Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

czy ktoś zna/współpracował z firmą sprzedającą i robiącą dachy MARVIS z Pruszcza? Daliśmy im do wyceny dach 280 m2, dachówka ceramiczna WIEKOR/KORAMIC (czy może ktoś ma/zna?). Policzyli i za: drewno+śruby itd., pokrycie dachu z akcesoraimi, okna połaciowe fakro (9 szt.), orynnowanie stalowe powlekane plastizolem oraz robociznę powiedzieli 58 000 brutto lub 55 000 bez rachunków. I co Wy na to? Brać? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ze spokojem sumienia ogłosić stan surowy "zamknięty" za zamknięty. W poniedziałek wchodzi elektryk, a za dwa tygodnie /jak nic się nie rypnie/ wejdą tynkarze.

Załączyłem nowe zdjęcia, w tym drzwi wejściowych.

 

Markus - Puść mi namiary na miejsce gdzie kupiłeś te drzwi.

Może mają więcej modeli.

Naprawdę jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWIZDKI - jeżeli mają robić bez rachunku to te 3.000 zniżki niech sobie wsadzą. Przy takich kosztach to powinnni zjechać minimum do 50.000. A poza tym to strasznie dużo chcesz wydać na ten dach. Według mnie nie powinieneś przekroczyć 40.000 PLN - nawet z rachunkami.

 

BARTI i GWIZDKI - lejecie miód na moje serce. Drzwi robił stolarz na indywidualne zamówienie. Okucia wstawi Wam według waszego widzimisię. Konstrukcja drzwi jest zrobina z dębu, ale ponieważ wybrzydzałem na widok słoi to dodatkowo zostały pokryte okleiną bukowąi dopiero zabejcowane na ostateczny kolor. Namiary wysłałem Wam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w poniedziałek prawdopobnie będą lali strop ;)

 

Miałam niemiłą sytuację z deskami na szalunek :evil: :evil: facet przywiózł mi jakieś obrzynki z których mogłabym sobie zrobić boazerie w domu :evil: Co spowodowało, że byłam wk... przez cały piątek i sobote, bo musiałam jeszcze domówić...deski porządne w innym już tartaku. Facet mnie poeprostu oszukał, na podówrku pokazywał inne deski dla mnie a przywiózł mi wióry... :cry:

 

Markus podeślij mi jak możesz namiary na twojego stolarza od drzwi...są cudne...gratuluje wyboru ;) Myślę, że inspekcja budowlana będzie zadowolona :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam poinformować, że trochę zapdejtowałam naszą budowlaną strone http://www.mag.wrota.net/budowa.htm - nie ma komentarzy, bo mi ręce opadły, zobaczcie sobie jak są zamontowane puszki (tynkarze sami je "wklejali") - nie wiem jak my na tym zamontujemy gniazdka i kontakty. I podziwiajcie - pięknie się nasz domek prezentuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWIZDKI - jeżeli mają robić bez rachunku to te 3.000 zniżki niech sobie wsadzą. Przy takich kosztach to powinnni zjechać minimum do 50.000. A poza tym to strasznie dużo chcesz wydać na ten dach. Według mnie nie powinieneś przekroczyć 40.000 PLN - nawet z rachunkami.

 

BARTI i GWIZDKI - lejecie miód na moje serce. Drzwi robił stolarz na indywidualne zamówienie. Okucia wstawi Wam według waszego widzimisię. Konstrukcja drzwi jest zrobina z dębu, ale ponieważ wybrzydzałem na widok słoi to dodatkowo zostały pokryte okleiną bukowąi dopiero zabejcowane na ostateczny kolor. Namiary wysłałem Wam na priva.

 

Markus_Gdynia - przeslij na priva namiary na twojego stolarza. Rzeczywiście niezła robota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWIZDKI - Ja robiłem wycen dachu w BAT w Kokoszkach. Co prawda wycenę robiłem na podstawie RObena (miedziana i kasztanowa), ale dachówka kosztowała mnie wg wyceny odpowiednio: 27.000 brutto za kasztan oraz 26.000 za miedzianą. Położenie dachu w tzw full wwypasie" poinno oscylować w granicach 25-40 zł max. Takze uważam, ze oferta jest przesadzona i szukają tzw "Jelenia" (przepraszam za określenie"). Proponuję CI abyć dała do wyceny swócj dach w BAT'ie w Kokoszkach oraz na przeciwko jest AMBIT (daj też tam). Oni na miejscu moga polecić ci dekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ze spokojem sumienia ogłosić stan surowy "zamknięty" za zamknięty. W poniedziałek wchodzi elektryk, a za dwa tygodnie /jak nic się nie rypnie/ wejdą tynkarze.

Załączyłem nowe zdjęcia, w tym drzwi wejściowych.

 

Markus Twoje tempo mnie powala :o . Czyżbyś chciał święta spędzić w nowym domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszaliscie temat autobusów i ZKM. Napisałem do nich i taka oto otrzymałem odpowiedź:

 

Szanowny Panie!

 

Odpowiadając na Pana list dotyczący uruchomienia komunikacji miejskiej do Bojana i innych miejscowości w gminie Szemud, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni uprzejmie informuje, że zainteresowanie obsługą tych terenów zgłasza władzom gminy Szemud już od 1998 r. Decyzja o uruchomieniu komunikacji pozostaje jednak w wyłącznej gestii władz gminy, ponieważ – na mocy Ustawy o transporcie drogowym – w kompetencji władz samorządowych leży wydawanie zezwoleń na wykonywanie przewozów na liniach regularnych oraz zawarcie porozumień komunalnych dotyczących współorganizowania linii komunikacji miejskiej, jeżeli ich trasy wykraczają poza granicę jednej gminy.

 

Na dzień dzisiejszy uruchomienie linii komunikacji miejskiej do Bojana, bez zaangażowania się władz gminy Szemud w to przedsięwzięcie, nie jest możliwe. Stoi temu na przeszkodzie zarówno bariera formalno-prawna, jak i ekonomiczna.

 

Z poważaniem

 

Marcin Gromadzki

 

ZKM w Gdyni

 

Czyli na obiekt naszych ataków powinniśmy obrać nasz kochany Urząd Gminy :-? (tak przynajmniej twierdzi ZKM). Kto robi ta petycję, którą trzeba podpisać :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobusy cd. Władnym do podpisania stosownej umowy jest wójt gminy na podstawie ew. decyzji radnych. Stąd w Łężycach (gmina Wejherowo) oraz Chwaszczynie (gmina Żukowo) jezdżą autobusy ponieważ podpisano umowy z ZKM. Drodzy Bojanowcy, Kłobuczańcy, Kielniańcy Dobrzewińcy czy jak tam to się pisze - atakujmy wójta gminy Szemud o nawiązanie porozumienia z ZKM w Gdyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ze spokojem sumienia ogłosić stan surowy "zamknięty" za zamknięty. W poniedziałek wchodzi elektryk, a za dwa tygodnie /jak nic się nie rypnie/ wejdą tynkarze.

Załączyłem nowe zdjęcia, w tym drzwi wejściowych.

 

Markus Twoje tempo mnie powala :o . Czyżbyś chciał święta spędzić w nowym domu?

 

MARCIN - nie jesteś daleki od prawdy. Pomału staje się to moim celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobusy cd. Władnym do podpisania stosownej umowy jest wójt gminy na podstawie ew. decyzji radnych. Stąd w Łężycach (gmina Wejherowo) oraz Chwaszczynie (gmina Żukowo) jezdżą autobusy ponieważ podpisano umowy z ZKM. Drodzy Bojanowcy, Kłobuczańcy, Kielniańcy Dobrzewińcy czy jak tam to się pisze - atakujmy wójta gminy Szemud o nawiązanie porozumienia z ZKM w Gdyni.

 

 

W środę wybieram się do gminy to moge wpier... komu trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem autobusowy okazuje się bardziej złożony. Owszem proponowano linię autobusową jeżdżącą przez Kłobuczyno, Bojano, Kielno i Dobrzewino (18 kursów dziennie), ale to spowoduje spadek zainteresowania kursami PKS i wtedy PKS wycofa się z obsługi autobusowej gminy z jej zachodnimi krańcami włącznie (Kamień, Szemud, Łebno, Częstkowo). Te rejony znowuż nie są interesujące dla ZKM Gdynia i koło się zamknęło. Podobno (warto to sprawdzić) od czerwca pojawiły się dodatkowe kursy PKS oraz prywatnych przewoźników. W szczegołach zorienotwany jest nasz Sołtys i jednoczesnie radny gminy p. Andrzej Siewert. Jak ktos go zna - warto podpytać.

 

Tyle na dziś w sprawie komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...