Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobry wieczor . Nareszcie jestem szczesliwym (??) posiadaczem wymarzonej dzialki :) w Koleczkowie.

Czy moglibyscie mi podpowiedziec jak ksztaltuja sie trojmiejskie ceny dot

adaptacji projektu gotowego ( troche zmian w samym projekcie) plus adaptacja do dzialki. Architekt zaproponowal mi 8000 zl za zmiany w projekcie ( glowna to zmiana technologii z drewnianej na murowa i ukladu wewnetrznego pomieszczen) plus dostosowanie do warunkow dzialki plus szambo plus co tam jeszcze jest potrzebne instalacje woda/prad (czyli mam nadzieje wszystko ).

8000 to duzo ? malo? czy w sam raz?

 

dzieki

Zoska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus dzięki, jutro powinnam mieć dokładną ofertę więc zobaczejak się sprawy mają z tą "full opcją".

Zochna rany :o za taką kwotę, to projekt indywidualny Ci zrobią a nie adaptację, no chyba, że to jakiś pałac czy cóś :roll: . Jeśli normalny domek, to adaptacja nie powinna kosztować więcej niż połowę tej kwoty, którą wymieniłaś...Nie wiem kto Ci robi robi adaptację ale spróbuj w pracowni we Wrzeszczu na Uphagena, tam od razu załatwiają też pozwolenie na budowę. No chyba, że za te 8 tys. nie ponosisz żadnych innych kosztów takich jak mapki czy geodeta, to wtedy cena jest OK(upewnij się co dokładnie będzie w tej kwocie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus dzięki, jutro powinnam mieć dokładną ofertę więc zobaczę jak się sprawy mają z tą "full opcją".

Joolu w sprawie podłączenia alarmu - jedna czujka powinna być (wg prawideł sztuki) na jednym wejściu do centralki. Ma to tą zaletę, że jak masz kilkanaście - dziesiąt czujek w domu, to w razie awarii lub alarmu od razu wiesz, o którą chodzi. Taki jeden "specjalista" z Żukowa radził mi, żeby podłaczyć wszystkie czujki z danego pokoju (ruchu/PIR, zbicia szyby, sejsmiczne, kontaktrony itd) na jednej linii. Z dzisiejszej perspektywy widzę, że zakończenie współpracy z tym panem było jedną z rozsądniejszych decyzji w czasie budowy. Jak chcesz dowiedzieć się więcej na temat alarmów, to poczytaj wątki niejakiego "_ZBYCHA". Specjalista pierwszej wody i chętnie doradza. Kilka z jego rozwiązań zastosowałem u siebie (np. sterowanie roletami z centralki alarmowej, światłem w garażu, itp)

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000 to duzo ? malo? czy w sam raz?

 

Dużo za dużo. Za tą kwotę mozesz mieć projekt indywidualny z projektem zagospodarowania działki i adaptacją do konkretnej działki. Z drugiej strony jeśli projekt gotowy wymaga aż tylu przeróbek to nie kupuj gotowego tylko zdecyduj sie na projket indywidualny i niech Ci zaprojektują podobny domek tak jach chcesz. Ja tak właśnie zrobiłem. Wtedy nie będziesz już uwięziony w ograniczeniach jakie niesie za sobą konkretny projekt, bo pewnych rzeczy w gotowcu nie da sie zmienić bez przeprowadzenia ponownych obliczeń obciązenia stropu, więźby itp. No i jeszcze musisz mieć zgodę autora na przeprowadzenie wszystkich zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mi podac namiary na dobrego alarmiarza w kwocie, którą podawałeś powyżej w postach ?

 

Mogę Ci polecić jednego niedrogiego gościa, ma dosyć spore doświadczenie i rozsądne podejście do funkcjonalności systemu. Tel, 602 310 180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOCHNA - zdecydowanie idź w projekt indywidualny. Za taką kwotę szkoda się bawić w adaptację. Podaje Ci namiar na "moją" Panią Architekt: Anna Fiałek, 601 786 613 lub wieczorem 668 1730. Możesz się powołać na budowę w Bojanie. Nie musisz korzystac z jej usług, ale spróbować można. U mnie etap koncepcji był bezpłatny, dopiero jak sie zdecydowałem w którą stronę idziemy zawarta została umowa.

 

RAFALG - alarmiarza wysłałem na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny stan licytacji:

(09.12.2004 godz. 14:00)

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 75

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 30

14. Świeca - rzeźba od Mari - 25

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 0

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 5

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

 

 

W sumie:

- 1560 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3085

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Wkrótce Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Mogę Ci polecić jednego niedrogiego gościa, ma dosyć spore doświadczenie i rozsądne podejście do funkcjonalności systemu. Tel, 602 310 180

Witam,

Tomi, a czy ten gosc ma jakies nazwisko? :wink:

Pozdrowienia

 

Na imię ma Patryk, nazwisko w tej chwili mi wyleciało z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOCHNA - zdecydowanie idź w projekt indywidualny. Za taką kwotę szkoda się bawić w adaptację. Podaje Ci namiar na "moją" Panią Architekt: Anna Fiałek, 601 786 613 lub wieczorem 668 1730. Możesz się powołać na budowę w Bojanie. Nie musisz korzystac z jej usług, ale spróbować można. U mnie etap koncepcji był bezpłatny, dopiero jak sie zdecydowałem w którą stronę idziemy zawarta została umowa.

 

RAFALG - alarmiarza wysłałem na priva.

 

 

Tommi , Markus - dzieki bardzo za komentarz..

Zaczynam sie zastanawiac czy ja aby dobrze tego architekta zrozumialam.. albo ja taka zielona - ze go sprowokowalam do eksperymentu.

Przejrzalam sobie teraz posty w projektach nt cen - i rzeczywiscie ta kwota jest dosyc astronomiczna. Markus - dzieki za namiar na Pania architekt - sprobuje :) Chociaz ciagle jeszcze mysle zeby tego gotowca lekko poprzerabiac..

 

Czy w Bojanie jest tez taki "ostry" mikroklimat ? Strasznie zimno w moim Koleczkowie - tzn jak w "miescie" troche sniegu i mrozu bylo - to tam zaspy po pas .. zima to bez pluga sie chyba nie da...

 

Ide po raz setny ogladac projekty

:roll:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalam sobie teraz posty w projektach nt cen - i rzeczywiscie ta kwota jest dosyc astronomiczna. Markus - dzieki za namiar na Pania architekt - sprobuje :) Chociaz ciagle jeszcze mysle zeby tego gotowca lekko poprzerabiac..

 

Szukaj szukaj, ja jakis miesiac temu to chyba z 5000 tego przelecialem, ale zawsze cos bylo nie tak. Juz bylem zdecydowany na indywidualny, a on mi mowi niech pan oglada, moze jednak pan cos znajdzie, pomyslalem sobie "co on zarobic nie chce" ale potem sie wydalo, ze zalezalo mu na tym zeby sie napatrzec i wiedziec czego sie chce.

 

Jakbys juz sie zdecydowala na indywidualny to szukaj dla siebie takiego wnetrza jakie Ci odpowiada, bo wg mojego architekta to jest najwazniejsze, a potem juz tylko sie to ubiera w szatke zewnetrzna.

 

A swoja droga wiem ze jest to dosc meczace i juz sie nie chce. Co ja tu medrkuje, nie jestem wcale duzo dalej niz Ty

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi , Markus - dzieki bardzo za komentarz..

Zaczynam sie zastanawiac czy ja aby dobrze tego architekta zrozumialam.. albo ja taka zielona - ze go sprowokowalam do eksperymentu.

Przejrzalam sobie teraz posty w projektach nt cen - i rzeczywiscie ta kwota jest dosyc astronomiczna. Markus - dzieki za namiar na Pania architekt - sprobuje :) Chociaz ciagle jeszcze mysle zeby tego gotowca lekko poprzerabiac..

 

Czy w Bojanie jest tez taki "ostry" mikroklimat ? Strasznie zimno w moim Koleczkowie - tzn jak w "miescie" troche sniegu i mrozu bylo - to tam zaspy po pas .. zima to bez pluga sie chyba nie da...

 

Ide po raz setny ogladac projekty

:roll:

 

pozdrawiam

 

Musisz się zawczasu przyzwyczaić, że "za lasem" jest zwykle 2-3C zimniej i śnieg leży znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor . Nareszcie jestem szczesliwym (??) posiadaczem wymarzonej dzialki :) w Koleczkowie.

Czy moglibyscie mi podpowiedziec jak ksztaltuja sie trojmiejskie ceny dot

adaptacji projektu gotowego ( troche zmian w samym projekcie) plus adaptacja do dzialki. Architekt zaproponowal mi 8000 zl za zmiany w projekcie ( glowna to zmiana technologii z drewnianej na murowa i ukladu wewnetrznego pomieszczen) plus dostosowanie do warunkow dzialki plus szambo plus co tam jeszcze jest potrzebne instalacje woda/prad (czyli mam nadzieje wszystko ).

8000 to duzo ? malo? czy w sam raz?

 

dzieki

Zoska

 

Zocha, za taa kase to indywidualny dasz rade zrobić.Super, bedziemy sasiadkami:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - czy macie może zestwienie najciekawszych firm produkujących okna, u których warto zapytac się o ofertę ? Rozpczynam poszukiwania

 

Polecam wizytę u Zielińskiego. Gdynia, Mściwoja, Okna-Serwis, tel: 621 70 59. Do dzisiaj żałuje, że nie brałem okien od niego. Lubię go za rzeczowe podejście i nie wyciąganie kasy od klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - czy macie może zestwienie najciekawszych firm produkujących okna, u których warto zapytac się o ofertę ? Rozpczynam poszukiwania

 

Polecam wizytę u Zielińskiego. Gdynia, Mściwoja, Okna-Serwis, tel: 621 70 59. Do dzisiaj żałuje, że nie brałem okien od niego. Lubię go za rzeczowe podejście i nie wyciąganie kasy od klienta.

 

Dzięki markus - czy moe ktoś jeszcze podzielić się soimi doświadczeniami z wyborem okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...