Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam

Markus: najważniejsze zarzuty przeciw technologii jednowarstwowej:

 

- pierwszy i najważniejszy - znaleźć ekipę której będzie można zaufać że stawiając ścianę będzie robiła cienkie spoiny, używała kleju jak się powinno a nie jak zaprawy, wszystkie nadproża będą porządnie zamontowane i trzymane będą wszędzie piony i poziomy. Niestety takią ekipę to trzeba minimum z rok wcześniej zarezerwować i bardzo dużo kasy na nią przeznaczyć. Rozumiem że Twoja ekipa jest porządna i masz do niej zaufanie. OK, ja do swojej z założenia nie miałem. Z założenia, bo mój chrzestny jest inspektorem nadzoru, kilka lat temu moi rodzice budowali swój dom i dość sie nasłuchałem i naoglądałem na budowach.

 

- omawiane przez Benicio normy są zdaje się takie jak je podał - przy czym dla mnie są zawsze bzdurą!!! Jak można rozgraniczać dopuszczenie do użytku domu rozgraniczając normy pod względem ilości warstw, przecież dla tego kto w środku zamieszka tak naprawdę najważniejsze w ostatecznym efekcie jest ciepło w środku, a nie ilość warstw w domu.

Markus, proszę podaj wsp. U dla Ytona 40.

Tak więc wybierając technologię kierowałem sie ostatecznym (dla mnie) współczynnikiem - wspól. ciepła/cena - i zdecydowałem się na gazobeton 24 + styropian 12. Póżniej udało mi się kupić w dobrej cenie wełnę 12 i w efekcie jest gazobeton (z Osławy) + wełna 12 (rockwool ecorock-l).

 

Jak tak z perspektywy czasu na to patrzę to gdybym miał lepszą drukarkę i trochę więcej papieru z mennicy państwowej :-) to pewnie zdecydowałbym się na trzecią warstwę - cegłę klinkierową.

 

Jeszcze co do ściany jednowarstwowej to pytanie do Zachara który już trochę mieszka w domu ze ścianami jednowarstwowymi z keramzytu. Planujesz dodatkowe ocieplenie, czy nie ;-) ?

 

Ania i Piotr: proponuję, żebyście naprawdę trochę pojeździli po naszych budowach. Jest zima, więc będziecie mogli gdzieniegdzie przekonać się na własnej skórce jak jest brrrrrr ;-) zimno...

 

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus: widzę że wrzuciliśmy odpowiedzi w zbliżonym czasie i że w efekcie nasze poglądy są prawie takie same ;-)

 

To sformułowanie "potem styropian i tak wszystko przykryje" ciągle słyszałem u nas na budowie. Nasi malarze zawsze sobie żartowali w momencie uwag co do poprawek na którejś ścianie "nie ma się co przejmować, położy się styropian, zaciągnie klejem i będzie git...' :-)

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio w statystyce nie uwzględniłeś wpływu ogrzewanej powierzchni i ustawionych temperatur (...)

 

No już, no już :D :

 

Kocioł kondensacyjny De Dietrich Innovens.

Ogrzewana powierzchnia to dokładnie 146 m2 + nieogrzewany garaż połączony z domem ściana BK 24 cm.

Temperatura dzienna - 20 st.

Temperatura obniżona - 18 st. (na noc, oraz 8-15 w dzień), w zimniejszym okresie przestawiałem na 19, bo kocioł długo dochodził z 18 do 20

Wielkość zasobnika na cwu - 150 litrów

Temperatura w zasobniku - 45 st., czasem podwyższana (rzadko)

 

Termoizolacja:

podłoga - 10 cm styropian

ściany - 24 cm BK + 12 cm wełna

strop - 25 cm wełna

okna 1,1

drzwi 1,6 (chyba)

 

Pogoda jaka była w ostatnim roku każdy wie. W zimie w Baninie zawsze jest zimniej niz w mieście - średnio 2-3 stopnie. Rekordowo -24 :o .

 

Alternatywne źródło ogrzewania używane sporadycznie - bez znaczącego wpływu na wielkość zużycia gazu.

 

(...) bo współczynnik U dla tej ściany wynosi 0,23 (...)

Jestem pozytywnie zaskoczony.

 

omawiane przez Benicio normy są zdaje się takie jak je podał - przy czym dla mnie są zawsze bzdurą!!!

 

Dla mnie to też jest chore. Wyznacznikiem normy powinno byc osiągnięcie celu (w tym przypadku określonej wielkości współczynnika U) bez względu na zastosowana technologie. Przytoczyłem je, żeby ewentualna reklama produktu, że spełnia norme nie przesłoniła jego stosunkowo niskich parametrów. Przytoczone 0,23 dla Ytonga 40cm jest wh mnie całkowicie satysfakcjonujące.

 

ALE TO WSZYSTKO JEST ZWYKŁĄ AKADEMICKĄ DYSKUSJĄ

 

Chyba dobra puenta tematu.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siepka - no co Ty :wink: jeszcze nie mieszkamy... ale za parę miesięcy... :)

Przyznaj się, gdzie ta Wasza działeczka?

 

no wlaśnie czytałam niedawno twój dzienik budowy i jakoś się urywa gwałtownie :lol:

niesamowite z tymi ograniczeniami przejazdów przez mosty, przy jednoczesnym wydawaniu decyzji przez UM

 

też braliśmy pod uwagę te działki - deweloper znów sie z nimi ogłaszał

ale jednak za daleko do roboty (męża) by było poza tym dziecie mamy na świecie i szkoła/przedszkole....

ale wyspa piękna jest - te rejony też bardzo mi się podobają

 

a nasza działeczka jest na Oruni Górnej, na górce morenowej i pięknym widokiem na małą dolinkę (która nigdy nie będzie zabudowana) z majaczącymi na horyzoncie osiedlami Moje marzenie i 4 pory roku.....

tyż ładnie, choć do morza daleko :)

 

 

Również szukamy działeczki (ciągle szukamy i zaczyna byc to już nużące) :-? Mam pytanie: w którym miejscu na Orunii Górnej w Gdańsku sa działki do sprzedania? Mieszkamy teraz w bloku na Orunii Południe ale zupełnie nie potrafię sobie "umiejscowić " działek. W którym to jest miejscu i od kogo sie te działki kupuje? Z góry dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KINGAA - w Gdyni na Morskiej jest sklep z wykładzinami NOVA. Ale generalnie na cuda nie licz. To co wymieniłaś w zasadzie zamyka krajowe mozliwości. Ale jak kupisz bilet na WizzAir z 3-miesięcznym wyprzedzeniem to polecam sklepy w Anglii 8). Wykładziny "pierwyj sort".

 

Ile płacisz za wypożyczenie odkurzacza, bo w LIDL-u reklamują odkurzacz za 149 PLN i się zastanawiam czy go nie kupić na jednorazowe rozchodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich!!! czy znacie jakieś sklepy z wykładzinami dywanowymi? Oprócz Komfortu, Topwertu i hipków...

 

 

Przepraszam, ze tutaj ale chciałam sie przywitac, a wywaliło moj post na ogólnym:-(gdzie Wy piszecie, ze zostaja one umieszczone na trojmiejskiej grupie?

 

GOSIA - witaj w Klubie. Bardzo dobrze się tym razem wstrzeliłaś ze swoim postem, ale na wszelki wypadek podaję: wejdź w KLUB BUDUJĄCYCH, a następnie Grupa Trójmiasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze tutaj ale chciałam sie przywitac, a wywaliło moj post na ogólnym:-(gdzie Wy piszecie, ze zostaja one umieszczone na trojmiejskiej grupie?

 

witaj gosia@ :D nie dajesz "nowy temat" tylko "odpowiedz". Jak chcesz odpowiedzieć komuś z cytatem jego wypowiedzi to w prawym rogu tejże wypowiedzi (którą chcesz zacytować) nasz dymek z osóbką z dymkiem :D . Po naciśnięciu tej ikonki otworzy Ci się pole odpowiedzi z zamieszczonym cytatem.

Mam nadzieję że coś zrozumiałaś z tej mojej paplaniny :wink:

 

napisz coś o sobie.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSIA - witaj w Klubie. Bardzo dobrze się tym razem wstrzeliłaś ze swoim postem, ale na wszelki wypadek podaję: wejdź w KLUB BUDUJĄCYCH, a następnie Grupa Trójmiasto.

 

Cholerka tak zrobiłam:-(ale ja ogłupiała jestem od przegladania projektów:-(Cieszę się, ze jesteście:-)Bo ja jestem na etapie totalnego pzrerażenie swoją decyzją:-)bede miała ze 20 km dojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj gosia@

napisz coś o sobie.........

Oki:-)

 

Jestem z Sopotu, wczesniej ze Szczecina:-)Mam 2 koty:-)persicę i balijczyka, 2 szkodniki płci mieszanej, 1,5 Pola i Kacper 6 lat.Na 90% jesteśmy zdecydowani na działke w Koleczkowie jak dobrze pójdzie 2,500m,a jak zle to 1100:-)W działce sie zakochałam od 1 wejzrenia, chociaz, to trudna miłosć:-)ma spadek od strony drogi i cała jest pofałdowana. Niby szukam jeszcze, ale nic m i sie nie podoba;-(Gmina nie ma oczywiscie aktualnego wzizt i tu lipa;-(bo musze cos wydumac, by na wiosne sie zaczac budowac, wiem.....jestem optymistkąTo chyba tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gosiu,

Jak w gminie nie ma ważnego planu zabudowy to faktycznie lipa. Czy w pobliżu Twoje upatrzonej działki sa juz jakieś domy? Bo jeśli tak to mozesz próbować dostać pozwolenie na budowę powołując sie na zezwolenia jakie otrzymali Twoi przyszli sąsiedzi. Jeśłi nie ma nic w pobliżu to może byc trudno. A i podłączenie mediów może być bardzo kosztowne. Ale głowa do góry. Nie poddawaj sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gosiu,

Jak w gminie nie ma ważnego planu zabudowy to faktycznie lipa. Czy w pobliżu Twoje upatrzonej działki sa juz jakieś domy? Bo jeśli tak to mozesz próbować dostać pozwolenie na budowę powołując sie na zezwolenia jakie otrzymali Twoi przyszli sąsiedzi. Jeśłi nie ma nic w pobliżu to może byc trudno. A i podłączenie mediów może być bardzo kosztowne. Ale głowa do góry. Nie poddawaj sie.

 

Jest jeden dom nowowybudowany-)Media są podciagniete do działki tzn, woda i prad, bo gazu i kanalizy na razie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KINGAA - w Gdyni na Morskiej jest sklep z wykładzinami NOVA. Ale generalnie na cuda nie licz. To co wymieniłaś w zasadzie zamyka krajowe mozliwości. Ale jak kupisz bilet na WizzAir z 3-miesięcznym wyprzedzeniem to polecam sklepy w Anglii 8). Wykładziny "pierwyj sort".

 

Cholerka, znowu Gdynia :( Ja nie mam czasu!!! No, ale chyba będę musiała zobaczyć...

 

Ile płacisz za wypożyczenie odkurzacza, bo w LIDL-u reklamują odkurzacz za 149 PLN i się zastanawiam czy go nie kupić na jednorazowe rozchodowanie.

 

70zł za weekend - wypożyczenie w piątek, zwrot w poniedziałek do 10. A w tygodniu 40zł za 24 godziny.

 

gosia@ - witaj :)

 

wszyscy a szczególnie ci, co zaczynają! Mam do odstąpienia 2 beczki na wodę odziedziczone po Docencie i kibelek budowlany, tzn. taki normalny do domu, tylko stary, jak nikt nie chce to wyrzucę - u nas był tymczasowo przed zrobieniem łazienki, żeby się docelowy nie zniszczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budowniczych z 3miasta i okolic czas najwyzszy zaistniec na forum ne dalej jak miesiac temu sfinalizowalem kupno dzialki no i czeka mnie dluga droga do budowy upragnionego domu.Postaram sie w miare mozliwosci czesto goscic na forum.

pozdrawiam

 

Gratulacje :) zbieraj energię bo przed Tobą wiele doświadczeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gosia :)

 

Co do "pofałdowania" działki, to moja równiez przed kupnem była nie taka jak chciałam, szybko wyrównałam, chociaż nie pozbyłam się problemu skarpy :)

 

Kupując działkę pamiętaj , żebyś kupowała jak wszystko stopnieje (wszystko tzn. śnieg :), można nadziać się porządnie na bagno...w sumie zima to najgorszy czas na takie zakupy ....wiem to z autopsji. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gosia :)

 

Co do "pofałdowania" działki, to moja równiez przed kupnem była nie taka jak chciałam, szybko wyrównałam, chociaż nie pozbyłam się problemu skarpy :)

 

Hej

Ja oglądałam "swoja" jeszcze jak pięknie świeciło słonce:-)bagna nie ma jest piasek, ale i tak zastanawiam sie nad badaniem geologicznym.A, skarpa jest problemem?Ja planuje dom postawić na południowym stoku:-)i nie che jej równać, w tym jej cały urok:-)Ma nawet mały sosnowy lasek na górce i maślaki:-)Ty w Bojanie budujesz?Tez tam szukałam działki, ale jakos nie bardzo.Nie boisz ise dojazdów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSIA - w tej okolicy jest nas cała grupa, a 20 km dojazdu to nie koniec świata. Z Giergą nie zgodzę się, że zima to najgorszy okres do kupowania działki. Owszem dobrze żeby nie było śniegu, ale jeżeli o tej porze roku działka Ci się spodoba to będzie się podobać przez cały rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...