Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Gosia@ - mnie wodę, prąd i wykopy oferował Pan Tomasz Chrzanowski z Bojana. Nie lubię monopolu (Grablowski) i chcąc go przełamać skorzystałem z jego usług polecam szybki i solidny. Podpowie Ci z kim jak i kiedy najlepiej coś załatwić jeśli chodzi o budowę. Podaję namiary tel.602610776 . Ja za prąd prowizorka-1200 zł, wodę 25m wykop zapłaciłem 1000zł, wykop pod fundament około 200m2 na jakieś 80 cm głębokości około 600 zł.

Pozdrawiam

Rafał

Własnie skorzystałam z Twojego Charzanowskiego, zycie mi uratowaleś :D duza buzka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

 

 

Osobiście szukam namiarów na kogoś kto może wykonać przyłącze wodne w Osowej i szukam geodety do wytyczenia domu. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!!!Podaje namiary na geodetów, jestem bardzo zadowolona z wytyczenia budynku p.Hebel 0602492569 powiedz, ze od Gosi z Koleczkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, powiedz mi jeszcze sprawdzałeś czy dodaja popioły lotne w Oslawie?

Taki lotny to ja nie bylem i nie sprawdzalem. Barwa bloczka z Oslawy jest biala. Z tego co czytalem to przy popiolach bloczek jest szary. Ale nie zaszkodzi spytac technologa w Oslawie. A co, niech wie, ze ma do czynienia z dama, co to w popiol nie pozwoli sobie dmuchac.

Pozdrowienia

Pewnie masz racje, ale jestem ciekawa dlaczego nie podaja na stronie składu bk?????

Gosiu,

każdy materiał sprzedawany w Polsce powinien mieć "aprobate techniczną" (no chyba, że są normy albo indywidualne dopuszczenie, ale to szczegóły, których tutaj nie ma sensu poruszać). Otóż bloczki gazobetonowe równiez muszą mieć "aprobate techniczną", w tej aprobacie musi być podany skład bloczków, badanie na radioaktywność itp itd. Jeżeli masz wątpliwości zarządaj od sprzedawcy aprobaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!

 

Jestem przed zakupem wieźby dachowej , podajcie gdzie macie i po ile m3 impregnowanej cisnieniowo lub zanurzeniowo !! Licze na Wasza pomoc !!

 

Pozdowienia z Kaszub !!

 

Jędrek

 

Zamierzam wziąść drewno z PUP COMPLEX tel. 685 88 00 w Borkowie. Maja drewno suszone! dobrej jakości, niestety nie tanie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosi@, dzikeki za wiadomosc ze dla p.Kordka Pruszcz to odleglosc akceptowalna, ale caly czas nie mam do niego nr telefonu.

 

Na marginesie, jak u niego cenowo, bo widze, ze nie ma zastrzezen jezeli chodzi o jego prace

 

Franciszek widze ze jednak nici z wakacji i znalazles wykonawce, powodzonka, ja caly czas jestem zawieszony w prozni. Jeszcze do nidawna liczylem ze moze uda mi sie w lipcu wystartowac, ale zdalem sie na wrzesien

 

Pozdrawiam

Piotr

Tak zaczynam od poniedziałku :o - strach ma wielkie oczy.

Nici z wakacji :cry: ale może jakieś grile na placu budowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@, ja też mam BK z Osławy wersja na klej. Jestem zadowolona, drugi raz budowałabym z tego samego. Widzę, że namiary już masz od Pagina.

Dorota, Franciszek zajrzyjcie na priv.

Wygląda,ze ja tez bede miała :p tylko działowe chyba z silki

Gosiu

dobry wybór, na ściany działowe lepiej wybrać cięższy materiał niż gazobeton - chodzi o izolacyjność akustyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@, ja też mam BK z Osławy wersja na klej. Jestem zadowolona, drugi raz budowałabym z tego samego. Widzę, że namiary już masz od Pagina.

Dorota, Franciszek zajrzyjcie na priv.

Wygląda,ze ja tez bede miała :p tylko działowe chyba z silki

Gosiu

dobry wybór, na ściany działowe lepiej wybrać cięższy materiał niż gazobeton - chodzi o izolacyjność akustyczną

Gosia - w przypadku scianek dzialowych z ciezkiej silki pomysl (a wlasciwie zrob) o malym fundamencie pod nimi (np 30x30 cm) zeby chudziak nie osiadl i scianki nie popekaly. Natomiast w stropie pomysl (a wlasciwie zrob) o wzmocnienia stropu pod sciankami. W przypadku watpliwosci pytaj kierownika budowy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@, ja też mam BK z Osławy wersja na klej. Jestem zadowolona, drugi raz budowałabym z tego samego. Widzę, że namiary już masz od Pagina.

Dorota, Franciszek zajrzyjcie na priv.

Wygląda,ze ja tez bede miała :p tylko działowe chyba z silki

Gosiu

dobry wybór, na ściany działowe lepiej wybrać cięższy materiał niż gazobeton - chodzi o izolacyjność akustyczną

Gosia - w przypadku scianek dzialowych z ciezkiej silki pomysl (a wlasciwie zrob) o malym fundamencie pod nimi (np 30x30 cm) zeby chudziak nie osiadl i scianki nie popekaly. Natomiast w stropie pomysl (a wlasciwie zrob) o wzmocnienia stropu pod sciankami. W przypadku watpliwosci pytaj kierownika budowy.

Pozdrowienia

dzieki za podpowiedz :p , zaraz to wydrukuje i dam na budowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!

 

Jestem przed zakupem wieźby dachowej , podajcie gdzie macie i po ile m3 impregnowanej cisnieniowo lub zanurzeniowo !! Licze na Wasza pomoc !!

 

Pozdowienia z Kaszub !!

 

Jędrek

 

Zamierzam wziąść drewno z PUP COMPLEX tel. 685 88 00 w Borkowie. Maja drewno suszone! dobrej jakości, niestety nie tanie :cry:

Dostałęś namiar na geodete, moj archi, jeszcze dzisiaj go chwali i jest dobry cenowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, powiedz mi jeszcze sprawdzałeś czy dodaja popioły lotne w Oslawie?

Taki lotny to ja nie bylem i nie sprawdzalem. Barwa bloczka z Oslawy jest biala. Z tego co czytalem to przy popiolach bloczek jest szary. Ale nie zaszkodzi spytac technologa w Oslawie. A co, niech wie, ze ma do czynienia z dama, co to w popiol nie pozwoli sobie dmuchac.

Pozdrowienia

Pewnie masz racje, ale jestem ciekawa dlaczego nie podaja na stronie składu bk?????

Gosiu,

każdy materiał sprzedawany w Polsce powinien mieć "aprobate techniczną" (no chyba, że są normy albo indywidualne dopuszczenie, ale to szczegóły, których tutaj nie ma sensu poruszać). Otóż bloczki gazobetonowe równiez muszą mieć "aprobate techniczną", w tej aprobacie musi być podany skład bloczków, badanie na radioaktywność itp itd. Jeżeli masz wątpliwości zarządaj od sprzedawcy aprobaty.

poprosze o aprobate, az jestem ciekawa co w niej jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosi@, dzikeki za wiadomosc ze dla p.Kordka Pruszcz to odleglosc akceptowalna, ale caly czas nie mam do niego nr telefonu.

 

Na marginesie, jak u niego cenowo, bo widze, ze nie ma zastrzezen jezeli chodzi o jego prace

 

Franciszek widze ze jednak nici z wakacji i znalazles wykonawce, powodzonka, ja caly czas jestem zawieszony w prozni. Jeszcze do nidawna liczylem ze moze uda mi sie w lipcu wystartowac, ale zdalem sie na wrzesien

 

Pozdrawiam

Piotr

Tak zaczynam od poniedziałku :o - strach ma wielkie oczy.

Nici z wakacji :cry: ale może jakieś grile na placu budowy :wink:

Trzymam kciuki :wink: ja zaczęłam wczoraj :p wczoraj wytyczyli mi budynek, zrobili wykop,a dzisiaj robia szalunki.Cholera, tylko leje, buuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...