Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

... Jeśli ktoś chce zobaczyć porządnie i z głową wybudowany dom niech jedzie i popatrzy.

Jak ktoś nie chce wpaść w kompleksy niech nie jedzie.

Ja nie mogę się jeszcze otrząsnąć.......

No to chyba kiedyś zajadę i popatrzę. Badzo lubię dobrze wykonane prace a i chciałbym zobaczyć jak montują pompę.

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Trochę się rozpisałem ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest gdy kupujecie materiał a w cenę wliczony jest transport i rozładunek HDS'em to gdy wszystko jest już dostarczone i rozładowane (zrzucone wysięgnikiem na glebę) to czy dajecie jakieś napiwki kierowcy?

Jeżeli tak to dlaczego? Przecież kierowca zrobił tylko tyle ile było wliczone w cenę. Ja miałem chyba takie wrażenie jak przywieźli mi bloczki betonowe. Nie dosyć, że mu pomagałem przy rozładunku (w sumie to powinien mieć pomocnika a takowego po pierwszym kursie jużnie było) to na koniec jakoś dziwnie się czaił. Mi nikt za wykonanie dobrze swoich obowiązków nie zapłaci a jak podziękują za to co robię najlepiej jak potrafię to tak jak bym został odznaczony medalem za zasługi.

Jak to u Was bywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozpisałem ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest gdy kupujecie materiał a w cenę wliczony jest transport i rozładunek HDS'em to gdy wszystko jest już dostarczone i rozładowane (zrzucone wysięgnikiem na glebę) to czy dajecie jakieś napiwki kierowcy?

Jeżeli tak to dlaczego? Przecież kierowca zrobił tylko tyle ile było wliczone w cenę. Ja miałem chyba takie wrażenie jak przywieźli mi bloczki betonowe. Nie dosyć, że mu pomagałem przy rozładunku (w sumie to powinien mieć pomocnika a takowego po pierwszym kursie jużnie było) to na koniec jakoś dziwnie się czaił. Mi nikt za wykonanie dobrze swoich obowiązków nie zapłaci a jak podziękują za to co robię najlepiej jak potrafię to tak jak bym został odznaczony medalem za zasługi.

Jak to u Was bywa?

 

Witam,

U mnie bylo sporo rzeczy rozladowywane HDSem. Zawsze transport i rozladunek byl wliczony w cene. Nikt sie nie czail i zadnego napiwku nie dawalem. Uscisk mojej dloni pozostawil w nich niezatarte wrazenie na dlugi czas :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozpisałem ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest gdy kupujecie materiał a w cenę wliczony jest transport i rozładunek HDS'em to gdy wszystko jest już dostarczone i rozładowane (zrzucone wysięgnikiem na glebę) to czy dajecie jakieś napiwki kierowcy? Mi nikt za wykonanie dobrze swoich obowiązków nie zapłaci a jak podziękują za to co robię najlepiej jak potrafię to tak jak bym został odznaczony medalem za zasługi.

Jak to u Was bywa?

 

Po pierwsze to ten kierowca chyba się za dużo filmów amerykańskich naoglądał :lol: .

A pod drugim stwierdzeniem podpisuję sie rękoma i nogami - ..... nie ukarany powinien czuć sie wyróżniony.

 

Obawiam się, że z ceną za piasek ciężko będzie zjechać niżej, chyba że potrzebujesz ze 2-3 tysiące ton. Sam piasek jest tani. Główny koszt to transport. Spróbuj jeszcze ten namiar: tel: 507 162 283 Mariusz. Ma wywrotkę Volvo i wozi piasek ze żwirowni w Głazicy k/Szemudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był mój zamiar ale wciąż mam problemy z darmową przestrzenią na takie strony - jakieś limity transferu i inne ograniczenia :( :cry: . Może ktoś będzie chciał to przenieść do siebie. Zajmuje 1,5 Mb.

ja moge to u siebie dac, zastapie stara mape Twoja cudowniejsza:)

Dzięki serdecznie za propozycję ale myślę, że najpierw ją z aktualizuję i wtedy coś pomyślimy. Co Ty na to? Czy chcesz sama to poprawiać :D :wink: ?

 

poprawiac sama ... nie:( sadze ze lepiej sie oriwntujesz co, gdzie i kiedy kogo umiescic:), takze wystarczy mi przesla mapka z aktualizacja co jakis czas, a ja ja bede wysylac na moja stronke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos orientuje sie ile kosztuje m/biezacy ogrodzenia --> http://www.heras.com.pl/document.php?doc=mata_triton&cat=2

???

 

Tego systemu nie znam, ale przymierzałem sie do podobnego ogrodzenia z Bekaert, cena o zgrozo oscylowała w pobliżu 250 zł. Finalnie taniej wyszło nieskomplikowane ogrodzenie kute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos orientuje sie ile kosztuje m/biezacy ogrodzenia --> http://www.heras.com.pl/document.php?doc=mata_triton&cat=2

???

 

Tego systemu nie znam, ale przymierzałem sie do podobnego ogrodzenia z Bekaert, cena o zgrozo oscylowała w pobliżu 250 zł. Finalnie taniej wyszło nieskomplikowane ogrodzenie kute.

 

 

w sumie to mi nie chodzilo dokladnie o ta firme, chodzilo mi o takie ogrodzenie, wiele jest firm oferujacych podobne, kazde jest pod inna nazwa:( sadzialm ze jest to jakis standard ale chyba nie:(

 

poszukuje ogrodzaenia na tyl dzialki, dzialka graniczy z lasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenie panelowe Beakert'a to koszt rzędu 150 zł za panel 2m (h=1,5m) + słupki w cenie ponad 50 zł każdy. Zastanawiałem sie nad tym, ale jak poczytałem to takie ogrodzenia są uznawane za "przemysłowe" i ogradza się nimi zakładay produkcyjne, szkoły, instytucje itp. Do ogrodzenia ogrodu (czyli tak naprawdę naszych działek) Bekaert poleca siatki zgrzewane. I ja też. Łatwa robota, szybko się rozwiesza, cena o wiele niższa a wygląd bardzo podobny do paneli. No może z jednym wyjątkiem - panele są z b. grubego drutu 4,5 mm a siatki zgrzewane z drutu 2,2-2,5 mm i to generalnie powoduje, że siatki po prostu nie widać z pewnej odległości. Panel swą kratką zawsze widać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Bojanowcy

 

Wybieramy się jutro z małżonką obejrzeć Wasze dokonania.

Może pomoglibyście mi opracowaniu planu wycieczki.

Wszelkie instrukcje mile widziane.

 

Całą sobotę spędziłem na działce budując szopę. Zajechało kilka obcych mi samochodów, ale nikt nie wysiadał. Może nie trafiłeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

AnnaRz - proste i estetyczne ogrodzenie: podmurówka + słupki + siatka (może być powlekane PCV, żeby było ładniejsze od ocynkowanej) powinno Cie wynieść około 80 zł/mb (w tym robocizna), a może nawet mniej.

 

Z przykrych rzeczy: Miałem próbe włamania. Jacyś fachowcy nawiercili sześć otworów w ramie okiennej i albo zostale spłoszeni albo byli "tak dobrzy", że nie dali sobie dalej rady. Otwory wypełniłem akrylem (żeby jakośc wyglądało), bo wymiana całego okna jest poza moim stanem psychicznym - nie chce mi się potem poprawiać ościerzy od wewnątrz, elewacji etc.

Co ciekawe. Dwa dni wcześniej zawarłem umowe z firma ochroniarską (przekierowanie sygnału alarmowego nastąpi dzisiaj lub jutro). Przypadek?

Straty materialne niewielkie. Nerwów co niemiara. Podminowany chodze i zły na własną bezsilność.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Benicio - szczerze współczuję - fatalne uczucie - alarm zadziałał? (chyba jeszcze nie zdążył?) Ukradli mi kiedyś samochód ... samochód był Ojca ... a policjant w radiowozie który przejeżdzał obok miejsca zdarzenia na zgłoszenie odpowiedział - niech Pan podejdzie na komisariat bo ja nie przyjmuję takich zgłoszeń! - to dopiero może wkurzyć jak wie się, że auto znikło kilka sekund wcześniej i jest 2-3 przecznice dalej. Na pocieszenie dodam, że policja odnalazła po 2 tygodniach samochód na zwykłym parkingu .. zginęły moje stare buty które wiozłem do szefca :D .

Wakmen - kierowcy często liczą, że coś dorobią - ja po jednym takim doświadczeniu zawszez szefem ustalałem co jest rozumiane pod pojęciem rozładunku czy pomocnika. Miałem nawet przypadek kiedy kierowca nawet palcem nie chciał kiwnąć - był u mnie tylko raz ...

Jeżeli rozładunek był ręczny i dużo to zawsze stawiałem wodę i proponowałem herbatę lub napój - myślę, żę tak wypada.

No i najważniejsze - uścisk dłoni - to zawsze pozostawia niezatarte wrażenie .. hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar - alarm nie zadziałał, bo nie miał szans zadziałać - złodzieje nie weszli do środka.

Właśnie jestem po telefonie na komisariat. Zaprosiłem dzielnicowego niby to pokazać próbe włamania, ale tak naprawde to: kawka, herbatka, pierdu śmierdu - zawiązać nieformalny kontakt. No i niech "oni" widzą, że radiowóz stoi na podjeździe.

 

Barti - okna PCV, na profilach Rolplasto. Żadne tam mercedesy. To "fachowcy" byli słabi.

 

Pozdrowienia B.

 

PS. Lepiej się poczuje, jak będę miał wreszcie naklejke SOLID na froncie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy, ale mogę polecić piasek do zasypki (i generalnie każde kruszywo) od p. "Ciężarówkowego" (tel. 603642043).

A czy ktoś mógłby mi zasugerować jakiegoś wykonawcę wylewek ? Chodzi mi wykonanie posadzki na ogrzewaniu podłogowym (miksokretem). Budowa w Baninie.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy, ale mogę polecić piasek do zasypki (i generalnie każde kruszywo) od p. "Ciężarówkowego" (tel. 603642043).

A czy ktoś mógłby mi zasugerować jakiegoś wykonawcę wylewek ? Chodzi mi wykonanie posadzki na ogrzewaniu podłogowym (miksokretem). Budowa w Baninie.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Witaj serdecznie w Grupie Trójmiasto. Wylewki będę miał robione w najbliższą sobotę i poniedziałek, również na podłogówce. Facet z polecenia, podobno dobry i cena trzyma stany średnie. Jeżeli możesz poczekać te kilka dni to dam znać na początku przyszłego tygodnia. Trzeba jedynie mieć do niego boską cierpliwość, bo się zachowuje jakby wszystkie rozumy zjadł.

Drugim zawodnikiem od wylewek jest polecany przez mojego gościa od tynków gipsowych Marek Serafin, tel: 601-831-484, ale terminy ma bardzo odległe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Nadal szukam piasku do zasypania fundamentów. Pozdrówka :wink:

 

W Bojanie Grablowski wozi ziemię. Za 120 zł 8ton. Wychodzi 15 zł za tonę. Taniej nie znalazłem. To by dało około 300 zł za 20 ton. Plan o nazwie "poniżej 130 zł za 20 ton" jest nierealny, no chyba że bez przywózki. Cena 5-8 zł za tonę + transport jest realna, ale ten transport zapewne wyniesie cię ponad 160 zł. Tak czy inaczej około 300 zł za 20 ton z transportem będziesz musiał wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...