Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W związku z tym chciałam prosić o pomoc. Ponieważ nie miałam czasu przejrzeć dokładnie wszystkich wypowiedzi (płaczące bez przerwy dziecko za ścianą) powielam pytanie zadawane pewnie przez innych wiele razy:

Poszukuję solidnych wykonawców, którzy pociągneliby budowę do stanu surowego otwartego (domek parterowy z użytkowym poddaszem, ściany trójwarstwowe z silikatów, strop teriva). Czy znacie kogoś takiego? Jak byście mogli polecić jakiegoś wykonawcę , z którego byliście zadowoleni to byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrowienia

Witaj Olu,

Moim zdaniem nie ominie Cie przejrzenie watkow historycznych w Klubie. Jest tam mnostwo informacji, ktore bedziesz potrzebowac. Co do ekipy to tutaj znajdziesz kilka namiarow. Z podanych namiarow to z silki budowal Jan Sikora (widzialem budowany przez niego dom z silki, opinia inwestorow tego domku pozytywna, o ile pamietam to calkiem niedawno ktos z Grupy Trojmiejskiej korzystal z jego uslug przy ocieplaniu, nie pracowal u mnie), jako drugi namiar polecam wykonawce, ktory robil u mnie, tzn Zygmunta Kreft, natomiast nie wiem czy budowal kiedykolwiek z silki.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno : jaka jest obecnie cena za tynki gipsowe?

Ja płaciłem 20zł z materiałem. Z ekipy jestem bardzo zadowlony. Posprzątali po sobie, nie zatynkowali gniazd, nie mam specjalnych uwag co do jakosci wykonania (jak na razie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poszukuję solidnych wykonawców, którzy pociągneliby budowę do stanu surowego otwartego (domek parterowy z użytkowym poddaszem, ściany trójwarstwowe z silikatów, strop teriva). Czy znacie kogoś takiego?

Witaj Olu

Mogę polecic Ci moja ekipę - Tadeusz Maszota tel. 608 833 822. Solidni i uczciwi, a ptzy tym nie drodzy. Jak szukasz dobrej ekipy na wiosnę to umawiaj sie na podpisanie umowy już teraz. Solidne ekipy nie narzekaja na brak zleceń i czesto mają już zapełniony kalendarz na 6 do 9 miesięcy w przód, wiec nie trać czasu i zacznij spotkania z potencjlanymi wykonawcami już teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich a szczególnie "nowych" !

U mnie elewacja idzie pełną parą której tylko deszcz od czasu do czasu przeszkadza.

ola ł Co do fachowców to sprawdzona ekipa do murowania : Sławomir Krajewski 501 477 357.

andrzej100 Tynki gipsowe cena jak powyżej.

Jęzeli chodzi o ogrzewanie to jeżeli cena zawiera wszystko (robocizna , uruchomienie, sterowanie , zawory itd) to normalna cena.

Kinga gratuluje - oby tak dalej - może zajade któregoś weekendu i rzucę okiem? Czesem bywam na Wyspie tylko namiar bym potrzebował dokładniejszy - oczywiście zapraszam również do siebie.

all nie kupujcie okien w firmie VETREX - czekam od stycznia na uwzględnienie reklamacji drzwi tarasowych i jak do tej pory już 3x przyjeżdżały krzywe skrzydła. Miałem wizytę serwisu z Poznania a w środę ma przyjechać serwis z NIemiec .... a nie kupujcie u nich gdyż na moje telefony nie odpowiadają , na sugestie o przyśpieszenie sprawy nie reagują (to już 10 miesięcy ...) NIGDY nie dotrzymali terminu na który się umawiali najmniejsze spóźnienie wynosiło 6 h.

adamski jak postępy u Ciebie? Chociaż w zasadzie zrozumiem jak odpowiesz - sam zobacz .. ;)

Benicio - chyba zgłoszę się do Ciebie na korepetycje z utrzymania trawnika ... mój bardziej przypomina zbiorowisko kęp niż równy dywan z trawy. No a piesek bajka. A i gratulacje wygrania konkursu. Co do drzewa jak gość dowiezie i zobaczę co, to polecę wszystkim - wstępnie dąb , porąbany z transportem 110 zł/mp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym chciałam prosić o pomoc. Ponieważ nie miałam czasu przejrzeć dokładnie wszystkich wypowiedzi (płaczące bez przerwy dziecko za ścianą) powielam pytanie zadawane pewnie przez innych wiele razy:

Poszukuję solidnych wykonawców, którzy pociągneliby budowę do stanu surowego otwartego (domek parterowy z użytkowym poddaszem, ściany trójwarstwowe z silikatów, strop teriva). Czy znacie kogoś takiego? Jak byście mogli polecić jakiegoś wykonawcę , z którego byliście zadowoleni to byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrowienia

Witaj Olu,

Moim zdaniem nie ominie Cie przejrzenie watkow historycznych w Klubie. Jest tam mnostwo informacji, ktore bedziesz potrzebowac. Co do ekipy to tutaj znajdziesz kilka namiarow. Z podanych namiarow to z silki budowal Jan Sikora (widzialem budowany przez niego dom z silki, opinia inwestorow tego domku pozytywna, o ile pamietam to calkiem niedawno ktos z Grupy Trojmiejskiej korzystal z jego uslug przy ocieplaniu, nie pracowal u mnie), jako drugi namiar polecam wykonawce, ktory robil u mnie, tzn Zygmunta Kreft, natomiast nie wiem czy budowal kiedykolwiek z silki.

Pozdrowienia

 

Swoją drogą nie miałem okazji podziękowac za namiary DZIĘKI PAGIN! Jan Sikora buduje u mnie. Jest niesamowicie dokładny. Robi czysto i tak, że aż miło popatrzeć. Ma swoje wymagania - deski muszą byc PROSTE, wszystko równo i "tak jak trzeba". Mi osobiście to pasuje, ale wymaga trochę załatwaiania dobrych i niekoniecznie tanich materiałów. Ale wynik jest super. Zapraszam, jak ktoś chce popatrzeć. Wykonawca naprawdę godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzięki za informacje.

Ponawiam moje pytanie odnośnie okien "windows 2000" - może ktoś już je użytkuje. W poniedziałek podpisuję umowę, ale niektóre z waszych postów troszkę zniechęcają do tej firmy. Tyle że doczytałem tylko o kiepskiej reakcji na reklamacje a nie o samej jakości okien. No i mam dylemat bo cena jest ok więc chcę się posiłkować opinią użytkownika.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie - jestem tu nowa i jestem pod wrazeniem !!

Bardzo tu symatycznie i swojsko.

Mam takie pytanie - czy ktos moglby mi powiedziec ile mniej wiecej czasu trwaja formalnosci zwiazane z uzyskaniem pozwolenia na budowe w gminie Szemud? ( Gdynia jest sredni przyjazna z tego co wiem i trwa to dlugo).

Jestem w dosyc specyficznej sytuacji - chce kupic ziemie ktora w studium do planu zagospodarowania nie jest przekwalifikowana na budowlana i w zwiazku z tym musze miec pozwolenie na budowe przed zatwierdzeniem planu zagospodarowania - ktory to zatwierdzenie przewidywane jest na marzec 2005.. (uff ) - stąd moje pytanie. Zdążę ? Z góry dziekuję . Zośka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam apel. Poszuję kantówek 10x10 w odcinkach co najmniej 370 cm. Macie coś takiego do odstąpienia/pożyczenia?

 

Obawiam się że do pożyczenia nie znajdziesz. Ja kupowałem w A&Z.

 

A co zrobiłeś z tym obcenie? Poszło już na opał?

 

Poszły na strop w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzięki za informacje.

Ponawiam moje pytanie odnośnie okien "windows 2000" - może ktoś już je użytkuje. W poniedziałek podpisuję umowę, ale niektóre z waszych postów troszkę zniechęcają do tej firmy. Tyle że doczytałem tylko o kiepskiej reakcji na reklamacje a nie o samej jakości okien. No i mam dylemat bo cena jest ok więc chcę się posiłkować opinią użytkownika.

Dzięki za pomoc

 

Ja mam okna z "WINDOWS 2000". Jeżeli masz okna typowe to sobie poradzą, jeżeli coś odbiega od standardu to zdecydowanie odradzam. Miałem z nimi ogromne przeboje z oknem okrągłym. Nie dość że termin został przedłuzony o dwa miesiące to w ostatecznym rozrachunku ekipę montującą odesłałem z oknem z powrotem, gdyż wyglądało jakby je ktoś ze śmietnika wyciągnął. W nadchodzącym tygodniu wysyłam im wezwanie do zapłaty faktury za wykonanie okna w innej firmie. Dałbym sobie spokój, ale za sposób w jaki mnie te sk...ny potraktowały, totalne olewanie przez cały dział obsługi klienta oraz brak słowa przepraszam - zawziąłem się i jeżeli nie zrekompensują mi kosztów to zaciągnę ich do sądu, a celem nadrzędnym będzie zablokowanie im mozliwości startowania w przetargach.

 

Zupełnie inne podejście spotkało mnie w firmie EUROPROFIL. Mimo że ich pracownik okazał się złodzieje, gdyz spisywał umowy, brał zaliczki, aż w końcu nie pojawił się w pracy, to po ujawnieniu tego faktu szef firmy zadzwonił do mnie, przeprosił, a po trzech tygodniach (nareszcie) zostało zamontowane eleganckie okno okrągłe.

 

A tak od serca to polecam Pana Zielińskiego, który sprzedaje okna w Gdyni na Mściwoja. Pochytrzyłem sie na 500 złoty i zamiast u niego zamówiłem w Windows 2000. Do dzisiaj ilekroć się z nim spotykam to wyrażam głęboka skruchę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie - jestem tu nowa i jestem pod wrazeniem !!

Bardzo tu symatycznie i swojsko.

Mam takie pytanie - czy ktos moglby mi powiedziec ile mniej wiecej czasu trwaja formalnosci zwiazane z uzyskaniem pozwolenia na budowe w gminie Szemud? ( Gdynia jest sredni przyjazna z tego co wiem i trwa to dlugo).

Jestem w dosyc specyficznej sytuacji - chce kupic ziemie ktora w studium do planu zagospodarowania nie jest przekwalifikowana na budowlana i w zwiazku z tym musze miec pozwolenie na budowe przed zatwierdzeniem planu zagospodarowania - ktory to zatwierdzenie przewidywane jest na marzec 2005.. (uff ) - stąd moje pytanie. Zdążę ? Z góry dziekuję . Zośka :)

 

ZOCHNA- niestety o pozwolenie będziesz występować do Starostwa w Wejherowie. Od 1 stycznia br. pozwolenia na budowę wyszły z gmin i przeszły do starostw. W Szemudzie na pozwolenie czekałem tydzień, ale z tego co wiem to w Wejherowie nie jest tak tragicznie i trwa to chyba koło miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam takie pytanie - czy ktos moglby mi powiedziec ile mniej wiecej czasu trwaja formalnosci zwiazane z uzyskaniem pozwolenia na budowe w gminie Szemud? ...

Odpowiedz jest już wyżej. Z mojej autopsji było podobnie bo w g. Szemud z uzyskaniem WZiZT i pozwolenia zajeło to 10 dni.

... Jestem w dosyc specyficznej sytuacji - chce kupic ziemie ktora w studium do planu zagospodarowania nie jest przekwalifikowana na budowlana i w zwiazku z tym musze miec pozwolenie na budowe przed zatwierdzeniem planu zagospodarowania - ktory to zatwierdzenie przewidywane jest na marzec 2005.. (uff ) - stąd moje pytanie. Zdążę ? Z góry dziekuję . Zośka :)

Co do działek nie będącymi budowlanymi jest możliwe postawienie domu ale tylko takiego jaki przewiduje WZiZT. W większości przypadków tworzone są warunki takie same lub podobne do tych dla działek budowlanych więc nie ma się co obawiać. Z drugiej strony jak kupisz działkę a nie będzie możliwe postawienie domku bo np. max powież. może wynosić 70m2 to co wtedy zrobisz? Lepiej poczekać do czasu otrzymania (zrobienia) WZiZT i wtedy kupić działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, Walkman - dziękuje bardzo.

Tak własnie zamierzam zrobic - tzn czekam na WZiZT - zanim sfinalizuje zakup tej dzialki. Poniewaz w sasiedztwie stoja juz dwa domy - mysle ze

decyzja bedzie pozytywna. Ale poniewaz czekam na te warunki juz 2mce (mam nadzieje, ze do polowy pazdziernika bedzie) - to obawiam sie ze w takim tempie moge z pozwoleniem na budowe nie zdazyc..

A brak pozwolenia na budowe przed zatwierdzeniem planu zagospodarowania - kasuje decyzje o WZiZT - jak mnie pouczono..

Ale nie trace nadziei i mam nadzieje, ze dolacze do budujacych.. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeziorko miło Cię znowu widzieć :) I przy okazji wjadę Ci na ambicję - wprowadzamy się najprawdopodobniej w listopadzie :) A zresztą... zaraz napiszę maila...

Jeśli chodzi o Danmar... rozmawiałam z panem kiedyś na targach, zapytałam czy jest możliwość obejrzenia jakichś domów które zbudowali albo budują, a pan powiedział, że niestety nie, bo oni nie mogą takich informacji udostępniać...

 

no no Kingaa moje gratulację w związku z przeprowadzką, pewnie nie możesz się doczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno moje pytanie ....nie związane z budowaniem (przepraszam):

 

Wczoraj u siebie w bloku pod schodami znalazłam małego kotka (ma 3 dni), prawdopodobnie ktoś go wyrzucił. Zaopiekowałam się nim, a raczej mama-kotka moich znajomych, która ma małe i przyjeła obcego maluszka do wykarmienia. Jednak jak urośnię i będzie troszkę większy trzeba znaleźć dla niego właściciela. Sama z chęcią wzięłabym to maleństwo, ale mam już psa i mieszkam z rodzicami, którzy nie zaakceptują kolejnego zwierzaka.

Może ktoś jest chętny????

 

Mam nadzieje, tylko, ze kotek przeżyje, bo był bardzo wyziębiony :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...