Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Węzeł będzie niedaleko zjazdu do Kielna. Na mapie wygląda całkiem pokażnie. Potem w stronę masztu w Chwaszczynie na przełaj przez pola i Osową do ronda przy Castoramie. Mapka jest we wcześniejszym linku a bardzo szczegółową mają w Szemudzie.

Z Bojana do Koleczkowa nie pamiętam dokładnie którędy ale chyba też najkrótszą drogą. Wygląda na to, że nie przejmują się stojącymi domami. Zresztą jak budują autostrady to też burzą wszystko co stoi na drodze.

W Koleczkowie ma się łączyć z poszerzoną drogą do portu.

Osobiście jestem załamana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Siepka A gdzie macie tą działeczkę?

Jeśli chodzi o studnię - te 30 metrów głębokości to sporo, myślę, że powinna być woda dobrej jakości płycej... no chyba, że już to sprawdziliście? A jeśli chodzi o 2-3tys. za operat... moim zdaniem to powinno kosztować sporo mniej...

Ale walczcie, walczcie o dofinansowanie wodociągu - nasze miasto podobno ostatnio sporo tego typu inwestycji dofinansowuje. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze niektorym sie naraze- ciesze sie nawet ze bede mial blisko do do brej drogi, ale w bezpiecznej odleglosci jednak zostaje. :wink:

 

bylem dzis dogadac cene bloczkow w Malkowie 2zl

stal po 3zl/kg

wykop tez mi zrobia za 800zl

beton B15 w Wakoz'ie z pompa 160zl

 

jutro wykop i zaczne juz robic zbrojenie - mam tylko madzieje :evil: ze nie zwina mi stali jacys zlomiarze ktorym wczoraj spodobala sie nawet klamka w dzwiach wejsciowych do bloku (juz niedlugo)

 

Zamawiam 3 dni dobrej pogody !!!

Deszcz prosze od soboty !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha jeszcze jedno- A&Z super zaopatrzona i pod nosem ale kobieta krecila nosem w odpowiedzi na pytanie czy bez faktury da sie kupic. Jakie macie w tej kwesti doswiadczenia z tej hurtowni?

 

Porusze jeszcze jedna sprawe- czy nie warto by sie zaczac miedzy nami dogadywac w kwestii faktur- jednym z nas sa one potzrzebne ale nie chca za to placic inni i tak placa a faktury ida do kosza. Moze jakas gielda faktur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas na wypowiedź kolejnej Bojanowiczki...tara..

 

Popieram obawy Ewy, jak najbardziej...

 

Drogi są potrzebne to fakt, zwłaszcza dojazdówki do portu w Trójmieście, o czym władze Gdyni powtarzają na każdym kroku. Aby rozładować ruch i aby handel się rozwijał.

 

Równiez uważam, że takie rozwiązania powinny być sensowne, ale bez szkody dla mieszkańców.

 

Niemcy owszem mają fantastyczne rozwiązania komunikacyjne..dobre drogi, wszędzie możesz dojechać itp. Ale jest jedna zasadnicza różnica w Niemczech nie robią takich dróg przy gęstej zabudowie mieszkalnej. Na mapie być może nie rzuca sie to w oczy , ale na żywo owszem. Wystarczy przejechać autobaną, aby zauważyć, że domy znajdują się dosyć daleko albo w cale ich nie ma (są oczywiście wyjątki :) )

Zresztą weźcie pod uwagę to , że tam jest większa kultura kierowców i w mieście, każdy zdejmuje nogę z gazu i 50 jedzie...czego nam do tego daleko brakuje.

Poza tym Tir-y też nie mągą jeździć każdą drogą. W Niemczech spędzam każde wakację, także widzę jak u nich to wszystko jest przemyślanę i rozmieszczone - przynajmniej w okolicach gdzie przebywam. Aż można pozazdrościć.

 

Ja myślę, że zanim to ruszy to osiwiejemy, znając tempo naszych drogowców :lol: Zresztą Ewa pamiętaj , ze obok znajduje się szkoła także wątpie w to aby taka droga akurat w tamtym miejscu powstała. Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo dzieci...i wątpie, że to przejdzie.

 

Bądźmy dobrej myśli :lol: , że drogi powstaną lecz bez naszej szkody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Niemców jak wiadomo "ornung muss sein" czy jakoś tak. Jednak ja widziałem tam też autostrady biegnące w pobliżu domów. Tyle, że miały na 3m wysokie ekrany akustyczne (niestety jak to u Niemców - praktycznie nie koniecznie estetyczne :wink: ).

 

Nie podzielałbym obaw co do tempa prac. Wiele krajów po wstąpieniu do unii szybko budowało drogi z funduszy strukturalnych (Irlandia, Gerecja) więc i u nas szybko to pójdzie. Osobiście czekam jak zbawienia dobrej drogi z Gdyni do Bojana. Może przy okazji i autobus zacznie jeździć ...

 

Kupując działkę też zwracałem uwagę na lokalizacje potencjalnych dróg - wiedziałem o tej do Gdyni biegnącej skrajem parku (choć może się nie pojawi skoro Gdynia się nie zgodziła). Patrząc na zabudowę wydaje mi się, ze gdzieś za kościołem może ta droga do Gdańska przebiec. Generalnie nam (czyli Markus, Lusia i ja) obie drogi szkodzić nie powinny. Gierga do lasu ma chyba bliżej. No a Ewa - piękny węzeł na horyzoncie. Life is brutal and full of zasadzkas - jak mawiają i postępu cywilizajci nie da się zatrzymać

 

Czuwaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Niemców jak wiadomo "ornung muss sein" czy jakoś tak. Jednak ja widziałem tam też autostrady biegnące w pobliżu domów. Tyle, że miały na 3m wysokie ekrany akustyczne (niestety jak to u Niemców - praktycznie nie koniecznie estetyczne :wink: ).

 

Nie podzielałbym obaw co do tempa prac. Wiele krajów po wstąpieniu do unii szybko budowało drogi z funduszy strukturalnych (Irlandia, Gerecja) więc i u nas szybko to pójdzie. Osobiście czekam jak zbawienia dobrej drogi z Gdyni do Bojana. Może przy okazji i autobus zacznie jeździć ...

 

 

Czuwaj!

 

Marcin - a podobno linia Z ma jeździć w przyszłm roku przez Bojano. Już nawet wypisuje petycje do ZKM Gdynia :-) Ale chyba uznali mnie za wariatkę albo dali sobie ze mną spokój, bo już mi nie odpisują.....ale trzeba im d....y truć, aby ludzie nie musieli tylko samochodami jeździć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha jeszcze jedno- A&Z super zaopatrzona i pod nosem ale kobieta krecila nosem w odpowiedzi na pytanie czy bez faktury da sie kupic. Jakie macie w tej kwesti doswiadczenia z tej hurtowni?

 

Porusze jeszcze jedna sprawe- czy nie warto by sie zaczac miedzy nami dogadywac w kwestii faktur- jednym z nas sa one potzrzebne ale nie chca za to placic inni i tak placa a faktury ida do kosza. Moze jakas gielda faktur?

 

 

PUZON - takie sprawy nie załatwia się z tą Panią /zresztą sympatyczną osobą/, która jest ubezwłasnowolnionym pracownikiem, tylko z szeryfem. Zapewniam Cię że jest on bardzo negocjowalny ale szczegóły na forum pominę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi powiesz co i gdzie wysłać to przyłączam się do akcji ZKM

 

GIERGA - ja też, ja też. Tym bardziej że mam dziecię w wieku szkolnym /nooo .... takie bardziej niz dziecię/

A może by tak linię 288 puścić przez Bojano, zamiast przez wysypisko w Łężycach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusia, Markus - piszcie na ten adres [email protected].

 

Podobno linia Z miała jeździć już od stycznia tego roku, ale coś tam sypnęło. Moja znajoma, która ma wtyki w ZKM mówiła, że oni coś niby mówili, ze za mało chętnych czy coś takiego,ale może jak zbierzemy się do kupy i będziemy im ciągle truć, to coś się ruszy. Bo jak na razie linia Z jedzie przez Chwaszczyno, Miszewko (Kodi ma fajnie :) ) aż do Żukowa i niestety omija Bojano.

Podobno też chodziły pogłoski o wprowadzeniu całkiem nowej linii Chylonia-Koleczkowo-Bojano-Chwaszczyno-Karwiny-Gdynia Główna.

Ale wszystko zależy od ilości chętnych na tę trasę :(

Piszcie piszice :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi powiesz co i gdzie wysłać to przyłączam się do akcji ZKM

 

GIERGA - ja też, ja też. Tym bardziej że mam dziecię w wieku szkolnym /nooo .... takie bardziej niz dziecię/

A może by tak linię 288 puścić przez Bojano, zamiast przez wysypisko w Łężycach.

 

 

Markus właśnie też zauważyłam..że 288 jedzie przez Łęzyce..nie wiem po jaką cholerę...nie mógłby dojeżdżać do Bojana.

Napisz im to też....może oni są niekumaci i trzeba im pomysły podsuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Bojanowcy,

 

Trochę Was pocieszę.

Nad Baninem przelatuje codziennie około 30-50 samolotów (może więcej).

Na razie żaden nie spadł ale nigdy nic nie wiadomo.

Samochód bezpieczniejszy jest pod tym względem więc głowa do góry.

Poza tym przed cywilzacją chyba nie uciekniemy.

 

Mam osobiscie inny problem.

Potrzebuję pozbyć się kilku wywrotek ziemi z działki.

Jeżeli ktos z Banina lub okolic jest zainteresowany to bardzo chetnie podzielę sie kosztami takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga ta droga jest w planach jako priorytet. Dzisiaj głosują w Gdańsku. Budowa miałaby ruszyć w 2008r ale już powstają obwodnice mające wejść w jej skład. Unia bardzo chce ją mieć więc i pewnie kasę dadzą.

A dla nas bardziej przydatna byłaby A1 - której nie będzie jak powstanie S6.

Ciekawe co powiedza ludzie mający domy za piekarnią w Bojanie? Droga musiałaby przebiegać tamtędy.

W Szemuszie powiedziano mi, że w przyszłym roku będzie plan zagospodarowania dla tej drogi. Oczywiście wątpię żeby informowali o tym ludzi w odpowiednim czasie. Podobno na stronie mają ogłosić. Zobaczymy.

 

Co do autobusu. Odkąd pamiętam miasto miało dać jakąś linię przez Bojano. Plany były nawet takie, żeby autobusy mające pętlę w Wiczlinie jechały aż do Chwaszczyna i vice versa. Teraz podobno PKS ma zwiększyć ilość autobusów. Co oznacza, że miejskie zbyt szybko tędy nie pojadą -a powinny. Piszę petycję :))

A może zamiast pojedynczo trzeba by wystosować list zbiorowy podpisany przez kilkaset osób??? Moja rodzina i sąsiedzi na pewno się przyłączą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakiej długości stemple potrzebujesz.

Ja za 3 tygodnie będę zdejmował szalunek ze stropu i moge Ci odsprzedać całe drewno szalunkowe.

Stemple będę kiedyś potrzebował na strop (około 2,9m) ale niższe też mogą być bo około 100 stempli będę potrzebował na ogrodzenie. Co się zaś tyczy drewna szalunkowego to w sumie mam ale ... można się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Podobno na stronie mają ogłosić. Zobaczymy.

 

Możesz podać adres tej strony? W którym dokładnie miejscu masz działkę? Ja mam jakieś stare plany zagospodarowania i nie ma tam tej drogi wrysowanej - są tylko przerywaną kreską zaznaczone warianty. Droga jako droga wrysowana jest pod lasem (ten odcinek do Wiczlina). Widziałaś uaktualniony plan z tą drogą? Może masz ksero - warto by opublikować na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...