Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W przyszłym tygodniu geodeta wytycza mi fundamenty

Kupiłam również bloczki na fundament, jak dobrze pójdzie to pod koniec maja będzie już podstawa domu :)

 

Qrcze, czuję oddech peletonu na plecach. MarcinU też coś ruchów nabrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu geodeta wytycza mi fundamenty

Kupiłam również bloczki na fundament, jak dobrze pójdzie to pod koniec maja będzie już podstawa domu :)

 

Qrcze, czuję oddech peletonu na plecach. MarcinU też coś ruchów nabrał.

 

Ja zostaję daleko w tyle. Wczoraj odebrałem wreszcie projekt i jutro lecę do Wejherowa składać wniosek o pozwolenie. Budowa nie wcześniej niż w lipcu, ale jeszcze w maju ogrodzenie, woda no i być może jakaś szopa.

 

A wczoraj tak tylko z daleka widziałem Twoje białe tipi. Nieźle się prezentuje. Byłem za późno i ciemności nie pozwoliły podjechać i spojrzeć na szczegoły.

 

Ania i Piotr - witajcie. Projekt ciekawy architektonicznie choć na pierwszy rzut oka wydaje mi się skomplikowany w wykonaniu. Podobnie jak Benicio i Adamski aj bym zrezygnował z piwnicy (i tak jest dużo miejsca), bardziej otworzył kuchnię z jadalnią rezygnując ze ścianki (ale to już kwestia gustu), pokój na poddaszu nad garażem faktycznie może być kłopotliwy w organizacji. Ponadto wydaje mi się że dom będzie sensownie postawić wjadem do wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na początek chciałem przeprosic moze to o co pytam juz sie gdzies tu pojawiło, ale na przejżenie 73 stron straciłbym dużo czasu, którego nie mam. Otórz chodzi mi o Wasze doświadczenia odnośnie kupownia drewna na więźbę dachową. Gdzie można tanio kupić w okolicy Gdyni (trójmiasta), z moich wstępnych poszukiwań wiem ze zasadniczo nie jest to drewno wyschnięte i co z wiązku z tym, czy takie drewno też sie nadaje po odpowiednich zabiegach?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem w lekkim krucgalopie, wiec wybaczcie proszę, że tak od razu do rzeczy: mam gorącą prośbę w imieniu kolegi, który finiszuje właśnie z budową.

 

Czy ktoś z Was może podpowiedzieć, gdzie uda mu się kupić drzwi wejściowe, stalowe, rozmiar 100cm, w cenie ca. 1000 -1300 PLN i jeszcze do tego do odbioru w terminie na wczoraj, no, góra w ciągu tygodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Cieszę się, że jest z kim wymienić doświadczenia.

Jesteśmy totalnie podekscytowani-już mamy kredyt, słupki na działce i zaraz ruszamy!!! Fundamentów mamy nie kopać głęboko, to Żuławy więc tylko na 40 cm, a potem dom "pójdzie" do góry. Działkę mamy w Grabina Zameczek za Pruszczem. Projekt ze "Studia Atrium": ok. 150 m2 dom + garaż na 2 samochody (marzenie męża :) ).

Niestety nie mamy stałego (na razie) dostepu do Internetu (tylko w pracy "pod biurkiem" i to przez modem) więc pewnie będziemy pojawiać się sporadycznie.

Na razie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamskiWitam jeszcze raz. :D

Buduję w Osowie.Niestety nie mam na razie zdjęć.Robiłam projekt indywidualny(tak to nazwijmy) bo nie mogłam się zdecydować(parter podobał mi się w "Adrianie" a poddasze w "Manueli")Może niedługo będę miała zdjęcia to dam znać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam sie do prośby Wodzia.

Gdzie kupowaliście więźbę dachową i na co zwracać uwagę przy jej zamawianiu (i odbiorze).

 

I jeszcze jedno, ile mniej więcej może kosztować materiał na więźbę, dach jest prosty, 4 spadowy bez żadnych lukarn ani udziwnień, 300m2?

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupowalem drzewo na wiezbe w Sierakowicach w tartaku, z tego co pamietam to okolo 600zl/m3 +VAT. Po roku widac po konstrukcji ze mogloby sie jeszcze dlugo suszyc, no i teraz widac podluzne pekniecia na glownych belkach (dlugosci 8-10m o rozmiarze 24x18). Nie wiem co z tym robic (poza dodatkowa impregnacja), ale mam nadzieje ze bardziej sie juz nie beda rozsychac.

Co do ilosci drzewa to na 230m2 bralem 8m3, ale dach jest 4spadowy i trudny w wykonaniu.

 

Pozdrawiam, do jutra, czas do domu

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może podpowiedzieć, gdzie uda mu się kupić drzwi wejściowe, stalowe, rozmiar 100cm, w cenie ca. 1000 -1300 PLN i jeszcze do tego do odbioru w terminie na wczoraj, no, góra w ciągu tygodnia?

 

No to sobie ponabijam statystykę i odpowiadam. W sobotę na targach widziałem drzwi z firmy PTZ (polska technika zabezpieczeń) wzruszyło :wink: mnie wykonanie i cena. Tak na szybciora polecam drzwi CHROBRY z atestowanym 3-punktowym zamkiem centralnym klasy A (cokolwiek to znaczy). Cena brutto 1170 PLN.

Namiary: DAGAN S.C. Gdańsk, ul: I Brygady 48, tel: 304-8785 lub 501-606-307.

 

Sam się poważnie zastanawiam czy u nich dzrwi nie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otórz chodzi mi o Wasze doświadczenia odnośnie kupownia drewna na więźbę dachową. Gdzie można tanio kupić w okolicy Gdyni (trójmiasta), z moich wstępnych poszukiwań wiem ze zasadniczo nie jest to drewno wyschnięte i co z wiązku z tym, czy takie drewno też sie nadaje po odpowiednich zabiegach?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję

 

Musisz wybierać - albo tanie albo dobre jakościowo. Pogodzić obie rzeczy - "to se ne da pane Havranek" :lol: . Generalna zasada sprawdzona organicznie brzmi - ceny spadają a uprzejmość wykonawców wzrasta wprost proporcjonalnie do zwiększania się odległości od Trójmiasta. Radzę szukać albo za wejherowem albo w kierunku Borów Tucholskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu, Markus_gdynia - dziękuję.

 

Niestety DAGAN przepadł już wczoraj, bo rozmiary kończą się na 90 cm, ale Dziadek jeszcze się sprawdza.

 

Markus,

gratule z okazji postępów - zajrzałam do fotek i myślę, że jak Ci te rury tak zaleją, to przy parapetówie ładnych kilka flaszek zaoszczędzisz! :wink: Rozważ to może warto? :wink:

 

Witam:

joola

gwizdki

wodzio

Ania i Piotr

Pre_pl

faktycznie trochę Was obrodziło z wiosną. :D

 

Pre_pl - ja jeszcze w budowlanym przedszkolu, ale póki co to najwięcej szklanych pustaków widziałam w sklepie na Beniowskiego (stała ekspozycja) - cen niestety nie sprawdzałam.

 

Wodzio - spróbuj: tartak w Tuchomku - 5124690, 0502543091

lub tartak w Sierakowicach - 6847485, raczej nie bierz pod uwagę tartaku w Bytoni k. Starogardu (miał tu kiepskie notowania). O jakości i rodzajach impregnacji etc. było sporo w Muratorze w ciągu ostatnich dwóch lat - jak znajdę to dam namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkie nowe dusze na forum.

 

ADAMSKI - to się nazywa hit dnia. Dzisiaj w południe otrzymałem telefon od Panów z naszego "zaprzyjaźnionego" przedsiębiorstwa wełnianego, że ich dostawcy krążą po mojej działce i szukają miejsca gdzieby upchać towar. Dopiero po moich wyjaśnieniach przypomnieli sobie że sami mieli go przechować :o .

 

Strop twardnieje jak nie przymierzając ....., a ja z tego rozpędu zamówiłem dzisiaj okna do domu. I chyba zrobiłem dobry interes bo miało byc 10% rabatu, a skończylismy coś blisko 25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim ktorzy znalezli czas na zagladniecie za komentarze. Nie spodziewalem sie takiego odzewu.

 

Jezeli chodzi o ta piwnice to tak caly czas sie nad tym zastanawiamy i ciezko nam sie zdecydowac. Jezeli nie piwnica to chociaz zeby garaz byl wiekszy, ale niestety przy tym projekcie to niewykonalne.

 

Co do kierunkow swiata to mamy do wyboru dwa, albo wschod albo zachod (odbicie lustrzane) dzielka ma po obu stronach dojazd, a sasiedzi pln/pld.

 

jeszcze raz wielkie dzieki wszystkim

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...