Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Wakmen. Za wszystkie odpowiedzi :D

 

A o studzienkę wodomierzową to mam na myśli takie coś na wodomierz tylko dla nas. Tzn. wodociąg już jest pod naszą działką, teraz tylko trzeba założyć licznik, a w warunkach przyłączenia do wodociągu stoi, że mam mieć w granicach działki studzienkę wodomierzową... Wykonawca mówi, że musi to być duza studnia, gdzie może wejść człowiek, żeby odczytywać licznik... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La Mancha - przejeżdżałem wczoraj koło Twojej działki i ... :o :o :o zupełnie jej nie poznałem! Niezła robota - wykarczowana na błysk i widzę ruderka też spacyfikowana 8) . Kiedy planujesz "wykopki"?

 

Do Bojanowców - została mi paleta bloczków betonowych - może ktoś reflektuje? Próbuję oddać do producenta, ale marudzą o kłopotach z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A ja stanęłam w miejscu z powodu finansów :( w przyszłym tygodniu równam działkę i robię ogrodzenie, zabijam otwory i to tyle na ten rok...smutne ale prawdziwe.

Tak więc zdążyłem obejrzeć Twoją budowę z silikatów. Były problemy ze znalezieniem ale tylko Twoją budowę znalazłem z wszystkich Forumowiczó Bojanowiczów. Ładny domek i troszeczkę wielkością przypomina mi mój Orzeszek. Pozwoliłem sobie wejść do środka (w piątek (20.08) około 10:00) i obejrzeć detale poddasza, komina i rozmieszczenia pomieszczeń. W szczególności interesowała mnie jakość prowadzenia ścian na klej. Dziękuję za wrażenia.

Do Markusa chyba też trafiłem ale już nie wchodziłem - interesują mnie wrażenia z zamontowanej pompy ciepła. Twój sąsiad chyba też ją sobie zamontował?

 

No proszę ;)) aż mi się miło zrobiło, że ktoś mnie odwiedza. Ja byc może niedługo ....na pewno nawiedzę Kielno...w planach mam Wlowiki i Cieiebi Wakmen :-) Myślę, że to nastąpi w piątek ewentualnie w sobotę :)

Taki mały biały domek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w warunkach przyłączenia do wodociągu stoi, że mam mieć w granicach działki studzienkę wodomierzową... Wykonawca mówi, że musi to być duza studnia, gdzie może wejść człowiek, żeby odczytywać licznik... :o

I to jest prawda. Ja chciałem to przeskoczyć tzn. zamontować licznik albo w garażu albo w pomieszczeniu gospodarczym niestety jest to niemożliwe. Szkoda. Dziwne ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja byc może niedługo ....na pewno nawiedzę Kielno...w planach mam Wlowiki i Cieiebi Wakmen :-) Myślę, że to nastąpi w piątek ewentualnie w sobotę :)

Taki mały biały domek :)

Zapraszam choć mogą być problemy z dojazdem bez mapy (na mojej stronie w dziale Orzeszek / Dyslokalizacja jest umieszczona mapka jak dojechać z Kielna - wystarczy wpisać hasło - "mojeimięnazwisko" bez spacji i wielkich liter, oczywiście prawdziwe).

W sobotę to napewno mnie nie zastaniesz gdyż całą dobę jestem w pracy zawodowej ale przez 3 dni tj. od środy do piątku napewno będę choć na razie on nie jest biały a czarny - smaruję fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w warunkach przyłączenia do wodociągu stoi, że mam mieć w granicach działki studzienkę wodomierzową... Wykonawca mówi, że musi to być duza studnia, gdzie może wejść człowiek, żeby odczytywać licznik... :o

I to jest prawda. Ja chciałem to przeskoczyć tzn. zamontować licznik albo w garażu albo w pomieszczeniu gospodarczym niestety jest to niemożliwe. Szkoda. Dziwne ustawy.

 

Jest taki patent firmy Danwell (http://www.danwell.com lub http://www.studnie.pl) mała studzienka tylk odo wodomierza, ocieplona - czyli może być płytko posadowiona. Wadą jest jej cena - około 1200 zł. Ale może być atrakcyjną alternatywą dla obrzydliwie ogromnej studni betonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jest taki patent firmy Danwell (http://www.danwell.com lub http://www.studnie.pl) mała studzienka tylk odo wodomierza, ocieplona - czyli może być płytko posadowiona. Wadą jest jej cena - około 1200 zł. Ale może być atrakcyjną alternatywą dla obrzydliwie ogromnej studni betonowej.

Niestety w moim przypadku muszę zamontować studzienkę gdyż zebrało się nas kilkunastu i ciągniemy wodociąg i zbytnio nie mam nic do gadania. Ja chciałem wogóle zrezygnować z jakiejkolwiek studzienki ale niestety to jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki patent firmy Danwell (http://www.danwell.com lub http://www.studnie.pl) mała studzienka tylk odo wodomierza, ocieplona - czyli może być płytko posadowiona. Wadą jest jej cena - około 1200 zł. Ale może być atrakcyjną alternatywą dla obrzydliwie ogromnej studni betonowej.

 

O, coś takiego mniej więcej jest u nas. Nie jest wprawdzie taka znowu mała, ale fakt - wyglada w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Urlop się skończył i pora wracać do pracy ... chociaż wcale nie mam jakoś ochoty pracować ;)

Pozdrawiam wszystkich nowo ujawnionych i tych którzy się przypomnieli ostatnio - niech mrarze Wam murują a konta rosną zamiast maleć.

Szczególnie gratuluje kolejnym osobom które się przeprowadzają Wlowiki - o Was piszę :wink:

Gierga zapraszam w odwiedziny do nas - zwiedzasz tylko Bojano a Pruszcz tez ładny.

Benicio w wolnej chwili napiszę Ci kilka słów i może odnajdę jakieś linki w necie a'propo barier itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

2. Jak robili przyłącze wodne to instalowali wodomierz w studni wodomierzowej? Jaka ona jest wielka? I ile taka studnia kosztuje? :-?

:oops:

U mnie zrobili taką studnię z 3 kręgów betonowych, na to pokrywa betonowa, wodomierz na samym dnie żeby nie przemarzł. Międzi kręgami wmontowali stopnie z pręta zbrojeniowego żeby można było wejść do środka. Szczupły mężczyzna wchodzi bez problemu, może nawet ukucnąć do odczytu licznika :) Kosztów Ci nie podam bo była wliczona w przyłącze. Z tego co się orientuję 1 krąg betonowy kosztuje około 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen - będe starała się trafić w końcu mam Twoją mapkę :-) Może postaram się w piątek.......:-) to bym Cię poznała na żywo :D

 

Zachar - Pruszcz też odwiedzę...w ogóle muszę w jakiś weekend wybrać się do Banina, Pruszcza itp. poznać Was wszystkich :lol:

 

La_Mancha - dzięki za słowa na temat mojego domku. Widziałam, że krzaczory z działki zniknęły....dobra robota[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...