Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Barti za namiary na betoniarnie.

Czy ktoś wie gdzie można kupić gientarkę do strzemin fi 6. Może ktoś chce odsprzedać takie ustrojstwo, które sam wykonał. Ja mam problemy z możliwością wytoczenia dwóch elementów aby coś takiego samemu zrobić.

 

Popytam moich mężczyzn, bo oni sami wykonali takie "ustrojstwo" :wink:

Czekam z niecierpliwością.

 

Pytałam i chłopaki powiedzieli, że za 150zł ci zrobią. Ja tam się nie znam - blacha, toczenie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty zalane. Betonik spóźnił się ponad 3 godziny i zamiast o 15:00 rozpoczęliśmy o 18:30. Podobno to normalne. Zgodnie z obowiązującym zwyczajem wrzuciłem parę groszy do fundamentów.

 

Poza tym miałem odwiedziny na budowie.

Przyjechał kolega Benicio. Sprawdził czy wszystko OK, czy aby nowy, przyszły mieszkaniec Banina spełnia wszystkie kryteria :D :D :D . Jakie kryteria powinienem spełniać nie chciał powiedzieć.

 

Od poniedziałku "jedziemy" w górę z bloczkami betonowymi.

Przypominam, że cały czas obowiązuje trzymanie kciuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na działeczce ziemia juz rozgarnięta - bardzo miły pan kopacz wziął tylko 65zl za godzinkę pracy koparą.

Złozyliśmy we wtorek całą dokumentacje do UM w Gdyni - teraz tylko czekać na pozwolenie. Czy ktoś z Was osobiście roznosił powiadomienia do sąsiadów w celu przyspieszenia decyzji upełnomocnienia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie do przedwczoraj szło wszystko bez większych przeszkód, aż do momentu, kiedy to na działeczce zjawił się przedstawiciel od kominów schiedla i oznajmił, że... jeden z kominów mamy wymurowany do góry nogami :evil: Serio, po prostu murarzy "zjadła" rutyna :roll: Na szczęście komin świeżo postawiony i dało radę go szybko rozebrać. W poniedziałek zaczynam od nowa :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam problem. Na moim fundamencie pojawiły się rysy (pęknięcia) dokładnie nad zbrojeniem. Rysy są wzdłuz i w poprzek ławy ale tylko w miejscu gdzie przebiega zbrojenie - czyli nie biegną przez całą długość czy szerokość ławy. Krótko mówiąc mam odbitą u góry siatkę zbrojenia. Pęknięcia mają ok. 1mm szerokości i są płytkie tzn nie dochodze do zbrojenia (przynajmniej tak mi się wydaje). Beton jest klasy B25.

 

W poniedziałek mam spotkanie z kierownikiem i mamy zdecydować co z tym robimy. Napiszcie co o tym sadzicie. Czy wystarczy zalać lepikiem i położyc papę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam

Widzę,że wszyscy ostro pracują,ja również walczę z wykończeniówką mam zamiar wprowadzić się w czerwcu.

Barti z twojego opisu wynika jakbyś nie miał ciągłości zbrojenia na dlugosci fundamentu :o .Jezeli dobrze zrozumiałam to poważny błąd.Na razie nie żałuj wody,po jakiś dwóch tygodniach zobaczysz efekt końcowy i wtedy pozostaje ci uszczelnianie szczelin.Napisz jaka jest wys.fundamentu i co to za siatka(powinny być pręty)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budujacych z trojmiasta. ja co prawda jestem remontujacy, ale na taka skale, ze wlasciwie to budowa. mam pytanie odnosnie fachowcow do roboty. chcialem zamowic na koniec lata gosci do ocieplenia elewacji. moze ktos zna solidnych i niedrogich wykonawcow? jeszcze ocieplenie stropodachu i oblachowanie wszystkiego. a poza tym od zaraz do wymurowania slupkow z klinkieru do ogrodzenia. a moze jeszcze godnego polecenia kominkowca. pomozcie co mozecie. znad samego morza - kemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik odebrał zbrojenie.

Ja sam nadzorowałem prace.

 

Tu nie chodzi o ciagłość zbrojenia tylko nastąpiły takie skurcze betonu że widać w którym miejscu jest zbrojenie.

 

Wysokość fundamentu to 45cm, a "siatka" to było w przenośni. Jak spojrzysz na zbrojenie od góry to tworzy ono siatkę - troche namieszałem.

 

Rozmawiałem z fachowcami i powiedzieli że mają murarze zrobić rzadki betonik, wyrównać fundamenty, położyć folię i "jechać" ostro ze ścianką fundamentową.

 

 

Napiszcie co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Barti - poradzić to za wiele nie mogę - zerowe doświadczenie praktyczne. Ale jeśli kierownika masz dobrego i mu ufasz to poczekaj do jutra a dziś... zachowaj spokój. :D

 

Widziałam dziś dom zbudowany wg projektu, który kupiliśmy (GL 191 - Studio Atrium http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=209 ). Wygląda pięknie. Bardzo proporcjonalny. Z zewnątrz wygląda jakby nie wprowadzono żadnych zmian w projekcie. Wewnątrz niestety nie byliśmy, nikogo nie było w domu :( . Może jeszcze się uda. Zostawiliśmy sąsiadom karteczkę z naszymi namiarami z prośbą o kontakt...

 

Nie mogę się już doczekać kiedy na naszej działeczce będzie stał taki domeczek... mmmmm...

 

Rafalg - mam nadzieję, że uda się wkrótce. A czy składać Wam jakieś życzenia czy cóś? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym miałem odwiedziny na budowie.

Przyjechał kolega Benicio. Sprawdził czy wszystko OK, czy aby nowy, przyszły mieszkaniec Banina spełnia wszystkie kryteria :D :D :D . Jakie kryteria powinienem spełniać nie chciał powiedzieć.

 

He he - nie rób ze mnie ... :wink:

 

W weekend odwiedziłem polecaną przez Ewe wystawę ogrodnictwa. MOje najczęstsze pytania do wystawiających to: "A co to jest?", "A jak wysoko to rośnie?" lub bardziej wnikliwe "A jak to nawozić?" - czyli pytania godne kompletnego ignoranta 8) . Koniec końców stałem się dumnym posiadaczem ponad 10 nowych roślinek :) . Może się przyjmą ...

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio co tak skromnie? Ja się ledwo w samochód zapakowałam :)

Nie martw się, moja mama to "stara wyjadaczka" i też się dopytywałyśmy. Jak roślinki małe to ciężko się połapać.

Ceny mieli bardzo atrakcyjne a jak się pochodziło to można było znaleźć prawdziwe okazje. Np. żarnowiec w jednym miejscu za 20 a po drugiej stronie identyczny za 10 :)

Mój skalniak został skończony, kompozycje na taraz zrobione - teraz biorę się za resztę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozprowadzenie z kominka zrobione - jednak nie robiłem tego samodzielnie, przypadkiem spotkałem w hurtowni budowlanej fachowca od kominków który zrobił w 2 dni rozprowadzenie kanałow w posadzce. Były problemy, bo panowie z GFO osadzili okna troche nizej niz mieli i zostalo malo miejsca na wylanie posadzki i schowanie kanałów. Skończyło się na wycinaniu stropu młotem udarowym. Teraz nie moge sie doczekać kiedy będą tynki, posadzki i będę mógł wreszcie zapalić pierwszą zapałkę w kominku.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti

 

nie ma co panikować, zamówiłeś mocny beton, dlatego te pęknięcia. Poza tym musisz mocno polewać wodą, bo jest już dość ciepło w dzień i słońce robi swoje - a pamiętaj, że beton składa się w dużej mierze z H2O, która ciągle w trakcie wiązania odparowuje.

 

Ja miałem podobny problem ze stropem lanym. A wylewałem B15. Nad garażem, gdzie był wylewany wcześniej popękał mi dość mocno - w pierwszy dzień za mało polewałem wodą. Potem jak wylali nad resztą domu już polewałem dość intensywnie i jest zdecydowanie lepiej.

Po zdjęciu stempli oba stropy się trzymają.

 

Dodam tylko, że najwięsze pęknięcia miałem na styku wieńca ze zbrojeniem stropu - też było w kilku miejscach widać jak biegną pręty.

 

Ten pomysł z wylaniem trochę chudziaka do uszczelnienia jest chyba dobry - ale i bez tego mysśę, że dom Ci się nie zawali. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ceny mieli bardzo atrakcyjne a jak się pochodziło to można było znaleźć prawdziwe okazje. Np. żarnowiec w jednym miejscu za 20 a po drugiej stronie identyczny za 10 :)

Ja też byłem na targach ogrodnictwa w Osowej i jak widziałem żarnowce to chciało mi się śmiać z tych wszystkich, którzy to kupowali. Na na swojej działeczce w zeszłym roku wyrywałem go na pęczki a inni to kupują. Według mnie to jest jeden z najgorszych chwastów.

No dobra tam sprzedawali taki szczepiony ale to i tak chwast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można kupić gientarkę do strzemin fi 6. Może ktoś chce odsprzedać takie ustrojstwo, które sam wykonał. Ja mam problemy z możliwością wytoczenia dwóch elementów aby coś takiego samemu zrobić.

Pytałam i chłopaki powiedzieli, że za 150zł ci zrobią. Ja tam się nie znam - blacha, toczenie itp...

Jeżeli jest taka możliwość to złoze zamuwienie najszybciej jutro wieczorem, gdyż dwóch kumpli dostało podobne informacje i chcę się dowiedzieć czy możliwość wypożyczenia wchodzi w rachubę. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen domyślam się, że u Ciebie rośnie żarnowiec żółty. Owszem rośnie go pełno w okolicy ale:

1. nie u mnie

2. ja mam bordowy i różnokolorowy

Takich w stanie "dzikim" nie widziałam

Poza tym żarnowiec jest bardzo ładną i co najważniejsze zimozieloną rośliną. Także nie śmiej się z tych co kupują. Niektórzy sieją łąkę kwiatową a ja ze swoją walczę. Zazwyczaj lubi się to czego się nie ma.

 

Benicio ja się nie dziwię. W Trójmieście nie ma żadnych tego typu imprez a coraz więcej ludzi się buduje. W zeszłym roku tyle tego nie mieli a i ludzi było dużo mniej. Ciekawe co będzie za rok? :)

 

Niektóre z firm które się wystawiały mają stałe stoiska w Renku. Chyba ceny też podobne. Ja się tam wybieram jak już będę "dopieszczała" dom wewnątrz bo mają wspaniały wybór doniczek i dupereli wykończeniowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...