stal to pytałem wczoraj w Centrostalu Szczecinek na Hutniczej w Gdyni to pręty fi12 i fi16 maja po 3,19 brutto. Jak na stal to chyba dosyć dobra cena.

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma na przyłączu wodnym zrobioną studzienkę wodomierzową? Jeżeli tak to jakie? Widziałem taki fajny produkt firmy Danwell - trochę kosztuje, ale wygląda praktycznie. Ktoś ma może z tym doświadczenia, albo słyszał o czyms takim?

 

A po co chcesz wydawać zbędne pieniądze?

Ja na czas zimy miałem zakopane głęboko w ziemi /bez żadnej studzienki - przy pełnej wiedzy Pani Hirsch z UG Szemud/, a teraz wszedłem do wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bea3: masz jakis dodatkowy wentylator, czy tylko grawitacyjnie? Jezeli wentylator to jakiej mocy i gdzie umiejscowiony? Na dzien dzisiejszy chcialbym sam rozprowadzic rury i podlaczyc kominek, mam nadzieje tylko ze nie bedzie jakiejs naglej, awaryjnej sytuacji w pracy. Jakimi rurami rozprowadzilas powietrze - spiro czy kanalami, wyloty nad podloga czy pod sufitem?

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bea 3 - no..no...to mnie pocieszyłaś, bo też chcemy kupić Tarnawkę....chyba znów będe musiała Cię odwiedzić... :wink: tym razem jednak poczuć ten "gorąc na karku". Którędy puściłaś rury na piętro, bo jeśli masz spiro, to pewnie nie idą po podłodze??? Odezwij się...bo muszę omówić z Tobą to rozprowadzenie, bo nam tyle zaśpiewali, że też chcemy sami zrobić :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...