Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Wilk1: niestety nazwa Twojego projektu nic mi nie mówi.

Nie wiem czy na tych stronach już byłeś:

http://muratordom.wp.pl/9085_9101.htm

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=95 - prezentacja projektu

Domek wygląda ładnie, są w nim pewne drobiagi które bym poprawił - typu większy daszek nad wejściem, razi mnie ta drewniana zabudowa w szczycie między belkami, malutkie pomieszczenie gospodarcze (świadomość tego że nie wchodzi w grę piec opałowy), brak przejścia z domu do garażu. Plusy projektu - fajne rozmieszczenie pokojów, duży salon, wykorzystana przestrzeń nad garażem, nieudziwniona płaszczyzna dachu.

 

Co do kosztów to radziłbym przemnożyć 1800 zł x powierzchnię domu netto (148 m2) czyli 266 tys zł i nie liczyć że budowa będzie kosztować mniej. Na pewno więcej...

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do kosztów to radziłbym przemnożyć 1800 zł x powierzchnię domu netto (148 m2) czyli 266 tys zł i nie liczyć że budowa będzie kosztować mniej. Na pewno więcej...

 

Pozdrawiam

Adamski

 

Swiete słowa. Jak jeszcze przemnożysz razy VAT to otrzymasz prawidłowy wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za pierwsze słowa otuchy.

Zmieniłem częściowo projekt, przez co myślę, że poprawi się jego funkcjonalność. Piec opałowy, a jakże, zaprojektowałem częściowe podpiwniczenie (kotłownia wraz z pomieszczeniami gospodarczymi 20,5 m). Niewielkie zmiany poczyniłem na parterze – kuchnia otwarta na salon, wyodrębniłem klatkę schodową (dodałem tutaj część pomieszczenia gospodarczego z parteru) i stamtąd jest też bezpośrednie przejście do garażu, natomiast z łazienki i pozostałej części pomieszczenia gospodarczego zrobiłem większą łazienkę, połączyłem hol i przedsionek. Daszek oczywiście musi być większy.

Jednak optymizmem nie napawa mnie „kosztorys” Adamskiego :cry: .

O moich doświadczeniach będę mógł coś napisać dopiero wiosną.

Dzisiaj próbuję walczyć z kosztorysami i budowlańcami :evil: .

Budować będę się nieopodal Starogardu

Dzięki za wszystko :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilk1: sorki, ale tu nie ma mowy o optymiźmie. Jest tylko chlodny realizm :-( Sam liczyłem że nasz dom będzie tańszy, ale już wiem że 300tys nie starczy. No ale u nas jest dachówka ceramiczna, upstrzony dach, wełna na ocieplenie elewacji, kominek Jotul i drogi stolarz do opłacenia. Niestety to wszystko kosztuje...

Jeżeli decydujesz się na piwnicę to niestety koszty wzrosną - murarka, izolacje, dodatkowy strop. Następne 20 m2 do przemnożenia.

Powtarzam - lepiej teraz zdawać sobie sprawę z kosztów i później pieniądze które zostaną przeznaczyć na piękny ogród, niż się sparzyć.

 

Może powyższy tekst wygląda na biadolenie - ale pracując w banku niejeden raz miałem do czynienia z opowieściami o budowach, kredytach i późniejszych problemach.

 

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilk1: sorki, ale tu nie ma mowy o optymiźmie. Jest tylko chlodny realizm :-( Sam liczyłem że nasz dom będzie tańszy, ale już wiem że 300tys nie starczy. No ale u nas jest dachówka ceramiczna, upstrzony dach, wełna na ocieplenie elewacji, kominek Jotul i drogi stolarz do opłacenia. Niestety to wszystko kosztuje...

Jeżeli decydujesz się na piwnicę to niestety koszty wzrosną - murarka, izolacje, dodatkowy strop. Następne 20 m2 do przemnożenia.

Powtarzam - lepiej teraz zdawać sobie sprawę z kosztów i później pieniądze które zostaną przeznaczyć na piękny ogród, niż się sparzyć.

 

Może powyższy tekst wygląda na biadolenie - ale pracując w banku niejeden raz miałem do czynienia z opowieściami o budowach, kredytach i późniejszych problemach.

 

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów

Adamski

 

 

Niestety, ale muszę się zgodzic. Szacując koszty budowy miałem 2 kosztorysy - podstawowy, w którym zakładałem prosztszą wersję wykonania i tańsze materiały, oraz zmaksymalizoway - gdzie były dobre materiały i super rozwiązania. Na obecym etapie budowy już przekroczyłem ten drugi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCIN - Twoja ekipa po raz kolejny wprawia mnie w osłupienie. To zadaszenie do budowy komina jest nie do podrobienia. Na Twoim miejscu nawet śniegami bym się nie przejmował. Widać że jak trzeba będzie to i cały dom przykryją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCIN - Twoja ekipa po raz kolejny wprawia mnie w osłupienie. To zadaszenie do budowy komina jest nie do podrobienia. Na Twoim miejscu nawet śniegami bym się nie przejmował. Widać że jak trzeba będzie to i cały dom przykryją.

 

:D :D :D Potrzeba matką wynalazków. Źle się muruje z mokrego klinkieru więc trzeba się przed tym chronić. Inwecja wykonawców w zakresie zapewniania sobie dogodnych warunków jest przeogromna. Nie wiem czy to widziałeś ale pod tym "baldachimem" komin i tak na noc jest owijany dodatkowo folią :o coby nawet trochę nie zamókł :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Widzę że spotkanie się udało- moje gratulacje , szkoda że okoliczności nie pozwoliły mi spotkać się z Wami. Może następnym razem. Powoli zaczynam kończyć inwestycje na ten rok , koszty ogromnie przekroczyły zakładane . Ceny materiałów rosły w zastraszającym tempie , przykład drewno - pierwsza partia desek ( Ławy) 295 zł m3 , ostatnia po 3 miesiącach ( dokończenie deskowania dachu ) 400 zł m3 i tak ze wszystkim , głowa boli.

Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Uff, w końcu jakoś udało mi się dotrzeć na spotkanie forumowiczów. Jak to się mówi do trzech razy sztuka :-)

Moja żonka po spotkaniu stwierdziła ze zdziwieniem że wydawało jej się że budujemy mały domek, a wyszło na to że nasz ze swoimi wymiarami 14m x 12m jest kolosem ;-) Dzięki spotkaniu mogliśmy wreszcie się gdzieś razem wyrwać, wcześniej ciągle praca, budowa, praca, budowa,...

 

Wczoraj zaczęliśmy ustawianie mebli w pokoju córki...

 

Pozdrawiam

Adamski

To co ja mam powiedzieć , mój ma 20,5 m x 11m

Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 1000 zł/sezon to wg mnie wynik bardzo dobry.

Ja mam gaz ziemny i za rok wyjdzie mi około 2.700 zł (w tym ciepła woda i gotowanie)....

Jak dla mnie to dość dużo przy pompie. Za palenie w kominku rocznie zużyję 10 - 13 m3 po 90 PLN plus kolektory słoneczne.

U mnie to będzie oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy juz wtyczkę w gazowni :wink:

A kto pracuje w gazowni? Właśnie miałbym sprawę, za kim należy chodzić aby gazownia podłączyła mi gaz w terminie zgodnie z umową tj do 31 marca 2005, bo jak na razie to umowę podpisali ale sprawę podłączenia maja w .... . Już od wielu osób słyszałem że gazownia opóźniała podłączenie o wiele miesięcy.

 

I jeszcze jedna sprawa. Poszukuję firmy lub osoby która wykonuje projekt ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz solidnego wykonawcy do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ujawnijcie się trochę bardziej.

 

Mamy juz wtyczkę w gazowni :wink:

Druga wtyczka jest w banku :D

Przydałby sie jeszcze jakis zaprzyjaźniony komornik i pracownik skarbówki

 

NIC TYLKO SIĘ BUDOWAĆ.

 

No to ujawniam się.

 

Ja pracuję w firmie, która jest producentem sprzetu AGD marki BOSCH i SIEMENS.

Jeżeli mógłbym pomóc - to "tylko" w zakupie sprzętu agd (pralki, lodówki, zmywarki, kuchnie, piekarniki, roboty, miksery, odkurzacze ......)

... a jak ktoś potrzebowałby telewizor lub kino domowe to też pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, fajnie było was poznać tak "na żywo" :D

MarcinU- Twoja budowa wprawia w osłupienie nie tylko Markusa, zwiedzając w niedzielę Bojano mój mąż doznał szoku widząc jaki ład i porządek panuje na Twoim "placu boju"(ze na Twoim uprzejmie doniósł pewien forumowicz 8) )

Gierga niestety nie dojechałam na Twoją działeczkę ale obiecuję poprawę :oops:

Gabi strasznie mi szkoda tych Twoich piesiulków pytam wszystkich znajomych czy nie chcą pieska i w razie co, to dam znać

Na koniec przyłaczam się do pytania Tomi_3miasto, kto ma dojścia w gazowni,bo czy naprawdę na wykonanie ok. 4m przyłacza trzeba aż pół roku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 1000 zł/sezon to wg mnie wynik bardzo dobry.

Ja mam gaz ziemny i za rok wyjdzie mi około 2.700 zł (w tym ciepła woda i gotowanie)....

Jak dla mnie to dość dużo przy pompie. Za palenie w kominku rocznie zużyję 10 - 13 m3 po 90 PLN plus kolektory słoneczne.

U mnie to będzie oszczędność.

 

Ej Walkmen, bez jaj.

1000 zł to dużo? Z tego co się orientuje (jeśli sie myle, to niech mnie ktoś poprawi - Markus) to pompa ma zużycie energii 4 razy mniejsze niż jakby ogrzewać energia elektryczną, więc jakies koszty muszą być (za darmo to można w pysio dostać najwyżej :) ). Poza tym koszt Twojego zużycia drewna to 900-1.170 zł, więc mniej więcej tyle samo co u Markusa. A z tego co widze dom bedziesz miał mniejszy niż On.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ej Walkmen, bez jaj.

1000 zł to dużo? ...

Jak na pompę, której koszt wynosi 40 tyś. PLN to bardzo dużo.

... Z tego co się orientuje (jeśli sie myle, to niech mnie ktoś poprawi - Markus) to pompa ma zużycie energii 4 razy mniejsze niż jakby ogrzewać energia elektryczną, ...

Z tego co się orientuję z Forum to koszt użytkowania pompy wynosi 1,2 - 1,9 tyś PLN rocznie. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę wielkość domku ale koszty użytkowania pompy dla domku powyżej 150 m2 są już nieproporcjonaln do wzrostu kubatury (na korzyść pompy).

... Poza tym koszt Twojego zużycia drewna to 900-1.170 zł, więc mniej więcej tyle samo co u Markusa. A z tego co widze dom bedziesz miał mniejszy niż On...

Mniejszy ale koszt inwestycji też dużo mniejszy a znajomy z domem 155 m2 (kubatury nie znam ale pół domu to salon z kuchnią i jadalnią na dwie kondygnacje)i ogrzewanie również kominkiem potrzebuje na sezon 12 - 15 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...