Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Konrad-w Chwaszczynie wycięli na razie tylko korony kilku drzew na wysokości zjazdu na pocztę. Mam wrażenie, że nie będą cięli wszystkich-bo po co by je numerowali? Podobnie ponumerowane są drzewa w stronę Osowej. Tam też mają robić drogę. A to co juz wycięli składują w Skwarze. Nadal nie znam cen

Wakmen-dzięki. A masz jakiś namiar na Praktycznego Pana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Włśnie wyszedł gostek od okien , dostał materiał do przemyślenia. Ale mi też zostawił zagwostkę - zaproponował dodatkowe 5 % rabatu za 100 % wpłaty . Zawsze to jedno okno za darmo , tylko czy warto ryzykować.?

Pzedstawiciel firmy INTUR KSF -- F.H.U. MALAD Adam Simiński zna ktoś tego gostka?

Pozdrówka :wink:

 

Wszyscy producenci to oferują. Ja nie zamierzam skorzystać - większą motywację będą mieli do dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa - jak Twój ogród? Czy może cały czas kontemplacja z winem przed kominkiem?

 

Benicio - no co Ty - w kominku już prawie nie palimy, za ciepło... A ogród? Chyba już przestałam wierzyć, że w tym roku posiejemy chociaż trawę :roll: Rany, ja nie miałam pojęcia, że porządkowanie, przekopywanie i odchwaszczanie tyle czasu zajmuje :o a tyle tego paskudztwa pod ziemią siedzi :evil: a jeszcze taras bym chciała... no, ale przynajmniej spędzamy weekendy na świeżym powietrzu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włśnie wyszedł gostek od okien , dostał materiał do przemyślenia. Ale mi też zostawił zagwostkę - zaproponował dodatkowe 5 % rabatu za 100 % wpłaty . Zawsze to jedno okno za darmo , tylko czy warto ryzykować.?

Pzedstawiciel firmy INTUR KSF -- F.H.U. MALAD Adam Simiński zna ktoś tego gostka?

Pozdrówka :wink:

 

Wszyscy producenci to oferują. Ja nie zamierzam skorzystać - większą motywację będą mieli do dobrej roboty.

 

A ja korzytsam z tego. Tyle, ze się umówiłem, że nie do końca zapłacę 100% przed wstawieniem okien, choć w umowie tak jest. Mam z tego tytułu zniżkę i hak pozostaje. Kwestia elastyczności Dostawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie. W którym moencie wykoańczania domu najlepiej ocieplać dach. Przed czy po tynkach. Jak kolejność? Co jeszcze wykonać przed ociepleniem a co po ?

Dzięki

 

My ocieplaliśmy po tynkach i to po jakichś 2 miesiącach przerwy. Nie wiem czy jest to jedyna właściwa kolejność, ale biorąc pod uwagę ile wody jest w tynkach, to odwrotnie chyba byłoby nie za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa - jak Twój ogród? Czy może cały czas kontemplacja z winem przed kominkiem?

 

Benicio - no co Ty - w kominku już prawie nie palimy, za ciepło... A ogród? Chyba już przestałam wierzyć, że w tym roku posiejemy chociaż trawę :roll: Rany, ja nie miałam pojęcia, że porządkowanie, przekopywanie i odchwaszczanie tyle czasu zajmuje :o a tyle tego paskudztwa pod ziemią siedzi :evil: a jeszcze taras bym chciała... no, ale przynajmniej spędzamy weekendy na świeżym powietrzu :lol:

 

:D

Nie poddawaj się. Kiedyś będzie ładnie.

U mnie mocz psa i zima kompletnie załatwiły część trawnika :-? , ale walcze dalej.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie. W którym moencie wykoańczania domu najlepiej ocieplać dach. Przed czy po tynkach. Jak kolejność? Co jeszcze wykonać przed ociepleniem a co po ?

Dzięki

Rafalg, ocieplaliśmy jakieś 3 miesiące po tynkach i 2 po wylewkach. Pierwsza, najgorsza wilgoć "wylazła" sobie swobodnie przez nie ocieplony dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się może gdzie można nabyć zjeżdżalnię do ślizgawki?

Chcemy zrobić młodemy plac zabaw i potrzebujemy samej zjeżdżalni bez schodków (czyli samej rynienki).

Pozdrawiam ciepło wszystkich zabierających się za ogród - ciepełko się przyda w tych warunkach :)

A niedługo chyba targi na Renku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dawno mnie tu nie było :p

Mam pytanko, może ktoś miał z taką sprawą doczynienia. Na innych forach pustka w tym temacie.

 

Na moim osiedlu w planach miasta jest budowa kanalizacji i wodociągu, ale w najbliższym czasie nic się nie ruszy, a ja bym chciała się w prowadzać w tym roku. Znalazłam więc "wyjście awaryjne", ale długo by opowiadać...

Muszę wybudować odcinek sieci wod-kan i mam pytanko czy mogę się ubiegać od miasta o częściowe dofinansowanie lub zwrot nakładów, a może powinnam jakąś umowę z spółką wod-kan podpisać zanim przekaże im wybudowany odcinek we władanie?? Czy ktoś był w takiej sytuacji?? :-?

Od razu zaznaczam, że Komitet nie wchodzi w rachubę ponieważ inne działki nie mają jeszcze właścicieli i byłabym komitetem jednoosobowym. Do odcinka który wybuduję nie ma możliwości włączenia innych działek (kwestia ukształtowania terenu). Wiem, że budowa przyłącza itp jest moim obwiązkiem, ale wg Ustawy o zaopatrzeniu w wodę... budowa sieci należy do miasta lub spółki wod-kan, tylko czy mogę coś z tym zrobić?? :roll:

Będę wdzięczna za wszystkie sugestie w tym temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio będziesz dzisiaj wieczorem uchwytny? Mam parę pytań o odprowadzenie deszczówki do gruntu. Dobrze mi się wydaje, że masz coś takiego?

 

Taaak, wiem że nie jestem Benicio, ale swoje trzy grosze wsadzę. U siebie problem deszczówki rozwiązałem w sposób następujący: koparka wykopała dwa doły głebokości około 3-4 metrów, do nich został wsypany kamień 8-12 mm (tak po pół wywrotki Volvo). Do tak wykonanych studni chłonnych doprowadziłem odprowadzenie wody z rynien. Może to rozwiązanie bedzie dla Ciebie jakoś pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikam z forum na jakiś czas. Od jutra mój adres zamieszkania to: Bojano, ul: B. Krzywoustego 14. Telefonu brak, mimo moich monitów TP SA ma mnie w głębokim poważaniu. Dzisiaj nawet odrzucili moja oferte, że ja tym głąbom kupię i wkopię kabel, niech tylko mi powiedzą jaki ma być ten kabel i jak głeboko zakopany. No to się na mnie obrazili :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...