Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

mam :p dalsze pytania, czy ktos mógłby mi powiedziec, jaki beton komórkowy jest dobry w 3 miescie??

 

Ja budowałem z BK z Osławy. Moi budowlańcy nie narzekali, ja tez nie.

Kupiłem w Castoramie, na wiosnę ub roku mieli najtaniej a co najważniejsze - w ogóle mieli (taki był szał zakupów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam :p dalsze pytania, czy ktos mógłby mi powiedziec, jaki beton komórkowy jest dobry w 3 miescie??

 

Ja budowałem z BK z Osławy. Moi budowlańcy nie narzekali, ja tez nie.

Kupiłem w Castoramie, na wiosnę ub roku mieli najtaniej a co najważniejsze - w ogóle mieli (taki był szał zakupów)

 

Gosia - jesli zdecydujesz sie na BK z Castoramy (czyli BK z Oslawy)gdzies w historii grupy jest opis warunkow zakupu BK z Castoramy jakie wynegocjowalem czyli platnosci, transport, odbior palet i uszkodzonych bloczkow, rozladunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam :p dalsze pytania, czy ktos mógłby mi powiedziec, jaki beton komórkowy jest dobry w 3 miescie??

 

Ja budowałem z BK z Osławy. Moi budowlańcy nie narzekali, ja tez nie.

Kupiłem w Castoramie, na wiosnę ub roku mieli najtaniej a co najważniejsze - w ogóle mieli (taki był szał zakupów)

 

Gosia - jesli zdecydujesz sie na BK z Castoramy (czyli BK z Oslawy)gdzies w historii grupy jest opis warunkow zakupu BK z Castoramy jakie wynegocjowalem czyli platnosci, transport, odbior palet i uszkodzonych bloczkow, rozladunek

a, pomietasz mniej wiecej kiedy to było?nie daje rady brnac przez wszystkie posty :( płodna ta grupa trójmiejska :wink: a, powiedz jeszcze bk oki był?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam :p dalsze pytania, czy ktos mógłby mi powiedziec, jaki beton komórkowy jest dobry w 3 miescie??

 

Ja budowałem z BK z Osławy. Moi budowlańcy nie narzekali, ja tez nie.

Kupiłem w Castoramie, na wiosnę ub roku mieli najtaniej a co najważniejsze - w ogóle mieli (taki był szał zakupów)

 

Gosia - jesli zdecydujesz sie na BK z Castoramy (czyli BK z Oslawy)gdzies w historii grupy jest opis warunkow zakupu BK z Castoramy jakie wynegocjowalem czyli platnosci, transport, odbior palet i uszkodzonych bloczkow, rozladunek

Juz mam, mam :p rany, ale Ty tez spłodziłes duzo postów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, pomietasz mniej wiecej kiedy to było?nie daje rady brnac przez wszystkie posty :( płodna ta grupa trójmiejska :wink: a, powiedz jeszcze bk oki był?

Gosia - warunki byly nastepujace, uzgodnione przed platnoscia i dostawa z kierownikiem dzialu w Castoramie w Osowej:

- tydzien przed dostawa platnosc calosci przelewem

- transport gratis

- rozladunek HDSem gratis,

- brak kaucji za palety, palety odbieraja sobie sami, swoim transportem po zakonczonym stanie surowym

- zwrot pieniedzy za bloczki uszkodzone w transporcie

- przyjmuja zwrot niewykorzystanych bloczkow (pelne palety)

Dostawa i odbiory odbyly sie bez zadnych potkniec. Bralem 54 palety bloczkow 24 cm i 6 palet 12 cm; bloczki dokladne w wersji na klej, i na klej kleilem; klej kupowany osobno: KB15 Atlasa; bloczki dobrej jakosci, trzymaly wymiar; palety foliowane.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, pomietasz mniej wiecej kiedy to było?nie daje rady brnac przez wszystkie posty :( płodna ta grupa trójmiejska :wink: a, powiedz jeszcze bk oki był?

Gosia - warunki byly nastepujace, uzgodnione przed platnoscia i dostawa z kierownikiem dzialu w Castoramie w Osowej:

- tydzien przed dostawa platnosc calosci przelewem

- transport gratis

- rozladunek HDSem gratis,

- brak kaucji za palety, palety odbieraja sobie sami, swoim transportem po zakonczonym stanie surowym

- zwrot pieniedzy za bloczki uszkodzone w transporcie

- przyjmuja zwrot niewykorzystanych bloczkow (pelne palety)

Dostawa i odbiory odbyly sie bez zadnych potkniec. Bralem 54 palety bloczkow 24 cm i 6 palet 12 cm; bloczki dokladne w wersji na klej, i na klej kleilem; klej kupowany osobno: KB15 Atlasa; bloczki dobrej jakosci, trzymaly wymiar; palety foliowane.

Pozdrowienia

Dzieekuje, a tego akurat nie znalazłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieekuje, a tego akurat nie znalazłam

Ha, bo tego nie bylo :wink:

Cholera w Castoramie maja ale za 5,97 za 24 i teraz jestem w kropce, w innej hurtowni maja po 5,40 czy to dobre ceny?

Prawdopodobnie w Castoramie sa bloczki w wersji dokladnej, czyli na klej (a te zawsze byly drozsze) a w hurtowni w wersji mniej dokladnej czyli na zaprawe. Musisz wiedziec (zdecydowac) jak bedziesz klasc bloczki: czy na klej czy na zaprawe. Jesli na klej to tylko wersja BK dokladna, jesli na zaprawe to wystarczy wersja BK mniej dokladna. Ale tak czy siak pytaj o bloczki BK z Oslawy bo sa lepszej jakosci niz bloczki z Redy

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś kupowal bloczki betonowe (a właściwie chyba keramzytowe na fundament) w Szemudzie w firmie Vera-s i ma jakieś doświadczenia z nimi. Pani dyrektor sprawia bardzo miłe wrażenie. Mają niedrogie systemy kominowe (tak mi się wydaje)?

Chciałbym porozmawiać z kimś na temat betonu komórkowego z cienkimi spoinami (jak wygląda ta technologia, jakie ma plusy a jakie minusy), nie mówie o Ytongu, a dużo słyszałem dobrego o BK z Osławy.

Pozdrawiam

Maniek_73 Sama kiedyś prawie kupiłam u tej pani strop Teriva, faktycznie słyszałam o niej kilka pochlebnych opini. Ale w końcu stanęło na tym, że wybrałam firmę Leier (taniej i szybciej). Jeśli chodzi o BK z Osławy, to sama mam wybudowany właśnie z niego i jestem zadowolona. Bloczki kupowałam bezpośrednio w fabryce a zaprawę dostałam gratis. Co prawda musiałam trochę dokupić , bo nie starczyło ale było to ok. 10 worków x ok. 14 zł więc ...nie było źle. Jeśli chodzi o technologię, to ja widzę same plusy oczywiście :wink: bloczki są równiejsze od zwykłych (chociaż tym samym trochę droższe) więc i ściany prostsze, i tynku mniej idzie i kafelkarz ma łatwiej...no nic tylko budować :wink:

Jeśli będziesz zainteresowany mogę podać adres i tel. bezpośrednio do fabryki.

Jola plizzz,daj telefon do fabryki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym porozmawiać z kimś na temat betonu komórkowego z cienkimi spoinami (jak wygląda ta technologia, jakie ma plusy a jakie minusy), nie mówie o Ytongu, a dużo słyszałem dobrego o BK z Osławy.

Pozdrawiam

Plusy: czysto, szybko, mniej wilgoci w scianie (o ile ktos sie chce szybko wprowadzic), rowne sciany z obu stron, koszty niewiele wieksze, mocniejsza spoina.

Pozdrowienia

No tak, o wilgoci w ścianie zapomniałam :oops: a to był w sumie najważniejszy powód budowy na klej, bo chcieliśmy się właśnie szybko wprowadzić..a ściana faktycznie mocniejsza, prędzej "puści" sam bloczek niż spoina- wiem bo przerabialiśmy kawałek ściany i nie dało się uratować żadnego bloczka.

Przepraszam za głupie pytanie, ale czy te z cienkia spoina, to te same co na pióro i wpust????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieekuje, a tego akurat nie znalazłam

Ha, bo tego nie bylo :wink:

Cholera w Castoramie maja ale za 5,97 za 24 i teraz jestem w kropce, w innej hurtowni maja po 5,40 czy to dobre ceny?

Prawdopodobnie w Castoramie sa bloczki w wersji dokladnej, czyli na klej (a te zawsze byly drozsze) a w hurtowni w wersji mniej dokladnej czyli na zaprawe. Musisz wiedziec (zdecydowac) jak bedziesz klasc bloczki: czy na klej czy na zaprawe. Jesli na klej to tylko wersja BK dokladna, jesli na zaprawe to wystarczy wersja BK mniej dokladna. Ale tak czy siak pytaj o bloczki BK z Oslawy bo sa lepszej jakosci niz bloczki z Redy

Pozdrowienia

Z nieba mi spadłeś, własnie o to meczyłam Joole, tak sobie własnie pomytslałam, a Ty jakie miałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć późną porą,

coś mi się nie zgadza z Waszymi wyliczeniami metrów sześciennych. Wykop pod fundamenty przy domu bez piwnicy to wykop o głębokości ok. 1m - głębokość przemarzania. Tego wykopu nie wykonuje się pod całym domem - jeżeli dom w rzucie ma 120m2 to wcale nie znaczy, że pojemność wykopu będzie wynosić 120x1,0=120m3. Wykop należy wykonać jedynie pod ławy i stopy fundamentowe a to znacznie zmniejsza liczbę metrów sześciennych , z których każdy jak rozumiem ma kosztować 7zł. U mnie np. dom w rzucie ma 150m2 ale kubatura wykopu pod ławy i stopy fundamentowe (głębokość 1,0m) wynosi 45m3.

Pod całym domem należy usunąć warstwe gruntu urodzajnego.

 

Osobiście szukam namiarów na kogoś kto może wykonać przyłącze wodne w Osowej i szukam geodety do wytyczenia domu. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!!!

 

 

Dzisiaj juz chyba rzadko kto kopie w sposób proponowany przez Ciebie (za dużo kombinacji i zabawy). Z reguły wybiera się wszystko po obrysie domu + metr do poiomu górnej krawędzi ław fundamentowych.

 

Zgadza się, mój dom jest specyficzny - ściany fundamentowe tylko po obrysie, rzadnych ścian nośnych we wnętrzu. Poza tym zgadzam się z Bea3 - najłatwiej dogadać się na godziny - kto przeliczy te metry sześcienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ - mnie wodę, prąd i wykopy oferował Pan Tomasz Chrzanowski z Bojana. Nie lubię monopolu (Grablowski) i chcąc go przełamać skorzystałem z jego usług polecam szybki i solidny. Podpowie Ci z kim jak i kiedy najlepiej coś załatwić jeśli chodzi o budowę. Podaję namiary tel.602610776 . Ja za prąd prowizorka-1200 zł, wodę 25m wykop zapłaciłem 1000zł, wykop pod fundament około 200m2 na jakieś 80 cm głębokości około 600 zł.

Pozdrawiam

Rafał

U mnie juz jasnosc, jestem po spotkaniu z Groblewskim,i.....chyba zadzwonie do tego Twojego, Groblewski chce za wykop 7 zł za m3 i zarzeka sie ze nigdy nie bierze za godzinę.Nie chciałam podawac skad mam info o pracy na godziny, ale sie troche wkurzyłam bo 200m2, to 1400 zł.Powiedziałam ze wiecej niz 1000 nie dam, no i niby sie zgodził, ale jeszcze chce popatrzec jak geodeci wytycza,ZA wode 1200 zł woła, ale pod warunkiem ze robi kompleksowo :evil: A, i cos o studni mówił????Wy tez mieliscie studnie?

 

 

Cześć późną porą,

coś mi się nie zgadza z Waszymi wyliczeniami metrów sześciennych. Wykop pod fundamenty przy domu bez piwnicy to wykop o głębokości ok. 1m - głębokość przemarzania. Tego wykopu nie wykonuje się pod całym domem - jeżeli dom w rzucie ma 120m2 to wcale nie znaczy, że pojemność wykopu będzie wynosić 120x1,0=120m3. Wykop należy wykonać jedynie pod ławy i stopy fundamentowe a to znacznie zmniejsza liczbę metrów sześciennych , z których każdy jak rozumiem ma kosztować 7zł. U mnie np. dom w rzucie ma 150m2 ale kubatura wykopu pod ławy i stopy fundamentowe (głębokość 1,0m) wynosi 45m3.

Pod całym domem należy usunąć warstwe gruntu urodzajnego.

 

Osobiście szukam namiarów na kogoś kto może wykonać przyłącze wodne w Osowej i szukam geodety do wytyczenia domu. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!!!

Namiar na geodete podam Ci jutro, bo z tego co widze ten co bedzie mi jutro wytyczał pod budowe jest tanszy od tego od mapki

 

Bardzo proszę o te namiary na geodete do tyczenia budynku, czeka mnie to za tydzień.

Czy ktoś może kogoś polecić do przyłącza wodnego w Osowej?

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, powiedz mi jeszcze sprawdzałeś czy dodaja popioły lotne w Oslawie?

Taki lotny to ja nie bylem i nie sprawdzalem. Barwa bloczka z Oslawy jest biala. Z tego co czytalem to przy popiolach bloczek jest szary. Ale nie zaszkodzi spytac technologa w Oslawie. A co, niech wie, ze ma do czynienia z dama, co to w popiol nie pozwoli sobie dmuchac.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie, ale czy te z cienkia spoina, to te same co na pióro i wpust????

Sa bloczki BK w wersji na klej z tzw pioro- wpust i wowczas nie daje sie kleju na spoine pionowa lub tez proste (tzn bez piora-wpustu) i wowczas klei sie spoine pionowa. Oslawa nie ma bloczkow na klej w wersji pioro-wpust. Wersja pioro wpust jest drozsza niz bez pior :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...