Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

MARJO a można wiedzieć gdzie w Dobrzewinie budujesz?? Co prawda Dobrzewino ostatnio się rozrosło (a potem zmniejszyło) ale może widuję Twój dom przejazdem do siebie? :)

A ja ponownie pożegnałam się z TPSA. Nie chcą dać normalnej linii to nie. Za radiolinię podziękowałam bo sam telefon mi nie jest potrzebny. Może ktoś zna firmę która montuje telefony/internet do domków? Miałam propozycję ze szkoły w Karczemkach ale na razie za droga inwestycja.

A giełdę na Renku nadal polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

mamy zamiar budować sie niedaleko Gdańska i pilnie poszukujemy dobrego cieśli który złożyłby dom z bali. Dom został rozebrany i sprowadzony z Kurpi a teraz poszukujemy kogoś kto bedzie potrafil dorobić zepsute części i pożądnie go złożyć. Pomóżcie!!

Podaje Wam namiar Gojtowski Stanisław 692707131, ale z tego co mówił to łatwe to moze nie byc :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak czytam te wasze posty to tak sobie mysle dwa swiaty. Ja kupilem dzialke Juszkowie k/Pruszcz, mala wioska, ale wszystko jest. Ja za moja dzialke placilem 50zl/m i jest woda, prad w drodze, teraz stawiaja skrzynki, chyba lada chwila beda jechac z gazem, a kanalize bede musieli ryszyc przed czerwcem, bo w czercu konczy im sie pozwolenie na budowe.

Warunki zabudowy dostalem chyba w tydzien.

 

W sumie blisko wszedzie, wies graniczy z Pruszczem, jest bardzo malowniczo polozona, niedaleko do Gdanska, obwodnicy.

 

Przeplywa rzeka ktora na wysokosci wsi ma cos jakby rozlewisko, zbiornik retencyjny (naturalny)

 

Dodam jeszcze ze w planach zagospodarowania przestrzennego jest, ze na rzece Radunia maja budowac jakas mala marine. to jest wiadomosc od mojego architekta, on sam sprzedaje dom w oliwie i sie tez tam buduje. twierdzi, ze zna okilice bardzo dobrze i jest to najladniejsze miejsce jakie zna.

 

W razie pytan sluze rada gdzie to znalezc, bo chyba tylko dlatego malo kto zna ta wies, ze nie jest przy zadnej przelotowej trasie. Droga z Pruszcza prowadzi tylko do niej i koniec.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Ja też doceniłam uroki Juszkowa i bliskośc wioski do Gdańska i kupiliśmy tam działkę, wprawdzie bliżej mam do Straszyna, ale administarcyjnie to Juszkowa. Szkoda tylko że akurat w planach kanalizacji wsi tego kawałka nie uwzględnili, no ale jest gaz - jak widać coś za coś, to chyba po to żeby człowiekowi za dobrze nie było :wink:

Może zrobią kanalizę zanim się wprowadze, choć z-ca wójta mówił, że na razie nie mają takich planów, no chyba że dostaną pieniądze z Uni na wyasfaltowanie tej drogi ze Straszyna do Pruszcza przez Juszkowo, wtedy najpierw pociagną media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału wracam z "pomroczności jasnej" :D . Szok przeprowadzkowy mija. Z powrotem w pracy, więc i dostęp do netu jest. Telefon w końcu też mi podciągnęli, pewnie za jakis czas uruchomię Internet w domu.

 

Teraz jestem na etapie wybierania gruzu i kamieni z ziemi oraz niwelowania działki. Tak sobię liczę, że czeka mnie jakieś 5-6 tysięcy taczek :o do przewiezienia. Może do Bożego Narodzenia zdążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARJO a można wiedzieć gdzie w Dobrzewinie budujesz?? Co prawda Dobrzewino ostatnio się rozrosło (a potem zmniejszyło) ale może widuję Twój dom przejazdem do siebie? :)

A ja ponownie pożegnałam się z TPSA. Nie chcą dać normalnej linii to nie. Za radiolinię podziękowałam bo sam telefon mi nie jest potrzebny. Może ktoś zna firmę która montuje telefony/internet do domków? Miałam propozycję ze szkoły w Karczemkach ale na razie za droga inwestycja.

A giełdę na Renku nadal polecam :)

 

Mój domek jest nad jeziorem Tuchomskim tzw. osiedle Tuchomskie, domki zbudował Ekolan a ja ciagnę budowę sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia próba :) jak się nie uda oddaję do hurtowni (i będę czakał na kasę do czasu sprzedaży...:()

Witam budujących,

Zakończyłem ocieplenie budynku i pozostało mi sporo styropianu, którego chciałbym się pozybyć...

styropian frezowany FS15 firmy SWISSPOR produkt POLMAR (fachowcy chwalili ponoć bardzo równy).

grubość 12 cm mam około 15 balotów

frubość 10 cm mam 3 baloty

Proponuję cenę dużo nizszą niż w hurtowniach 30 zł/balot (i jeszcze do uzgodnienia)

Budowa w Dobrzewinie koło Chwaszczyna.

Zainteresowanych proszę o telefon: 608-46-66-03

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Gierga - jak najszybszego ukończenia budowy no i oczywiście udanego startu.

Markus - wytrwałości. Żonie się podobało?

Ja też startuję w przyszłym tygodniu na razie geodeta wytycza dom, a ja spokojnie poukładałem sobie deski.

I pomyśleć, że jeszcze rok temu biegałem po urzędach i kolekcjonowałem różne papierki... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

jest późno i coś mi się źle wysłało :oops:

zamiast "odpowiedz" zrobiłem "nowy temat" - sorka

Pytanie brzmi:

czy ktoś buduje w Osowej. Pytam, bo mam zamiar w tym roku ruszyć tam z budową a w grupie zawsze raźniej :lol:

Okolica niezbyt piękna, ale w połowie drogi między Gdańskiem a Gdynią.

Pozdrawiam póxną porą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też doceniłam uroki Juszkowa i bliskośc wioski do Gdańska i kupiliśmy tam działkę, wprawdzie bliżej mam do Straszyna, ale administarcyjnie to Juszkowa. Szkoda tylko że akurat w planach kanalizacji wsi tego kawałka nie uwzględnili, no ale jest gaz - jak widać coś za coś, to chyba po to żeby człowiekowi za dobrze nie było :wink:

Może zrobią kanalizę zanim się wprowadze, choć z-ca wójta mówił, że na razie nie mają takich planów, no chyba że dostaną pieniądze z Uni na wyasfaltowanie tej drogi ze Straszyna do Pruszcza przez Juszkowo, wtedy najpierw pociagną media.

 

Ja mam dzialke niemalze na trasie Juszkowo-Straszyn. Ta droga laczaca te dwie wioski jest faktycznie straszna, mogli by cos z nia zrobic. Mimo ze mieszkam w Pruszczu i glownie ta trasa jest moim dojazdem to warto by bylo, aby tamto polaczenie zrobili, bo jest tamtedy najblizej do obwodnicy.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys, Kolia, mam do Was kilka pytan jako ze budujecie w tym samym rejonie.

 

1. Czy macie jakies namiary na dobre ekipy, nie wiem na jakim jestescie etapie, wiec jak jest szansa na namiar.

2. Kto i za ile robil Wam roboty ziemne?

3. Skad braliscie beton i za ile?

 

Myslalem o zrobieniu fundamentow na przelomie czerwca/lipca, bo mam wtedy urlop i zaczynam sie rozgladac.

 

Z gory wielkie dzieki

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję w Różynach koło Pruszcza. Aktualnie jestem na etapie tynków tradycyjnych. Ale ile dać za sufit robiony Goldbandem z dwukrotnym malowaniem, karton-gipsy na poddaszy, wylewkę na podłożu betonowym które już jest nie mam pojęcia , może ktoś już płacił albo ma rynek w palcu ... chetnie sie dowiem. Ale jestem w tym klubie pierwszy raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys, Kolia, mam do Was kilka pytan jako ze budujecie w tym samym rejonie.

 

1. Czy macie jakies namiary na dobre ekipy, nie wiem na jakim jestescie etapie, wiec jak jest szansa na namiar.

Za przykładem Kodi'ego i kilku szaleńców z tego forum zabrałem się za samodzielne budowanie, obecny stan budowy jak w albumie.

 

2. Kto i za ile robil Wam roboty ziemne?

Do wszelkich robót ziemnych, dowozu żwiru (płukany, zwykły), wywozu ziemi i gruzu z naszych okolic polecam p. Krzysztofa 502 792 041. W zeszłym roku brał 50zł/h pracy koparki (wykop pod ławy trwał ok. 2,5h). Oczywiście bezwzględnie ze wszystkim należy się targować!

 

3. Skad braliscie beton i za ile?

Z betonem bardzo różnie. Dwie wytwórnie z naszych okolic: Beton Łężyk i Pszczółki wcale nie były tańsze niż te z okolic Gdańska. Nie mam jednoznacznej odpowiedzi gdzie taniej. Wszystko zależało od negocjacji i możliwości dostarczenia betonu na konkretny termin.

 

PS. Piotr tak z ciekawości czy coś cię łączy z wyspą Ostrów :roll: - to refleksja po oglądnięciu Twojego albumu ze zdjęciami.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys, Kolia, mam do Was kilka pytan jako ze budujecie w tym samym rejonie.

 

1. Czy macie jakies namiary na dobre ekipy, nie wiem na jakim jestescie etapie, wiec jak jest szansa na namiar.

2. Kto i za ile robil Wam roboty ziemne?

3. Skad braliscie beton i za ile?

 

Myslalem o zrobieniu fundamentow na przelomie czerwca/lipca, bo mam wtedy urlop i zaczynam sie rozgladac.

 

Z gory wielkie dzieki

Piotr

 

Cześć!

Ja też dopiero zaczynam. Mam zamiar w tym roku zrobić stan surowy otwarty. Też szukam ekipy, więc brak mi tu doświadczenia, ale sprawdzałem ceny betonu w trzech wytwórniach:

B-Complex tel. 554 59 45

B7,5 135zł/m3

B15 162zł/m3

B20 172zł/m3

Unicon tel. 629 98 00

B 7,5 140zł

B15 170zł

B20 180zł

Thomas Beton tel.

B7,5 135zł

B15 170zł

B20 175zł

Jak widzisz ceny są zbliżone. Ważne też są koszta dodatkowe - praca pompy, minimalna ilość jednorazowej dostawy, warunki płatności. No i trzeba negocjować!

 

Powodzenia!

i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - działkę kupiliśmy z rozpoczęta budową (są fundament i piwnica), wprawdzie stało to kilka lat, ale znajomi budowlańcy obejrzeli, sprawdzili izolacje i stwierdzili że jest OK (trzeba tylko skuć tynki wewnątrz, bo gość nie wiedzieć czemu to co wybudował to i wytynkował). Czyli roboty ziemne nam odpadły.

 

Teraz czekamy aż nasza murarz skończy wcześniej umówione prace (realnie patrząc sierpień, choć on twierdzi że może już coś w czerwcu zacznie). I tak zamierzamy w tym roku postawić stan surowy otwarty, a resztę w przyszłym roku, więc możemy poczekać do sierpnia, byle tylko skończył przed zimą. Oferty od murarzy z okolic Trójmiasta rozłożyły mnie na łopatki a potem ubawiły i mamy gościa, który będzie dojeżdzał 60 km za zdecydowanie niższą cenę, a co najważniejsze wiemy że dobrze pracuje (pół wsi pobudował :wink: tam gdzie mieszkają moi rodzice i wszyscy są zadowoleni), jedyny mankament to to że wolno pracuje, ale nam się akurat nie spieszy. Zresztą ma w umowie zapisane, że do końca października ma skończyć, razem z pełnym deskowaniem dachu i opapowaniem - a to mi wystarcza.

 

Żadnych cen materiałów jeszcze nie sprawdzałam, ale jak tylko zacznę tę akcje to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam dzialke niemalze na trasie Juszkowo-Straszyn. Ta droga laczaca te dwie wioski jest faktycznie straszna, mogli by cos z nia zrobic. Mimo ze mieszkam w Pruszczu i glownie ta trasa jest moim dojazdem to warto by bylo, aby tamto polaczenie zrobili, bo jest tamtedy najblizej do obwodnicy.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Z tego co wiem to gmina stara się o pieniądze z funduszy unijnych na wyasfaltowanie tej drogi, z jakim skutkiem zobaczymy, ale z-ca wójta powiedziła mi że w Juszkowie to ma przez to przechlapane, bo ludzie nie chcą żeby z tą droga coś robić, bo wtedy będzie tamtędy jeździło dużo więcej samochodów. Pewnie, że tak ale i tak wolałabym mieć porządny dojazd i większy ruch, niż to co teraz jest, pomimo że działkę mam przy samej drodze. W końcu nie będzie to autostrada.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - wytrwałości. Żonie się podobało?

:D

 

Twierdziła, że nawet bardzo. Postawiła następne zdania do wykonania 8) i poleciała z powrotem.

Najgorsze jest to że było jak zawsze, czyli gdy była żona to wszystko szło jak z płatka. Meble do sypialni wybrane - obiecana promocja kup 4 meble a najtańszy będzie gratis. Kominek uzgodniony, wybrana obudowa, wynegocjowana cena za produkt finalny.

 

Żona wyjechała i natychmiastowy powrót do rzeczywistości. Promocja na meble skończyła się w ubiegłym tygodniu - więc nie kupuję bo za drogo. Wczoraj dzwoni Pani od kominka i mówi że zrobiła ostateczny kosztorys no i myslała że będzie mniej ale jest więcej - efekt końcowy cena wyższa od wynegocjowanej o 30%. Pożegnałem ją ozięble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...