Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

podpisaliśmy umowę przedwstępna kupna działki :)

wobec czego jesteśmy "jedną nogą" jej właścicielami

 

działka jest fajna, przystępna cenowo i na terenie gminy Gdańsk

ale.... :-?

 

woda jest w odległości 700m i to pod górę, na dokładkę miasto zarządało rury docelowej 250 co daje koszt (iformacja podana pzez właściciela sąsiedniej działki) 140 000zł :evil: :evil: :evil:

właściciele będą się wykłócać o rurę 100, bo taka wystarczy (miastu o to chodzi że dajem ma działki miejskie i chce aby ludzie im uzbroili a oni będą sprzedawać po 150zł za m2!!!! chamy

jeśli się wykłócą i uzyskają 50% dofinansowania ze środków Unijnych to pozostanie do zapłaty ok 35 000zł - co przy podziale na 7 działek (tyle jest kupionych) dałoby po 5000zł

 

jeśli się tak nie uda będziemy robić studnię głębinową

przewertowałam 35 postów o studniach i znalazłam masę sprzecznych informacji

 

np. CENA

podają od 50zł-550zł za mb studni + pompa 700-6000zł + hydrofor i osprzęt 1000-2000zł

w naszym przypadku, prawdopodobnie będzie to znaczna głębokość (wzgórze morenowe) nawet ok 100-150m można się liczyć, no chyba ze cud jakiś i na 50-60 sie znajdzie

założyliśmy wydatek 15 000zł i wygląda mi na to ze nie damy rady, bo po odjęciu pompy i hydrofora zostanie 8000zł na wiercenie

macie jakieś namiary na sensownych studniarzy??

 

FORMALNOŚCI:

- pozwolenie wodne - jest wymagane dla studni dla potrzeb gospodarstw domowych, przy głębokości pow 30m -

Ale co ich to do jasnej anielki obchodzi z jakiej głębokości będziemy czerpać

wówczas potrzeba wykonać operat za bagatelka 2-3tys (zmowa okrągłych pieczątek) :evil:

 

- pozwolenie geologiczno-górnicze

wymaga tego każda stunia jako że jest budolą geologiczną i do tego potrzeba: projektu prac 1,5, projektu studni 500zł!, zatwiedzeń, nadzorów i już sama nie wiem czego, tak mnie to wpienia :roll:

 

w związku z tym mamy kociokwik w głowach????

jak Wy robiliście? czy szliście drogą formalną?

gdzie zgłaszaliscie studnie?

i może jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy widzieliści przebieg planowanej trasy na Lebork?!!!

Osobiście jestem przerażona. To ma być 4pasmówka. Mieszkańcy Bojana i Dobrzewina mają się czego obawiać!!!

Mapki sa na stronie:

http://www.southbalticarc.pl/pl/pdf/sem_sz_05.pdf

(szczególnie na7 str. widać)

Dzisiaj będe w Szemudzie to ich wypytam. Chociaż kłamcy ostatnio mówili że nie ma się czego bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanowne grono :)

Mam już działkę w Gdańsku i wstępnie upatrzony projekt APS15+G (Archiprojekt)

http:// http://www.archiprojekt.com.pl/projekt.php?id=15

Także czas najwyższy zarejestrować się w "kopalni wiedzy niezależnej" :o

Proszę o jakiekolwiek uwagi i komentarze na temat projektu póki jeszcze nie jest za późno :D

Działka jest usytuowana tak iż prawy dolny róg jest po stronie płn

Obecnie jestem na etapie szukania dobrego projektanta, może ktoś pomoże

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus sprawa jest bardziej poważna niż by się mogło wydawać. Byłam wczoraj w gminie obejrzeć mapki (już je mają a w przyszłym roku będzie plan zagospodarowania). W Bojanie planowany jest olbrzymi węzeł (w okolicach drogi na Kielno). Niestety ta droga w planach jest jako priorytet i już realizowane są jej fragmenty. Kwestia tego czy/ile dostaną kasy z UE. Także droga powstanie raczej prędzej niż później. Ja będę do niej miała jakieś 1000m czyli bardzo blisko zważywszy że będzie to expresówka łącząca Niemcy z Rosją!!

Jest jeszcze jedna szansa dla nas-druga wersja zakłada wyjście z estakady i przejście przez Koleczkowo (tam maja przechlapane bo to pewna droga tak czy siak) bez Osowej, Chwaszczyna, Dobrzewina i Bojana po drodze. W Osowej ruszyli z akcją protestacyjną. Ja proponuję ruszyć Bojano i się przyączyć.

Sęk w tym, że ktoś ma biznes w tym żeby trasa biegła tak jak teraz planują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZEGORZ - projekt też mi się podoba, ale w przeciwieństwie do Rafalga ja nie jestem zwolennikiem piwnic bo to są dodatkowe koszty. Sam musisz skalkulować. Jeżeli jednak chcesz piwnicę to przemyśl zawczasu jak zamierzasz ogrzewać dom, bo mnie osobiście byłoby bardzo szkoada 24m2 na kotłownię.

 

EWA - wiem że przy połączeniu Estakady Kwiatkowskiego z Obwodnicą jest planowany zjazd w okolicy Koleczkowa. Szczerze mówiąc osobiście nie mam nic przeciwko temu rozwiązaniu, bo może do Gdyni byłby normalny dojazd. Nie jestem wielkim amatorem walki o przeżycie jak dotychczas, gdy przed każdym zakrętem zastanawiam sie czy za chwilę wyskoczy mi z naprzeciwka idiota jadący z nadmierną prędkością i nie mieszczący się w zakręt. I nie mam w tym żadnego interesu poza własną wygodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus trasa przez Koleczkowo odpada. Gdynia sie nie zgodziła. W czwartek!!! jest głosowanie w RM Gdańska nad trasą przez Osowę. I nie jest trudno się domyślić że przejdzie bo w nosie mają protesty mieszkańców. Nasz wspaniała gmina nadal twierdzi że to o niczym nie świadczy a mieszkańców nie mają zamiaru informować. A niedługo będzie za późno.

Biorę się za drukowanie ulotek bo niezbyt uśmiecha mi się widok 4ropasmówki z okien :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, jest tyle narzekań że brak autostard, że drogi kiepskie.

ale jak coś ma się w tym temacie ruszyć to nie, róbcie gdzie indziej byle nie u mnie.

uważam taką postawę za złą.

zgadzam się z Markusem - lepiej miec blisko do dobrej i w miarę bezpiecznej drogi niż tłuc się po nieoswietlonych, krętych i złych drogach.

 

jakoś w Niemczech czy w Holadnii jest o wiele więcej autostrad i dróg i ludzie nie narzekają.

w końcu to dla naszego wspólnego dobra i interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFALG - co do większej piwnicy to raczej nie ale za to chcę wydłużyć garaż o dodatkowe wydzielone pomieszczenie z tyłu i oczywiście zmienić dach od garażu bo nie podoba mi się

 

MARKUS_GDYNIA - mimo wszystko chcę piwnicę (wykonałem odwierty i wszysto jest OK), co do ogrzewania domu jeszcze się nie zastanawiałem, jeżeli masz jakieś sugestie dot. ogrzewania to będę wdzięczny :)

szkoda mi również 24m2 na kotłownie mysle o przeprojektowaniu kotlowni do mniejszego ponieszczenia 10,4m2 (zobaczymy jak będzie z kosztami)

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu - właśnie o to chodzi, że jak wybudują S6 to praktycznie możemy się pożegnać z A1. Z drogi S6 będą korzystać Niemcy wysyłając swoje tiry do Rosji. Ciekaw jestem jak będziesz się czuł siedząc sobie w ogródku

patrząc jak za płotem jeden za drugim jadą tiry na niemieckich blachach.

Tą drogą zainteresowana jest UE. Dla Polaków ważniejsza jest A1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie że A1 jest ważniejsza ze startegicznego punktu widzenia, ale zobacz na mapę drogową Niemiec albo Holandii - tam nie ma czterech autostrat na krzyż tylko jest cała siatka.

nie jest to przyjemne jak tiry jeżdżą tuż obok domu (albo w niego wjeżdżają) ale właśnie po to się buduje obwodnice aby nie jeżdziły przez miejscowości tylko obok nich. z tego co wiem, to chyba ta droga S6 nie bezie przechodzić przez "centrum" Bojana czy innej miejscowości tego typu, bo to się mija z celem.

a tak jak pisze Ewa, że droga ma przebiegac 1 km od jej domu, to sorry, ale chyba lekka przesada. jak chciała mieszkać na odludziu to mogła kupić sobie działkę w Bieszczadach (choć tam to już i tak nie takie odludzie jak kiedyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyciu, w Bojanie będzie duży węzeł (przy drodze na Kielno). W Szemudzie mają dokładne mapy. Droga będzie dzieliła Osowę na pół, Bojano podobnie. Poza tym będzie przebiegała przy Marchowie i Kamieniu czyli tam, gdzie są "nasze" główne tereny rekreacyjne. Wytną kilka ha lasów. Dla mnie niecałe 1000m gołego pola to bardzo mało (o ekranach nie ma co marzyć), zwłaszcza, że w zeszłym roku pytałam w Szemudzie o tą drogę i powiedziano mi, ze absolutnie nie mam się martwić bo nie będzie przebiegała przez Dobrzewino. Skoro słyszę w miarę mało ruchliwą drogę na Wejherowo to ruch ciężarowy na pewno będzie bardziej uciążliwy. Poza tym jak to się ma to planu zabudowy w którym piszą o małej uciążliwości zabudowań. Gmina narzuca coś takiego a sama buduje kawałek dalej expresówkę!!!

Panując kupno działki sprawdzałam czy w jej okolicy nic takiego nie będzie. Gdybym wiedziała to bym się budowała w innym miejscu.

Nie chodzi mi o sam fakt budowy drogi. Chociaż wolałabym A1. Chodzi o to, że gmina ma nas w nosie i specjalnie wprowadzają w błąd, żeby nie móc interweniować na czas. Mam znajomych którzy będą mieszkali 100-200m od tej drogi. Im tez wmawiano, że jej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślijmy jak te drogi biegną:

 

1 - odcinek obwodnica-wiczlino-bojano-koleczkowo - z tego co widziałem na planach zagospodarowania terenu w Gdyni i Szemudzie jest planowana równolegle do obecnej ul. Chwarznieńskiej przez Chwarzno i dalej skrajem parku krajobrazowego przez Bojano i Koleczkowo. Faktycznie miała być 2 pasmowa, dwujezdniowa. Duzy węzeł pojawi się w Wiczlinie skąd odejdzie również 2 pasmowy, dwujezdniowy odcinek przez Dąbrowę w okolice Chwaszczyno - Kacze Buki. Kolejny duzy węzeł to Koleczkowo-Marchowo łączący drogę z odcinkiem Koleczkowo-Osowa

 

2 - odcinek Osowa-chwaszczyno-Bojano-Koleczkowo był bardzo wątpliwy i w nowym planie Szemudu już go nie było. To co piszecie trochę to zmienia ale do rzeczy. Dora ta zapewne nie będzie miała dużych węzłów tylko zjazdy na ul. Chwaszczyńską w Chwaszczynie oraz w Bojnie na naszą wspaniałą drogę Chwaszczyno-Wejherowo. Lokalizację zjazdu ciężko mi sobie wyobrazić, najpierw zobaczmy gdzie ta dorga może się pojawić. Jedynie miejsce to okolice przed samym Bojanem z uwagi na zabudowany juz teren dalej.

 

Nie wiem jak daleko od tego ma działkę Ewa, ale niewątpliwie taka droga miłym sąsiedztwem nie jest. Inaczej jest jak świadomie decydujemy się na kupno działki w okolicy drogi, a inaczej jak nagle dowiadujemy się, że taka będzie. Także jestem za budową tej drogi, ale jeżeli jej lokalizacja jest sensowna - tzn. dość daleko od obecnych domów. Jak droga już powstanie to buduje się tam domy swiadomie i pretensji mieć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja mieszkam niedaleko węzła w Bojanie -za górką. A droga od masztu do tegoż węzła będzie przebiegała po "moim" polu. Do tego zasłoni nam widok, który był jednym z powodów dla którego wybraliśmy to właśnie miejsce (innym była spora odległość od ruchliwych dróg!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...