Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujacych z 3miasta,

Mysle ze najwyzszy czas sie ujawnic, jestem juz po lekturze wszystkiego co zostalo napisane na forum 3miejskim, zajelo mi to troche, ale musze przyznac ze byla to zajmujaca lektura i powoli zaczynam miec wyobrazenie co mnie czeka.

Cos o sobie - jestem z Pruszcza Gd i kupilismy z zoneczka dzialke 1500 m2w Pregowie gm. Kolbudy i zamierzamy sie tam pobudowac, plan jest nastepujacy - papierki do konca tego roku, wybor projektu ( cos do 120 m2 pow uzytkowej), 2005 stan surowy, 2006 dokonczenie i przeprowadzka. Mam nadzieje ze podzielicie sie rowniez ze mna swoimi doswiadczeniami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IreneuszM - witaj w klubie. Jesteś wzorcowym "nowicjuszem" gdyż rozpocząłeś od lektury dotychczasowych postów, podczas gdy większość z nas z "wrodzonego lenistwa" :D od razu zaczynała od pytań i dopiero ofukana przez starszyznę cofała się pokornie do wcześniejszych stron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności spowodowanej cięzka praca na budowie.

Benicio - wpadnij obejrzec mój kominek - jesli chodzi o stal to w GS ceny wachają sie wokół 4 kafli za tonę - to skandal , ale kierownik powiedział mi , że jest tendencja spadkowa.

 

Barti - daj znac jak bedziesz na budowie -to podjadę do Ciebie - albo Ty wpadnij do mnie .

 

Adamski - z tymi posadzkami tak już jest - nigdy nie wyjda tak jakby sie chciało - u mnie na dole druga posadzka jest podzielona na dwa poziomy rózniące się ok, 2 cm - niby mało, ale jednak - na górze nie miałem problemu - bo nie mam tam okien balkonowych - miało być 4 cm, ale panowie dali 6 , aby każdy ze stopni miał taką sama wysokość- i dobra rada dla Ciebie - nie kuś się na zalewanie podłogi sposobem ręcznym - daj zeta więcej i rób je maszynowa - różnica kolosalna i pewność , że będzie równiutko - jesli chcesz obejrzec to wpadnij do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti - daj znac jak bedziesz na budowie -to podjadę do Ciebie - albo Ty wpadnij do mnie .

 

DOCENT - Bedę na budowie jutro rano ok 8 - 10. Wpadaj śmiało.

 

 

ALL

Mamy już wszystkie ściany nośne. Jutro kończymy kominy i rozpoczynamy szalunki stropu.

Czy ktoś z Was korzystał z wynajmu szalunków gotowych?

Napiszcie czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - jaką izolacje masz położoną pomiędzy bloczkami betonowymi a ytongiem? czy na kładzenie pierwszej warstwy przyjechał przedstawiciel ytonga?

 

Pozdrawiam

 

Na ściany fundamentowe poszła gruba taśma PCV. W porównaniu do papy i folii ma tą zaletę, że się nie przedziera. Mój majster gdzieś to wynalazł i namiętnie stosuje, a ja jestem zadowolony bo izolacja jest na "beton".

 

Przedstawiciela YTONG-a nie było u mnie, bo mimo jego rezerwowania przez kierownika budowy i wykonawcę cztery tygodnie naprzód, dwa dni przed, dzwoniąc aby potwierdzić dzień i godzinę, dowiedziałem się, że właśnie pojechał w Polskę i wróci za dwa tygodnie :evil: Ponieważ moja ekipa budowała już kilka domów w tej technologii, to wzięli się i zrobili. Żeby było ciekawiej pożyczyłem im wtedy moją /bo majster miał swoją gdzieś na Kaszubach/ poziomicę laserową, którą nabyłem z myślą, że za pomocą tegoż urządzenia będę kontrolował jakość wykonywanej przez nich pracy :D. Ze mnie to jest kawał sk...na, ale lubię się za to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - tez chce kupic i zainstalowac Tarnawe. Gdzie ty sie zaopatrzyles w swoj wklad??? Ja bylem w sklepie w Redzie i zaoferowali wklad + montaz wkladu i rozprowadzenia, ale sprawili na mnie zle wrazenie :-(

 

Odwiedziłem swego czasu ten sam lokal w Redzie i miałem identyczne wrażenie. Facet jest "głupio-mądry", a ja dostaje alergii na ludzi którzy od progu wołają, że to co inni wymyslili jest do kitu i tylko oni znają właściwe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...