Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam

Wakmen: co do zagęszczarki to ściągałem z sąsiedniej firmy takiego starego dużego klamota - drogo, strasznie ciężki i ciągle trzeba uważać żeby czegoś nie uszkodzić. Niestety kilka tygodni wcześniej ukradli im z budowy nowszą zagęszczarkę i został im tylko ten stary model. Koszmar.

 

U mnie urlopik, brak dostępu do netu i widoczne efekty pracy na budowie :-) Już mam bielutkie sufity, ściany na parterze wycekolowane, zagruntowane i przemalowane po raz pierwszy na kolor. Miałem pierwotnie robić to sam, ale w końcu zdecydowałem się na fachowców i efekt tego jest widoczny. Nie dość że porządnie to jeszcze fachowcy pomysłowi i potrafią doradzić. Zresztą zapraszam do siebie na budowę to możecie sami zobaczyć ;-)

Od przyszłego tygodnia wraca temat poddasza nieudolnie zrobionego przez poprzednią ekipę. Dwaj panowie którzy robią aktualnie robią parter mają zająć się także poddaszem i obrobieniem kominka. Od poniedziałku stoi sobie Panorama z Jotula i zrobiło się od razu cieplej w domciu. Już czuję te wieczory zimowe przy kominku. Kafelki zamówione, kafelkarz też, duża szansa że wyrobimy się do końca pażdziernika. Warunek jeden - niech ten ch...rny urząd gminy podłączy w końcu wodę na nasze osiedle. Ja nie jestem wielbłąd :-( żeby jeździć do teściów po wodę jak do oazy.

Co do namiarów na ekipę od wykończeniówki to myślę że do końca września skończą i ewentualne namiary na nich dla chętnych wyślę na priv.

 

Pozdrawiam

Adamski

Adamski - my z żonką kiedyś byśmy wpadli zobaczyc twoje postępy. Chętnie również zobaczę Jotula. Zastanawiam się nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

minely 4 tygodnie od 1 wizyty panow podejrzanych o zawod budowlanca a ja szczesliwie polewam juz strop. Mam nadzieje ze dalszy ciag bedzie przynajmniej tak samo malo klopotliwy, bo juz wiem ze bez nerwow i bledow nie da sie nic zbudowac. 7.09 drewno na dach ma znalezc sie na dzialce i ruszamy dalej.

Pozdrawiam!

 

Zycze wszystkim silnych nerwow!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg: serdecznie zapraszamy. Do środy mam urlop, niestety dzisiaj i jutro jesteśmy w Wejherowie, a w Tczewie wylądujemy dopiero w jutro późnym wieczorem. Będziemy czekać, w razie czego dajcie znać.

Pozdrawiam

Adamski

 

Adamski - Dzięki, odezwiemy się, Może coś w okoliacah następnego weekendu, bo w tygodniu to trudno. Damy znac telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalg: serdecznie zapraszamy. Do środy mam urlop, niestety dzisiaj i jutro jesteśmy w Wejherowie, a w Tczewie wylądujemy dopiero w jutro późnym wieczorem. Będziemy czekać, w razie czego dajcie znać.

Pozdrawiam

Adamski

 

 

Adamski - Twój kolega Tomek robi u mnie instalacje elektryczne. Wczoraj rozpoczeli a jutro kończą. Mają tempo chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti - zadzwonię do Uniconu i się dowiem o zagęszczerkę. Dzięki.

Może ktoś ma jeszcze jakieś namiary na zagęszczarkę do gruntu. Czy nikt z Was nie zagęszczałgruntu mechanicznie?

 

Wakmen - zagęszczarkę brałem z firmy Mido mieszczącej się w Miszewie. Jadąc od Chwaszczyna do Żukowa jakieś 200 m po lewej stronie za skrzyżowaniem ze światłami w Miszewie. Jak dobrze sie umówisz to zabierzesz w sobotę około godz. 15 i oddasz w poniedziałek około godz. 7 rano, a zapłacisz za 1 dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti: porozmawiaj z nim o alarmówce i rozprowadzeniu dźwięku i telewizji po domu. On z zawodu i z hobby jest elektronikiem i jest w tym naprawdę niezły. Zresztą zakładał instalacje także u Jacy (dawny forumowicz) i słyszałem że nie żałowali. Ja im trochę nawymyślałem - rzeczy typu wyprowadzenie kabli na zewnątrz domu, domofon, kamery, załączanie lamp o konkretnej godzinie. Wszystko do zrobienia, tylko kwestia pomysłów i cena na pewno mniejsza niż prostego systemu z centralną magistralą (oczywiście przy pełnym szacunku dla tego typu rozwiązań).

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rozpoczęłam wielkie równanie działki :lol: Teraz przynajmniej jest w miarę normalnie.

Dzisiaj byłam w Kielnie :( niestety padający deszcz zepsuł moje poszukiwania Wakmena i Wlowików :x :x

Przeżyłam również szok jak babcia z jednym ze sklepów odezwała się do mnie po kaszubsku...kompletnie nic nie zrozumiałam....śmiałąm się razem z nią...ale nie wiem o co jej chodziło :lol: :lol:

Kaszebsci ludki ;)

La_mancha...czy to ty paliłeś takie wielkie ognicho w sobotę na działce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti: porozmawiaj z nim o alarmówce i rozprowadzeniu dźwięku i telewizji po domu. On z zawodu i z hobby jest elektronikiem i jest w tym naprawdę niezły. Zresztą zakładał instalacje także u Jacy (dawny forumowicz) i słyszałem że nie żałowali. Ja im trochę nawymyślałem - rzeczy typu wyprowadzenie kabli na zewnątrz domu, domofon, kamery, załączanie lamp o konkretnej godzinie. Wszystko do zrobienia, tylko kwestia pomysłów i cena na pewno mniejsza niż prostego systemu z centralną magistralą (oczywiście przy pełnym szacunku dla tego typu rozwiązań).

 

Pozdrawiam

Adamski

 

U mnie też robili tv, alarm, domofon, oswietlenie zewnetrzne, komputery itd. o dźwięku zapomniałem (dzieki) jutro muszą zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jeszcze jakieś namiary na zagęszczarkę do gruntu. Czy nikt z Was nie zagęszczałgruntu mechanicznie?

 

Jest firma wypożyczająca sprzęt budowlany m.in. zagęszczarki

na Hutniczej w Gdyni. Między Makro a Radmorem. Nazywa się chyba

Ramirent. Musisz się dać zweryfikować jako osoba fizyczna (np. rachunki za prąd, telefon). Trwa to 1 dzień. Potem możesz wypożyczać sprzęt.

Zagęszczarki chyba sto kilkadziesiąt zł za dobę. Zależnie od wagi. Transport własny lub ich ale płatny dodatkowo.

 

Ja jednak nie korzystałem z ich usług. Tak się złożyło że gość z koparki załatwił mi kumpla z zagęszczarką i przywiózł ją na łyżce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem okna firmy Intur z Inowrocławia. Ceny znacznie niższe niż wspomnianych firm. Z jakości i wyglądu jestem bardzo zadowolony, a najbardziej z ceny (oczywiscie VAT 7%)

http://www.inturkfs.com.pl/index1.htm

Jak będziesz chciał kontakt do ich dystrybutora to daj znać.

 

Przy okazji, znacie kogoś kto robi posadzki typu lastrico? Chciałbym taką do garażu ale nie mam pojęcia chy ktoś jeszcze takie wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mircha - Pomorska Fabryka okien - masz na myśli M&S?

U nas właśnie parę dni temu wstawili ich okna drewniane. Jak na razie nie mam nic do zarzucenia - okna piękne, obsługa super, dostałam próbkę koloru, 2 tygodnie przed terminem z umowy zadzwonili, że okna są i czekają, montażyści też bez zarzutu :) Kupowałam w Gdańsku na Kartuskiej.

U Braci Bertrand kupował mój kolega, generalnie był zadowolony, tylko miał jakiś problem z reklamacją, ale chodziło o jakiś duperel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wstawiania okien, czy ktoś może mi powiedzieć coś o tych firmach: Bracia Bertrand, Windows, Pomorska Fabryka Okien, Gdańska Fabryka Okien lub jakiejs innej dobrej fimie?

:)

 

Po moich do doświadczeniach z WINDOWS 2000 w Rumii sugeruje omijać ich szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - jak długo trwał montaż twojej więźby dachowej? Mam podobną konstrukcję i jestem ciekawy.

 

All - Czy możecie polecić w miarę tanich ludków od więźby.

 

Niedlugo powinienem zalać wieniec potem kilka bloczków ściany kolankowej i więźba, a po drodze montaż drewnianych belek stropowych.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...