Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Wczoraj pojechałem do Docenta (a jakże - samochodem, bo "daleko" mam) i wracając nie zauważyłem kamienia. Wieeeeeeeeeeeeeelkiego kamienia, który jakiś za przeproszeniem debil, wywalił na ulice :x . No i pieprznąłem. Wrrrrrrr.

 

Ja też "dziękuje" za deszcz, bo klinkieru nie moge murować. Najlepiej by było tak - pada w nocy i cały dzień słonko (tak koło 24-25 stopni), a wczasie mojego urlopu 30 :p .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCIN - była wczoraj Pani od ogrodu. Ponieważ nie było Cię w tym czasie, pokazałem jej jedynie Twoje włości. Jak jej dostarczę mapę mojej działki (wczoraj zapomniałem wziąć ze sobą) to po kilkunatu dniach ma mi przedstawić koncepcje zagospodarowania, plan nasadzeń no i oczywiście kosztorys.

 

Markus_Gdynia - I jakie sa Twoje pierwsze wrażenia po spotkaniu z Panią od ogrodu? Też czekam niecierpliwie na info czym Cę zaskoczy i za ile :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Czy ktoś może polecić miejsce gdzie można kupić słupki drewniane i siatkę leśną do ogrodzenia prowizorycznego?

 

Pozdrawiam

Jarl

 

JarL, Jezeli robisz ogrodzenie tymczasowe, to nie kupuj słupków drewnianych, bo wyjdzie CIę drożej. Ja do mojego ogrodzenia odkupiłem steple 2,3 m - 40 sztuk za 60 zł. Siatkę leśną kupiłem w Castoramie - za 150m zapłaciłem ok 750zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pogoda akurat deszczowa też na rękę - nie muszę podlewać wylewki na gruncie :p

 

Jest niezła strona z prognozą pogody -> na jutro przewiduje słońce:

 

http://meteo.icm.edu.pl

 

JarL, Jezeli robisz ogrodzenie tymczasowe, to nie kupuj słupków drewnianych, bo wyjdzie CIę drożej. Ja do mojego ogrodzenia odkupiłem steple 2,3 m - 40 sztuk za 60 zł. Siatkę leśną kupiłem w Castoramie - za 150m zapłaciłem ok 750zł

 

Aaa, to Castoramę mam blisko, tylko skąd stemple i mogę mieć problem z transportem bo się jeszcze haka w aucie ani przyczepki nie dorobiłem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem ogrodzenie z siatki zgrzewanej produkcji Beakerta dostępnej w Castoramie za 156 zł / 25m h=1,5m oczko 7,5x10 cm. 90m ogrodzenia w sumie (ze słupkami stalowymi Beakerta, siatką, betonem, drutem wiązałkowym) wyniosło mnie okolo 2500 zł + 2 soboty i kilka popołudni pracy. Polecam - wygląda suuuuper 8) i może spokojnie zostać na kilka lat. Taką leśną siatke na drewnianych słupkach na pewno będziecie chcieli wywalić zaraz po wprowadzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_Gdynia - I jakie sa Twoje pierwsze wrażenia po spotkaniu z Panią od ogrodu? Też czekam niecierpliwie na info czym Cę zaskoczy i za ile :wink:

 

Qurcze nie wiedziałem, że wyglądam tak perwersyjnie :D Po przyjeździe do Dendromu skąd miałem zabrać dziewczynę, okazało się że ona pojedzie drugim samochodem z kolegą za mną.

Przyjechali, pomierzyli, przedyskutowaliśmy założenia /wcale nie wygórowane/ bardziej szukałem rady gdzie i co posadzić.

Stanęło na tym, że do dwóch tygodni mam otrzymać dwie, może trzy koncepcje zagospodarowania ogrodu, tzw. plan nasadzeń i kosztorys wykonania w oparciu o ich rośliny. Sama za swoją pracę koncepcyjną nie chciała nic, stwierdzając, że wszystko będzie w kosztorysie, a na dodatek wcale nie musze kupować roślin u nich :o

Oczywiście zdążyłem ją już poinformować że opinie o wykonanej pracy zamieszczę na Forum. Poczekamy, zobaczymy.

 

Druga sprawa - oczywiście zgodnie z oczekiwaniami firma WINDOWS 2000 po odesłaniu ich z nieszczęsnym okrągłym oknem, które wyglądało jakby Fadroma po nim jeździła olała mnie totalnie i nie odezwała się ani słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

U mnie ławy zalane wiec pogoda deszczowa jest mi bardzo na reke.

Betonk pochodzi z firmy WAKOZ z Luzina. Wszystko odbylo sie szybko i sprawnie.

 

Po jakim czasie wchodziliście z bloczkami fundamentowymi i co stosowaliście na izolację. W projekcie mam papę termozgrzewalną???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie no, nie przesadzacie z tym polewaniem??? Ja rozumiem, że może trochę pokropić, ale coś takiego jak wczoraj :-? Litości, u nas dach kładą...

 

Maciunio - u nas papa termozgrzewalna - cenowo wyszło porównywalnie jak podwójna na lepiku, a ponoć jest trwalsza...

Bloczki po miesiącu, ale był obsuw bo zmienialiśmy ekipę. Pan w Izolmacie powiedział nam, że izolację można kłaść dopiero minimum tydzień po wylaniu ław, a czy miał rację, to nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam i pozdrawiam!

 

Benicio artykuł ukaże się we wrześniu lub październiku - dam znać żeby każdy mógł przeczytać ;)

Kingaa - jak będziesz miała namiary na dobrego stolarza daj znać - schody u mnie się szykują ...

All deszcz wczoraj to była przesada - woda po murze dostała się do piwnicy ... niewiele - ale pierwszy raz od postawienia dachu miałem wodę w piwnicy !

Jak by ktoś aktualizował mapkę to można mnie w Puszczu zaznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Mirku, dziękuję za zaproszenie. Jestem nowy ale czuję się na forum jakbym Was trochę znał. Moje plany to Bojano. Na razie to... działka "do remontu". Czy moglibyście polecić mi kogoś od siatki ogrodzeniowej - sumienny i solidny. Czy orientujecie się, jaki jest koszt metra z materiałami i robocizną? Życzę miłego dnia. Darek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Mirku, dziękuję za zaproszenie. Jestem nowy ale czuję się na forum jakbym Was trochę znał. Moje plany to Bojano. Na razie to... działka "do remontu". Czy moglibyście polecić mi kogoś od siatki ogrodzeniowej - sumienny i solidny. Czy orientujecie się, jaki jest koszt metra z materiałami i robocizną? Życzę miłego dnia. Darek :wink:

 

La_Mancha - witaj w Klubie Bojano, ale masz zajefajną ksywkę. W przyszłym tygodniu powinno się zacząć grodzenie mojej działki to możesz podejść i pogadać z gościem. Tanią siatkę mają w SIATEX-ie w Redzie. Jednak na chwilę obecną ekspertem w Bojanie od ogrodzenia z siatki jest MarcinU. Wykonał je własnymi ręcoma i aż mu zazdroszczę, tak to ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...