Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Ledwo na trzy dni wyjechałem, a Wy już imprezę beze mnie chcieliście zorganizować. Zaliczyłem zjazd absolwentów swojego ogólniaka - oj działo się, działo.

jaką imprezę? Czekam na kesz z pko bp żeby (m.in.) zrobić małe boisko...i zgubic troche ee..."kompresorka". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na izolację poziomą mam położoną folię PCV. Tyle że folią ona jest z nazwy. Kupuje sie ją w rolkach, ale ma 5 mm grubości.

No, to wszystko jasne.Wyglada ze u mnie obawiali sie tego torfu

 

Skoro już jestem takim mistrzem zamieszania to zapytam jeszcze:

torf oczywiście był poza obrysem fundamentu?

Pytam gdyz niebezpieczeństwo torfu nie tkwi w tym że jest wilgotny i może zawilgocić ściany ale w tym że nie jest gruntem nośnym (jest gruntem organicznym) i nigdy nie wolno na nim posadawiać budynków.

Tak więc upewnij się tylko czy torf był obok czy w obrysie fundamentów.

Kończe bo jeszcze pare postów i Gosia zejdzie nam na zawał :wink:

Eee, spokojnie, poza tym ja ten torf mam cały wybrany, i był rzeczywiscie po za obrysem budynku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Jaky to powiedzieć; "Przyszła kryska na matyska". Muszę Muszę powiększyć kwotę kredytu - a kredyt mam w PKOBP. Mam przedstawić między innymi kosztorys. Czy mam pokazać powiększenie kwot pozycji przedstawionych w poprzednim kosztorysie (pomyślą, że wtedy ściemniłem), czy też pokazać dodatkowe pozycje które mnie kosztują kwotę, o którą chcę rozszerzyć kredyt? Proszę o sugestie.

Zajdź proszę do agencji pko (sam ją mam) i popytaj o zmiane kredytu (jest promocja do końca czerwca),możesz tez zmienić % za przyznanie...

 

Możesz podać więcej szczegółów tej promocji? Niestety na razie nie jestem w stanie wyrwać się w rozsądnyh godzinach z roboty :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wreszcie sie zaczelo ,

budowe zaczelem w piatek od tego ...................ze zrobilismy wypad zonka do sopotu na top trendy, w sobote wesele ,niedzele poprawiny no ale w poniedzialek ruszylismy z fundamentami.

Male pytanko szukam dachowki cemen. L15 ,2*s kolor grafitowy slyszal moze ktos o jakis promo. czy tez naprawde wszystko trzeba spod Wa-W sciagac.

sp greganna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wreszcie sie zaczelo ,

budowe zaczelem w piatek od tego ...................ze zrobilismy wypad zonka do sopotu na top trendy, w sobote wesele ,niedzele poprawiny no ale w poniedzialek ruszylismy z fundamentami.

Male pytanko szukam dachowki cemen. L15 ,2*s kolor grafitowy slyszal moze ktos o jakis promo. czy tez naprawde wszystko trzeba spod Wa-W sciagac.

sp greganna

 

Dopiero fundamenty a już szukasz dachówki?

Kto jest producentem tak dziwnej dachówki "L15,2*s"?

Od 1 lipca zmieniają się ceny porothermu, nikt nie wie czy w górę czy w dół. W czerwcu ceny poszły w dół. zobaczymy co będzie teraz.

:lol: :lol: Aktualnie jest jakaś promocja dla osób które kupują porotherm i dachówkę ceramiczną - ale ja w te promocje nie wierze - i tak cena jest kwestią negocjacji. Handlowiec ma towar od producenta w okreslonej kwocie (z promocja lub bez) i sprzedaje go z taką lub inną marżą. Kluczem do sukcesu jest wynegocjowanie niskiej marży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wreszcie sie zaczelo ,

budowe zaczelem w piatek od tego ...................ze zrobilismy wypad zonka do sopotu na top trendy, w sobote wesele ,niedzele poprawiny no ale w poniedzialek ruszylismy z fundamentami.

Male pytanko szukam dachowki cemen. L15 ,2*s kolor grafitowy slyszal moze ktos o jakis promo. czy tez naprawde wszystko trzeba spod Wa-W sciagac.

sp greganna

 

Dopiero fundamenty a już szukasz dachówki?

Kto jest producentem tak dziwnej dachówki "L15,2*s"?

Od 1 lipca zmieniają się ceny porothermu, nikt nie wie czy w górę czy w dół. W czerwcu ceny poszły w dół. zobaczymy co będzie teraz.

:lol: :lol: Aktualnie jest jakaś promocja dla osób które kupują porotherm i dachówkę ceramiczną - ale ja w te promocje nie wierze - i tak cena jest kwestią negocjacji. Handlowiec ma towar od producenta w okreslonej kwocie (z promocja lub bez) i sprzedaje go z taką lub inną marżą. Kluczem do sukcesu jest wynegocjowanie niskiej marży.

 

Witam

Oczywiscie ze juz szukam dachowki ,10 do 12 Tygodni i dom stoi ,ja natomiast nie mam zamiaru na ostatni moment dachowek szukac , zakladajac ze wiekszosc ruszyla teraz z budowa to za 3 mies. wiekszosc ,nie wszyscy beda szukac dachowek a co sie z tym wiaze promocje bedzie mozna raczej zapomniec ?nie mowiac o probie znalezienia dobrych robotnikow .

Co do porotherm oczywiscie ze ostateczna cena zalezy od negocjacji ,niestety cegielnia w Lemborku utrzymuje okreslona kwote .

Dzwonilem do bez przesady ca.30 Hurtowni :o cena na tel z dowozem 3,60-3,85 za st. po wybraniu najtanszych i najblizej polozonch hurtowni oraz ich osobistym odwiedzeniu cena 3,35-3,55 zl st.

W maju ceny byly o ca. -7%

Zato pod WA-w w Dobre ,bez dowozu 2,45 zl st. za 2,20 Hurtownicy chcieli odkupic :lol: ,niestety cena dowozo +rozladunek to 1000 -1400 zl :cry:

Dachowki cem.

Braas Polska Podwójne-S

2,43 st,24,30 m2 czerw. ciemno czerw*., c. brąz, granit. brąz

Euronit Podwójne-S

2,04 st 20,40 m2 Czerwień klasyczna, antracytowy, ciemny brąz

Dachowki ceramiczne Wiekor

L-15 Renesansowa

2,84st 36,92 m2 czerwień naturalna

L-15 Renesan. Angoba

3,12 st 40,61m2 czerwony, brąz, antracyt ceny gasiorow itp.osprzentu tak jak wszedzie

Mam jeszcze male pytanko do ceny za Wiezby i desk na dach tak abym mial male rozeznanie .

 

sp greganna (nie Swietej Pamieci -tylko serdecznie pozdrawiam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="greganna

Witam

Oczywiscie ze juz szukam dachowki ,10 do 12 Tygodni i dom Pamieci -

Greganna, zycze Ci by tak było, ale 10, 12 tygodzni??? :o az trudno mi uwierzyc, choc i ja njestem niepoprawna optymistka :wink:

 

Witam

Dzieki za zyczenia :D ,

moj optymist wynika z tego ze jak kiedys bralo sie dobra brygade gorali , tak dzisiaj moim skromnym nie liczacym sie zdaniem, 8) bieze sie dobra brygade käschäben .

A tak na mrginesie ochlodzilo sie troszke i kura przy ognisku trzeba sie grzanym winem rozgrzac :wink:

 

nich moc i pienadze sa z wami :D pozdrewiam serdecznie i sie nie stresujcie .

 

sp greganna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri , Raflog zajrzyjcie proszę na priv.

 

" Maly "Dziekuje za namiary .

Chudziak sie sypie i jednoczesnie zbrojenie jest szykowane , eh jak cieplo robi sie kolo serca i portfela :D

greganna

koło serca to tak ,ale koło portfela to chyba raczej zimno :D

 

Witam

kolo portfela bardzo goraco , kura moja karte moge tylko przez rekawice glaskac :D ,jeszcze troche jej uzyje i zrobi sie z niej galaretka :D

sp greganna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen

Czy m[list=]g

  • by

Tak się nabija liczbę postów :wink:

Wakmen

Czy mógłbyś umieścić mnie na mapie trójmiejskich budowniczych?

Znajduję się pomiędzy napisem "Nw. Świat" a "Gdańsk Osowa".

Ta mapka to super pomysł!

Pozdrawiam!

Spoko ale nie obiecuję kiedy. Cierpię na postępujący brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...