Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Markus - napisz coś wiecej o Twojej podłogówce. na bazie jakiej firmy robiłeś? Jaki jest orientacyjny koszt 1 m2? Napisz też coś więcej o posadzkach.

 

Podłogówka była robiona w komplecie z pompą ciepła i na bazie materiałów z tej samej firmy, czyli Neuratherm. To jest zupełnie inna technologia niz powszechnie u nas stosowane. Prosty przykład - przy ogrzewaniu podłogowym standardowo jest dawane 5-6 mb rurek grzewczych na m2 podłogi, u mnie poszło 11-12 mb rur na m2. Odstęp pomiędzy rurkami to max. 10 cm, na obrzeżach 5. Ale dzięki temu system jest znacznie bardziej elastyczny niż powszechnie wykonywane i szybciej reaguje na żądanie zmiany temperatury. Łatwo było to zaobserwować podczas próbnego rozruchu. Cena niestety jest b.wysoka - 95 zł za m2.

 

W posadzkach jedynym problemem było zachowanie proporcji w dodaniu do betonu plastyfikatora, dostarczonego zresztą przez wykonawcę podłogówki. Najwięcej czasu zabrało wykonanie posadzki w garażu. Zresztą jutro mają ją jeszcze kończyć. W sumie jestem zadowolony z wykonanej roboty i ceny. Jak pisałem wcześniej właściciel firmy ma bardzo cięzki styl bycia i jest cholernie zarozumiały, ale jakoś się ostatecznie dotarlismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam sąsiada ! Napisz gdzie dokładnie budujecie, bo my na Słonecznej 5 :) Bardzom ciekawa gdzie, to jutro po drodze bym sobie obejrzała (wlowik pewnie wcześniej) :) Pozdrawiam z intensywnie wykańczanego domku :)

 

Witam sąsiadkę. Niestety nazwy ulicy nie pomnę. Droga na Kamień/Szemud, za Kielnem skręt w lewo przy nowej restauracji, 300m dalej po lewej znajdują sie trzy domy - ten trzeci to mój, czerwony porotherm, aktualnie na poziomie stropu. Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kingaa dzięki byłam tam, oczywiście mają nawet niezły wybór tylko nie mają chwilowo w magazynie zresztą w Prestolu( Gierga jeszcze raz dzięki) też nie mają w magazynie akurat tego co mi pasuje kolorystycznie :( Ostatecznie znalazłam połówki cegły w Robenie w Gdyni, tylko słyszałam, że Roben nie jest za dobry w klinkierze, już samam nie wiem :roll: jutro muszę się na coś zdecydować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti, może ja będę reflektował na kształtki leierowskie (podwójne). Przeslij mi na priva info o cenie. mam nadzieję, że korzystniej niż Leier :wink:

 

Ja również chętnie pozbędę się kilkunastu kształtek Leiera (pojedyncze i poczwórne) Jakby ktoś potrzebował paru pustaków stropowych Leiera to również mam na zbyciu. Tak to jest dać komuś strop i kominy "do policzenia" :-?

Paweł

 

Rispetto - napisz mi na priva, po ile sztuk masz tych kształetek i jak sobie je wyceniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gierga serdecznie gratuluje! Masz za sobą ciekawy , trudny i pełen wyzwań etap. Teraz kolejny - trochę mniej spektakularny ale bardziej kosztowny. Życzę dalszych trafnych wyborów i środków na realizację pomysłów.

Benicio pisałem dość dużo ale mi wcięło post, więc w skrócie - może przydałaby się bariera alarmowa? Wiedziałbyś kiedy ktoś wchodzi na działkę ... tylko koszty są dość znaczne, ale może w ograniczonym zakresie do przejścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tylko słyszałam, że Roben nie jest za dobry w klinkierze, już samam nie wiem :roll: jutro muszę się na coś zdecydować

Pozdrawiam

 

Joola z moich porównań wyszło przede wszystkim, że Roben jest pierońsko drogi w porównaniu z CRH... Jak kupowałam w BATcie to mówili, że jakby co to mogą sprowadzić, i że to kwestia paru dni...

Mam CRH drugi gatunek - na palecie widać, że trochę różnią się odcieniem, ale na kominie wygląda super :) A różnica cenowa w porównaniu z Robenem gdzieś dwukrotna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mogę powiedzieć...

 

że SUROWY STAN OTWARTY ZAKOŃCZONO

 

Murarze wzięli pieniądze i pojechali w długą a ja zostałam z kupą gruzu , desek i szopką do rozebrania :D Ale jakiś etap już za mną, prawda ? ;)

Hehe

Ja już na poczatku powiedziałem, że nie dostaną ostatniej wypłaty, jeśli nie rozbiorą i uprzątną "sławojki" oraz nie wywiozą swojego baraku. 8)

No i poza tym gratuluję postępów. Ja póki co jestem załamany szybkością (a właściwie "wolnością") wysychania tynków. W domu wilgoć jak w dżungli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Wczoraj wylałem chudziak na całej powierzchni.

Dzisiaj ruszyły sciany , wyciągneli narożniki i trzeba będzie postawić pierwsze flaszki narożnikowe. Murarze chcą mnie naciągnąć na kupno gotowych nadproży ale się nie dam niech je zrobią sami zawsze to taniej. Obliczyłem że za gotowe musiałbym zapłacić ok 1000 zl.

Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Wczoraj wylałem chudziak na całej powierzchni.

Dzisiaj ruszyły sciany , wyciągneli narożniki i trzeba będzie postawić pierwsze flaszki narożnikowe. Murarze chcą mnie naciągnąć na kupno gotowych nadproży ale się nie dam niech je zrobią sami zawsze to taniej. Obliczyłem że za gotowe musiałbym zapłacić ok 1000 zl.

Pozdrówka :wink:

 

 

Mirosław nie daj się wciągnąć w to namawianie, bo u mnie było to samo. Fakt faktem, że szybbciej i wygodniej, ale zaoszczędzisz na robionych. Tylko też trzeba przypilnować aby porządnie zbrojenia zrobili na nadporożach i wszystko wyglądło równo. :lol:

 

Stawiaj pierwsze flaszki narożnikowe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rispetto - ja swoją sławojkę muszę sama rozebrać.....a co do tynków...to proponuje kupić wielką suszarkę :lol: :lol:

 

maciunio - dziękuję

 

Zachar - właśnie ....etap najbardziej bijący po kieszeni przede mną...ale damy radę :lol:

 

la_mancha - dziękuję a ty kiedy zaczynasz się budować, bo w sumie można powiedzieć, że mam Ciebie prawie za płotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Wczoraj wylałem chudziak na całej powierzchni.

Dzisiaj ruszyły sciany , wyciągneli narożniki i trzeba będzie postawić pierwsze flaszki narożnikowe. Murarze chcą mnie naciągnąć na kupno gotowych nadproży ale się nie dam niech je zrobią sami zawsze to taniej. Obliczyłem że za gotowe musiałbym zapłacić ok 1000 zl.

Pozdrówka :wink:

 

 

Mirosław nie daj się wciągnąć w to namawianie, bo u mnie było to samo. Fakt faktem, że szybbciej i wygodniej, ale zaoszczędzisz na robionych. Tylko też trzeba przypilnować aby porządnie zbrojenia zrobili na nadporożach i wszystko wyglądło równo. :lol:

 

Stawiaj pierwsze flaszki narożnikowe;)

 

MIROSŁAW

Nie rozumiem o co chodzi z nadprożami.

Ja za swoje na cały dom zapłaciłem 498 zł brutto z transportem.

Idzie szybciej, trudno temat spieprzyć i nie trzeba używać drewna na szalunek. Czysty zysk.

Przygotuj zestawienie i zadzwoń do Kombetu.

Gość nazywa się Maciek Karloczuk 0-696-420-132, 623-37-94. Przygotuje Ci na pewno dobra ofertę.

U mnie zostały 2 szt o szerokości 120 cm - jeżeli reflektujesz to chętnie się pozbędę.

 

Przykładowe ceny - N-120 - 18,67 zł brutto/szt (pamiętaj że zawsze potrzebujesz 2 szt na otwór), N-150 - 20,98 zł brutto, N-180 - 28,91 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rispetto - ja swoją sławojkę muszę sama rozebrać.....a co do tynków...to proponuje kupić wielką suszarkę :lol: :lol:

 

maciunio - dziękuję

 

Zachar - właśnie ....etap najbardziej bijący po kieszeni przede mną...ale damy radę :lol:

 

la_mancha - dziękuję a ty kiedy zaczynasz się budować, bo w sumie można powiedzieć, że mam Ciebie prawie za płotem ?

 

Ja dopiero w przyszłym roku. W tym sezonie będę porządkował dżunglę na swoim ranczo a roboty jest tam trochę, zresztą sama widziałaś.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić ile średnio wychodzi Wam za stan surowy zamknięty w przeliczeniu na metr? Chciałbym się przymierzyć do kosztorysu budowy. Z Archipelagu (dom w paczce) dostałem kosztorysy domu 157 m, dach 265m które przedstawiają się następująco:

- beton komórkowy YTONG - mater.+roboci. 228.532 do 249.407 - w zależności od kosztów robocizny. Cena metra bez robocizny 1056 zł.

- ceramika Leier - 225.702 - 246.557 - 1038

- keramzyt Betard - 217.570 - 238.445 - 986

- silikaty Silka - 224.341 - 246.091 - 1012

- szkielet drewniany Kronopol - 276.000 a cena metra 1162

Robią wszystko od pozwolenia na budowę aż do stanu pod klucz.

Ciekawy jestem Waszych opinii w odniesieniu do Waszych doświadczeń.

Pozdrawiam.

 

Piwo zabrałem :lol: i piję za zdrowie wszystkich szukających. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Wczoraj wylałem chudziak na całej powierzchni.

Dzisiaj ruszyły sciany , wyciągneli narożniki i trzeba będzie postawić pierwsze flaszki narożnikowe. Murarze chcą mnie naciągnąć na kupno gotowych nadproży ale się nie dam niech je zrobią sami zawsze to taniej. Obliczyłem że za gotowe musiałbym zapłacić ok 1000 zl.

Pozdrówka :wink:

 

Gratulacje

Mirku czy Twój "domek" to ten trzeci od Majora Bojana ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...