Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiem Wam coś - budujcie się szybciutko bo przebywanie we własnym domku jest niesamowite. U nas w tym tygodniu będą kończone ścianki działowe i 2ga wylewka. A Bastian kończy instalacje w gabinecie i lada dzień planuje go tynkować. Jak dobrze pójdzie to w weekend będziemy malować pierwszy pokój. Niesamowicie to wygląda!

A w weekend nic nie zrobiliśmy bo kupiliśmy sobie leżak i na zmianę wylegiwaliśmy się na tarasie :smile: Chętnych do poleżenia na słonku i podziwianie widoków zapraszam serdecznie. Grill jest na stałe już na budowie a że przybyło troszkę mebli to i warunki do jedzenia lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zachar, napisz do mnie na priva, kiedy Ci pasuje podjechać i jak długo możesz blokować sprzęt. W ostateczności skrzyknę paru kolesi i w 3 godzinki załadujemy :wink:

Mimo wszystko ponawiam jeszcze pytanko: Czy ktoś ma pożyczyć na chwilkę koparkę? Trzeba załadować jedną ciężarówkę ziemią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz nękam Sebastiana żeby szybciutko robił wodę w domu.

A jak już będzie zrobiony prysznic i kibelek wprowadzam się na dniach - mam nadzieję, że do tego czasu będzie gotowy chociaż jeden pokój :smile:

JA JUŻ CHCĘ!!!

A wczoraj przywieźli nam rury do odkurzacza. Chętnych do oglądania zapraszam do Dobrzewina :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi: Rozwazalem, ale wzialem bloczki, jak i inne rzeczy jak zwykle z Zukowa. Faktura z 7-dniowym terminem platnosci. Zabraklo mi palety bloczkow - dowiezli, zabraklo 32 sztuk - tez dowiezli. Wiaderko dysperbitu - nie ma sprawy. Ogolnie jest OK.

 

ogolnie mam juz sciany fundamentowe. teraz trwa zasypywanie srodka, a jutro zaczyna sie murowanie scian. Chlopaki ida jak przecinaki i tylko patrzec jak beda sciany - mam przez to kupe wydzwaniania bo wszystka chca wczesniej niz w planach :wink: A propos wody - zmyla mi jedna warstwe dysperbitu :sad: Prawie stowka poszla w ziemie...

teraz mam nawiezione na dzialke jakies 220ton piaseczku wiec nie bedzie juz takich problemow z glina jak drzewiej to bywalo. Przynajmniej mam nadzieje.

 

EWO: To co piszesz, to brzmi jak bajka. Zazdroszcze, ale w tym pozytywnym sensie. Kiedy ja bede mial takie problemy jak kolor scian w pokojach :wink:

GABI: Tez gratuluje - jak Ewie...

 

Pozdrawiam wszystkich

Jaca

 

PS> Kodi:: a jak do Ciebie dojechac? Moze kiedys po drodze na dzialke bym rano zajrzal? W jakich porach bywasz na dzialce? Jak sie kierowac z Banina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca - z takim tempem budowy szybko będziesz myślał o kolorach :smile:

My zaczęliśmy ściany w lutym i według mnie moglibyśmy mieć taki stan co najmniej miesiąc wczesniej. Niestety niektórych sytuacji nie da się przewidzieć i powstają zupełnie niepotrzebne ale za to bardzo denerwujące opóźnienia :sad:

Poza tym pocieszę Cię, że do dachu i wstawienia okien robota idzie jak siępatrzy. Dopiero potem wszystko zwalnia i strasznie sie dłuży. I do tego kosztuje. To chyba najgorszy etap budowy. Także trzymam za nas i za Was wszystkie kciuki jakie mam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Znacie może kogoś, kto robił sobie na działce drenaż? Przeczytałem sobie wątek na ten temat i szczerze mnie to zainteresowało. Mam u siebie pewne problemy z nadmiarem wody spływającej podczas ulew z ok. 300 m2 dachu :wink:

Przy okazji pozdrawiam wszystkich i życzę pomyślnego rozwiązania dylematów budowlanych! Ewa i Sebastian - trzymamy kciuki za Wasze rychłe zamieszkanie!

Zachar! Odezwij się chłopie! Co z tą ciężarówą? Da radę na sobotę, między 10 a 14?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi,

myślę, że to nie rzutuje. W ziemi zawsze można ryć :wink:

Ja tylko chciałem zapytać, ile kosztują poszczególne elementy tego ustrojstwa, jakie to elementy i gdzie można znaleźć fachowe opinie na ten temat.

Czy macie toto przykryte zwykłą ziemią, czy żwirem? Macie geowłókninę (cokolwiek by to nie było)? Jakieś studzienki?

Dzięki za odzew! :smile:

Pzdrv!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mishka2 -nie dostałeś mojej wiadomości na priva? Więc jeszcze raz mogę podstawić 8t wywrotkę ale najlepiej byłoby rano 8-9 lub po południu 17-18. Dobrze żeby była koparka bo 8 ton ziemi na łopaty to troszkę będzie machania (mała uwaga to musi być ziemia a nie gruz albo glina). Jak coś wysyłaj mi mail z dojazdem.

Jeżeli chodzi o drenaż mam wzdłuż ław. Dodatkowo chcę ułożyć na działce -mam glinę więc po deszczu co nie spłynie to stoi aż wyschnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witajcie. Miałem lekkie urwanie głowy - sprawy zdrowotne Beaty. Jakoś wychodzimy na prostą, ale jeszcze potrwa toi trochę.

 

Bloczki dzisiaj rano przywiózł mi koleś na działkę i po wstępnym obejrzeniu wyglądaja na równe, tak więc budować się będzie chyba ok. Kto ma ochotę to od wtorku jestem na działeczce i walczymy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza....

Czyzby nic sie nie dzialo?

U mnie wiekszosc scian parteru juz stoi. Chlopaki stawiaja kominy a w srode dotrze Porotherm i pojada dalej ze scianami.

 

Echhhh, nie wiedzialem ze cegly z tej samej klasy i w tej samej cenie moga sie tak od siebie roznic....

Dajmy na to taka cegla z Wienerbergera i Bysewa. Kto by pomyslal, ze nawet ja laik widze ze jedna z nich to totalne badziewie - co prawie sie w rekach rozsypuje, a druga pieknie wypalona i az dzwoni?

Pytanie za 100 pktow - ktora BE a ktora OK?

 

Odpowiedz jest prosta choc byc moze zaskakujaca - nasi gora :wink: Oczywiscie to jest takie tam pitolenie bo obie robione u nas, tyle ze jedna z bardziej znanym napisem...

 

Pozdrawiam wszystkich i zycze ladnej pogody (no moze w nocy moze troche popadac - przyda sie naszej spieczonej ziemi)

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...