Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Słuchajcie mam takie pytanie.

 

Kończą mi stawiać ścianki fundamentowe. Przepusty są/będą na kanalizację.

 

Jak natomiast ma się sprawa z wodą i doprowadzeniem powietrza do kominka? Czy te rury idą w posadzce - tak mi mówi wykonawca. I jeszcze co do odkurzacza centralnego. Czy jego instalacja idzie w posadzce, w ścianie, czy w jakiś inny sposób np. pod posadzką?

 

Będe wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie mam takie pytanie.

 

Kończą mi stawiać ścianki fundamentowe. Przepusty są/będą na kanalizację.

 

Jak natomiast ma się sprawa z wodą i doprowadzeniem powietrza do kominka? Czy te rury idą w posadzce - tak mi mówi wykonawca. I jeszcze co do odkurzacza centralnego. Czy jego instalacja idzie w posadzce, w ścianie, czy w jakiś inny sposób np. pod posadzką?

 

Będe wdzięczny za pomoc.

 

Cześć!

 

Faktycznie często spotykam się z doprowadzaniem zimnego powietrza pod kominek w warstwach wykończeniowych posadzki na gruncie. Moim zdaniem to nie najlepsze rozwiązanie gdyż kanał z zimnym powietrzem biegnący ponad warstwą ocieplenia będzie swego rodzaju mostkiem termicznym. Jeżeli więc wiesz gdzie będzie kominek to poprowadź rurę odrazu pod warstwą izolacji termicznej.

 

O centralnym odkurzaczu niewiele wiem, więc najlepiej zapytać jakiegoś handlowca, który to dostarcza.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak natomiast ma się sprawa z wodą i doprowadzeniem powietrza do kominka? Czy te rury idą w posadzce - tak mi mówi wykonawca. I jeszcze co do odkurzacza centralnego. Czy jego instalacja idzie w posadzce, w ścianie, czy w jakiś inny sposób np. pod posadzką?

 

Będe wdzięczny za pomoc.

 

Rury od wody najlepiej położyć w pierwszej warstwie izolacji podłogi (w otulinach ocieplających), np gdy dajesz styropian 2 x 5 cm, to w dolnej warstwie. Powietrze do kominka pod chudziakiem i tak samo z rurami od odkurzacza centralnego. W odkurzaczu centralnym, w ścianach biegną tylko odcinki pomiędzy gniazdem a rurą pod posadzką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Kolia - i pomogla mini ?

Jezeli dopiero wybierasz sie do Stezycy to zapraszam na odwiedziny .Od przyszlego pon. bedziemy z rodzinka na naszym ranczo ,jezeli macie ochote zapraszam -stroje kompielowe obowiazkowe-100m do jednego jeziora i 200 m do nastempnego.

 

sp greganna

 

Musiałam wyjechać i jeszcze nie dotarłam do Stężycy, mam nadzieję że w tym tygodniu mi się uda, chociaż to też nic pewnego. Dzięki za zaproszenie, a ten Wasz kawałek ziemi to gdzie dokladnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz ponawiam prośbę o namiary na sprawdzonych murarzy. Póki co zostaliśmy na lodzie i nie ma kto nam zrobić schodów, tarasów i położyć kostki brukowej. Joola, Markus - w Was cała nadzieja! :D
Ja, Wam moge podac, ale moi koncza ok 15.08 i jestem z nich bardzo, zadowolona, jak na razie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz ponawiam prośbę o namiary na sprawdzonych murarzy. Póki co zostaliśmy na lodzie i nie ma kto nam zrobić schodów, tarasów i położyć kostki brukowej. Joola, Markus - w Was cała nadzieja! :D

 

Podaje namiary na Jankowskiego (605 400 172) chociaż obawiam się, że do takiej "drobnicy" w środku sezonu trudno go będzie wyrwać. Ale może zna jakąś wolną ekipę.

Kostkę brukową kładę sam i niestety tu Ci nie pomogę. Pamietam tylko że kiedyś przewijało sie na Forum nazwisko pewnego brukarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Kolia - i pomogla mini ?

Jezeli dopiero wybierasz sie do Stezycy to zapraszam na odwiedziny .Od przyszlego pon. bedziemy z rodzinka na naszym ranczo ,jezeli macie ochote zapraszam -stroje kompielowe obowiazkowe-100m do jednego jeziora i 200 m do nastempnego.

 

sp greganna

 

Musiałam wyjechać i jeszcze nie dotarłam do Stężycy, mam nadzieję że w tym tygodniu mi się uda, chociaż to też nic pewnego. Dzięki za zaproszenie, a ten Wasz kawałek ziemi to gdzie dokladnie?

 

Od poniedzialku jak pogoda bedzie OK zaczynamy koczowac pod namiotem u nas na ranczo .

Ten "kawalek nieba"-w Wesiorach trzeba skrecic na Zdunowice dokladnie 2,7 Km droga piaszczysta caly czas prosto i jak miniesz dwa domki z basenem po prawej stronie prosze w lewo po 70m zobaczysz (F)HATE MORGANA .Stroje kompielowe , dobry humor i luz obowiazkowe -serdecznie zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliscie :wink: To macie :lol:

Prosze o zerkniecie do podpisu. Zapuscilem troszke z baaardzo bogatego zbioru dokumentujac tylko najwazniejsze fakty z budowy.

Teraz jestem w trakcie krycia dachu (dachowka cementowa "Euronit") i koncze obsypywanie domku polaczone z formowaniem skarp dookola.

Z trudnych prac czeka mnie jeszcze uformowanie drogi dojazdowej i doprowadzenie mediow (prad, gaz, woda i kanaliza) z liczacej okolo 30 metrow od domu ul. Matemblewskiej.

Pozdrowko 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...