Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prosze o info, kto, gdzie i za ile spraedaje takie cudeńka.

I jeszcze jedno pytanie - do wniosku o pozwolenie chcę dożucić projekt szamba, aby ząłatwić te dwie rzeczy za jednym razem. Skąd najszybciej i najlepiej pozyskać taki projekt ?

 

Witam

 

Mam szambo metalowe, a kupowałem ju u niejakiego pana Wonsa 691 50 26 lub 691 83 16 57 w Jodłownie koło Kolbud. Płaciłem 1.600 zł (+transport) /czerwiec 2003/, ale teraz pewnie jest droższe, bo stal podrożała.

 

Nie miałem żadnego projektu szamba. Miałem w projekcie budowlanym wrysowane szambo na działce ("na oko"). Ważne jest, aby kierownik przy wpisie do dziennika dotyczącym instalacji szamba napisał, że zbiornik na ścieki jest szczelny. Ja tak miałem i to wystarczyło - dom już jest odebrany.

 

Dadym, AnnaRz - witam krajanów Baniniaków.

 

Markus - postępy imponujące, gratulacje.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie poświątecznie

Jak to "miło" poczytać o problemach innych.

Żartuję. Pocieszę Was jednak, że to dopiero początek. Myślę, że problemów nie da się uniknąć choćbyście nie wiem jak pilnowali ekip. Zawsze coś wyjdzie. I dobrze gdy wychodzi na początku kiedy można jeszcze poprawić. Potem jest gorzej. Także cieszcie się z każdej usterki która znajdziecie teraz :)

 

Anekri - zapraszam na oglądanie psiaków - już otworzyły oczy i zaczynają uciekać matce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

[quote name="markus_gdynia

Pytanie 1. Mapka jest zrobiona zapewne w jakiejś skali /zwykle 1:500/ więc wymiary można określić bez większego problemu. Ewentualnie pozostaja zajęcia w terenie i pomiar fizyczny w polu.

 

Pytanie 2. Badanie geotechniczne gruntu kosztowało mnie 540PLN /październik 2003/, cena wywoławcza wynosiła 700. Firma GEOLECH, mają dwie siedziby w Gdyni, tel: 620-7017 lub 623-8754.[/quote]

 

 

W kwiestii wymiarów działki najlepiej jest nawiazać kontakt z panią Janiną Bielską z Urzedu Gminy w Żukowie. Pokój 32, tel 681-39-22, 601-62-85-14. Mi podała wszystko przez telefon.

 

Pozdrawiam

 

Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko w nowym tygodniu budowlanym.

 

mam pytanko: czy ktoś z Was interesował się może oknami z firmy TARIMEX z Gdańska.

Pytam, bo dostałem od nich całkiem niezłą ofertę - tam gdzie za moje okna chcieli najmniej 8500 to tu cena wynosi 6500, jest różnica - podobno polega ona na tym, że stosują okucia polskiej produkcji (niestety nazwy nie pamiętam)- czyli nie wchodzi tu w rachubę kurs EUR. Profile Trocal - wydaje mi się, że to jest sprawdzone. Nie wiem tylko jak z tymi okuciami - ale jak oglądałem to właściwie niczym się nie różniły od innych.

Będę wdzięczny za opinie ludzi, którzy zetknęli się z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - może jakieś zdjęcia towjego wspaniałego płotu !!!!

 

Niestety musiało sporo czasu upłynąć, ale zdjęcia są. Link poniżej

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=13353&q=Manuela&k=3

 

Markus: cieszę się że udało się załatwić tą naszą transakcję. Prawdę mówiąc ciągle drżałem czy się ktoś nie rozmyśli. Dzisiaj dowiedziałem się że i tak było coś pokiełbaszone w ofercie.

 

Chyciu: nie słyszałem niestety nic o tych oknach. W tym tygodniu montują u mnie okna z Gdańskiej Fabryki Okien.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - szczerze mówiąc miałem te same odczucia, ale jakoś nam się udało.

Panowie faktycznie zaniżyli w ofercie cenę. Napisali mi cenę za Twój typ wełny i jak do nich przyjechałem to byli zmieszani i nie wiedzieli jak się wycofać. W końcu ja się wspaniałomyślnie zgodziłem na ich propozycję, czyli wyższą cenę, która i tak była nie do pobicia przez innych. A Panowie wspaniałomyślnie za okazaną przeze mnie wcześniej wspaniałomyślność :wink: odpuścili tą różnicę na folii i jeszcze mi dorzucili za pół ceny 6 rolek taśmy do sklejania folii. Tak że nie mam powodów do narzekań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu - tak sobie myślę, że z tymi oknami to nie musisz się tak śpieszyć. Bo jak będziesz zamawiał okna z usługą montażu (często musisz tak zrobić aby nie stracic gwarancji) to zapłacisz 7% VAT za wszystko nawet po 1 maja.

Po 26.IV będę potrzebował stęple, rozumiem, że do tego czasu nie będziesz jeszcze ich zdejmował?

 

Przy okazji, ma ktoś na zbyciu ok. 250szt stępli długość ok. 270cm?

 

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu - tak sobie myślę, że z tymi oknami to nie musisz się tak śpieszyć. Bo jak będziesz zamawiał okna z usługą montażu (często musisz tak zrobić aby nie stracic gwarancji) to zapłacisz 7% VAT za wszystko nawet po 1 maja.

Po 26.IV będę potrzebował stęple, rozumiem, że do tego czasu nie będziesz jeszcze ich zdejmował?

 

Przy okazji, ma ktoś na zbyciu ok. 250szt stępli długość ok. 270cm?

 

Pozdrawiam

Tomi

 

Zapewnienia co do 7% VAT, przy wykorzystaniu wariantu "usługa" otrzymałem już w kilku miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - pozostaje Ci więc zamówić mapkę do celów projektowych, która jest robiona w skali 1:500 i skonfrontować dane w terenie.

 

 

czyli muszę zawołać geodetę do sporządzenia takiej mapki, czy ona już jest i tylko odpis mi zrobią?

 

Musi Ci ją zrobić geodeta.

1) I tak będzie potrzebna do wykonania planu zagospodarowania, który jest wymagany przy ubieganiu sie o pozwolenie na budowę.

2) Geodeta zrobi Ci najbardziej aktualną, bo musi nanieść instalacje podziemne /kable, wodociąg, itd./, a w gminach często mają mapy sprzed wieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz - pozostaje Ci więc zamówić mapkę do celów projektowych, która jest robiona w skali 1:500 i skonfrontować dane w terenie.

 

 

czyli muszę zawołać geodetę do sporządzenia takiej mapki, czy ona już jest i tylko odpis mi zrobią?

 

Musi Ci ją zrobić geodeta.

1) I tak będzie potrzebna do wykonania planu zagospodarowania, który jest wymagany przy ubieganiu sie o pozwolenie na budowę.

2) Geodeta zrobi Ci najbardziej aktualną, bo musi nanieść instalacje podziemne /kable, wodociąg, itd./, a w gminach często mają mapy sprzed wieków.

 

w 2003 bylo zrobione scalenie dzialek, takze sa aktualne mapki, ale nie bylo jeszcze kabli ani wody, dopiero dzis dostalam pismo ze jest juz elektrycznosc - kable:))

a taka mapka ma jakas date wanosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...