Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No taka odważna to ja nie jestem, zreszta nie mam pojęcia o układaniu kafli, małżonek równiez nie, wiec przyjdzie mi zlecić kafelkarzowi i wypic wiadro melisy co by wscieklość mnie nie wykończyła, chociaz mam jescze male nadzieje ze znajde dobrego kafelkarz

 

Jeżeli Cię terminy nie gonią i możesz poczekać (bo facet ma dość napięty kalendarz) to polecam kafelkarza, który robił u mnie schody wejściowe i taras: Pan Andrzej 604453930. Gdybym go znał wcześniej to na bank robił by u mnie wszystkie kafle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bractwo pomorskie

Tak czytam Wasze maile o kafelkarzach i się lekko uśmiecham ;-) Mój teść uparł się że położy nam kafle w kotłowni i garażu i powoli, ale dokładnie właśnie to robi. Ja siedzę w pracy a on walczy z kaflami. Muszę przyznać że nieźle mu to wychodzi. Jeszcze trochę i zrobię salon w garażu :-)

Później znając życie kafle w górnej łazience także teść będzie kładł. Ja niestety jakby się dało kafle kłaść z pomocą klawiatury to pewnie dopiero bym sobie poradził :-P

 

Na działeczce 6 kamazów czarnoziemu do rozrzucenia, tak więc ciągle mam co robić. Jeszcze kilka dni i wszystko będzie ładnie, równo rozgrabione.

 

Od poniedziałku mam urlop. Czy znacie może jakieś miejsce w Karpaczu albo Szklarskiej Porębie, które polecilibyście? Chciałbym wyrwać żonę i córkę chociaż na tydzień w góry.

 

 

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus: cześć i pozdrowionka ;-) Ja poduszkowcem ;-) ? A skądże ten zaszczyt?

 

Ola.J. : docelowo ma być jasny tynk i cokół w kolorze dachu.

 

A tak swoją drogą w ostatni weekend byłem na weselu w Kłosowie. Droga wiodła mnie przez Banino i Miszewko, więc widziałem jak dużo domków już tam stoi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafelkarzy , to sie jak ognia boje juz od dłuższego czasu, a jak tach chodze po ludziach i oglądam, to się zastanawiam czy to naprawde taki wielki wyczyn to układanie kafli, ze jescze prawie nikomu nie udało sie ułozyć róno

Widzialem b.duzo prac róznych kafelkarzy i moge stwierdzic ze na dobrego trzeba czekac,wiadomo maja duzo pracy.

Nie mozna szukac na 2 tygodnie przed polozeniem.

I czesto ten co ''bierze wiecej'' nie robi lepiej,a wrecz przeciwnie.

Trzeba byc dobrej mysli I PILNOWAC.Choc absolutnie nie jestem za pilnowaniem.

I jeszcze jedna ''rada'' zanim beda kafelki, trzeba wiedziec[glównie kuchnia]gdzie bedzie sprzet i oswietlenie,chodzi oczywiscie o elektryke.

Czesto pózniej sa ''male przeróbki'',czego mozna uniknac. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Was nawiedzę w sobotę, gdzieś 18-19

 

OK, mam ciasto upiec ? :) A trafisz, prawda ? nie potrzebujesz telefonów itp ?

W razie czego 676-07-79 dom (Wiktor pewnie odbierze, ale mozna sie z nim dogadac) albo wlowik 601-61-30-83 (ale pewnie i tak nie bedzie slyszal)

 

Eeeee tam, az takich wyrzeczeń nie wymagam :D Trafię. Wiem gdzie jest Wasza ulica to i dom po "płocie" 8) poznam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam, az takich wyrzeczeń nie wymagam :D Trafię. Wiem gdzie jest Wasza ulica to i dom po "płocie" 8) poznam

 

No nie wiem, teraz jak się sąsiad ruszył z budową to nawet zza drzew i wykopów domu nie widać :) Ale dobra, sie znajdziemy :)

 

 

A Ty o tej porze (05:10) to "jeszcze" czy "już" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam do czynienia z Panem Stasiem hydraulikiem , który wie wszystko, nawet gdzie ma być w kiblu półeczka a gdzie nie

Jakbym widział moją wczorajszą rozmowę z kafelkarzem :evil:

 

Generalnie to nie miałem większych problemów z wykonawcami, ale tak jak czytam Wasze wypowiedzi to jedna rada mi się nasuwa - długo i kilkukrotnie rozmawiać z wykonawcą PRZED zleceniem mu pracy. Jak ma tendencje do wszechwiedzy i padają stwierdzenia "że tak trzeba" albo "te projekty to bez sensu są i nie ma po co na nie patrzyć" to lepiej z kimś takim dość szybko się pożegnać.

 

A z drugiej strony wykonawcy (ci dobrzy) mają sporo wiedzy i warto ich podpytać. Nie zawsze doradzą tylko tak, jak im wygodniej. Przekonałem sie dokładnie o tym dziś - powiedziałem co zmienić i dlaczego (ukryć rurę przesuwając stelaż do kibelka), a usłyszałem - tak jak pan chce to zmienić to nie jest dobrze (bo za daleko wysuniemy kibelek). I godzinę podcinali belkę tak, aby rury ułożyć i schować.

 

Tyle, że wygląda na to, że takich fachowców to ze świeczką trzeba szukać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...