Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus - tak sobie oglądam twoje zdjęcia i zazdroszczę.....

 

Rafalg - jak to zwykle bywa, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja z kolei zazdroszczę mojemu sąsiadowi, który ma już oczyszczalnię, rozprowadzenie wód deszczowych, tynki wewnętrzne a od dzisiaj montują mu pompę ciepła.

 

Gierga - gratuluję postępów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących po sąsiedzku. To mój pierwszy post na tej grupie, buduję koło Redy z Silki, uporałem się do tej pory z fundamentami. Od czerwca myślę że prace nabiorą tempa.

 

Tymczasem mam pytanie o szamba szczelne. Skąd warto kupić? Mam ofertę na 9 m3 za ok. 3700 zł bez transportu, montażu. I wydaje mi się to dużo. Czy ma ktoś lepsze namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( A ja stoje przed dylematem jaki komin do spalin postawić z cegły czy systemowy :(

 

Zdecydowałem się na systemowy. Czasy zdunów przemijają bezpowrotnie, a kominy zbudowane z cegły, które do tej pory widziałem nie wywarły na mnie pozytywnego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus a w jaki sposób chcesz ogrzewać mieszkanie - kominkiem? na

gaz ?

 

Jeżeli kominkiem to w jaki sposób. Jestem już zielona ;(

 

Wychodzi na to że będziemy się dzisiaj wymieniać ciosami w postaci postów :lol: . Właśnie jestem po lekturze Twojego dziennika. Nie wiedziałem że go prowadzisz.

 

Sprawa ogrzewania to długa bajka. Pierwotna koncepcja zakładała, że dom będzie ogrzewany zasadniczo gazem ze zbiornika. Kolejna koncepcja zakładała że zasadniczym sposobem będzie kominek z DGP, a gaz ze zbiornika pełnił będzie funkcję wspomagającą. Przy piątej wizycie u kominkowców, gdy po raz kolejny chciałem się upewnić że cały projekt systemu dystrybucji gorącego powietrza jest prawidłowy /rozprowadzenie przewodów na płytach stropu filigran i zalanie ich w warstwie betonu/ panowie stwierdzili "to se ne da" i nawet zainstalowanie turbiny wspomagającej nie zapewni dogrzania dwóch sypialni. Wściekły jak cholera, kląłem na czym świat stoi. Na szczęście było to przed zamówieniem płyt stropu, bo inaczej zostałbym z otworami na system dystrybucji. Tym sposobem skończyłem na najdroższym /pod względem inwestycyjnym/ z możliwych rozwiązań, czyli na pompie ciepła. Do tego zmusili mnie również sąsiedzi. Po prostu jestem otoczony pompami ciepła i nawet jeśli za ileś lat doprowadzą gaz ziemny to zostałbym jedynym kandydatem do jego podłaczenia. Dwa domy przede mną zauważysz dużą przyczepę campingową. To jest właśnie ekipa która dzisiaj zaczęła montaż pompy ciepła u sąsiada. Wczoraj skończyłem z nimi uzgodnienia co do mojego domu około 23 wieczorem. Jak kredyt wypali to u mnie będą montować we wrześniu, tak aby dom był ogrzewany przez zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus oj dałeś ty mi dał do myślenia..... :o

 

Ja wiem jedno, że raczej nie chcę komina z cegieł, wole systemowy. Jutro odwiedzę znajomego do kominów i może wpadnę do sklepu w Redzie z systemiami kominowymi.

 

Muszę też obmyśleć, żeby to miało ręce i nogi. Bo zrobić to można tanim kosztem, tylko czy potem będzie z tego pożytek i jakakolwiek funkcjonalność.

 

No nic idę temat wałkować do poduszki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga - ja też !!!!! Zakupiłem Silikaty prze 1 majem, ale bez kleju. powiedz, jaki klej zakupiłaś i gdzie i wsumie za ile ci go wyszło ?

Co do ogrzewania to tez dodam swoje trzy grosze: Będę ogrzewał powietrzem, do tego podłączam kominek (rozprowadzanie powietrza tymi samymi kanałami co C.O. ). Jezeli chodzi o zasilanie, to mam szczście (Tu podziękowania dla Gabi i jej meża), bo otrzymałem warunki na doporwadzenie rury z gazem do działki. Teraz jestem w trakie podpisywania umowy :lol: . Nie będzie żadnych butli z gazem na działce :lol:

 

Markus - Masz rację. Życzę Ci abyś dogonił sasiada :wink: a jak twój elektryk? działa na placu boju?

 

All - Na dniach mam otrzymać ofertę na system Cadio (dom inteligentny, sterowanie, alaram, etc.). Koś mnie pytał na forum o to. Jezeli sa zainteresowani, to chętnię podziele się informację (tzn. tą oferta, która otrzymam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójmiasto nie zasypia nigdy ??? No, no ale New York się z nas zrobił.

 

Rafalg - elektryk rozprowadził mi odkurzacz centralny i wszystko przyklepalismy chudziakiem. Za tydzień mają robić więźbę i jak tylko położą dach to będę wołał elektryka, choć chłop prosił o litość bo również dom buduje i pod koniec czerwca ma sie przeprowadzać. W każdym razie czeka w blokach startowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam nowych forumowiczów.

 

Jarl - ta cena to pewnie za szambo betonowe. Dwa razy tańsze jest szambo metalowe. Niestety nie mam żadnego namiaru ("firma" od której ja kupowałem już nie produkuje szamb).

 

All - musze kupić troche stali, a nie wiem jakie są ceny aktualne. Powiedzcie mi prosze jaki jest akceptowalny poziom cenowy za fi 14 i jak przeliczyć kilogramy na metry?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo.Najpierw spytam: znaczy, że jechałaś Jasminowa Avenue w Baninie i nie wstąpiłaś? Wszystko w porządku.

 

Secundo. Sąsiad płot robi sam (już drugi sezon). Pytałem kiedyś z ciekawości ile by wziął, to tylko głową pokręcił. Kosztowałby fortune bo wkład robocizny jest ogromny. Natomiast materiały tanie: kamienie zebrał ze wszystkich pól w promieniu kilku km od Banina, troche cementu, żwiru, wody, stali (na ramy) i to wszystko.

 

Po trzecie (włoski się wyczerpał :p ). Nie zachwyciłaś się moim trawnikiem?????? 8) :-? :D :o Przykro mi. :wink:

 

Pozdrowienia B.

 

Benicio - jechałam...ale nie śmieliśmy Ci przeskadzać, bo tak mocno kopałeś łopatą, że ho..ho...ho.....w ogródku.

A wiesz że żadnego trawnika nie zauważyłam... :o może dopiero potem zrobiłeś? A domek masz super! [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Groszek - schudłem 4 kg (do 103 ...) przez to machanie łopatą :p .

 

Amys - ja mam z chudziaka, grubość 10 cm. Rury kanalizacyjne zabezpieczone o tyle, żeby nie wlać do nich betonu 8) .

 

Ponawiam apel:

All - musze kupić troche stali, a nie wiem jakie są ceny aktualne. Powiedzcie mi prosze jaki jest akceptowalny poziom cenowy za fi 14 i jak przeliczyć kilogramy na metry?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarl - ta cena to pewnie za szambo betonowe. Dwa razy tańsze jest szambo metalowe. Niestety nie mam żadnego namiaru ("firma" od której ja kupowałem już nie produkuje szamb).

[ciach]

jak przeliczyć kilogramy na metry?

 

Masz rację - betonowe. Jeśli chodzi o szamba metalowe to ta proporcja cenowa jest sprzed skoku cen stali czy z po?

Bo jak stal zdrożała dwukrotnie to by się wyrównało.

 

Apropos fi 14 - mam w projekcie zestawienie 12m= 14 kG

przed VATem - było za 3 zł /kG teraz pewnie wyżej. od fi 10 do fi14 (to był największy jaki mnie interesował) cena była taka sama za kG.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...