Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Markus nie pękaj dasz radę jak będzie trzeba to podholujemy, albo Ursusem wrócimy do domu :) J

a w sobotę razem z moim chłopem i żółtym bolidem po polach jeździłam...szkoda, że to nie terenówka, ale wrażenia zaj...ste. śnieg tak walił po przedniej szybie, że wycieraczki chodziły non-toper. Efektem takiej jazdy - samochód wyglądął jak biały bałwan, w kratę wpadło tyle śniegu, że samochód zaczął się grzać :(

 

Ale po porządnym odśnieżeniu autoko powróciło do normy.

 

Dajcie znać (MarcinU i Markus) czy wybieracie się na spotkanie ??? Ja na obecną chwile na pewno się zjawię :) albo przynajmniej mój chłop:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rispetto i Gsawojtek a co Wy macie zamontowane?

Ja to planuję w garażu czujkę ruchu i kontaktron na drzwi. W domu to samo plus czujki inercyjne do okien z szybami P4. Nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie?

Ja projektując korzystałem z postów na tym forum (_ZBYCH_). Dostosowałem to tylko do "warunków lokalnych". Zrobiłem również sporo rzeczy na przyszłość (np. sterowanie roletami i światłem). Nie chciałbym ze zrozumiałych względów opisywać dokładnie swojego alarmu na forum. Generalnie idea była taka, jak proponujesz. Czujki sejsmiczne/inercyjne są jakąś alternatywą dla czujek zbicia szyby, ale najlepiej mieć je obie na każde okno.

Co do garażu, to zastanów się nad czujką dualną. Słyszałem opinie, że taką "zwyczajną" czujkę na podczerwień też można wyregulować na tyle, aby rozgrzany samochód nie generował fałszywych alarmów, ale słyszałem też coś zupełnie przeciwnego, więc za 20 zł (różnica w cenie) nie ryzykowałem. Te kontaktrony garażowe (najazdowe) są dosyć drogie, ale alternatywy nie ma :-?

Wszystko zależy od tego, czy chcesz mieć dobre samopoczucie, czy dobry alarm. :wink: I jedna rada (sprawdzone w "życiu"): pilnuj zasady - jedna czujka - jedna linia alarmowa (jedno wejście w centralce).

Co mogę jeszcze polecić, to czujki dymu podłączone do centrali alarmowej. Nam już się zwróciły :D (w porę ostrzegły o przypalających się garnkach :D )

Jakbyś miał jakieś pytania, to ... pytaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QU..A, mam dosyć tego śniegu :evil: . Jestem zasypany po pachy, nic nie jest w stanie dojechać do domu, a moja przeprowadzka odsuwa się w bliżej nieokreśloną przyszłość.

 

A tak się dobrze zapowiadało... wywiady, wizyty w zakładach pracy...

Szczerze Ci współczuję, ale w przyszłym roku docenisz co to zima na wsi :D Dzisiaj zamiast normalnie wyjechać do pracy musiałem trochę poszuflować, ale i tak jest pięknie. Zima dodatkowo przekonała mnie, że budowa domu poza maistem, to był dobry krok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to planuję w garażu czujkę ruchu i kontaktron na drzwi. W domu to samo plus czujki inercyjne do okien z szybami P4. Nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie?

Jak dla mnie czujki inercyjne to przesada , montowane są w scianach skarbców chroniąc przed wibracjami wiertarek oraz młotów . Bardziej praktyczne są czujki stłuczeniowe i t.z. dualne. Polecam stronę http://www.satel.pl/ najlepszy producent krajowy i jeden z lepszych w europie. Waże jest żeby centralka miała jak najwięcej stref i wejść żeby można włączać w razie potrzeby np. chronić tylko okna zabiezpieczone kontraktonami a wyłączyć czujki ruchu gdy zostawiamy w domu pieska lub zabezpieczyć strefę parteru gdy korzystamy z piętra.Z doświadczenia wie że t.z. czujki inteligentne niewykrywające zwierzaki niezawsze się sprawdzają. Druga przydatna rzecz to więcej niż jeden manipulator. Ale najważniejsze to nie dać się zwariować , na gówniarzy przeważnie wystarczy alarm podstawowy z dobrze wyeksponowanymi sygnalizatorami najlepiej jak są dwa i dobrze widoczne. A dla zawodowców żaden alarm nawet najlepsz czytaj drogi nie jest przeszkodą.

O szczegółach zabezpieczeń można jednak pisać godzinami a i tak do każdego trzeba podejść indywidualnie.

Pozdrówka. :wink:

Zgadzam się w zupełności co do Satela jeśli chodzi o centrale, ale z czujkami już bym nie ryzykował. Są stosunkowo mało sprawdzone na rynku i nie ryzykowałbym roli królika doświadczalnego. Powie to zresztą każdy doświadczony instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym bardzo chciał, tylko boję się 8)

A może któreś z Was jest w stanie zabrać mnie i odstawić z powrotem do centrum Gdyni ???

 

Cholera, planowałem być, ale nie dam rady. Gierga - w Tobie cała nadzieja!

 

 

Ja pojadę i nie dam się pogodzie :)

 

Markus ja prosto z pracy jadę ze Sopotu :((((buuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałabym zakomunikować, ze od dzisiaj jestem pełnoprawną właścicielką działki w Kiełpinie Górnym :D Radośc przeogromna podszyta jest paraliżującym strachem. Czy damy radę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anSi -to chyba najprzyjemniejsze uczucie, własny kawałek ziemi...

Teraz tylko na spokojnie planować, planować, zmieniać plany, planować, zmieniać... Potem ta niecierpliwość przy załatwianiu papierkologii i czekanie aż wreszcie zacznie się działanie... A potem nie wiem co bo u nas dopiero ścianki fundamentowe i ciągle czekam, aż dom zacznie nabierać kształtu :-?

Już nie mogę się doczekać dalszego ciągu :-? :wink: :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, ja, ja jestem zainteresowana tym adresem i telefonem. W końcu już ustaliliśmy, że będzie BK więc można zacząć szukać.

Prefabet "Osława Dąbrowa" tel. (0-59)821-61-34, (0-59)821-60-08 lub 0-601-631-540 z-ca dyr. Rzepiński (zajmuje się sprzedażą). Kolia możesz tam też zamówić gotowe nadproża.

Ci którzy budowali z BK - jakie dawaliście ocieplenie?

Jeszcze nie mam ocieplenia ale jak starczy kasy, to będzie 12cm wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anSi -to chyba najprzyjemniejsze uczucie, własny kawałek ziemi...

Teraz tylko na spokojnie planować, planować, zmieniać plany, planować, zmieniać... Potem ta niecierpliwość przy załatwianiu papierkologii i czekanie aż wreszcie zacznie się działanie... A potem nie wiem co bo u nas dopiero ścianki fundamentowe i ciągle czekam, aż dom zacznie nabierać kształtu :-?

Już nie mogę się doczekać dalszego ciągu :-? :wink: :D :lol:

Martag, z tym spokojem u mnie najtrudniej, narazie czuję totalny niepokój, ale rzeczywiście uczucie posiadania kawałka własnego lądu jest nieporównywalne z niczym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to planuję w garażu czujkę ruchu i kontaktron na drzwi. W domu to samo plus czujki inercyjne do okien z szybami P4. Nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie?

Jak dla mnie czujki inercyjne to przesada , montowane są w scianach skarbców chroniąc przed wibracjami wiertarek oraz młotów . Bardziej praktyczne są czujki stłuczeniowe i t.z. dualne...

Czujki stłuczeniowe całkowicie się nie nadają przy szybach klejony typu P4 a takie będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wam odpowiem :

... natomiast w kwestii czujników inercynych to polecam te z analizatorami i kontaktronem mamy wtedy 2 w 1 uruchamia taki zestaw alarm w razie otwarcia okna bardzo delikatnie (np.poprzez wywiercenie otworu 5mm,dlatego polecam okna z zamykanymi na klucz klamkami)

jak i na siłę poprzez łom,zadziała już przy pierwszej próbie a jak okno p4 to może po włączeniu alarmu popędzi sobie gdzie pieprz rośnie...

Właśnie o takich czujkach myślałem - są super ale gdzie można je dostać? W internecie znalazłem hurtownika, który sprzeda mi ... 100 szt. Co ja z taką ilością zrobię?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę http://www.satel.pl/ najlepszy producent krajowy i jeden z lepszych w europie.

 

A Satel jest naprawdę w porzątku i w odróżnieniu od innych producentów światowych to nie ma się czego wstydzić poprostu to działa i już(choć czasami nie chce :wink: )ale serwis jest ok.

Ja mam alarm firmy Satel i jak na razie nawet jednego fałszywego alarmu nie było :D (odpukać w niemalowane :wink: )

A kto Ci to montował albo gdzie można kupić przykładowe zestawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, że zabrzmi to złosliwie, ale ja bym jeszcze proponował wieżyczki strzelnicze i gniazda karabinów maszynowych.

 

Kochani, nie popadajcie w obłęd, bo się sami na te Wasze alarmy nadziejecie. Jeżeli macie sąsiadów do d...y, to Was najlepszy alarm nie uratuje, bo nikt na niego nie zareaguje.

 

Lepiej odpuście trochę z alarmem, a za to dokupcie wysokie ubezpieczenie.

Co do wieżyczek strzelniczych to moje jedno z wielu wykształceń które zdobyłem w moim życiu to "środki taktyczne" ukończone w szkole obrony przeciwlotniczej więc wykształcenie mam chyba odpowiednie do obrony naszej posesji.

Co do alarmu to i tak jakiś trzeba założyć a lepiej wybrać najbardziej odpowiedni do danych warunków a nie najczęściej kupowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...