Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po ile kupowaliście ostatnio beton? Żebym wiedziała do jakiej ceny powinnam dojśc jak zacznę się targować :wink:

B20 po 170 zł z Uniconu

 

A pompa osobno? czy już w tej cenie?

Niestety oddzielnie, cos ok 15 zł do m, tasmociag wychodzi tanszy

 

Wakoz ma B20 po 175z (w cenie pompa, można dogadać się bez VAT-u)

Pozdrawiam[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz ponawiam prośbę o namiary na sprawdzonych murarzy. Póki co zostaliśmy na lodzie i nie ma kto nam zrobić schodów, tarasów i położyć kostki brukowej. Joola, Markus - w Was cała nadzieja! :D
Ja, Wam moge podac, ale moi koncza ok 15.08 i jestem z nich bardzo, zadowolona, jak na razie :wink:

Moi twierdzą że skończą do końca lipca :o

ale ja myślę, że do połowy sierpnia robić będą.

Gdyby były potrzebne namiary to służe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wody - u mnie rury ida w peszlu lub (grzewcze ) w otulinie. Co do doprowadzenia powietrza to przecież w kominku ono sie podgrzewa nie? A co do mostków to powietrze jest izolatorem czy przewodnikiem?

Hej Mały!

Słuszne uwagi :lol:

Moim zdaniem powietrze o temperaturze -10 st.C to termiczny mostek, a zanim dojdzie do kominka gdzie się ogrzeje może nam co nieco wymrozić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz ponawiam prośbę o namiary na sprawdzonych murarzy. Póki co zostaliśmy na lodzie i nie ma kto nam zrobić schodów, tarasów i położyć kostki brukowej. Joola, Markus - w Was cała nadzieja! :D

Moi murarze są sprawdzeni ale niestety chwilowo baaardzo zajęci (robią u sąsiada i z doskoku w Szwecji). Co do kostki i tarasów, to u mnie będzie robić firma z Osowy "BAOBAB"(przy rondzie koło Castoramy). Sprawdzili się u sąsiada, widzieliśmy ich prace u innych, dają trzy lata gwarancji, robią kompleksowo (także płoty, odwodnienia). Nie wiem tylko jak z terminami, ale obawiam się że na "wczoraj", to może być problem.

Arco-rury od odkurzacza mam na chudziaku(bo mężuś pospieszył się z jego wylaniem), oraz częściowo w ścianach. Te co leżały na podłodze w czasie tynkowania obłożone miałam paletami. Poprosiłam także panów tynkarzy, żeby w razie uszkodzenia jakiejś rury po prostu powiedzieli mi o tym (bez żadnych konsekwencji :wink: ), bo naprawienie takiej rury w razie czego, nie jest ponoć problemem. Można także poprosić montażystę od odkurzacza żeby sprawdził szczelność rur jeszcze raz już po tynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOOLA - jak Twój kominek ? Zamontowany już ?

Niestety nie :cry: . Pojechaliśmy zobaczyć jak zrobili wycięcie i po tym co zobaczyłam zażądałam nowej płyty....Wycięcie wyglądało jakby piorun w tą płytę walnął :o A miało być tak pięknie...po amerykańsku :wink: Ale mamy już prawie całą elewację(chłopaki przyjeżdzają o szóstej rano i robią codziennie jedną ścianę)Mam nadzieję, że tynk mi nie spadnie i nie popęka przez tą pogodę :roll: Od poniedziałku wchodzą z kostką, za to w środku znowu wszystko stanie, bo cała ekipa jedzie do Szwecji :cry: :cry: :cry:(buuuu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, czy będziesz miał w salonie jakieś listwy przypodłogowe, bo na pewno radziłabym Ci dać jakiś cokolik wokół ściany kominka (a ścianę zostaw w spokoju i nie maluj 8) :wink: ), bo inaczej po paru myciach podłogi możesz mieć "cokolik" od mopa :wink:

 

Listwy przypodłogowe to jest problem, który czeka na przyjazd mojej koleżanki małżonki 8) A listwy od mopa to juz zdążyłem sobie zrobić :D :D :D Współczesne farby mają jedną niezaprzeczalną zaletę - malujesz dzisiaj, za tydzień czy za miesiąc - wciąż ten sam odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może i glupie, ale w temacie tynków, jaka jest kolejność czy napierw klinkier na dole budynku a potem tynk, czy na odwrót, czy może to rzeczywiście głupie pytanie i nie ma żadnej róznicy.

 

Ja bym jednak sugerował najpierw zrobic tynk, a potem cokół. Jednak jak musisz zachować odwrotna kolejność to wtedy cokół trzeba dobrze zabezpieczyć folia albo innym wynalazkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może i glupie, ale w temacie tynków, jaka jest kolejność czy napierw klinkier na dole budynku a potem tynk, czy na odwrót, czy może to rzeczywiście głupie pytanie i nie ma żadnej róznicy.

 

Ja bym jednak sugerował najpierw zrobic tynk, a potem cokół. Jednak jak musisz zachować odwrotna kolejność to wtedy cokół trzeba dobrze zabezpieczyć folia albo innym wynalazkiem

U mnie był najpierw klinkier, ponieważ robiliśmy obwódkę wokół bramy garażowej oraz kawałek klinkieru na ścianie, na której jest kranik z wodą i zależało mi żeby płytki jak najmniej wystawały, poza tym płytek nie przykleja się do tynku (chyba... :roll: ) a po drugie robiąc płytki później-wcześniej trzeba dokładnie wymierzyć szerokość na jakiej miałyby być przyklejone. Ola jeśli masz sam cokół, to faktycznie lepiej robić po tynkach (bezpieczniej...). Natomiast moje chłopaki pięknie mi wszystko zabezpieczyli folią (bo wiedzieli, że inaczej...uduszę :wink: ) i teraz domek wygląda już jak domek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sam cokół, http://www.archeton.pl/projekty/index.asp , no na tynk się na pewno nie kladzie płytek, chodziło o to co łatwiej do czego wyrównać, kurcze tak mi sie zdaje ze najpierw ten cokół, ale moze mi sie yulko zdaje, sama juz nie wiem , ech chyba mnie to wszystko przerasta :(

 

OLA - wskazane jest aby ściany wystawały bardziej niz cokół, tak aby woda spływająca ze ścian skapywała na ziemię, a nie płynęła po cokole. W sytuacji gdy cokół wystaje poza lico ściany trzeba zrobić na jego szczycie obróbkę blacharską a`la daszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Markus, ale teraz jestem jeszcze bardzie skołowana, i nie wiem co lepiej , chyba jedna żeby cokół nie wystawał, najpierw musze i tak zrobic prace ziemne, typu wyrównanie terenu, podsypanie tu i ówdzie, bo podobno od takich prac jeśli najpierw jest tynk , to się bardzo on brudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Markus, ale teraz jestem jeszcze bardzie skołowana, i nie wiem co lepiej , chyba jedna żeby cokół nie wystawał, najpierw musze i tak zrobic prace ziemne, typu wyrównanie terenu, podsypanie tu i ówdzie, bo podobno od takich prac jeśli najpierw jest tynk , to się bardzo on brudzi

 

Bez przesady. Przypuszczam że fundamenty masz już zasypane (skoro mowa o elewacji) czyli teren masz wyprowadzony do poziomu zero.Do prac ziemnych przy samych ścianach Fadromy raczej nie będziesz używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...