Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

... Wracając do tej oczyszczalni to najlepiej zadzwonić do starostwa i koniec gdybania. Ale jeszcze powtórzę, że ja miałem pozwolenie na budowę z szambem i w trakcie (po 1.5 roku od uzyskania zezwolenia) złożyłem wniosek do starostwa (Wejherowo). Bez żadnych zastrzeżeń otrzymałem pozytywną decyzję. Mogę tylko dodać, że gmina odesłała mnie do starostwa gdy próbowałem tam zdobyć zgodę na oczyszczalnię.

No to powiem co mnie przytrafiło z jakieś tydzień temu. Pojechałem z mapką mojej działeczki i naniesioną POŚ tymu rozsączającego oraz wziąłem ulotkę z firmy w której bym zakupił takową z opisem jak będzie wykonana, posadowiona i ... z największymi detalami. Pani (w Wejherowskim STAROSTWIE) mojego zgłoszenia rozpoczęcia robót POŚ wogóle nie przyjeła. Oświadczyła, że mam jej przynieść projekt budowlany dotyczący tej właśnie oczyszczalni :o :o . Zdziwiłem się i zarządałem rozmowy z kimś bardziej kompetentnym. Odesłano mnie do pani Inspektor, która potwierdziła, że do założenia POŚ wymagany jest projekt budowlany w 4 egz. a do tego jeszcze badanie geotechniczne gruntu czy czasem grunt się nadaje. Śmiechu warte. Poprosiłem tę panią czy mógłbym na miejscu obejrzeć komplet takich dokumentów aby wiedzieć co mam zrobić a pani mi tego odmówiła bo ... chyba jeszcze nikt takiego kompletu nie złożył. O co tu chodzi???? Oczywiście powiedziałem, że źle urzędnicy interpretują Prawo Budowlane i ...

Wracając rozrzalony do domu zakupiłem czerwcowy Murator i co przeczytałem wertując jego strony? Wszystko co trzeba do złożenia na POŚ.

Wsiadłem w samochód i pojechałem spowrotem do pani Inspektor i położyłem jej ten artykół na stole.

Nie będę się rozpisywał co było dalej bo najpierw muszę zmienić WZiZT dotyczące mojej działki więc następnego dnia pojechałem do gminy Szemud do Inspektora budownictwa pana M. i ... powiedział, że POŚ (nawet nie wiedział jakie są i o jakie mu chodzi) są nieekologiczne i lepiej postawić szambo z kręgów. Suma sumarum oświadczył, że gmina Szemud nie wydaje zezwoleń na POŚ w swojej gminie bo ... "nie wie jak się do nich ustosunkować" - konic cytatu.

Paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chciałbym nawiązać kontakt z komś z gminy Szemud kto ma legalnie i oficjanie POŚ typu rozsączającego.

Bardzo Proszę o Pomoc!!!

 

Walkman - ja mam w wzizt oczyszczalnie. Zaprzestalam korespondencji bezowocnej, nawiedzlam ich osobscie ze 3 razy , argumenty przeciw byly podobne - tzn glownie ze to nieekologiczne, ale mysle ze im chodzilo glownie o to, ze sie nie podlaczymy do kanalizy - jak juz kiedys bedzie. Mialam tez ze soba badania geologiczne gruntu. U mnie bylo o tyle pewnie latwiej , ze mam dzialke w Koleczkowie " za wsia" wiec pewnie mnie zbyt szybko nie "skanalizuja". W kazdym razie Pan M. dal sie przekonac i warunki na oczyszczalnie dal.

Moge Ci posac kontakt do geologa - 5 odwiertow + ekspertyza = 400 zl. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... Wracając do tej oczyszczalni to najlepiej zadzwonić do starostwa i koniec gdybania. Ale jeszcze powtórzę, że ja miałem pozwolenie na budowę z szambem i w trakcie (po 1.5 roku od uzyskania zezwolenia) złożyłem wniosek do starostwa (Wejherowo). Bez żadnych zastrzeżeń otrzymałem pozytywną decyzję. Mogę tylko dodać, że gmina odesłała mnie do starostwa gdy próbowałem tam zdobyć zgodę na oczyszczalnię.

No to powiem co mnie przytrafiło z jakieś tydzień temu. Pojechałem z mapką mojej działeczki i naniesioną POŚ tymu rozsączającego oraz wziąłem ulotkę z firmy w której bym zakupił takową z opisem jak będzie wykonana, posadowiona i ... z największymi detalami. Pani (w Wejherowskim STAROSTWIE) mojego zgłoszenia rozpoczęcia robót POŚ wogóle nie przyjeła. Oświadczyła, że mam jej przynieść projekt budowlany dotyczący tej właśnie oczyszczalni :o :o . Zdziwiłem się i zarządałem rozmowy z kimś bardziej kompetentnym. Odesłano mnie do pani Inspektor, która potwierdziła, że do założenia POŚ wymagany jest projekt budowlany w 4 egz. a do tego jeszcze badanie geotechniczne gruntu czy czasem grunt się nadaje. Śmiechu warte. Poprosiłem tę panią czy mógłbym na miejscu obejrzeć komplet takich dokumentów aby wiedzieć co mam zrobić a pani mi tego odmówiła bo ... chyba jeszcze nikt takiego kompletu nie złożył. O co tu chodzi???? Oczywiście powiedziałem, że źle urzędnicy interpretują Prawo Budowlane i ...

Wracając rozrzalony do domu zakupiłem czerwcowy Murator i co przeczytałem wertując jego strony? Wszystko co trzeba do złożenia na POŚ.

Wsiadłem w samochód i pojechałem spowrotem do pani Inspektor i położyłem jej ten artykół na stole.

Nie będę się rozpisywał co było dalej bo najpierw muszę zmienić WZiZT dotyczące mojej działki więc następnego dnia pojechałem do gminy Szemud do Inspektora budownictwa pana M. i ... powiedział, że POŚ (nawet nie wiedział jakie są i o jakie mu chodzi) są nieekologiczne i lepiej postawić szambo z kręgów. Suma sumarum oświadczył, że gmina Szemud nie wydaje zezwoleń na POŚ w swojej gminie bo ... "nie wie jak się do nich ustosunkować" - konic cytatu.

Paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chciałbym nawiązać kontakt z komś z gminy Szemud kto ma legalnie i oficjanie POŚ typu rozsączającego.

Bardzo Proszę o Pomoc!!!

 

Wakmen, powiedz proszę, że to żart jakiś niesmaczny, bo to, o czym piszesz to się we łbie nie mieści :evil: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAKEMAN - przecież ja przynależę do gminy SZEMUD i mam jak najbardziej legalnie Przydomową Oczyszczalnię Ścieków typu rozsączającego.

Najbardziej szczyściło ekipę w Inspektoracie Wejherowo, gdyż w WZIZT figurowało szambo i już mysleli że trafili zawodnika na przekręcie, a tymczasem wyjąłem im opieczętowany przez UG SZEMUD projekt oczyszczalni, który składałem wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

 

Ale wracając do tematu. Muszą wydać decyzję w trybie administracyjnym, a następnie trzeba się od niej odwołać wyżej. Te blade panienki w Wejherowie reprezentują wiedzę na żałosnym poziomie. Jak im powiedziałem, ze termin na wyrazenie przez nich wątpliwości co do budowy mojego domu od złożenia zgłoszenia o zakończeniu budowy wynosi 21 dni i właśnie minął, to jakby szoku doznały że taki termin istnieje i ktokolwiek śmie sie przeciwstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę będę w pracy więc będę chciał z Tobą pogadać na ten temat.

 

Zajrzyj w czwartek rano jak będziesz schodził z dyżuru. Od poniedziałku do środy jestem wyjechany do stolycy.

 

 

GIERGA, MARCIN & Company - nie poddawajcie się tak łatwo z oczyszczalnią. Nic na gębę, piszcie pisma, bo wtedy można się odwoływać. Nie ulegajcie samowoli urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci posac kontakt do geologa - 5 odwiertow + ekspertyza = 400 zl. Powodzenia.

Witam, wprawdzie była to propozycja kierowana do Wakmana, ale ja także chętnie z niej skorzystam, jeśli mozna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Odnośnie gminy Szemud a w szczególności Bojana

Parę stron temu pisałam czym prawdopodobnie kieruje się gmina odmawiając zgody na POŚ, więc się nie będę powtarzać... Natomiast udało mi się doszukać, że zakończenie budowy oczyszczalni, która będzie obsługiwać Bojano jest planowane na rok 2010, a zakończenie kanalizacji - do 2015 (to są dane sprzed jakiegoś czasu, ale nie liczyłabym , ze coś się przyspieszy...) Wiem, że gmina stara się o dofinansowanie ale pierwsza w kolejności jest oczyszczalnia w Szemudzie, do której Bojano nie będzie podłączone. Czyli sytuacja podobna jak opisuje Zochna - może też ta argumantacja zadziała? I jeszcze jedno - istnieje u Was w gminie "Koncepcja programowa strategii ochrony wód na terenie Gminy Szemud" - czy ktoś to przeglądał? może tam są jakieś zapisy, na których podstawie gmina odmawia zgody na POŚ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Długo już tu mnie nie było ale w końcu jest i chwila i potrzeba ...

Pozdrawiam wszystkich "nowych" forumowiczów oraz zasiedziałych już na forum :) .

Co do ekipy karton gips - swojej nie polecam zrobili u mnie część i już więcej nie będą robić - gdyby ktoś miał naprawdę dobrą to i ja bym skorzystał.

Potrzebuję namiary na miejsce, gdzie dostałbym przepust do kominka fi 150 do regulacji przepływu powietrza. Mają takie, które mi pasują w Jotulu we Wrzeszczu na Grunwaldzkiej, ale tylko fi 100 i większych nie sprowadzą.

Kingaa starałem się odnaleźć już dwa razy Wasz domek na wyspie i bez powodzenia - chyba jednak poproszę o jakąś mapkę (może być mailem). Zrobiło się ładnie i teraz częściej bedę zaglądał w Wasze strony. Mam nadzieję, że nie wygonicie niezapowiedzianego gościa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej nieobecności, ale jakoś nie mieliśmy zacząć budowy w tym roku, więc nie bywałem często na forum.

 

Jednak po długich rozważaniach postanowiliśmy zacząć w tymn roku i postawić stan surowy otwarty lub zamkniety a dokończyć resztę w przyszłym roku.

 

Na razie robimy konkurs piękności na wykonawcę (roboty ziemne, murarka i ciesielka).

 

Chciałbym się odnieść do cen które ostatnio przytaczaliscie za stan surowy.

 

Niestety po otrzymaniu 2 ofert muszę stwierdzić że ci których miałem poleconych przez architekta to mają ceny z kosomosu.

 

Domek 250m pow całkowitej - robocizna 50 tys. za roboty ziemne, fundamenty stropy sciany itd. do tego 20 tys. za dach (bez kładzenia dachówki. Obie oferty porównywalne ale chyba robione w programie na podstawie jakiś cen średnich.

 

Wczoraj zapadła decyzja o szukaniu jednak ludzi z poza 3miasta, któym zapewnie materiały a oni mają wykonac robotę.

 

Mam też takie pytanie czy spotkaliście się z taką organizacja budowy?

 

Ekipa buduje i mówi że potrzebuje tyle to a tyle materiałów. Mówią że mogą to kupić powiedzmy za 10.000 a ja to albo akceptuję albo mówię o nie Panowie kupujemy tam i tam?

 

Taki sposób by mi najlepiej odpowiadał bo mogę kontrolowac ceny materiałów. Dotychcasowi oferenci przedstaiwali wycenę materiałów ale ile czego tam ujęli to nie wiem i nie jestem w stanie tego skontrolować. Najlepsze jest to że różnice w wymiarach pomiędzy 2 ofertami są znaczne np strop u 1 ma 154m2 a u 2 130m2 - ciekawe ...

 

Jezeli są tu tacy co sa na podobnym etapie co my to chętnie wymienię informacje dotyczące cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o g/k to polecam ekipę Kozerskich (kiedyś chyba pisałam numer). U mnie kładli w salonie i jestem zadowolona.

Od nich mam też oczyszczalnię- wszystko załatwione bez problemów w Szemudzie.

Teraz niestety wszystko przejęli w Wejherowie i tam robią problemy bo nic nie wiedzą. Moi rodzice robili niedawno odbiór - i go nie dostali bo nie mają tynku!! Także trzeba jechać osobiście i rozmawiać z osobami na odpowiednim stanowisku.

Jeśli chodzi o późniejsze podłączenie do oczyszczalni to (zakładając, że taka kiedyś będzie) bardzo bym się z tego cieszyła. A oczyszczalnia będzie wspaniałym zbiornikiem na deszczówkę-żeby nie płacić za burzówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa starałem się odnaleźć już dwa razy Wasz domek na wyspie i bez powodzenia - chyba jednak poproszę o jakąś mapkę (może być mailem). Zrobiło się ładnie i teraz częściej bedę zaglądał w Wasze strony. Mam nadzieję, że nie wygonicie niezapowiedzianego gościa :wink:

 

Zachar - szczerze mówiąc żadnej mapki nie mam - do tej pory wszyscy trafiali bez problemu :lol: Dokładna mapka wyspy jest na stronie http://www.wyspa.pl Jak znajdziesz ulicę Kwiatową, to nie ma szans, zebyś nie trafił, bo stoją przy niej tylko 2 nowe domy... A jakby co to dzwoń, to Was pokieruję :D masz mój numer, czy przysłać Ci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - rownież po dłuzsyzm czasie.

Na forum ruch - myślałem, że wszyscy na budowach a tu proszę.

Ja pomau dłubię na zewnątrz. Tarasy, grile, wiaty - takie głupoty.

 

Mam pytanko.

Znajomek się buduje i przyszedł etap dachu. Poszukuje informacji na temat firmy Ambit i niejakiego właściciela Jana Zielonkowski. Chce się na nich zdecydować /materiał + robocizna/, ale szuka potwierdzenia czy firma ok. Może miał ktoś z Was z nimi do czynienia. Będę wdzieczny za każde info.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - szykam dobrze zaopatrzonej wypożyczalni sprzętu budowlanego. Na stronach przewijały sięswego czasu adresy (we Wrzeszcu bądź w Gdańsku ?). Czy macie może namiary? Jeżeli tak to poproszę.

 

 

a szukałeś w firmie MIDO. Przy głownej drodze do Zukowa w Miszewie. Między I a II światłami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje informacji na temat firmy Ambit i niejakiego właściciela Jana Zielonkowski. Chce się na nich zdecydować /materiał + robocizna/, ale szuka potwierdzenia czy firma ok. Może miał ktoś z Was z nimi do czynienia. Będę wdzieczny za każde info.

 

Pozdrawiam

Ja od nich brałem dachówki, okna Fakro i orynnowanie. Mogę polecić. Nie było problemu ze zwrotem nadmiarowych miateriałów i terminowością (!!!) Kupiłem od nich w styczniu, a odebrałem w lipcu. Właśnie wybieram się do nich po schody strychowe. Dekarzy miałem swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jeszcze raz o fachowcach od GK, sama jeszcze z nich nie korzystałam, więc nic nie mogę powiedzieć o ich pracy

 

Znalazłam takie namiary w moim notesie (oczywiście wypisane podczas lektury forum)

Adam Brejski tel .0601 - 670-420 (niestety nie zapisałam kto go polecał, coś mi sie kołacze że Ewa, ale równie dobrze mógłby być to ktoś inny)

Piotr Freitag tel. 0604 - 455 - 684 od Adamski

Kazimierz Feta tel. 677-34-92, 0604-207-291 od Chyciu

p.Sławomir tel 0506-795-286 od Pianiwo (jak napisała powoływać się na Iwonę z Lęborka)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...