Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do okien to ostatnio było troche o tym. Ja w tej chwili rozpatruję w zasadzie oferty pomiedzy Bertrandem, MS, GFO i Brokat. Ceny w zasdzie zblizone, ale nie to jest najważniejsze. Oglądałem wszystkie te okna i różnia sie znacznie wyglądem oraz jakością pracy okuć. Jak w salonie okno działa nie tak (w końcu wystawa i reklama) to mozna domniemać, że w domu również tak będzie.

MarcinU może zajrzysz do Rumii Windows 2000 naprzeciw toyoty?

tel. 671-29-61-dość dobrzy ,a i o cenach można podyskutować-robią na profilach Rehau.

Pozdrawiam

Mamy właśnie stamtąd okna. Możesz przyjechać i zobaczyć jakie są.

Tzn że coś z nimi nie tak?Czy raczej ok.Bo to by znaczyło ,że tylko Markus miał z nimi przeboje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prywata nie na temat budowlany.Powiedzcie jaką macie pogodę ,jak wyglądają drogi w okolicy Trójmiasta.Zastanawiam się czy nie odebrać Męża z Waszego lotniska.Będę? jechać z Bydgoszczy i waham się .Bardzo ślisko?Help K

Mąż wczoraj jechał przez całą Polskę północną i wszystkie drogi były super. Nasza działka jest 4 km od lotniska i nie miałam najmniejszego problemu żeby dojechać przedwczoraj. Teraz co najwyżej może być jeszcze lepiej. Ps. na prowincji napewno lepiej niż w mieście jest z tym odśnieżaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcji na własny projekt brak bo działka jest nieustawna (wjazd od wschodu i do tego pochyła na zachód) położona najniżej ze wszystkich sąsiednich działek, ale cóż piękny widok rekompensuje mankamenty :) Wybieramy między: http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=118 i http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=62&id_autora=3&spacer=2&proj=PAPROTKA ale do końca żaden nie pasuje i widzę, że dużo będzie przerabiania. W każdym bądź razie musi mieć dwuspadowy dach czyli więcej jak połowa z dostępnych projektów odpada i może całe szczęście. Czekamy na Wasze opinie.

Witam,

Nie ogladalem zadnego z tych projektow, gdyz jak piszesz kazdy z nich bedzie wymagal wielu zmian a o zmianach nic nie piszesz. Natomiast wydaje mi sie, skoro postanowiliscie wybierac wsrod projektow gotowych to lepiej jest wybrac projekt (czyli szukac dalej) taki ktory nie wymaga duzych zmian. Kazda zmiana to potencjalne zrodlo problemow ktore czesto ujawniaja sie po fakcie a wowczas poprawka jest niemozliwa lub kosztowna

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcji na własny projekt brak bo działka jest nieustawna (wjazd od wschodu i do tego pochyła na zachód) położona najniżej ze wszystkich sąsiednich działek, ale cóż piękny widok rekompensuje mankamenty :) Wybieramy między: http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=118 i http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=62&id_autora=3&spacer=2&proj=PAPROTKA ale do końca żaden nie pasuje i widzę, że dużo będzie przerabiania. W każdym bądź razie musi mieć dwuspadowy dach czyli więcej jak połowa z dostępnych projektów odpada i może całe szczęście. Czekamy na Wasze opinie.

Witam,

Nie ogladalem zadnego z tych projektow, gdyz jak piszesz kazdy z nich bedzie wymagal wielu zmian a o zmianach nic nie piszesz. Natomiast wydaje mi sie, skoro postanowiliscie wybierac wsrod projektow gotowych to lepiej jest wybrac projekt (czyli szukac dalej) taki ktory nie wymaga duzych zmian. Kazda zmiana to potencjalne zrodlo problemow ktore czesto ujawniaja sie po fakcie a wowczas poprawka jest niemozliwa lub kosztowna

Pozdrowienia

Zmiany w Mariannie to: dodanie kominka, poszerzenie garażu i zmiana wjazdu na boczny (na dwa samochody), wyrównanie ściany frontowej do ściany garażowej i usuniecie przedłużenie daszku na drzwiami wejściowymi w zamian za to mały daszek dwusapdowy nad samym wejściem. W Paprotce to: poszerzenie garażu i zmiana wjazdu na boczny (na dwa samochody), usunięcie tarasu i wyrównanie dachu oraz likwidacja wykuszu i dodatkowego daszku w jadalni, poza tym zmiany okien na mniejszą ilość, ale większych. I co wybrać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamaD - daj znać, jak idą negocjacje ze studniarzami. Udało Ci się zejść poniżej 1800 za papierkologię? Trzymam kciuki, bo z Twoich doświadczeń w nieco późniejszym terminie pewnie i ja skorzystam :)

Za papierkologię udało mi się wytargować 1500 zł w dwóch ratach.

Pierwsza po zatwierdzeniu przez Starostwo studni do wykonania, a druga po zatwierdzeniu już wykonanej studni :) .

Tak więc powinno być wszystko ok.

Może już za półtora miesiąca będę miała własną wodę. :lol:

KamaD - gratuluję, w poniedziałek dzwonię do poleconego fachowca, mam nadzieję, że moje negocjacje będą równie owocne 8) Czy Pan Studniarz jest kontaktowy i łatwo negocjowalny?

I jeszcze jedno pytanie - kto będzie Ci kopał studnię? Masz dobrego i taniego fachowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Jestem zupełnie nowym grupowiczem. Witam wszystkich.

Chcę na wiosnę zacząć budowę, ale na dzień obecny jestem na etapie wyboru projektu. Mam już architekta, ale jakoć ciążko m idzie opracowywanie koncepcji.

 

Jakby ktoś miał namiary na ciekawe projekty to z gory dziękuję.

 

pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w Mariannie to: dodanie kominka, poszerzenie garażu i zmiana wjazdu na boczny (na dwa samochody), wyrównanie ściany frontowej do ściany garażowej i usuniecie przedłużenie daszku na drzwiami wejściowymi w zamian za to mały daszek dwusapdowy nad samym wejściem. W Paprotce to: poszerzenie garażu i zmiana wjazdu na boczny (na dwa samochody), usunięcie tarasu i wyrównanie dachu oraz likwidacja wykuszu i dodatkowego daszku w jadalni, poza tym zmiany okien na mniejszą ilość, ale większych. I co wybrać ???

 

Witajcie, sądzę - podobnie jak Pagin - że zbyt daleko idące zmiany w projekcie gotowym to duże ryzyko niezadowalającego efektu końcowego i poniesionych dodatkowo nakładów finansowych. Chyba lepiej jeszcze poszukać albo z rzutami wybranych przez was projektów udać się do zaprzyjaźnionego architekta i stworzyć domek - marzenie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Jestem zupełnie nowym grupowiczem. Witam wszystkich.

Chcę na wiosnę zacząć budowę, ale na dzień obecny jestem na etapie wyboru projektu. Mam już architekta, ale jakoć ciążko m idzie opracowywanie koncepcji.

 

Jakby ktoś miał namiary na ciekawe projekty to z gory dziękuję.

 

pozdrawiam

 

Darek

Witaj darko173, ja też od niedawna na forum, a szukanie swojego projektu zaczęłam tu: http://www.projekty.domow.pl/

Bardzo gorąco polecam - strona z adresami niemal wszystkich znanych biur projektowych. Oby wystarczyło czasu, chęci i siły do przeglądania. Powodzenia

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Jestem zupełnie nowym grupowiczem. Witam wszystkich.

Chcę na wiosnę zacząć budowę, ale na dzień obecny jestem na etapie wyboru projektu. Mam już architekta, ale jakoć ciążko m idzie opracowywanie koncepcji.

 

Jakby ktoś miał namiary na ciekawe projekty to z gory dziękuję.

 

pozdrawiam

 

Darek

Cześć

My też od niedawna. Starujemy na wiosnę i szukamy projektu tzn. mamy upatrzone gotowe ale jeszcze rozważamy indywidualny. I tak jak Ty brak nam projektanta, który przekona nas że potrafi stworzyć coś co będzie nam się podobało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia i Krzyś - jeszcze raz przeanalizowałam Wasze oczekiwania wobec projektu gotowego i znalazłam na stronie http://archtim.pl projekt DA -031, nazwa Astor. Ma on wejście od wschodu. Garaż wprawdzie jednostanowiskowy, ale chyba można powiększyć, dach dwuspadowy, prosty, linia budynku równa. Zajrzyjcie, może się Wam spodoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn że coś z nimi nie tak?Czy raczej ok.Bo to by znaczyło ,że tylko Markus miał z nimi przeboje...

 

Nie, wszystko było i jest w porządku. Fakt, że obsługiwała mnie wstępnie jakaś młoda "zielenina", potem mierzył i doradzał "znawca" tematu, potem ekipa nie znalazła drogi i ... spóźniła się o dzień, ale tak ogólnie to w normie... Po montażu poinformowali mnie panowie, że konieczna będzie regulacja za pół roku, że przyjadą jak ich zamówię, i pewnie ich zamówię, bo conieco trzeba podregulować. Okna, jak okna, nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia i Krzyś - jeszcze raz przeanalizowałam Wasze oczekiwania wobec projektu gotowego i znalazłam na stronie http://archtim.pl projekt DA -031, nazwa Astor. Ma on wejście od wschodu. Garaż wprawdzie jednostanowiskowy, ale chyba można powiększyć, dach dwuspadowy, prosty, linia budynku równa. Zajrzyjcie, może się Wam spodoba.

Dzięki. Przedsyskutuję temat jutro z projektantem. Prawdę mówiąć wcześniej wogóle nie braliśmy pod uwagę prostokątów, bo zależy nam na dużej przestrzeni na dole dlatego garaż traktujemy jako osobną bryłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Jestem zupełnie nowym grupowiczem. Witam wszystkich.

Chcę na wiosnę zacząć budowę, ale na dzień obecny jestem na etapie wyboru projektu. Mam już architekta, ale jakoć ciążko m idzie opracowywanie koncepcji.

 

Jakby ktoś miał namiary na ciekawe projekty to z gory dziękuję.

 

pozdrawiam

 

Darek

Cześć

My też od niedawna. Starujemy na wiosnę i szukamy projektu tzn. mamy upatrzone gotowe ale jeszcze rozważamy indywidualny. I tak jak Ty brak nam projektanta, który przekona nas że potrafi stworzyć coś co będzie nam się podobało. Pozdrawiam

 

Witam,

wielkie dzięki za szybką odpowiedz. Ja wybrałem wstępnie projekt walczyk i wynająłem już architekta, zeby mi go zaadaptował, bo szukam czegoś około 300 m2. Też chcę wystartować na wiosnę i mam nadzieję, ze mi się uda.

 

Pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj darko173, ja też od niedawna na forum, a szukanie swojego projektu zaczęłam tu: http://www.projekty.domow.pl/

Bardzo gorąco polecam - strona z adresami niemal wszystkich znanych biur projektowych. Oby wystarczyło czasu, chęci i siły do przeglądania. Powodzenia

:)

 

czesc

 

wielkie dzieki

 

już biorę się do przeglądania

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ludki z okolic Koleczkowa i Bojana.

Dzis byłem z żonką na plenerze w Gdyni Orłowie.Wracając pojechałem pokazać jej domek w Bieszkowicach ,który ma zamiar kupić mój szeryf.

Bujnęliśmy sie przez Pustki Cisowskie na Koleczkowo.

Rany julek ale tam była jazda!Widoki przepiekne: biały tunel (to ulica) a po bokach ośnieżone drzewa i wyglądające co raz słoneczko...poezja.

A co do jazdy to...hmmm std tekst "zima zaskoczyła drogowców". :D

A jak mi ktos łopatologicznie wyklaruje jak sie wciska zdjęcia na forum to wrzucę jedno (długiej prostej między Nowym Dworem a Wejherowem).

Jak na Alasce.

Pięknie sobie mieszkacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prywata nie na temat budowlany.Powiedzcie jaką macie pogodę ,jak wyglądają drogi w okolicy Trójmiasta.Zastanawiam się czy nie odebrać Męża z Waszego lotniska.Będę? jechać z Bydgoszczy i waham się .Bardzo ślisko?Help K

 

HELIODOR - można jechać śmiało. Jeżeli jedziesz na samolot Wizzair z Londynu to możesz śmiało przyjąć pół godziny spóźnienia. Faktyczną godzinę wylotu z Londynu zmajdziesz na http://www.london-luton.co.uk/en/flights.asp?action=departures

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAŁY - ty mnie nie denerwuj. Widoki są faktycznie przecudne, ale ja juz mam dość tego pie.... śniegu i codziennego wachlowania szuflą do odśnieżania, a najbardziej nie mogę odżałować 70PLN wydanych za 30 min pracy koparki z A&Z.

Ja, stary wyjadacz, dałem się nabrać na numer typu "szefie dogadamy się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...