Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Czy możecie uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić ile średnio wychodzi Wam za stan surowy zamknięty w przeliczeniu na metr? Chciałbym się przymierzyć do kosztorysu budowy.

 

Przez stan surowy zamknięty rozumiem wszystkie ściany zewnętrzne i wewnętrzne, chudziak na gruncie, dach w wersji ostatecznej, wstawione okna, drzwi zewnętrzne i brama garażowa.

U mnie wychodzi 904 PLN za m2 wraz z robocizną. Ta kwota obejmuje również koszty przygotowania budowy -15.400 /projekty, mapy, badanie gruntu, przyłącze wody i prądu, kierownik budowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Dawno mnie tu nie było, a widzę że na wszystkich budowach coś się dzieje. U mnie w końcu załatwiona sprawa okienek - wszystkie poprawki zrobione, parapety wewnątrz wstawione, wszystko ok i chwała GFO że potrafili się odpowiednio zachować, tak więc mogę ich z czystym sumieniem polecić. Wobec tych wszystkich producentów którzy coś skopią i później wypierają się swojego produktu taki który ma usterkę i stara się ją usunąć i czyni to skutecznie ku zadowoleniu właściciela to ktoś godny pochwały.

Tyle o okienkach. Mam już zrobione tynki w środku - maszynowo, klasyczne. Podłogówka i rurki do kaloryferów położone. W weekend wylaliśmy na parterze i w łazience na poddaszu posadzki. My w odróżnieniu od Markusa wylewaliśmy ręcznie. Wyrównywał i zacierał wujek żony - murarz z zawodu, osoba która już któryś raz z rzędu nam pomagała. Domek w środku wygląda już fajnie. Wstawiliśmy też bramę garażową Hormanna Ecotherm - białą, kasetony. Już zaczynam czuć że tu niedługo zamieszkam ;-)

Niestety teraz troszkę musi wyschnąć posadzka i wracam do tematu zrobienia poddasza. Miałem nieprzyjemną sytuację z wykonawcami, którym nie spodobało się że zwracaliśmy im uwagę że mają starać się wykorzystywać w pełni materiał. Łatwiej było im wyrzucać wełnę na śmieci i brać duże, nowe kawałki. Na razie pożegnałem się ostatecznie z jednym z nich, a drugiemu zapowiedziałem że jak chce jeszcze u mnie pracować to ma się z tamtym pożegnać.

W trakcie czytania zaległych wiadomości widziałem że padły pytania o:

- cegłę pasującą w kolorze do czerwonej dachówki Ruppa. Polecam Wienerbergera Pomeranię. Wygląda naprawdę fajnie i jest dobrej jakości. Ostatnio przerzucałem całą paletę z łazienki na poddaszu na taras i miałem okazję ją dokładnie po jakimś czasie powtórnie obejrzeć. Wcześniej robiliśmy z niej obróbkę komina.

- sklep z glazurą i terakotą. Nikt nie wspominał o "Bazarze" w Przejazdowie na trasie do Warszawy. Naprawde warto tam zajechać i chociażby pooglądać.

Pozdrawiam i do zaczytania

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sklep z glazurą i terakotą. Nikt nie wspominał o "Bazarze" w Przejazdowie na trasie do Warszawy.

Adamski

 

Łoj, Bazar to za wysokie progi... I szczerze mówiąc jakoś mnie tamtejsza oferta nie zachwyciła :roll: Ale może po prostu mam taki zdrowy odruch, że jak widzę cenę, to mi się gust dostosowuje? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIERGA - zajechałem, obejrzałem, pogratulować !!! Jakie sa Twoje dalsze plany. Kończysz prace na ten rok czy ciągniesz dalej ?

 

 

Niestety kasa którą posiadam starczyć ma jeszcze na ogrodzenie oraz założenie wody i finito....a potem muszę poczekać aż skończymy z Jarkiem studia w przyszłym roku na wiosnę....i weźmiemy kredyt.. 8)

 

A chciałabym tak całą parą....oj chciałabym...

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rispetto - ja swoją sławojkę muszę sama rozebrać.....a co do tynków...to proponuje kupić wielką suszarkę :lol: :lol:

 

maciunio - dziękuję

 

Zachar - właśnie ....etap najbardziej bijący po kieszeni przede mną...ale damy radę :lol:

 

la_mancha - dziękuję a ty kiedy zaczynasz się budować, bo w sumie można powiedzieć, że mam Ciebie prawie za płotem ?

 

Ja dopiero w przyszłym roku. W tym sezonie będę porządkował dżunglę na swoim ranczo a roboty jest tam trochę, zresztą sama widziałaś.

Pozdrawiam :)

 

Masz super dżungle...brakuje tylko tarzana ;)

Też bym chciałą mieć takie zarośla....a nie samą plażę wokoło :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadkę. Niestety nazwy ulicy nie pomnę. Droga na Kamień/Szemud, za Kielnem skręt w lewo przy nowej restauracji, 300m dalej po lewej znajdują sie trzy domy - ten trzeci to mój, czerwony porotherm, aktualnie na poziomie stropu. Marcin

A, to juz wiem, fajne miejsce :) My mamy kawałek dalej, z drogi widać, ale trzeba wiedzieć czego szukać. Jak będę przejeżdzac to sie dokladniej przyjrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grosza nie policzyłem, ale za taki stan wyszło ok 650-700 zł. Bez okien, drzwi i bramy było 450 zł (wtedy jeszcze liczyłem :-? )

Czy możecie uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić ile średnio wychodzi Wam za stan surowy zamknięty w przeliczeniu na metr? Chciałbym się przymierzyć do kosztorysu budowy.

 

Przez stan surowy zamknięty rozumiem wszystkie ściany zewnętrzne i wewnętrzne, chudziak na gruncie, dach w wersji ostatecznej, wstawione okna, drzwi zewnętrzne i brama garażowa.

U mnie wychodzi 904 PLN za m2 wraz z robocizną. Ta kwota obejmuje również koszty przygotowania budowy -15.400 /projekty, mapy, badanie gruntu, przyłącze wody i prądu, kierownik budowy/

Dzięki za informacje. To budujące. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus: jaką bramę kupiłeś?

 

WIŚNIOWSKI 2,50 x 2,50 segmentowa, biała, ocieplona (za pośrednictwem Amer-Pol w Gdyni) 3.500 PLN brutto wraz z montażem. Termin dostawy był ekspresowy -9 dni. Tak mi się podoba że sam z siebie jestem dumny :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jesteśmy tu nowi. Budowę dopiero rozpoczynamy( wytyczyliśmy dom na działce) w miejscowości Juszkowo k. Pruszcza Gdańskiego. Nie bardzo możemy pochwalić się doświadczeniami, ale mamy dużo różnych pytań - jak zresztą chyba każdy nowicjusz w budowaniu. Projekt mamy indywidualny, dużo chcemy zrobić we własnym zakresie - mamy cichą nadzieję, że nam się uda.

 

Czy ktoś może nam podpowiedzieć ile w praktyce stosuje się podsypki pod budynkiem? Czytaliśmy, że sypie się kolejno warstwy po ok. 25 cm i ubija. Ale jaka wysoka ma być ostatecznie ta warstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...