Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Hi-hi...

Witam i pozdrawiam. Tynkarze poszli !!! I nawet zostało mi trochę kasy! (nie dałem jej sobie wyrwać).

... A było tak: spieszyło mi się, bo dobra firma MAX-TYNK, po ustaleniu kwoty i terminów, wycofała się z powodów od siebie niezależnych (wygrała przetarg), więc złapałem gazetę i zadzwoniłem do ARES-a (tanio i solidnie!). Miły gość podał cenę za metr kwadratowy i umówił się na obmiary. Był dwa dni później, bo coś wypadło, opowiedział co i jak tynkują, czym i za ile od metra i dlaczego... Nie mierzył, bo zawsze to robi z tynkarzami, a ich teraz nie ma, ale z tym nie będzie problemu jak przyjadą. Trzy dni później w garażu pojawiła się maszyna, paleta gipsu i fura gratów... Tynkarzy ani widu ani słychu... I tak było przez tydzień. Podobno Komunia, wesele, pojechali po samochód do UE, stoją na granicy, jutro będą... No i pojawili się, bez słowa wzięli się za robotę (obaj!), ale szefa gdzieś wcięło... Szef odezwał się po "łykendzie", umówił na obmiary... i zrobił je sam. Owszem, mógł się pomylić, bo nie jest nieomylny, ale błąd powinien mieścić się w granicach tolerancji... Nie mieścił się... 453m2 to więcej niż 372m2... o jakieś 21%.

Tynkowanie trwało 2 tygodnie zamiast 4 dni, podłoga upie....a gipsem, po elektryce (i puszkach) ani śladu, góra resztek za to widoczna z 3 km...

Dzisiaj się rozliczylem. Sprawdziłem 3 razy swoje obliczenia powierzchni, symultanicznie wziąłem pod uwagę błędy i niedokładności i mimo półtoragodzinnych prób przekonywania mnie, że jest więcej, postawiłem na swoim. Bo miałem rację. NIe wspominaliśmy już o VAT, o wykończeniu, czy sprzątaniu, niby było miło, ale nie radzę... ARES-Naciągacze. Tyle nerwów i czasu diabli wzięli.

Tak jak nigdy nie umawiam się czwarty raz (do trzech razy sztuka), tak nie pozwolę, by cokolwiek zaczęli bez ustalenia za ile (konkretnie). to na przyszłość !

Wakmen - dzięki za namiar na sortownię kruszywa, faktycznie jest.

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Jestem w trakcie poszukiwania do wykonania przyłącza wodnego. Zakład komunalny, kótremu podlega moja działka, też świadczy takie usługi, ale chca za nią od 1400 PLNw górę za wykonanie, a wode mam w granicy działki (to chyba troche dużo). Do tego 1000pln opłaty w Urzedzie Gminy. Czy posiadacie namiary na hydraulika, kótry wykona to po atrakcyjnej cenie i ile wówczas trzeba doliczyć kasy za odbiór przez Zakład komunalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus- dam chyba sobie na wstrzymanie przez kilka dni bo caly czas mam debuga a potem wiadomosci sie pojawiaja.

U mnie ruszam dalsze prace w sobotę (mam nadzieję)

tzn. wod-kan i może elektryka.

Co do tynków to chyba jednak płyty kartonowogips.

wychodzą taniej i mogę to zrobić po wylewkach.

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Kto z Was zamawiał taką pogodę ????? :evil:

 

Gierga, już pisałam, że to ja ;) No ale w Sobieszewie, w Bojanie jak dla mnie może być słoneczko :D

 

No tak wszystko rozumiem :lol: :lol: ....tak w Bojanie ma być słoneczko ;)

 

Markus....z tego co wiem, to na Kołobrzeskiej w Gdańsku zajechał cyrk...może pożyczą :cry: ach ten deszcz..a tak nna poważnie to wiem, że na Hutniczej w Gdyni sprzedają jakieś plandeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was zamawiał taką pogodę ????? :evil:

 

Bardzo mi przykro ale to moja wina.

Dzisiaj zamówiłem deszcz żeby zaoszczędzić na laniu wodu na szalunki. :lol:

Jutro zalewam strop o 15:00.

Myślę zatem, że od 17 bedzie ostro lało.

Trzymajcie kciuki żeby wszystko poszło gładko.

 

 

Barti ...oj nie ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie się wszyscy podziali? Leje jak z cebra, narzekamy na deszcz, a na Forum plaża. Chociaz nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Skoro budowa stoi to jest czas na załatwianie papierów. Wszystko wskazuje na to że do końca tygodnia złożę dokumenty na kredyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLOWIK - nie załamuj mnie. Właśnie dzisiaj spotykam się z drugą ekipą tynkarzy. Na obecnej budowie, żeby sprawdzić jak to wykonują.

 

Byle nie Ares, Ten polecany Schlas and Plotzke dziwnie podchodzi do klienta i jest bardzo drogi, MAX tynk bardzo nam sie podobal, ale niestety nie mial dla nas czasu - jak wlowik wroci to go poprosze, żeby znalazł do nich namiar, bo my byśmy mogli ich polecić. Powiedz z kim rozmawiasz a my Ci powiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No budowa u mnie idzie do przodu...w Trójmieście dziś deszcz od rana ....a w Bojanie podobno było sucho....bo moi murarze od rana zapierniczali z robotą :lol:

 

Markus opróżniłam Ci działkę z prawie wszystkich stempelków...jeszcze jutro wezmę ostatnią partię (wykończyłam już dziś mojego chłopa :lol: )

A tak na marginesie...masz bardzo dobrych sąsiadów, bo jeden nawet pytał się, dlaczego bierzemy stemple jeżeli nie jesteśmy właścicielami tej działki hihii ;)I kazał nawet potwierdzić Twoje imię i nazwisko. Ale to mi się podoba....widzisz jak pilnują Twojego dobytku. :lol:

Możesz spać spokojnie ;)

 

Acha i pamiętam o tej poziomicy...przydała się dziękuję ;) tylko znów się mijamy na działce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia Wlowikowa - oglad[nalem zdjecia instalacji elektrycznej w waszym domu. Czy jestescie zadowoleni z pracy elektryka?..... Nie jesteśmy zadowoleni z tego "elektryka"... Grzebał się dwa tygodnie zamiast zrobić, jak mówił, w trzy dni, raz to w ogóle nic nie robił, tylko palił ognisko i piekł z synem kiełbaski. Nic mu nie szło jak z płatka, tylko wszystko pod górkę, gubił mu się młotek, uciekała miarka, łamały ołówki i tępiło wiertło... Zmarnował trzy odcinki kabla po 5 cm każdy, 1 gówni..y nożyk do tapet i pilnik do drewna . W dodatku nie pił... Zużył 350 m kabli, 2 kg gwoździ papowych i kilkaset kołków fi 6... Wszystko sobie sam przywoził... I nic nie kosztował, to znaczy nic sobie nie zapłaciłem.

... Teraz robi u nas taki od sprzętu kopalnego, potem będzie kafelkarz i malarz...

Ale też nie polecamy... On za leniwy, nie będzie mu się cchciało...

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia Wlowikowa - oglad[nalem zdjecia instalacji elektrycznej w waszym domu. Czy jestescie zadowoleni z pracy elektryka?..... Nie jesteśmy zadowoleni z tego "elektryka"... Grzebał się dwa tygodnie zamiast zrobić, jak mówił, w trzy dni, raz to w ogóle nic nie robił, tylko palił ognisko i piekł z synem kiełbaski. Nic mu nie szło jak z płatka, tylko wszystko pod górkę, gubił mu się młotek, uciekała miarka, łamały ołówki i tępiło wiertło... Zmarnował trzy odcinki kabla po 5 cm każdy, 1 gówni..y nożyk do tapet i pilnik do drewna . W dodatku nie pił... Zużył 350 m kabli, 2 kg gwoździ papowych i kilkaset kołków fi 6... Wszystko sobie sam przywoził... I nic nie kosztował, to znaczy nic sobie nie zapłaciłem.

... Teraz robi u nas taki od sprzętu kopalnego, potem będzie kafelkarz i malarz...

Ale też nie polecamy... On za leniwy, nie będzie mu się cchciało...

:lol:

 

Witam,

Wprawdzie elektryk ma troche wad, ale ma tez jedna zalete: jest tani. No i ksztalci sie w innych zawodach - znaczy sie kumaty :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...