Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Czy ktoś z Was korzystał z usług firmy Complex z Gdańska - http://www.complex.gda.pl w zakresie projektowania, wykonywania i montażu wiązarów dachowych?

 

Ciekaw jestem opinii za i przeciw.

 

Nie wiem jak u nich jest z projektowaniem i montażem, bo z tego nie korzystałam. Ale kupowałam u nich drewno na więdźbę i generalnie byłam zadowolona ze współpracy z tą firmą, drewno porządne, poza tym miło, terminowo i ceny dość konkurencyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja zrezygnowałem z wiązarów i zaprojektowałem dach o układzie krokwiowym z drewnianymi belkami stropowymi. Wyszło około 13m3 drewna na dach o powierzchni 250m2 (kubik drewna około 650zł)! Problem polegał na tym, że nie mogłem znaleźć firmy, która by mi zrobiła wiązary - oferty z Polski (patrz ostatni Murator) były na poziomie 25 000 za samą więźbę. W przypadku więźby krokwiowej drewno wraz z oszalowaniem pod pape kosztuje 18 000zł, a więc taniej.

Na jakim poziomie cenowym jest Complex?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że drewno musi być suche (18% wilgotności) co w naszych realiach jest niemożliwe. Jeżeli pod mokre drewno podwiesimy sufit z płyt g-k to sufit popęka. Przepytaj firmę, która dostarcza Ci wiązary jaką wilgotność drewna gwarantują. Jeżeli drewno nie będzie suche to po ułożeniu więźby poczekaj pare miesięcy z wykończeniem domu a najlepiej sam je przesezonuj zanim ułożysz więźbe. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że drewno musi być suche (18% wilgotności) co w naszych realiach jest niemożliwe. Jeżeli pod mokre drewno podwiesimy sufit z płyt g-k to sufit popęka. Przepytaj firmę, która dostarcza Ci wiązary jaką wilgotność drewna gwarantują. Jeżeli drewno nie będzie suche to po ułożeniu więźby poczekaj pare miesięcy z wykończeniem domu a najlepiej sam je przesezonuj zanim ułożysz więźbe. 8)

Jak je sam przesezonujesz, to na 100 % elementy więźby nie będą proste i cieśle przeklną Cię we wszystkich najbrzydszych słowach :lol: Moja skromna sugestia - zrobić dach i zaczekać z wykończeniem poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć bractwo pomorskie

 

Mały wstęp dla niewtajemniczonych: mieszkam na małym, właśnie rozwijającym się osiedlu domków w wiosce pod Tczewem. Niedaleko od nas są tereny specjalnej strefy ekonomicznej, czyli tereny przemysłowe.

Niedawno dowiedziałem się od sąsiadów z domków położonych kawałek dalej, że tuż koło nich ma być wybudowany zakład recyklingu opon. Na razie wójt gminy wydał decyzję o warunkach zabudowy, na którą od razu sąsiedzi i mieszkańcy starych domów graniczących z terenem ewentualnego zakładu puścili odwołanie do samorządowego kolegium odwoławczego w Gdańsku.

W najbliższych dniach ma się odbyć spotkanie z wójtem i tą firmą. Podobno już ludzie z tej firmy chodzą po sąsiadach i proszą, pytają o zgodę na budowę.

Rozmawiałem z kilkoma moimi sąsiadami, zamierzamy zjawić się na spotkaniu. Czy spotkaliście się w swoim sąsiedztwie, albo słyszeliście coś o podobnym problemie? Jak sobie poradzić z gminą, aby wstrzymać tą inwestycję?

Może ktoś spotkał się z firmą Eco Recycling Investment?

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Formumowicze!

 

Jestem Herman Kruger i mieszkam w Trójmieście, kilka lat w Gdańsku, kilka w Sopocie i w końcu osiadłem w Gdyni Wielki Kack (wkurza mnie nazwa Fikakowo - co to jest??? kto to wymyślił - marketingowiec Panoramy?). Po długich targach z moją małżonką stanęło, że jeśli dom to w pobliżu istniejących osad, a nie na zad.... Tak więc, ze względu na niewielką odległość od W.Kacka stanęło na okolicach Wiczlina.

 

Zacząłem czytać wasze posty lecz dotarłem dopiero do 12 strony (uff), aleście tego napłodzili, i nie znalazłem żadnej osoby która planuje lub buduje w okolicach Wiczlina k. Gdyni. Może na późniejszych stronach jest ktoś, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie niedoczytanie. Zajęłoby mi to chyba z tydzień, w końcu już prawie 3 lata działacie.

 

Tak więc reasumując, planuję zakup działki i jeśli ktoś w Was "nabył, drogą kupna" ten przemiły własny kawałek szczęścia, niezmiernie będę zobowiązany za informacje, szczególnie cenowe, choć nie tylko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen-czy orientujesz się może ile bierze Praktyczny Pan za metr takiego parapetu? A czy robią również inne rzeczy (typu obróbki belek).

My z braku innego wyjścia poprosiliśmy o wycenę stolarza z Osowej (przy Galaktycznej) ale wolałabym mieć jakiś wybór.

Oczywiście,że wiem ale niestety jestem w trakcie wyprowadzania się z mojej kwaterki służbowej i niestety jeszcze się nie rozpakowałem. Oczywiście wyprowadziłem się jeszcze nie do mojego Orzeszka a;e kiedyś to nastąpi.

W Praktycznym Panie mają dwie ceny - gotowe blaty sosnowe z zaokrąglonymi rogami i w cenie 40 % ich niezaokrąglone. Cena jest naprawdę rewelacyjna.

W tym sklepie mają większy asortymanty z sosny ale i nie tylko.

Myślę, że za tydzień będę już wiedział gdzie co jest po przeprowadzce).

 

 

Ja już wiem bo byłam (dzięki Wakmen :) ) Cennik jest długaśny bo wszystko zależy od grubości (24 lub 38 mm), długości i szerokości parapetu. Najlepiej więc w miarę ustalić jakie i może zadzwonić? 553 68 23. Ewa: czy zastanawiałaś się jak ustrzec się przed odbarwieniami, no wiesz jak stoi doniczka i świeci słońce to po pewnym czasie w tym miejscu robi sie bielszy placek. Czy można to wyeliminować? (ta wiem, nic nie stawiać ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej100, chyba pan Toporek naprawdę jest taki w rozmowach jak ma na nazwisko :wink: mam nadzieję, że z pana "namedaL" :wink: będziesz zadowolony(polecony przez wielu forumowiczów), pilnuj tylko puszek i kątów. Jeśli chodzi o piec, to tak, uruchamiał mi go serwisant... ale jak to wyglądało , to zabij nie wiem :oops: , bo nie mogłam być w tym czasie na budowie, a ponieważ serwisant jest zaprzyjaźniony z moimi hydraulikami, uruchomił piec bez nas (nie wiem czy powinnam to pisać 8) :wink: ). Dostaliśmy instrukcję obsługi z którą mamy się zapoznać i po weekendzie spotkamy się żeby omówić dokładnie pracę i obsługę pieca.

 

 

Ja właśnie zdecydowałm się na jednego i drugiego i mam nadzieję że będzie bez poślizgów. Troche mnie zaniepokoiliście p. Toporkiem. Teoretycznie ma zacząć u mnie w środę lub czwartek... Ale faktycznie sam przyznał, że domki to dla niego żaden interes 8) Powiedziałam, żeby sobie trochę urozmaicił :lol: a nie tylko wielkie, proste, nudne powierzchnie (właśnie kończą centrum handl. w Olsztynie). Jak już się tak umawiamy to chyba mnie nie wystawi? Aha, biorę wraz z materiałami. Jak było u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włśnie wyszedł gostek od okien , dostał materiał do przemyślenia. Ale mi też zostawił zagwostkę - zaproponował dodatkowe 5 % rabatu za 100 % wpłaty . Zawsze to jedno okno za darmo , tylko czy warto ryzykować.?

Pzedstawiciel firmy INTUR KSF -- F.H.U. MALAD Adam Simiński zna ktoś tego gostka?

Pozdrówka :wink:

 

 

Dokładnie, żadna nowość :D Zrobiłam tak samo tyle że "dilowałam" 8) z Bertrandem. Jeśli chcesz zostawić listwy podparapetowe to weź to pod uwagę przy wymiarowaniu. U mnie się "omskło" i potem trzeba było podkuwać każde okno bo nie chciałam z nich zrezygnować (presja wątku "szukam dobrych okien" :wink: ) Pomyśl też zawczasu o kontaktronach (ja kupowałam na Morenie). Koszt relatywnie niewielki, a już w momencie wstawienia były chronione (dogadałam się równocześnie z gościem od alarmów). Powodzenia! Niesamowite uczucie gdy są już okna - robi się wreszcie prawdziwy dom! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zdecydowałm się na jednego i drugiego i mam nadzieję że będzie bez poślizgów. Troche mnie zaniepokoiliście p. Toporkiem. Teoretycznie ma zacząć u mnie w środę lub czwartek... Ale faktycznie sam przyznał, że domki to dla niego żaden interes 8) Powiedziałam, żeby sobie trochę urozmaicił :lol: a nie tylko wielkie, proste, nudne powierzchnie (właśnie kończą centrum handl. w Olsztynie). Jak już się tak umawiamy to chyba mnie nie wystawi? Aha, biorę wraz z materiałami. Jak było u Was?

Gwizdki, ja brałam z materiałami, nawet styropian na posadzki brałam częściowo od niego, bo miał dobre ceny. Jak już się z nim konkretnie umówiłaś, to myślę, że nie wystawi Cię do wiatru :roll: (u mnie był punktualny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Formumowicze!

 

Tak więc reasumując, planuję zakup działki i jeśli ktoś w Was "nabył, drogą kupna" ten przemiły własny kawałek szczęścia, niezmiernie będę zobowiązany za informacje, szczególnie cenowe, choć nie tylko.

 

Pozdrawiam

 

Ja szukałam swego czasu działki w Wiczlinie i zrezygnowałam.Okolica taka se :cry:dookoła same rudery, u nas w koncu staneło na kOleczkowie.Zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Formumowicze!

 

 

Tak więc reasumując, planuję zakup działki i jeśli ktoś w Was "nabył, drogą kupna" ten przemiły własny kawałek szczęścia, niezmiernie będę zobowiązany za informacje, szczególnie cenowe, choć nie tylko.

 

Pozdrawiam

 

Zapomniałam Ci dodac,z e ceny sa wokolicy 100złm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Formumowicze!

 

 

Tak więc reasumując, planuję zakup działki i jeśli ktoś w Was "nabył, drogą kupna" ten przemiły własny kawałek szczęścia, niezmiernie będę zobowiązany za informacje, szczególnie cenowe, choć nie tylko.

 

Pozdrawiam

 

Zapomniałam Ci dodac,z e ceny sa wokolicy 100złm2

 

 

Ceny mnie również zmartwiły, chociaż 100 zł to raczej górny pułap. Większość działek kosztuje w granicach 80-ciu, a to równiez uważan jest zbyt wygórowana cena.

Wydaje mi się, że dosyć dawno szukałeś działek na Wiczlinie. Obecnie wybudowało się już wiele nowych domów i krajobraz zdecydowanie się polepszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Formumowicze!

 

 

Tak więc reasumując, planuję zakup działki i jeśli ktoś w Was "nabył, drogą kupna" ten przemiły własny kawałek szczęścia, niezmiernie będę zobowiązany za informacje, szczególnie cenowe, choć nie tylko.

 

Pozdrawiam

 

Zapomniałam Ci dodac,z e ceny sa wokolicy 100złm2

 

 

Ceny mnie również zmartwiły, chociaż 100 zł to raczej górny pułap. Większość działek kosztuje w granicach 80-ciu, a to równiez uważan jest zbyt wygórowana cena.

Wydaje mi się, że dosyć dawno szukałeś działek na Wiczlinie. Obecnie wybudowało się już wiele nowych domów i krajobraz zdecydowanie się polepszył.

Szukałam jeszcze w tym roku:-)no.....ale moze ja wybredna jestem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wielu miesiacach, wielu z Was pewnie mnie wogole mnie nie zna inni znaja mnie slabo, bo jako ze jeszcze jestem na etapie papierkologii to sie nie bardzo udzielalem.

 

Witam wszystkich nowych forumowiczow, pozdrawiam starych.

 

Z projektem sie w koncu uporalem, stanelo niestety na indywidualnym, we wszystkich gotowych bylo za duzo zmian, ale mam nadzieje, ze wyjdzie mi to na dobre. Uzgodnienia mam, zlozylem dokumentacje i czekam na pozwolenie.

 

Nie sadzilem ze ta paperkologia i sprawy wody itp. sa takie drogie, az boje sie myslec co bedzie dalej, bo na razie to przekroczylem budzet 3 krotnie. Jak tak dalej bedzie, (kalkulacje, a rzeczywiste wydatki) to chyba nie dam rady. Az bije sie zaczynac.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirosław podziwiam Cię. Jak Ty to wszystko ogarniesz- tyle frontów robót w jednym czasie. Z doświadczenia wiem, że co się nie przypilnuje dokładnie to nie będzie zrobione dobrze. Wykonawcy to oczywiście nie amatorzy, ale szukają skrótów kiedy mają okazję.

Jak do tej pory jedyny wyjątek to p. Serafin (ten od wylewek) - przyjechałem następnego dnia po skończonej pracy: kasa, uścisk ręki i szeroki uśmiech zadowolenia na mojej twarzy.

A na marginesie -fajnie, że tak Ci rośnie budowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zdecydowałm się na jednego i drugiego i mam nadzieję że będzie bez poślizgów. Troche mnie zaniepokoiliście p. Toporkiem. Teoretycznie ma zacząć u mnie w środę lub czwartek... Ale faktycznie sam przyznał, że domki to dla niego żaden interes 8) Powiedziałam, żeby sobie trochę urozmaicił :lol: a nie tylko wielkie, proste, nudne powierzchnie (właśnie kończą centrum handl. w Olsztynie). Jak już się tak umawiamy to chyba mnie nie wystawi? Aha, biorę wraz z materiałami. Jak było u Was?

Gwizdki, ja brałam z materiałami, nawet styropian na posadzki brałam częściowo od niego, bo miał dobre ceny. Jak już się z nim konkretnie umówiłaś, to myślę, że nie wystawi Cię do wiatru :roll: (u mnie był punktualny).

 

Wow, właśnie policzyłam ile wydam na posadzki: za niewiele ponad 221 m kw. razem z materiałem: prawie 9 tys. ??? :o Czy ja dobrze liczę? Czy to faktycznie kasa tego rzędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdki, nie pamiętam dokładnie ile płaciliśmy za m2, ale chyba coś 21zł plus styropian. Z tego co pamiętam, to p.Toporek nie był drogi. Hmm nie wiem co dokładnie rozumiesz pod pojęciem:"z materiałami"? I jaką grubą będziesz mieć wylewkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...