Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:smile:

Nareszcie mam trochę spokojniej -dachowcy w końcu dostali wszystkie blachy i kończą dach -może pod koniec przyszłego będzie już definitywny koniec.

Ucieszyłem się ostatnio jak robiłem porządki na działce a jacyś spacerowicze nie widząc mnie, zaczęli podziwiać mój domek. Serce rośnie!

Kodi jak samochód -ok?

Może mi ktoś powie, czy przy kominach obróbka blacharska jest niezbędna? Może wystarczy sama taśma wakaflex?

Dachowcy chcą dlachę a ja nie wiem ...

Ewa gratuluję jeszcze raz postępów -Wasze marzenia o domu zaraz się spełnią :smile:

Pozdrowienia dla wszystkich z okolic tych bliższych i dalszych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, w koncu na forum sie cos ruszylo :smile:

 

Nie mam czasu pisac. Docent - no jak juz bedziesz w tym Baninie to moze sie spotkamy? U mnie juz jest na dachu papa, na pietrze scianki i teraz robimy murki coby juz pojechac z pracami ziemnymi i miec je z glowy w przyszlym roku.

 

Jak widze jest chyba kilka osob, ktore maja podobny stan zaawansowania do naszego :smile: Czy ktos bedzie walczyl w zime? Ja nie bo chcemy budowe przezimowac.

 

EWO: Dzieki za kontakt na dekarza, na pierwszy rzut oka sie spodobal. Nic nie daje targowanie - mowi ze ma tyle zlecen, ze i tak sie nie moze obrobic... Sprawia wrazenie czlowieka, ktory wie co mowi i robi - ciekaw jestem jak to wyglada w praktyce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRUK68 sposób jest taki: Sprzet potrzebny : suszarka do włosów z funkcją grzania , paznokcie do odrywania i dużo, dużo cierpliwości. Pod wpływem ciepła klej którym była przyklejoma taśma powinien trochę odpuścić i przy odrobinie szczęścia ( znam ludzi którym niestety i to nie pomogło) niewielkimi kawałeczkami taśma może zejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca proszę bardzo.

My do tej pory uważamy, że była to jedyna ekipa z którą nie mieliśmy kłopotów. I fatycznie jak okazało się, że nie może u nas robić (wyłączyli prąd) to od razu leciał na inną budowę żeby nie mieć opóźnień.

A u na już cieplutko!!! :smile:)

Piec działa i to nawet dobrze. Domek nagrzał się w pół godziny i teraz nie muszę już pracować w kilku swetrach :smile:

Teraz jeszcze podgrzewacz i się wprowadzam :smile:

Ciepłe pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny ruch na forum ostatnimi czasy. :smile: Właśnie kończymy kłaść więżbę, a w przyszłym tygodniu nareszcie będzie dach !!!!

Opóżnienie w budowie mamy "tylko" miesięczne więc o dociepleniu i elewacji w tym roku możemy tylko pomarzyć :sad: .

Jakie macie ogrzewamie? Jeśli gazowe to kocioł jakiej firmy polecalibyście ? Wiszący, czy stojący ? Może macie jakąś firmę tanią i solidną która zajmuje się tego typu instalacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od jutra idę na blisko 40 dniowy urlop. Jutro też przyjeżdzą murarz z teściem i do roboty. Plan jest chytry - stan surowy otwarty. Zobaczymy. Minimum to ściany parteru ze stropem.

Trzymajcie za mnie kciuki. Będę wpadał tu rzadziej, ale nie zapominajcie o mnie. Dla tych co się budują i wykańczają, życzę dobrej pogody. To tyle bo się rozczule.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - trzymam wszystkie moje kciuki. Ale może podzieliłbyś się odrobinką urlopu? Sebastian powiedział że teraz by mu się miesiąc przydał a niestety jakoś tak wypsztykał już wszystko :sad:

No cóż - trzeba czekać do stycznia na regenerację upragnionych dni urlopowych.

Nadal ciepło pozdrawiam :smile:

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, to widze ze u Ewy to juz wlasciwie koniec robot :wink:

Kodi wzial sie do roboty, milo, milo widziec.

 

Ha, ja mam z tego roku jeszcze z 25 dni a i tak nie wiem czy w ogole go wykorzystam :sad: Tak to juz jest...

 

Robercie dostalem Twojego maila, jednak nie mam akurat teraz czasu na chocby male spotkanko. Jak sie przeluzni to dam znac.

 

U mnie wlasnie wykanczaja fundamenty - dysperbit, papa, styropiany zacierki siatki folie i te klimaty. W tym sezonie jeszcze murki, a potem zimowanie :smile: W styczniu/lutym wezme sie za dachowke.

 

Pozdrawiam wszystkich i zycze takiej pogody jak jest dzis - cieplo, sloneczko i nie pada :smile:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi trzymaj obie ręce bo idą chmury :sad:

Wolę nie myśleć ile przed nami.

Na razie wszystko jest "tak żeby można było mieszkać"

Czyli pomieszczenie gospodarcze - jako kuchnio/pralnia, wykafelkowane i umeblowane (jedyne praktycznie gotowe na cacy), w łazience tylko kabina prysznicowa, wc praktycznie gotowe (ale można już korzystać), pokoje wymalowane podkładowo ze stara wykładziną czekają na grudzień a teraz jesteśmy na etapie przygotowywania drzwi do wstawienia. No i ocieplenie wewnątrz i zewnątrz. Ogólny rozpiernicz i bałagan.

Do tego bałagan przeprowadzkowy bo okazało się że mam za mało mebli :smile: i codzienne odkurzanie bo chyba tylko ja zdejmuję buty wchodząc do cześci sypialnianej.

Wiechę robią chyba cieśle. Materiały: drut, coś choinkopodobnego i mnóstwo tasiemek. Robi się z tego coś na kształt dzwonu i przybija do deski. Do tego %%, coś na ząb i dużo dobrego humoru (o co nie trudno jak się widzi zrobiona więźbę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca-V 40:Ostatnio jestem często w Baninie, gdyż razem z sąsiadami utwardzamy drogę bo po ostatnich deszczach trudno jest z przejazdem - co 100 m jeziorko no i do tego mnustwo ciężkich samochodów na budowach. Z chęcią bym zobaczyłjak Tobie idzie budowanie- jeśli mógłbyś to wyślij mi na maila adres i kiedy ewentualnie jesteś. Do zobaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem tak na moment z domowego serwera. Zaczeliśmy w piątek rano a już dziś praktycznie stoją wszystkie ściany parteru. Jutro robiy nośną w śrdoku domku i zalewamu nadproża a jak dobrze pójdzie do we wtorek bierzemy się za strop. Tempo gigantyczne, ale robota pali nam się w rękach więc jest ok. Oby czegoś nie spieprzyć. Trzymajcie kciuki dalej bo efekty są tego olbrzymie. Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa a wy wogóle śpicie, jecie i chodzicie do pracy? A moze to jakieś zakrzywienie czasowe w waszych rejonach?

A u nas pada i ziębi..

 

Co do przeprowadzki to ja się czasem zastanawiam jak zmienią się nasze zwyczaje po rozprężeniu z 35m2 na wiadomo. Moj tata mówi ze dzieci to nie połapiemy jak zaczną uciekać "wkoło" po naszych zakamarkach.

Pozdrówka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...