Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety w moim przypadku muszę zamontować studzienkę gdyż zebrało się nas kilkunastu i ciągniemy wodociąg i zbytnio nie mam nic do gadania. Ja chciałem wogóle zrezygnować z jakiejkolwiek studzienki ale niestety to jest niemożliwe.

 

No, nie wiem, nie wiem...

http://www.infoprom.hg.pl/budowl/index.html

W dziale prawo, a budownictwo są do pobrania pliki z Warunkami Tech. jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

zwłaszcza ciekawy jest paragraf 116 traktujący o usytuowaniu wodomierza.

§*116.*1.*Zestaw wodomierza głównego, na połączeniu z siecią wodociągową, powinien być umieszczony w piwnicy budynku lub na parterze, w wydzielonym, łatwo dostępnym miejscu, zabezpieczonym przed zalaniem wodą, zamarzaniem oraz dostępem osób niepowołanych. W budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej miejscem tym powinno być odrębne pomieszczenie.

2.*Dopuszcza się umieszczenie zestawu wodomierza głównego w studzience poza budynkiem, jeżeli jest on niepodpiwniczony i nie ma możliwości wydzielenia na parterze budynku miejsca, o którym mowa w ust. 1.

3.*Instalację wodociągową, wykonaną z materiałów przewodzących prąd elektryczny, należy przed i za wodomierzem połączyć przewodem metalowym, zgodnie z Polską Normą dotyczącą uziemień i przewodów ochronnych

 

Czyżby organ wydający warunki łamał prawo ?

Hmm... Bardzo możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim przypadku muszę zamontować studzienkę gdyż zebrało się nas kilkunastu i ciągniemy wodociąg i zbytnio nie mam nic do gadania. Ja chciałem wogóle zrezygnować z jakiejkolwiek studzienki ale niestety to jest niemożliwe.

 

No, nie wiem, nie wiem...

http://www.infoprom.hg.pl/budowl/index.html

W dziale prawo, a budownictwo są do pobrania pliki z Warunkami Tech. jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

zwłaszcza ciekawy jest paragraf 116 traktujący o usytuowaniu wodomierza.

....

Postudiuję i ... przedstawię wykonawcy aby to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy 3 kręgi tymczasowo (bo nie było domu). Teraz mamy licznik w pomieszczeniu gosp. i nie było z tym żadnych problemów.

U sąsiadów "człowiek z gminy" czyli S. Wenta robił podłączenie do garażu i tam tez jest licznik. Także nie wiem jak się mają do tego przepisy ale gmina nie robi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie po przerwie urlopowej. :D Niestety wszystko co piękne szybko się kończy. Czas wracać na budowę i uruchamiać front robót, tym bardziej że karton-gipsy są na ukończeniu.

 

Przypominam ponownie że mam 15 bel wełny 18 cm do odstąpienia - jest ktoś chętny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy 3 kręgi tymczasowo (bo nie było domu). Teraz mamy licznik w pomieszczeniu gosp. i nie było z tym żadnych problemów.

U sąsiadów "człowiek z gminy" czyli S. Wenta robił podłączenie do garażu i tam tez jest licznik. Także nie wiem jak się mają do tego przepisy ale gmina nie robi problemów.

 

Ewa - u mnie S. Wenta będzie robił przyłącze. Czy możesz się dowiedzieć od swoich sasiadów, co myślą o jego usługach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do: ile płaciliście za wyporzyczenie zagęszczarki (wibratora buławowego) i gdzie można go wypożyczyć? Jeden namiar mam (Kielno) ale chciałbym się dowiedzieć o konkurencji by wybrać najbardziej korzystną ofertę.

 

Jak zamawiałem beton to powiedziam ze potrzebuję wibrator.

Przywiozła go pompa.

Beton miałem z Uniconu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie po przerwie urlopowej. :D Niestety wszystko co piękne szybko się kończy. Czas wracać na budowę i uruchamiać front robót, tym bardziej że karton-gipsy są na ukończeniu.

 

Przypominam ponownie że mam 15 bel wełny 18 cm do odstąpienia - jest ktoś chętny ???

 

 

Markus daj namiary na speca od wylewek.

Moze wpadnę do Ciebie w piątek, napisz o której będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus daj namiary na speca od wylewek.

Moze wpadnę do Ciebie w piątek, napisz o której będziesz.

 

Wylewkarz, telefon - 605 103 371 (nazwiska nie pamietam, ale numer jest dobry). Co do jakości prac nie mam zastrzeżeń, niestety w kontakcie bezpośrednim bardzo ciężki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. :D Wodę będę miała podłączaną już wkrótce, zobaczymy jak będzie.

Mam już na działce prąd. Niedługo będzie zdjęty humus spod budynku, a w przyszłym tygodniu wykopy, potem ławy, ścianki fundamentowe i w tym roku niestety wszystko... :( Ale za to w przyszłym roku w kwietniu powinien już stać w stanie surowym nasz GL 191 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie po przerwie urlopowej. :D Niestety wszystko co piękne szybko się kończy. Czas wracać na budowę i uruchamiać front robót, tym bardziej że karton-gipsy są na ukończeniu.

 

Przypominam ponownie że mam 15 bel wełny 18 cm do odstąpienia - jest ktoś chętny ???

 

Szukam wlasnie kogos do plyt K-G - sufity na poddaszu, scianka dzialowa itp. Czy masz moze kogos godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wakmen: co do zagęszczarki to ściągałem z sąsiedniej firmy takiego starego dużego klamota - drogo, strasznie ciężki i ciągle trzeba uważać żeby czegoś nie uszkodzić. Niestety kilka tygodni wcześniej ukradli im z budowy nowszą zagęszczarkę i został im tylko ten stary model. Koszmar.

 

U mnie urlopik, brak dostępu do netu i widoczne efekty pracy na budowie :-) Już mam bielutkie sufity, ściany na parterze wycekolowane, zagruntowane i przemalowane po raz pierwszy na kolor. Miałem pierwotnie robić to sam, ale w końcu zdecydowałem się na fachowców i efekt tego jest widoczny. Nie dość że porządnie to jeszcze fachowcy pomysłowi i potrafią doradzić. Zresztą zapraszam do siebie na budowę to możecie sami zobaczyć ;-)

Od przyszłego tygodnia wraca temat poddasza nieudolnie zrobionego przez poprzednią ekipę. Dwaj panowie którzy robią aktualnie robią parter mają zająć się także poddaszem i obrobieniem kominka. Od poniedziałku stoi sobie Panorama z Jotula i zrobiło się od razu cieplej w domciu. Już czuję te wieczory zimowe przy kominku. Kafelki zamówione, kafelkarz też, duża szansa że wyrobimy się do końca pażdziernika. Warunek jeden - niech ten ch...rny urząd gminy podłączy w końcu wodę na nasze osiedle. Ja nie jestem wielbłąd :-( żeby jeździć do teściów po wodę jak do oazy.

Co do namiarów na ekipę od wykończeniówki to myślę że do końca września skończą i ewentualne namiary na nich dla chętnych wyślę na priv.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wakmen: co do zagęszczarki to ściągałem z sąsiedniej firmy takiego starego dużego klamota - drogo, strasznie ciężki i ciągle trzeba uważać żeby czegoś nie uszkodzić. Niestety kilka tygodni wcześniej ukradli im z budowy nowszą zagęszczarkę i został im tylko ten stary model. Koszmar.

 

U mnie urlopik, brak dostępu do netu i widoczne efekty pracy na budowie :-) Już mam bielutkie sufity, ściany na parterze wycekolowane, zagruntowane i przemalowane po raz pierwszy na kolor. Miałem pierwotnie robić to sam, ale w końcu zdecydowałem się na fachowców i efekt tego jest widoczny. Nie dość że porządnie to jeszcze fachowcy pomysłowi i potrafią doradzić. Zresztą zapraszam do siebie na budowę to możecie sami zobaczyć ;-)

Od przyszłego tygodnia wraca temat poddasza nieudolnie zrobionego przez poprzednią ekipę. Dwaj panowie którzy robią aktualnie robią parter mają zająć się także poddaszem i obrobieniem kominka. Od poniedziałku stoi sobie Panorama z Jotula i zrobiło się od razu cieplej w domciu. Już czuję te wieczory zimowe przy kominku. Kafelki zamówione, kafelkarz też, duża szansa że wyrobimy się do końca pażdziernika. Warunek jeden - niech ten ch...rny urząd gminy podłączy w końcu wodę na nasze osiedle. Ja nie jestem wielbłąd :-( żeby jeździć do teściów po wodę jak do oazy.

Co do namiarów na ekipę od wykończeniówki to myślę że do końca września skończą i ewentualne namiary na nich dla chętnych wyślę na priv.

 

Pozdrawiam

Adamski

 

Witam,

Jestem chetny na namiary wraz z laurka na temat wykonawcow

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...