Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to ja zapytam czy ktoś poleciłby kogoś od zrobienia wod-kan'u i ogrzewania, czyli tzw hudraulika

 

Ja moge polecić. Stanisław Dul. Ja brałem go z polecenia i się nie zawiodłem. Tel: 607 216 499

 

a dużo wziął? robił wszystko?

 

 

U mnie robił wodę, kanalizację, cyrkulacje + 2 stelaże podwieszane. Co do ceny to musisz się znim fdogadać. Co do jakości to potierdzam ją. Mój sąsiad jest zadowolony i ja tez.

 

Wiem, że wykonuje kompleksowo również ogrzewanie (to robił u mojego sąsiada)

Najlepiej jak weźmierz kilku i porównaż. Ja z tego byłem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga - pan Lademan właśnie dziś u mnie kończy. A jak wyglądał u Ciebie odbiór. Nie miałaś żadnych uwag? Wszystko było na 6? I jak ostatecznie się rozliczyłaś? U mie się trochę spóźnił, bo ponoć wcześniej jakiś ogromny dom tynkował na półwyspie... Dziś będę się z nim rozliczać i sama nie wiem, czy czepiać się drobnych nierówności, czy jak mówią jego wykonawcy to i tak takie rzeczy wyjdą przy malowaniu i wtedy się jeszcze "zaszpachluje" a teraz nie da się wszystkiego zauważyć :-?

 

No martag - to mnie wyprzedziłaś. Do mnie Lademan wchodzi 18/19.07. Widziałem jego robotę. naprawde nieźle. Co do czepiania się, t proponuję, abyś czepiała się wszystkiego. Niech równa teraz, później będziesz musiała za to płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, ja wróciąłm z budowy, i jestem załamana :cry: salon wyglada na klitke,i a zryczec mi sie chce, jak widze jak mi beda piwnice zasypywac :evil: Kolega archi, chyba przyrodzenie straci po powrocie z zagranicznych wojazy :evil:

 

Wyluzuj 8) 8) 8) . To jest właśnie ten newralgiczny moment budowy. W tym momencie wszystkim się wydaje że zbudowali budę dla psa, a nie dom dla swojej rodziny. Jak zaczną stawiać ściany to dom się znowu "powiększy". Po drugie nie zasypują Ci piwnic tylko ściany fundamentowe. Żeby to mozna było nazwać piwnicą to potrzebujesz najpierw zrobić podłogę na gruncie na poziomie circa -1,80m, a nastepnie strop nad poziomem zero. Z doświadczenia moich znajomych (wielkich miłośników piwnic) wiem że jest to świetny magazyn na wszelkiego rodzaju "przydasie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dorobiłem sie kafli na schodach wejściowych i tarasie. Zdjęcia do wglądu w albumie 8)

O kafelkarzu moge powiedzieć jedno - to były dobrze wydane pieniądze.

 

Poprosze o namiary na kafelkarza. Możesz powiedzieć coś o nim dodatkowo. Jak cenowo?

 

 

Namiary podałem kilka postów wcześniej. Wczoraj "konkurencyjny" kafelkarz, który robi u sąsiada, został przez niego przyprowadzony na "lekcę poglądową". Facet wychwalał kunszt "mojego" wykonawcy. A ja byłe w szoku, bo po raz pierwszy jeden wykonawca wypowiadał się pochlebnie o drugim, co świadczy o klasie i kulturze obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie bramy garażowe i drzwi wejściowe i dlaczego te? Proszę o podpowiedź i ewentualne adresy firm.

Pozdrawiam

Właśnie dzisiaj (wczoraj :wink: ) zamontowali mi drzwi wejściowe Urzędowskiego-dlaczego? Podobały mi się :wink: A poważnie, to okna też mam U i chociaż na początku obstawałam przy drzwiach Diere jestem zadowolona tak z ceny jak i z jakości obu (zdjęcia drzwi w stopce). Bramę mam z Beditomu-aluminiową-jak na razie porażka...wygina się od słońca a serwis i montaż do d..y :-? (przynajmniej ten z Gdyni z Hutniczej :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia - czemu zasypujesz piwnicę? A co do wielkości salonu - to po wylaniu fundamentów domu wydawało mi się, że to jakaś klitka będzie. Ale kiedy budynek nabrał trzeciego wymiaru okazało się, że gabarytowo jest całkiem całkiem. A teraz jak są juz tynki to pomieszczenia jeszcze optycznie zyskały przestrzeni. :o
bo tak mam w projekcie :(

Gosia@, te "piwnice", to fundamenty :wink: nam też żal było zasypywać, więc... zostawiliśmy kawałek, pogłębiliśmy, zaizolowaliśmy i jesteśmy zadowoleni :lol: Salon...hmm ja mam teraz w bloku pokój prawie 25m więc salon chciałam troszkę większy(mam ok.28-30m), ale te 20 meterków plus otwarta kuchnia, to wcale nie jest mało, tylko teraz tak Ci się wydaje :wink: . Jak przyjdzie moment wykańczania (np. kupowania podłogi super-hiper drewnianej lub gresowej 8) ), to będziesz dziękować swojemu architektowi za ten mały wg. Ciebie metraż :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martag napisał:

Gierga - pan Lademan właśnie dziś u mnie kończy. A jak wyglądał u Ciebie odbiór. Nie miałaś żadnych uwag? Wszystko było na 6? I jak ostatecznie się rozliczyłaś? U mie się trochę spóźnił, bo ponoć wcześniej jakiś ogromny dom tynkował na półwyspie... Dziś będę się z nim rozliczać i sama nie wiem, czy czepiać się drobnych nierówności, czy jak mówią jego wykonawcy to i tak takie rzeczy wyjdą przy malowaniu i wtedy się jeszcze "zaszpachluje" a teraz nie da się wszystkiego zauważyć

 

 

Robota dla mnie była na 6 A o spóźnieniu to lepiej nie mów - miałam to samo, umówiłam się z nim w połowie czerwca a zaczął robić na początku lipca. To mnie bardzo wk., bo dałam mu klucze i codziennie jak przyjeżdżałam na budowę to nie widziałm nic, więc wzięłam słuchawkę i jak nie ryknęłam (hihi) - za godzinę już robili . Ale też mi to samo mówił, że jakiś duży dom robi itp. Ale dobrze że w końcu zaczął.

 

Ja nie miałam żadnych nierówności, a to co zauważyłam to na drugi dzień przy odbiorze już tego nie było .

 

Widziałm wiele tynków i mam porównanie, stąd uważam, że zrobił to bdb

 

Poczekaj z oceną do czasu kiedy wyschną tynki. U mnie wyglądały ślicznie mokre a jak wyschły to dopiero było widać niedokładności. Zaufałem poleconej tu ekipie, a nie posłuchałem Joolki (aby sprawdzać i sprawdzać i ...) i potem człowiek od wykonawcy szlifował cały dzień a następnie my z żoną kolejne dwa dni.

Teraz zaczynamy malować i dopiero zobaczymy czy jest ok.

maniek_73 napisał:

Jakie macie bramy garażowe i drzwi wejściowe i dlaczego te? Proszę o podpowiedź i ewentualne adresy firm.

Pozdrawiam

 

 

Brama Wiśniowskiego kupione w Amerpolu. Póki co nic nie można im zarzucić, cena też była nie najgorsza. A dlaetego Wiśniowski iż jako jedna z nielicznych firm oferuje bramę w kolorze okleiny złoty dąb. Nie chciałem mieć bramy białej ani brązowej

Horman ma nowy model bramy segmentowe w kolorze złotego dębu - tyle, że za 2500 x 2125 zyczą sobie ponad 3tys. (z montażem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu a pokoje się powiększą jak pomalujesz ściany - wtedy stwierdzisz "ale duży!". Zobaczysz... :D

I jak pisałem nie wpadaj w depresję - jak napisał Markus "to właśnie ten newralgiczny moment budowy".

A zobaczysz jaka będzie radocha jak zalejesz I strop (troche ścian i cos nad głową i świat należy do Ciebie). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, poszukuję wykonawcy takiej oto balustrady;

 

http://www.grot.pl/img/Balustrady/powieksz/31.jpg

 

Do tego poszukuję też solidnego stolarza, który obłoży mi drewnem betonowe schody. Oczywiście żeby cenowo nie zabijał...

jak, odwalisz kawal czarnej roboti iznajdziesz, to......daj znac, bo balustrada bardzo ładna jest :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania tynków gipsowych. Właśnie to przeszedłem i polecam zrobić tak:

najpierw dokładnie zagruntować ściany,

potem pomalować pierwszą wartwę farby, wtedy dopiero wychodzą wszystkie nierówności, garby itp

dopiero wtedy zaszpachlować wszystkie większe ubytki

polecam masę szpachlową Duluxa (taka w tubkach), jest naprawdę dobra, mocno trzyma podłoża, jest szorstka i szybko schnie.

ponownie zagruntować wypełnione nierówności

pomalować drugą wartwę farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu a pokoje się powiększą jak pomalujesz ściany - wtedy stwierdzisz "ale duży!". Zobaczysz... :D

I jak pisałem nie wpadaj w depresję - jak napisał Markus "to właśnie ten newralgiczny moment budowy".

A zobaczysz jaka będzie radocha jak zalejesz I strop (troche ścian i cos nad głową i świat należy do Ciebie). :D

Pewnie tak, ale chociaz mam dziwne wrzenie, ze wielkosc salonu bedzie mnie wkurzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, ja wróciąłm z budowy, i jestem załamana :cry: salon wyglada na klitke,i a zryczec mi sie chce, jak widze jak mi beda piwnice zasypywac :evil: Kolega archi, chyba przyrodzenie straci po powrocie z zagranicznych wojazy :evil:

 

Wyluzuj 8) 8) 8) . To jest właśnie ten newralgiczny moment budowy. W tym momencie wszystkim się wydaje że zbudowali budę dla psa, a nie dom dla swojej rodziny. Jak zaczną stawiać ściany to dom się znowu "powiększy". Po drugie nie zasypują Ci piwnic tylko ściany fundamentowe. Żeby to mozna było nazwać piwnicą to potrzebujesz najpierw zrobić podłogę na gruncie na poziomie circa -1,80m, a nastepnie strop nad poziomem zero. Z doświadczenia moich znajomych (wielkich miłośników piwnic) wiem że jest to świetny magazyn na wszelkiego rodzaju "przydasie" :D

Masz racje, a ja nie zdecydowalam sie na piwniice, bo obawiałams ie kosztów, a teraz wychodzi, e tak naprawde koszty były by porównywalne,a ile miejsca na......."przydasie" :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Gosia@, dzięki...Widziałam podobną balustradę u kominkarza w Redzie, tylko z tego co przebąkiwał-tania nie była :-? Jak tam okna?

Po rozmowie z Markusem, utwierdziłam sie w decyzji, ze czesc okien pojdzie won!Wszystkie wyceny oscyluja w okolicy 60 000(sic)!Teraz jeszcze sie zastanawiam, jak fakro bedzie wygladało na moim dachu osikowym, z tym brzydkim kolnierzem :roll: A, balustrada, to na bank tania nie bedzie :wink: ale cudna jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...