Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie poświątecznie.

Przejrzałam sobie kilka ostatnich stron i piszę to co pamiętam:

andrzej100-jeśli chodzi o oczyszczalnię w gm Szemud to polecam Kozerskiego. To jest "człowiek z gminy" i nie trzeba nic załatwiać (namiary na priva albo przeszukaj forum) .

Z tego co wiem to z planach jest budowa oczyszczalni dla Bojana więc zapisek o podłączeniu na pewno będzie.

 

Kodi-my podbitkę kupowaliśmy w Sopocie przy VW. Zapraszamy na oględziny :)

 

Rispetto-poszukaj na forum, pisaliśmy w zeszłym roku o szkółkach.

Z tego co pamiętam: przy renku (średnio drogo), Flopol w Rumii (średnio drogo), Koleczkowo-malutka ale dobre ceny. Poza tym w Renku w maju będą targi.

a i powstało coś nowego na drodze z Bojana do Kielna-nie byłam jeszcze.

 

A w gminie widziałam nowe mapki dla trasy Lęborskiej. Odsunęli ja troszkę od Dobrzewina i Bojana.

Ale w nagrodę mamy po naszej stronie planowana obwodnicę Chwaszczyna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !!!!!

 

Potrzebuję znajomości w UM Gdynia, Wydział Ewidencji Ludności. Muszę (żeby rozliczyć mieszkanie) wymeldować koleżankę małżonkę z obecnego miejsca zameldowania, ale ona jest za granicą. Niestety numer "na ładne oczy" nie przeszedł (nie byłem w Pani typie 8) )

 

Niestety obawiam się, że nie da rady. W tej kwestii przepisy są szalenie restrykcyjne - przerabiałem podobne kwestie wymeldowując się z innego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus -stał może u Ciebie taki bolszyj samochód z napisem "polgrino-coś tam"? Bo dziś przejeżdżałem i widziałem podobny domek-ciekaw byłem czy to Twój.Jeśli to jest Twój to pozazdrościć widoków.Ja cisnąłem od str. Kielna.

 

Nieeee, mojego domu nie widać z asfaltówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... No nie! ?Nie mów ,że jestes jeszcze jednym "specem" od łapania podłogówki z powrotu grzejnika? Ograniczenie powrotu musi być (chyba że masz możliwość regulacji tego na kotle),bo wystarczy jedna awaria i zbyt gorąca woda wejdzie w węże...obawiam sie ,że może się to skończyć kuciem popękanej posadzki.

A propos ,kto Ci robił instalacje ?Taki gość z bmw?

 

:o ... A coś Ty się czepił grzejników ? Ja nie mam ani jednego... więc jakie ograniczenie powrotu ? (no, chyba, że masz na myśli tą powódź, co była, to ograniczenia powrotu do domu miałem... ale już wyschło.)

:o ... Dobrze zrobiony jastrych nie pęka od gorących węży, bo niby dlaczego ? Zbyt gorąca woda to jaka ? Rurki mają atest na 120*C, w turbokominku przy 92*C startuje wygaszanie... Jaka awaria ?

8) ... Czyżby jakieś aluzje do mojej Nubiry ? Sam robiłem. Fachowcy nie zdali egzaminu "do trzech razy sztuka..."

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kilka dni temu tutaj narzekalem na nieterminowosc fachowcow i teraz znowu przykra niespodzianka. Pan Doforek ( na pewno cos przekrecilem w nazwisku, ale to pan ktory byl polecany na forum jakis czas temu. Dla jednych mruk, nie za bardzo doswiadczony w podlogowce ale jednoznaczne opinie ze fachowiec). Ale do rzeczy: chcialem aby u mnie robil wylewki, ale ma naprawde pecha. Przed swietami chora zona , pozniej tuz tuz swieta i tez nie mial ochoty a teraz biedak sam zachorowal. Mam nadzieje, ze biedak wkrotce wykuruje sie, ale jesli nie dajcie mi prosze jakies rezerwowe namiaru na porzadnego wykonawce posadzek.Dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowy :o , a mi architekt powiedział ze to normalny grzejnik tyle, ze jest w podłodze więc tak nie razi na scianie to paskudztwo, i chciałam taki tylko jeden w salonie, a teraz sama juz nie wiem a uzaleznione sa od tego wylewki więc musze zadecydowac dośc szybko :cry:

 

OLA - najprostsza metoda - poproś architekta o wskazanie producenta takich grzejników. Dobry architekt (praktyk, a nie teoretyk) doskonale zna rynek i potrafi wskazać gdzie szukać danego materiału.

 

Słowa architekta i konstruktora zawsze traktuj z "pewną dozą nieśmiałości".To co dla nich jest zawsze proste na papierze jest często brutalnie weryfikowane w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... No nie! ?Nie mów ,że jestes jeszcze jednym "specem" od łapania podłogówki z powrotu grzejnika? Ograniczenie powrotu musi być (chyba że masz możliwość regulacji tego na kotle),bo wystarczy jedna awaria i zbyt gorąca woda wejdzie w węże...obawiam sie ,że może się to skończyć kuciem popękanej posadzki.

A propos ,kto Ci robił instalacje ?Taki gość z bmw?

 

:o ... A coś Ty się czepił grzejników ? Ja nie mam ani jednego... więc jakie ograniczenie powrotu ? (no, chyba, że masz na myśli tą powódź, co była, to ograniczenia powrotu do domu miałem... ale już wyschło.)

:o ... Dobrze zrobiony jastrych nie pęka od gorących węży, bo niby dlaczego ? Zbyt gorąca woda to jaka ? Rurki mają atest na 120*C, w turbokominku przy 92*C startuje wygaszanie... Jaka awaria ?

8) ... Czyżby jakieś aluzje do mojej Nubiry ? Sam robiłem. Fachowcy nie zdali egzaminu "do trzech razy sztuka..."

:D

Nie-po prostu zrozumiałem ,że zastanawiasz sie jak masz podłączoną podłogówkę (nie wiedziałem że to tylko jedyne źródło ciepła) ,że jest za ciepła. Woda w rurkach ma ograniczenie 95 stC ,a żeby ograniczyć jeszcze bardziej (do 50 st-tak jak byc powinno max) stosuje sie zawory mieszające (np esbe ,rtl,herz z kapilarą) .Co do nubiry nie mam nic (ja mam krasnalen scenica-czyli matiza) a hydraulik znajomy z Twoich okolic jeździ bmw-dlatego pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...