Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

To jak? Są chętni na psiaki?

Zdjęcia dla przypomnienia:

http://community.webshots.com/album/126081036QuKIGB

Przecież w domu potrzebny jest pies do pilnowania/towarzystwa :)

2 psiaki zapowiadają się na spore.

 

Witam ALL

 

Ewa - ja wstępnie deklarowałam ochotę na pieska, ale na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe. Dopóki się nie wprowadzę do nowego domu, to tu gdzie mieszkam nie ma miejsca dla pieska...po głowach byśmy sobie chodzili, a po drugie (niestety dla piesków) pierwszeństwo ma planowana druga dzidzia...... :lol:

A po trzecie..........co ja na to poradzę że podobają mi się Labradory....także narazie z pieska nici! Przepraszam za zamieszanie jakie wprowadziłam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O rany, aleś zgryźliwa. Ten ktoś to ja - przecież już składałem samokrytykę. Samą mapkę mogę Ci przesłać wieczorem jako jpg, to jest najmniejszy problem bo sam ją skanowałem. Niestety potem trzeba ponanosić wszystkie osoby. Nie wszyscy muszą być specami od wszelkich programów. A propos - Word to niby z jakim rozszerzeniem zapisuje, jak nie doc.

 

.

 

 

o rany, ales zgryzliwy :p

 

Ty po prostu nie lubisz uwag od kobiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, aleś zgryźliwa. Ten ktoś to ja - przecież już składałem samokrytykę. Samą mapkę mogę Ci przesłać wieczorem jako jpg, to jest najmniejszy problem bo sam ją skanowałem. Niestety potem trzeba ponanosić wszystkie osoby. Nie wszyscy muszą być specami od wszelkich programów. A propos - Word to niby z jakim rozszerzeniem zapisuje, jak nie doc.

 

.

 

 

o rany, ales zgryzliwy :p

 

Ty po prostu nie lubisz uwag od kobiet?

 

 

AnnaRz, Markus - Jak się chcecie wzajemnie obrażać to róbcie to via e-mail. Za karę każde z Was ma napisać tysiąc razy: "nie będę więcej obrażał innych forumowiczów".

 

All - czy kupowaliście drewno szalunkowe. jeżeli tak to napiszcie ile potrzeba takiego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaRz, Markus - Jak się chcecie wzajemnie obrażać to róbcie to via e-mail. Za karę każde z Was ma napisać tysiąc razy: "nie będę więcej obrażał innych forumowiczów".

 

 

pisze tysiąc razy 'nie będę więcej obrażała innych forumowiczów'

przepraszam:)

 

odpokutowalam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLOWIKOWA - sorry, że cię umieściłem nie w tym miejscu co trzeba, ale od czasu spotkania integracyjnego w Miszewku upłynęło już sporo czasu, a w Twoim profilu nie ma informacji gdzie budujesz.

 

Jak to nie ma informacji ? A nie było też u wlowika ?Ja tam u siebie widzę, że mam dokładne namiary na miejsce zamieszkania :) (he he dopiero teraz to wpisałam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie się ciepło - ja zaczynam dziś akcję ogród ....

 

Hue, hue... Ja tyram już od dwóch miesięcy. A to z walcem, a to z grabiami, a to drewko porąbać ;-) Na efekty, jeśli idzie o ogród,to sobie kilka lat poczekam...

Przy domu, to zawsze robota się znajdzie :-))

 

Oooo, ja sie dołączam do podgrupy ogrodowej. Zacząłem z meisiąc temu i powoli krok po kroku zamieniam ściernisko na San Francisco. W jednym miescu wzeszła już nawet trawa !! 8) .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All - czy kupowaliście drewno szalunkowe. jeżeli tak to napiszcie ile potrzeba takiego drewna.

 

Zależy co i jakiej wielkości chcesz szalować?

Metodą precyzyjną - najlepiej przelicz ile metrów kwadratowych szalunków potrzebujesz, przemnóż razy grubość tarcicy czyli jakieś 2-3 cm i wyjdą metry sześcienne.

Bardziej pobieżnie - jeżeli chodzi Ci o szalunki przez cały okres budowy /ławy fundamentowe, strop, podciągi, ogrodzenie/ to przy założeniu strat części materiału po pierwszym użyciu będziesz potrzebował jakieś 3m sześcienne. Ceny orientacyjnie od 500 do 700 za m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

na szalowanie fund. 10x9m wyszło mi jakieś 1,3m3 desek za ok. 500zł deseczki po odbiciu nadal mi służą, głównie jako ciągi komunikacyjne na gliniastym podłożu

 

czy ktoś robił wylewkę na gruncie zanim stawiał ściany parteru? co się dzieje z wodą deszczową?

 

ciekawe czy Anekri i inni zniknęli z forum bo spełniają się w szaleństwie pracy na budowie :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys: niestety to szał głównie wydawania pieniędzy - a to panowie od CO a to od kominka i innych ustrojstw. Zaczynam myslec takze o ogrodzie, a konkretnie o systemie odprowadzenia wody z dachu do jakiegos zbiornika. Moze cos wiecie o duzych zbiornikach za przystępną cenę?

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odnośnik do mapki grupy trójmiejskiej

 

http://www.zhr.pl/bolek/murator

 

obawiam się tylko że nie ma komu przejąć pałeczkę.

Już kiedyś wspomniałem o chęci dołączenia się do tej mapki chyba Kodiemu (ale bez odzewu) więc może teraz jest jakaś szansa. Działeczkę mam w sumie około 1,5 km na Pd - Zach od Wlowika (w lini prostej).

Czy jest jakaś szansa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś robił wylewkę na gruncie zanim stawiał ściany parteru? co się dzieje z wodą deszczową?

 

pozdrawiam

 

My robiliśmy wylewkę na gruncie i cóż ci mogę powiedzieć...deszcze padały i nic się wylewce nie stało, bo i zaraz szybko schła (wiatr, słońce)...no a na jesień był już dach, czyli...no problem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pochwalę sie trochę. Ostatniego dnia maja zakupiłem beton B25 po 194,74 zł brutto. Zakupu dokonałem w firmie UNICON w Gdyni. Cena zawiera transport z pompą ...

Możesz podać jakieś bardziej dokładne namiary?

All - czy kupowaliście drewno szalunkowe. jeżeli tak to napiszcie ile potrzeba takiego drewna.

... Ceny orientacyjnie za drewno szalunkowe od 500 do 700 za m3.

Ciekawe ja 07.07.2004 byłem w tartaku na trasie Szemud - Wejherowo (parę km. za Szemudem po prawej stronie) i pan poinformował mnie, że jest w cenie 330 zł/ m3.

Jakaś różnica w cenie jest i to nie mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ja 07.07.2004 byłem w tartaku na trasie Szemud - Wejherowo (parę km. za Szemudem po prawej stronie) i pan poinformował mnie, że jest w cenie 330 zł/ m3.

Jakaś różnica w cenie jest i to nie mała.

 

Święta prawda. Pochrzaniło mi się z cenami kantówki 10x10. Sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos wiecie o duzych zbiornikach za przystępną cenę?

Adamski

 

Hello

 

Adamski, a co to jest przyzwoita cena? Ja wkopałem w ziemię dwa kręgi betonowe (średnica 1,5m, wysokość 0,5m) i przykryłem je betonową pokrywą. Dno zostawiłem otwarte. Odprowadzam do nich wodę rurami PCV (zwykłe szare, czyli do kanalizacji wewnętrznej :oops: ) fi 110 mm.

Na tej stronie znajdziesz jak należy dobrać wielkość zbiornika do wielkośći dachu.

Jest tam tez propozycja rozwiązania, ale ona napewno tania nie jest ...

 

Kręgi i pokrywa kosztowały mnie 450 zł. Do tego rury, kolana, trójniki etc. PCV około 300 zł. Do tego koszt koparki za wykopanie dołu i osadzenie kręgów (około 30-40 minut pracy). Pozostała robocizna - własna.

Ja mam dobraną wielkość "zbiornika" troche mniejszą niż przewidują "normy" ze wspomnianej wyżej strony. Dlatego też połączenia PCV z rurami spustowymi nie są ścisłe, a luźne (Przy połączeniach ścisłych w przypadku dużych opadów, woda, która nie zdąży wsiąknąć w ziemię, mogłaby zostawać w rurach PCV, a potem w rurach spustowych i po prostu ju urwac. Jak są luźno, to woda będzie się przez ten "luz" przelewać)

 

Jeden z sąsiadów ma odprowadzenie z rury spustowej rura drenażową (wyprowadzoną w ziemie na kilka metrów) i też podobno działa ... Napewno taniej i mniej zachodu, ale chyba mniej pewnie.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...